Журналісти назвали нових власників Київського річкового вокзалу, який планують забудувати клубами і ресторанами

Річковий вокзал в Києві, власниками якого є компанії з орбіти Михайла Бродського і Нестора Шуфрича, планують розширити вдвічі за рахунок підвальних поверхів і перетворити в ресторанну галерею і туристичний центр

Про це йдеться в розслідуванні програми схеми , Спільному проекті Радіо Свобода та UA: Першого каналу.

Журналісти відзначають, що вчора, 19 січня, українські ЗМІ опублікували матеріал про реставрацію річкового вокзалу, в якому говорилося про плани збільшити його корисну площу з 6 тисяч квадратних метрів до 11 тисяч 700 квадратних метрів. В результаті вокзал повинен стати туристичним центром з ресторанами, нічними клубами і навіть басейном. Крім того, відкрити оновлений будинок вокзалу планують вже навесні.

Разом з тим завідувач відділом ревалоризації (оцінки об'єктів культурної спадщини - ред.) Державного історико-архітектурного заповідника Стародавній Київ Ларіон Мірошниченко зазначає, що річковий вокзал є нововиявленою пам'яткою архітектури. Тому перед його реставрацією слід отримати спеціальний дозвіл.

"Для проведення реставраційних робіт пам'ятки архітектури необхідно отримати дозвіл Управління охорони культурної спадщини. Однак поки, наскільки мені відомо, такий дозвіл не надавався", - зазначив Мірошниченко.

Фото: radiosvoboda Фото: radiosvoboda.org

Екс-заступник голови міського департаменту архітектури і нинішній представник ПАТ Київський річковий порт Андрій Вавриш, звільнений мером столиці Віталієм Кличком через підозри в корупції, запевняє, що власники приватизованого річвокзалу дотримуватимуться всіх норм пам'яткоохоронного законодавства.

"Тільки після завершення проектування відбувається експертиза і буде дозвіл. Очевидно, ми його отримаємо, адже це ненормально, коли існує така споруда, яка не функціонує", - додав Вавриш.

Він також заявив, що не бачить порушень законодавства в тому, що згідно з даними містобудівного кадастру Києва, земельна ділянка під річковим вокзалом не відведена.

"Є перелік випадків, коли наявність земельної ділянки не є обов'язковим. До такого переліку відноситься ситуація, коли містобудівна ініціатива реалізується в рамках існуючої будівлі, без зміни його фізичних параметрів, в рамках існуючого фундаменту. Це в принципі повністю відповідає тому, що ми робимо, ми не будемо змінювати параметри, а використовуємо підвальні приміщення. Але насправді і ділянка відведена ще в 60-і роки, якщо ви надішлете запит - ми надамо документи ", - розповів Вавриш.

В результаті проведеного розслідування щодо нових власників будівлі річкового вокзалу, журналісти натрапили на "сліди" бізнесмена Михайла Бродського і депутата від Опозиційного блоку Нестора Шуфрича. Згідно з даними інформаційного ресурсу Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку Smida, 24% акцій ПАТ Київський річковий порт, яке володіє будівлею, належить белізькою компанії Aerotrade solutions Inc. Її представник Андрій Савчук був фінансовим директором Київського представництва Торговий дім Жидачівський паперовий комбінат, а також фінансовим директором концерну Основа з орбіти Михайла Бродського. Також Савчук в 2002 році був кандидатом в народні депутати від партії Бродського Яблуко. У той же час директором ПАТ є Сергій Бойко, який очолює київську регіональну організацію Партія вільних демократів Михайла Бродського.

Фото: radiosvoboda Фото: radiosvoboda.org

Сам Бродський в коментарі журналістам зізнався, що має пряме відношення до ПАТ Київський річковий порт і є акціонером товариства. "" Зайшли "акціонерами десь з півроку тому. Ми бачимо розвиток річкового порту. У цьому палаці було два ресторани, а також він працював як сам вокзал для туристів для прогулянок по Дніпру. Ми до сих пір бачимо, що працювати він повинен у двох іпостасях - ресторани і вокзал. Поки рано говорити про щось конкретно, концепцією займається мій син Юрій ", - пояснив він. Бродський не назвав вартості покупки будинку, проте розповів, що купував акції у Сергія Максимова. Як відзначають журналісти, Максимов - бізнесмен російського походження, засновник VAB банку та екс-акціонер ПАТ Київський річковий порт.

Ще 25% акцій ПАТ належить ТОВ Сучасне партнерство, екс-директором якого був Віктор Сидорук - помічник нардепа Нестора Шуфрича. Також 25% акцій ПАТ має ТОВ Сан Гален холдинг, яка має загальний телефон з Міжнародним благодійним фондом Музей історії повітроплавання і авіації імені Сікорського, співзасновником якого є мати Нестора Шуфрича - Марія Шуфрич. Політик не відповідає на телефонні дзвінки, тому журналісти не змогли почути його коментар.

Фото: radiosvoboda Фото: radiosvoboda.org

Цікаво, що річковий вокзал - не перший спільний бізнес Бродського і Шуфрича. За даними Следствіе.Інфо , Їм також належить ресторан Гімалаї на Хрещатику в Києві.

Нагадаємо, в січні 2015 року в Києві на Поштовій площі археологи виявили вулицю часів Київської Русі. У жовтні журналісти повідомили, що зведення торгового центру на Поштовій площі, яке загрожує стародавньої вулиці, яку несподівано знайшли археологи, заплановано без землевідведення.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация