Журнал «Огляд МВФ»: У програмі роботи МВФ зроблений акцент на швидкості і гнучкості, інтеграції та орієнтації на держави-члени

огляд МВФ

  • У програмі роботи МВФ поставлено завдання інтеграції видів діяльності організації та використання синергетичного ефекту.
  • Центр уваги все більш переміщається на запобігання криз замість реагування на них.
  • У програмі акцентуються структурні реформи як засіб стимулювання економічного зростання.

П рограмма роботи МВФ націлена на вдосконалення основних напрямків діяльності та адаптації їх до завдань підтримки держав-членів в подоланні викликів, пов'язаних з подіями перехідними процесами в світовій економіці.

Фінансовий центр Шанхая: уповільнення зростання в Китаї є ключовою тенденцією, що впливає на світову економіку, зазначає МВФ (фото: ImagineChina / Corbis).

ПРОГРАМА РОБОТИ МВФ

Остання програма роботи МВФ покликана втілити напрямки діяльності, викладені в жовтневої Глобальної програми заходів економічної політики , В конкретний план на наступні дванадцять місяців.

У програмі наголошується на необхідності підтримки економічного зростання, забезпечення стійкості економіки і фінансової стабільності і проведення структурних реформ, необхідних для стійкого і відповідає інтересам всіх верств зростання в середньостроковій перспективі, а також зміцнення міжнародної валютно-фінансової системи.

У наводиться нижче інтерв'ю директор Департаменту МВФ з питань стратегії, політики і аналізу Сиддхарт Тиварі розповів про пріоритети діяльності організації на наступні місяці.

Огляд МВФ: Як змінюються пріоритети МВФ в світлі що відбуваються в світі подій?

Тиварі: Програма роботи враховує три перехідних процеси, що відбуваються у світовій економіці, які є актуальними для Фонду і методів нашої роботи.

Один з них пов'язаний з перспективою підвищення процентних ставок в Сполучених Штатах і його наслідками. Цей перехід позначиться на країнах з розвиненою економікою і, що ще більш важливо, на країнах з ринком, що формується. Зростання в країнах з ринком, що формується в останні роки сповільнюється, і посилення фінансових умов може погіршити тиск на їхню економіку і ускладнити процес їх зближення з показниками країн з розвиненою економікою.

Другий перехідний процес, який буде відігравати важливу роль в 2016 році, складається в перебалансування в Китаї. Очікується, що економічне зростання в цій країні сповільниться внаслідок проведеної коригування його структури, і світ пильно стежить за наслідками цього процесу.

Третій перехід (частково обумовлений другим) - падіння цін на біржові товари, яке торкнеться багато країн з ринком, що формується.

Огляд МВФ: Директор-розпорядник МВФ закликала до того, щоб МВФ діяв більш швидко і гнучко, з поглибленням інтеграції та орієнтацією на держави-члени. Яким чином програма роботи сприяє досягненню цієї мети?

Тиварі: У цій програмі особлива увага приділяється підходу, що включає швидкі та гнучкі дії, інтеграцію і орієнтацію на держави-члени. Під швидкими і гнучкими діями ми розуміємо реагування на зміни, що відбуваються - здатність оцінити вторинні ефекти, передбачити наслідки до їх настання і домагатися підвищення темпів зростання в умовах звужується простору для маневру.

Під інтеграцією ми розуміємо б о більшу узгодженість рекомендацій щодо заходів політики в різних секторах і використання синергетичного ефекту різних напрямків роботи. Наприклад, ми вживаємо заходів, щоб повніше інтегрувати нашу діяльність по зміцненню потенціалу з наглядом і кредитуванням.

Ми також більше враховуємо ефект «ланцюгової реакції» від вжитих заходів політики. Візьмемо, наприклад, подальше збільшення процентних ставок в США і його вплив на країни з ринком, що формується. У нашому аналізі ми розглядаємо макрофінансові і інші потенційні зв'язки і відповідні заходи, які слід вжити країнам з ринком, що формується. Раніше ці напрямки роботи проводилися в чому окремо, але тепер стало ясно, що вони тісно пов'язані між собою.

Під орієнтацією на держави-члени ми розуміємо прагнення зрозуміти, що турбує наших членів, перш ніж, скажімо, починати нове дослідження або вносити зміни в політику. Ми з самого початку працюємо в контакті з державами-членами, а по завершенні роботи звертаємося до них за відгуками.

Огляд МВФ: МВФ приділяє багато уваги структурним реформам як засобу стимулювання зростання. Як Фонд збирається розвивати цей напрямок роботи?

Тиварі: Після світової фінансової кризи економічне зростання різко сповільнилося, а потім потенційні темпи зростання були переглянуті в бік зниження. Потрібно підняти потенційні темпи зростання, і важливим засобом для цього є структурні реформи. В Європі директивним органам було рекомендовано приділяти більше уваги реформам ринків праці і продукції. В інших регіонах світу шлях до підвищення потенційних темпів зростання лежить через збільшення ємності фінансової системи, розширення охоплення фінансовими послугами і витрати на розвиток інфраструктури.

Наша робота за останній рік показала, що два пакети структурних реформ приносять більшу віддачу для всіх категорій країн (з низькими доходами, з ринком, що формується і з розвиненою економікою). Перший являє собою реформи банківського сектора, а другий - витрати на інфраструктуру. Є також особливі реформи для кожного етапу розвитку. Однак тепер стає ясно, що більше уваги слід приділяти не реагування на кризові ситуації, а структурним реформам для підвищення потенційного зростання. Ці заходи додадуть б о більшу стійкість світовій економіці.

Огляд МВФ: Як МВФ використовує функцію розвитку потенціалу в своїй роботі з країнами?

Тиварі: Це важлива сфера зайнятості МВФ, яка підвищує економічну стійкість країн за рахунок розвитку потенціалу на місцях і створення можливостей для передачі технологій і навичок. Передача навичок відбувається за такими каналам, як технічна допомога, навчання на заняттях або в режимі онлайн або наші регіональні центри підготовки кадрів і технічної допомоги.

Пару років тому було опубліковано дослідження, яке показало, що країни з тривалим досвідом взаємодії з МВФ домагаються кращих показників зростання і витрат на соціальні потреби. Ми проаналізували ці результати, щоб з'ясувати, чим це обумовлено, і в підсумку виявилося, що причина в розвитку потенціалу. Передача знань і зміцнення інститутів дозволяли країнам запобігати кризу, а не чекати, поки він настане.

Огляд МВФ: МВФ відігравав важливу роль у проведенні конференції «Фінансування на цілі розвитку» в липні в Аддіс-Абебі. Яким чином програма роботи МВФ сприяє реалізації нового порядку денного світового розвитку?

Тиварі: В Аддіс-Абебі МВФ вже продемонстрував реальні справи, а не просто прийняв зобов'язання. У зв'язку з проведенням цієї конференції ми затвердили ряд конкретних заходів для сприяння країнам, що розвиваються в досягненні Цілей сталого розвитку на період після 2015 року. Ми розширили на 50 відсотків доступ до всіх наших пільгових кредитних механізмів, збільшивши обсяг коштів, доступний країнам з низькими доходами, які відповідають встановленим критеріям, і встановили нульову процентну ставку за всіма кредитами в рамках механізму прискореного кредитування, призначеного для країн, які постраждали від стихійних лих, і вразливих або постконфліктних держав.

Ми будемо продовжувати роботу з питань вторинних ефектів міжнародних податкових ініціатив і підвищення ємності фінансової системи і широти її охоплення. Ми будемо також надавати підтримку країнам в мобілізації внутрішніх доходів, підвищення ефективності та дієвості витрат, а також в залученні потоків капіталу і управлінні ними. У цих областях МВФ має порівняльні переваги, і в майбутні місяці ми продовжимо роботу над цими темами.

Огляд МВФ: Чи буде Фонд і далі займатися такими областями, як проблеми нерівності, зміни клімату та гендерні питання, які не входять у традиційні сфери діяльності МВФ?

Тиварі: Головна мета МВФ полягає в підтримці глобальної економічної стабільності. Коли питання і теми, які раніше в основному знаходилися за рамками наших традиційних областей роботи, починають позначатися на здійсненні мандата Фонду з підтримки макроекономічної стабільності, він просто зобов'язаний приділяти увагу таким питанням. Так було, наприклад, коли ми стали займатися проблемами бідності з кінця 1990-х років. Швидкість відбуваються в світі змін означає, що зараз, як ніколи, для мандата Фонду стають актуальними нові питання, і наша програма роботи повинна адаптуватися до цих нових викликів. Суть в тому, щоб завчасно враховувати нові питання в нашій роботі, щоб виробити відповідні оцінки і рекомендації перш, ніж вони ці проблеми викличуть макрофінансову нестабільність. Цей загальний підхід знаходить своє відображення в нашій програмі роботи з питань нерівності, зміни клімату та гендерних проблем.


Яким чином програма роботи сприяє досягненню цієї мети?
Як Фонд збирається розвивати цей напрямок роботи?
Яким чином програма роботи МВФ сприяє реалізації нового порядку денного світового розвитку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация