Журнал «Напої. Технології та Інновації ». Навколо світу за 1 день: Підсумки Vlasna Marka & Export діє до: 2016

8 вересня Міжнародний Форум по private label і експорту «Vlasna Marka & Export: 2016. I'm for sale» зібрав 280 учасників з 10 країн світу (Київ, Chamber Plaza). Макро-прогноз для бізнесу, розвиток проектів private label в мережі, а також реальні кейси виробників і експертиза партнерів у виході на зарубіжні ринки - далі в головних тезах зустрічі.

Генеральний партнер - FM Logistic.

Партнер автоматизації - «1С: Підприємство» Експерт професійного торгового освітлення - ELX Ексклюзивний партнер на території Білорусі Експерт ліцензування брендів - UDC Licensing Agency Партнер: енциклопедія споживчих товарів - LISTEX.info Експерт по взаємодії в ланцюгах поставок - TCN Головний партнер по транскордонним перевезенням - ZAMMLER експерт чайного і кавового виробництва - «МОНОМАХ» Партнер по роботі з Китаєм - Fialan експерт нестандартних рішень в ритейлі - SOLVE.EXPERT експерт організації доставки вантажів - VIAS Консалтинг і розвиток бізнесу - UEX Транспортний партнер - ІСТ-Захід Смачний партнер: улюблені солодощі - Харківський завод «Продтовари» Партнер: Імперія чистоти - «САН КЛІН ІНТ» Лікувальна косметика та фітопрепарати - «Фіторія» Партнер - «Екобіотек-Україна» Надійний партнер по поставкам цукру - «АТА» Солодкий партнер - «Віденські булочки» Партнер - KARPATIKA Книжковий партнер - TOP KNIGA Виробник устаткування для ефективної логістики і зберігання - «Иприс-Профіль» Логістичний партнер - «делівері» Винний партнер - ГК «Албо» Партнер - APROFI Партнер по навчання - LABA

Організатори - «МОЯ ТОРГІВЕЛЬНА ГРУПА» і Advisor Export.

АНАЛІЗ РИНКУ І ПРОГНОЗ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Володимир Семеніхін, Директор департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку України, заявив, що економіка в 2016 році трохи «пожвавилася». Серед причин поліпшення ситуації: макро-економічна стабільність, відновлення логістичних зв'язків зі східною частиною країни, посилення реформ, активну співпрацю з Євросоюзом.

Дмитро БОЯРЧУК, CASE Україна, зазначив, що сьогодні в Україні інфляція становить 7%, до кінця року очікується 11-12%. Однак валютні резерви і промисловість зростають. Експорт зростає повільно, активніше розвивається експорт послуг, ніж товарів.

Втрати українського бізнесу при спробі йти в інноваційну сферу оцінюються в 10 - 17 млн. Дол. Денис ДОВГОПОЛИЙ, GrowthUP Group, поділився рекомендаціями по роботі з інноваціями: вчіться працювати в зоні ризику; використовуйте гнучкі методи побудови проекту; збирайте зворотний зв'язок для наступної операції з розвитку продукту.

Вікторія ІЛЬЧЕНКО, «Скайлайн Софтвер», на прикладі українських компаній продемонструвала необхідність автоматизації роботи з даними. Один з важливих інструментів, що забезпечують стабільну роботу корпорації «Біосфера», - ERP-система на базі 1С: Управління виробничим підприємством для України.

Ігор КОЛЕСНИК, Trading Communication Network, презентував сервісну платформу TORGBIZ для ланцюжка поставок, яка дозволяє підвищити ефективність бізнесу за рахунок більш повного задоволення потреб покупців, обслуговування торгових операцій між роздрібною торгівлею, дистриб'юторами та виробниками, забезпечення чіткої взаємодії з партнерами-контрагентами.

Аналіз ринку СТМ в Україні та Європі презентував Віталій Брик, Nielsen (Україна, Білорусь). У Європі частка PL складає більше 30%. За підсумками 2015 року в Україні частка ВТМ становить 9%. Найбільше зростання показують товари CТМ в сегменті non-food: засоби для прання, підгузники, зубні пасти, туалетний папір, мило та інші.

Захар Діхтяр, Listex.info, розповів про розміщення товарів ВТМ в онлайн-каталогах як способі збільшення впізнаваності продукту. Компанія пропонує розмістити на платформі інформацію про товари і місцях придбання цього товару, відгуки покупців, порівняти асортимент і ціни.

Компанія пропонує розмістити на платформі інформацію про товари і місцях придбання цього товару, відгуки покупців, порівняти асортимент і ціни

УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ СТМ

Antoine BONNEL, Wabel (Франція), зазначив, що при виході на європейський ринок потрібно враховувати такі пункти:

• Більшість запущених сьогодні продуктів PL потрапляють під категорію «середній +» і «преміум»;

• 50% товарів, що продаються в Європі, є товарами СТМ;

• Власні марки - найпростіший спосіб, щоб отримати обсяг в експорті.

Едуард Ахрамовіч, UDC, впевнений, що використання відомих персонажів на упаковці (рекламі і т.д.) підвищує продажі і вимагає мінімальних інвестицій і ризиків. За даними GFK, споживачі готові платити на 20-30% більше за продукцію з брендом GAPCHINSKA в порівнянні з аналогічною без бренду.

Антон Ларссон, Delinero.de (Німеччина), закликав не забувати про важливість контен-маркетингу для просування private label серед зміненого споживача.

Ельвіра Файзулліна, Віце-президент Всеукраїнської асоціації консультантів з управління, зазначила, що для успішного проекту виведення продуктів СТМ важливою є чітка схема отримання результату проекту, залучення виробника в процес детального планування і докладний контракт з урахуванням проектних зобов'язань.

Alicja LEWANDOWSKA, OCEANIC SA (Польща), розповіла про тренди ринку косметики в сегменті PL. Серед них: акцент на свіжі і корисні інгредієнти; розвиток преміум-сегменту; багаторівневий маркетинг.

Серед них: акцент на свіжі і корисні інгредієнти;  розвиток преміум-сегменту;  багаторівневий маркетинг

РОЗШИРЕННЯ РИНКІВ ЗБУТУ

Володимир ВЛАСЮК, «Укрпромзовнішекспертиза», Голова комітету з питань промислової модернізації при ТПП України, назвав перспективні види продукції для експорту. Це - продукти харчування і харчові інгредієнти; продукти харчових біотехнологій; продукти деревообробки; хімічна продукція; продукція легкої промисловості; будматеріали; продукція металообробки; продукція машинобудування.

Співпраця з надійним логістичним оператором здатне перетворити логістичний ланцюг експортера в сильну конкурентну перевагу. У цьому впевнений Володимир СЕРЕБРЯКОВ, FM LOGISTIC (Росія). Показники FM LOGISTIC 2015-2016 рр. говорять самі за себе:

* Складування і обробка - 3 313 000 кв.м.

* Копакінг і фасування - 320 000 000 од.

* Транспорт і дистрибуція - 1 700 000 поставок.

* Крос-канальна логістика (В2С) - 10% від обороту.

Про 3Е як оптимальному пакеті логістики для середнього бізнесу розповів Себастьян ЛАРДЕЛЬЕ, FM LOGISTIC (Україна).

Головні переваги 3Е: початок співпраці без початкових інвестицій; готові рішення для оптимізації ланцюгів поставок; зручні рішення для імпорту і експорту; рентабельна цінова модель; поліпшені можливості розірвання договору, без прихованих витрат.

Андре пілінг, Eco Viva GmbH (Німеччина), поділився з учасниками форуму тонкощами реалізації FMCG-товарів в мережах Німеччини.

Що необхідно українському експортеру?

1. Знати специфіку ринку Німеччини.

2. Налагодити логістичний ланцюжок.

3. Володіти англійською та німецькою мовами.

4. Ліцензія на експорт.

5. Електронний інвойс.

6. Сертифікати, такі як ISO 22000: 2005, IFS і т.д.

Ірина Бараненко і Роман КРИВОШЕЄВ, Fialan, презентували кейс виходу українського виробника на китайський ринок. Fialan використовує системний підхід при виведенні виробників на ринок Китай. Системний підхід має на увазі:

* Знати конкурентів і ціни.

* Розуміти покупця і ринок, адаптуючи під нього товар.

* Враховувати обмеження і використовувати можливості.

* Максимізувати результат в довгостроковій перспективі.

Гедімінас ЗІЛІНСКАС, Girteka Logistics (Литва), розповів про те, що на прибалтійській ринку українські виробники повинні бути орієнтована на поліпшення якісних показників. Тобто продукція повинна мати сертифікати ISO, BRC і складатися з натуральних інгредієнтів. Також продукція повинна бути орієнтована на тренди: економити час покупців і мати додаткову цінність.

Про специфіку ринку арабо-мусульманських країн розповів Ваель АЛЯМІ, Центр Дослідження і Сертифікації Халяль «Альраїд». Сертифікат Халяль - єдиний сертифікат, що дозволяє експортувати продукти харчування в країни арабо-мусульманського світу. 1,9 млрд. Мусульман споживають халяль. Грошовий обсяг - 3,8 трлн. дол. Продукція, що підлягає сертифікації: продукти харчування; медикаменти, косметика, аграрна група.

Олена СТРЕТОВИЧ, Organic milk, зазначила, що у виході на ринок ОАЕ є свої плюси і мінуси. Плюси - 100% передоплата і ніяких фінансових ризиком при роботі з мережами. Мінус - необхідні великі інвестиції в маркетинг.

Тему експорту фіналізували Сергій Замикула та Тетяна корисними, «Лекорна». Серед важливих кроків по виходу на закордонні ринки можна виділити:

* Отримання сертифікатів.

* Аналіз ринків.

* Розробка POSматеріали веб-сайт англійською мовою.

* Вибір: PL або власна марка?

* Адаптація упаковки.

Форум завершився столами переговорів, розіграшем призів від партнерів, врученням дипломів і підбиттям підсумків у неформальній обстановці.

портал: www.my-trade-group.com


Що необхідно українському експортеру?
Вибір: PL або власна марка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация