Журнал «Людина без кордонів»

Подробиці Автор: Тетяна Короткова

«Люди кажуть, що час проходить, а Час каже, що проходять люди».
тибетська мудрість

Я часто думаю про Часу. Чи не про те, що її замало, не про те, яке потрібно планувати. Про те, яке просто є. А в світі - і в великому, і в малому - твориться своя історія. Є навіть таке визначення: «Історія - це дійсність в русі». Але тільки у людей є потреба замислюватися про свою дійсності. Тому що для людей дуже відчутно проходить час.

Подробиці Автор: Вадим Карелін

в Щербаківський природному парку, ми познайомилися з колишньою німецькою колонією - селом Нижня Добринка. І в черговий раз були вражені успішністю підприємства колоністів в Нижньому Поволжі. За короткий термін їм вдавалося досягти успіхів, абсолютно неймовірних для тих часів. Очевидно, вони знали якийсь секрет.

Подробиці Автор: Вадим Карелін

Аристотель - батько більшості сучасних наук, дослідницького методу як такого і талановитий класифікатор всього на світі - був евдемоністом. Від «евдемонія» - щастя. Він вважав, що щастя досяжне, що щастя рухає людиною. І, само собою, Аристотель розробив власний метод досягнення щастя.

Існує плутанина у великій кількості визначень щастя. Не сильно замислюючись, щастям часом ми називаємо все, що приносить нам задоволення: відпочинок після втоми, смачна їжа після голоду, зустріч після розлуки, хороша музика, інтелектуальна насолода і духовні переживання. Аристотель спробував навести порядок в цьому хаосі визначень.

Подробиці Автор: Вадим Карелін

Історія знає багато великих культури і цивілізації. І кожен раз велич будь-який з них залежало від масштабу особистостей, які ці культури і цивілізації творили. Великі будувалися велетнями і зберігалися тисячоліттями, маленькі створювалися карликами і існували десятиліття.

Велетня від карлика відрізнити нескладно. І не тільки в матеріальному сенсі, в духовному теж. Велетні мають масштаб завдань велетенський. Вони мислять великими категоріями і творять для тривалих історичних періодів. Карлики прагнуть до сиюминутности, їм важливий момент, для них не так важливо, що буде далі.

Подробиці Автор: Вадим Карелін

В історії людства досить часто зустрічаються згадки про загадкове братерство мудреців, яке володіє універсальним знанням і охороняє його від використання в корисливих цілях. Легенди про Грааль та Братстві лицарів Круглого Столу, про Махатму і Шамбалу, про Біловоддя і Кітеж-Граді, про Лоенгріна та пресвітера Іоанна і деякі інші розповідають про благородних хранителів мудрості, безкорисливо допомагають людству і охороняють його від можливих помилок. Одна з таких легенд - про Дев'ять невідомих, або про «Союзі Дев'яти».

Подробиці Автор: Ольга Наумова

Сьогодні різного роду «точок» - мільйон: точка відліку, точка зустрічі, точка докладання зусиль, точка опори, точка зору, точка біфуркації, точка кипіння, больова точка, гаряча, відправна, мертва і навіть торгова. І ще реперна. «Реперні точки» все частіше зустрічаєш в мові, це практично вже фразеологізм, що означає критерій відліку, щось стабільне.

А сама реперна точка - що за звір? Хто її бачив? Я! А тепер і ви. Ось вона:

Це геодезичний репер. За часів, коли дикі, первісні люди ще не носили в кишені електронні пристрої, потрібні були постійні мітки, що позначають абсолютну висоту. Скажімо, для будівельників. Або для військових. Строго кажучи, вони і сьогодні потрібні - адже немає повної довіри гаджетам, які то розряджаються, то мережу зловити не можуть.

Подробиці Автор: Тетяна Короткова

Люди сперечалися про це, сперечаються зараз і будуть сперечатися ще довго. Тому що рішення аж надто неоднозначно ...

Англійське місто Ковентрі з кінця дев'ятнадцятого століття був великим центром оборонної промисловості. Його заводи і фабрики виробляли військові машини і літаки, і під час Другої світової війни основна частина населення працювала там.

Кажуть, що Уїнстон Черчілль знав про майбутній час авіанальоту - противник вирішив знищити цей важливий місто, стерти з лиця землі. Але ніяких кроків щодо посилення протиповітряної оборони прийнято не було. Тому що відомості про наліт були отримані за допомогою розшифровки важливих німецьких кодів «Енігма». Якби противник дізнався про це - коди були б змінені, і плоди багатомісячної роботи шифрувальників пропали б.

Подробиці Автор: Вадим Карелін

Слово «демократія» сьогодні - одне з найбільш вживаних в ЗМІ Слово «демократія» сьогодні - одне з найбільш вживаних в ЗМІ. Ми використовуємо його так часто, що практично не замислюємося про його значення. І навіть коли замислюємося, вкладаємо в це слово часом зовсім різні смисли. Це може призвести до непорозумінь, так що давайте розберемося. Демократії бувають різні.

Антична демократія. Це грецька демократія, що дісталася нам у спадок від Золотого Століття Афін. Її особливість в тому, що джерелом влади був «демос» - найбільш активна і відповідальна частина городян, свого роду «Живі сили» поліса. На цей час припадає і народження поняття «громадянин», яке за часів грецької демократії ще було наповнене сенсом.

Подробиці Автор: Вадим Карелін

Існують речі і поняття, які в силу різних причин добре відомі на Заході, але майже не використовуються у нас. Наприклад, фторування вода, харчові подрібнювачі або поняття «ідентичність». До числа подібних понять можна сміливо віднести і словосполучення «живі сили», яке нікого не здивує в Європі, але абсолютно не відомо в наших краях.

Подробиці Автор: Надія Макогон

«Жив собі трубадур, безтурботний малий, він поневірявся по дорогах, виконуючи пісні для королів і принцес «Жив собі трубадур, безтурботний малий, він поневірявся по дорогах, виконуючи пісні для королів і принцес. Скрізь його зустрічали з розпростертими обіймами. Він бринькав на лютні, співав пісні про кохання і відчайдушної сміливості, зачаровував дам і продовжував свій шлях. Ось це життя! »Так, красиве життя, якщо забути, що все було по-іншому.

Хто ж були історичні трубадури, менестрелі, Голіарди, скоморохи? Що штовхало їх в дорогу - дух романтики або сувора необхідність?

дороги Середньовіччя

Середньовічна людина був досить музикальний: він розрізняв десятки трубних сигналів і церковних дзвонів, знав багато пісень, грав на інструментах. Він міг годинами насолоджуватися піснями жонглерів - мандрівних музикантів.

Сувора церковне життя, супроводжувана божественними звуками григоріанського хоралу, не змінювалася століттями, але за порогом храму життя не стояло на місці. Росли міста, оточені фортецями, в феодальних замках лицарі присвячували час військовим забавам і турнірів, свята збирали юрби народу, який жадав видовищ і розваг. По дорогах Європи бродили музиканти і артисти, розігрували театральні сцени з життя святих, лицарів і простого народу: англійські менестрелі, французькі жонглери і Голіарди, німецькі шпільмани, та й про російських скоморохів не забудемо. А де ж трубадури?

А сама реперна точка - що за звір?
Хто її бачив?
Хто ж були історичні трубадури, менестрелі, Голіарди, скоморохи?
Що штовхало їх в дорогу - дух романтики або сувора необхідність?
А де ж трубадури?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация