Звання і знаки розрізнення військ СС

  1. Петлиці вищого командного складу до 1942 року [ правити | правити код ]

Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії

Поточна версія сторінки поки не перевіряв досвідченими учасниками і може значно відрізнятися від версії , Перевіреної 16 січня 2019; перевірки вимагають 2 правки . Поточна версія сторінки поки не перевіряв досвідченими учасниками і може значно відрізнятися від версії , Перевіреної 16 січня 2019; перевірки вимагають 2 правки .

Таблиця містить звання і знаки відмінності військ СС , А також їх зіставлення з іншими збройними частинами СС і з військовими званнями вермахту часів Другої світової війни. При зіставленні необхідно враховувати приналежність:

  • СС ( ньому. Schutzstaffel),
  • Війська СС інакше ваффен-СС ( ньому. die Waffen-SS, за нацистів зазвичай die Waffen- Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії   Поточна версія сторінки поки   не перевіряв   досвідченими учасниками і може значно відрізнятися від   версії   , Перевіреної 16 січня 2019;  перевірки вимагають   2 правки ). Спочатку називалися «резервними військами СС». Назва «Ваффен-СС» (війська СС) було вперше використано взимку 1939/40 року (Найранішим з відомих документів, в якому застосовано поняття «Ваффен СС», є наказ від 7 листопада 1939 року, в якому «Ваффен СС» виступає в як збірного назви для «збройних підрозділів СС і поліції» [1] ). на Нюрнберзькому процесі війська СС були звинувачені в військових злочинах . [ Джерело не вказано 84 дня ]
  • Загальні СС ( ньому. Allgemeine SS) - одна з двох основних частин СС (поряд з військами СС). До завдань «загальних СС» входило головним чином здійснення адміністративно-господарських функцій на території третього рейху . Члени «загальних СС" не вважалися що перебувають на військовій службі в нацистської партії і не отримували забезпечення і обмундирування, а виконували свої партійні обов'язки паралельно з основною роботою.
  • СА, штурмові загони ( ньому. Sturmabteilung), штурмовики; також відомі як «корічневорубашечнікі» (за аналогією з італійськими « чёрнорубашечнікамі »). З членів СА формувалися частини СС «Мертва голова» (займалися охороною концтаборів), а також дивізія СС «Хорст Вессель» (на її петлицях був зображений символ СА). Крім того, цивільна адміністрація на окупованих територіях формувалася в основному з членів СА. Загони СА, сильно скоротилися чисельно, проіснували до 1945 року, до цього часу штурмовики вже не грали ніякої ролі в політиці. Можливо, саме тому Нюрнберзький процес не визнав членів СА (на відміну від членів СС) злочинною групою.
  • СД ( ньому. SD) - служба безпеки рейхсфюрера СС ( ньому. Sicherheitsdienst des Reichsführers SS). Співробітники СД не носили на петлицях рун СС, а погони виготовлялися по поліцейському зразком, з зеленим кантом і особливим галуном для сержантського складу.

а також історичне походження і успадкування звань в Німеччині з початку листопада 1939 року до кінця Третього Рейху в 1945 році.

У березні 1938 року членам полків «Лейбштандарт», «Дойчланд» і «Німеччина» було дозволено замінити погони СС на загальновійськові; в результаті ліва петлиця стала зайвою, оскільки звання стали вказувати погони. З 10 травня 1940 роки для військ СС було остаточно встановлено, що солдати Лейбштандарт і «резервних дивізій» носять на правій петлиці знак з рун SS, а на лівій виключно знаки звань; виняток становила дивізія «Мертва голова», якій було дозволено раніше носити з обох сторін емблеми у вигляді черепа. Довоєнні петлиці, що зображували рунічні знаки SS і черепа з цифрами, буквами і символами, були заборонені «з міркувань таємності» наказом по СС від 10 травня 1940 і замінені на стандартні значками, відомими на сьогодні.

Звання рейхсфюрера СС в Третьому рейху мали дві людини - Генріх Гіммлер і Карл Ханке (До 1934 «рейхсфюрер СС» означало посаду, а не звання).

Особливі правила і виключення існували для кандидатів в офіцери, унтер-офіцерів і юнкерів СС.

Так, наприклад в СС звання гауптшарфюрер присвоювалося зазвичай виконував обов'язки старшини в роті СС, командира третього (іноді і другого) взводу в роті, або було званням, що використовувалися для особового складу унтер-офіцерського рангу, який служив в штабах СС або службах безпеки (таких як гестапо і СД ). Звання гауптшарфюрер також часто використовувалося для персоналу концентраційних таборів і особового складу айнзатцгруп . Гауптшарфюрер СС був старше, ніж обершарфюрер СС і молодше, ніж штурмшарфюрер СС, за винятком загальних СС , Де гауптшарфюрер було молодшим званням, що йшов одразу після унтерштурмфюрер СС.

Звання штурмшарфюрер було засновано в червні 1934 року , після Ночі довгих ножів . При реорганізації СС звання штурмшарфюрер було створено як найвище звання унтер-офіцерів в «Войсках в розпорядженні СС» замість звання гаупттруппфюрер , Що застосовувався в СА . В 1941 році на основі «Військ в розпорядженні СС» виникла організація військ СС, яка успадкувала звання штурмшарфюрер від свого попередника.

Звання унтерштурмфюрер в СС, відповідало званню лейтенанта в вермахті , Виникло в 1934 році з посади керівника підрозділу СС - трупі ( ньому. SS-Truppe). Трупі охоплював міський район, сільську округу, по чисельності становив близько армійського взводу - від 18 до 45 осіб, складався з трьох відділень - куль ( ньому. SS-Schar), очолювався труппфюрером ( ньому. SS-Truppführer) або унтерштурмфюрер ( ньому. SS-Untersturmführer), в залежності від чисельності. У військах СС унтерштурмфюрер, як правило, займав посаду командира взводу.

Знаки відмінності Звання військ СС
Відповідні звання в сухопутних військах вермахту ( ньому. Heer) петлиці Погон Маск.
костюм Генерали і маршали рейхсфюрер СС ( ньому. Reichsführer SS / ru: «Імперський керівник охоронних загонів») Генерал-фельдмаршал оберстгруппенфюрер СС і Генерал-полковник військ СС ( ньому. SS-Oberst-Gruppenführer und Generaloberst der Waffen-SS) Генерал-оберст обергрупенфюрер СС і генерал роду військ СС ( ньому. SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS) Генерал роду військ групенфюрер СС і генерал-лейтенант військ СС ( ньому. SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Waffen-SS) Генерал-лейтенант бригадефюрер СС і генерал-майор військ СС ( ньому. SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS) Генерал-майор офіцери Знаки відмінності Звання військ СС   Відповідні звання в сухопутних військах вермахту (   ньому оберфюрер
(За званням військ СС) ( ньому. SS-Oberführer) Відповідності немає штандартенфюрер
(Військовослужбовці і службовці поліції) ( ньому. Standartenführer) полковник ( ньому. Oberst) оберштурмбанфюрер ( ньому. SS-Obersturmbannfuhrer) Підполковник (Оберст-лейтенант) ( ньому. Oberstleutnant) штурмбанфюрер ( ньому. SS-Sturmbannfuhrer) майор гауптштурмфюрер ( ньому. SS-Hauptsturmfuhrer) Гауптманом / ротмістр оберштурмфюрер ( ньому. SS-Obersturmfuhrer) Обер-лейтенант унтерштурмфюрер ( ньому. SS-Untersturmfuehrer) лейтенант Унтер-офіцери штурмшарфюрер ( ньому. SS-Sturmscharführer). У Ваффен-СС, на відміну від СА, було введено ще більш високе звання - штурмшарфюрер СС. Штабс-фельдфебель гауптшарфюрер ( ньому. SS-Hauptscharführer). Звання гауптшарфюрер стало званням в СС після реорганізації СС, що послідувала за Вночі довгих ножів. Вперше це звання було присвоєно в червні 1934, коли воно змінило старе звання обертруппфюрер, яке застосовувалося в СА. У Загальних СС гауптшарфюрер було молодшим званням, що йшов одразу після унтерштурмфюрер СС.

У військах СС гауптшарфюрер було другим за старшинством після штурмшарфюрер званням унтер-офіцерів.
Існувала також посада штабсшарфюрер, яка відповідала за своїм колі обов'язків посади ротного або батальйонного старшини радянської армії. В СС звання гауптшарфюрер присвоювалося зазвичай виконував обов'язки старшини в роті СС, командира третього (іноді і другого) взводу в роті, або було званням, що використовувалися для особового складу унтер-офіцерського рангу, який служив в штабах СС або службах безпеки (таких як гестапо і СД ). Звання гауптшарфюрер також часто використовувалося для персоналу концентраційних таборів і особового складу айнзатцгруп.

Обер-фельдфебель Обер-фельдфебель   Штандартеноберюнкер СС Штандартеноберюнкер СС

( ньому. SS-Standartenoberjunker) Оберфенріх обершарфюрер ( ньому. SS-Oberscharführer). Після Ночі довгих ножів звання обершарфюрер СС «піднялося» і стало одно звання труппфюрер СА. Петлиця для есесівського звання була змінена, і на ній стало два сріблястих квадрата, на відміну від одного квадрата зі срібною смугою, як в СА. Звання труппфюрер СС було замінено на обершарфюрер СС. У військах СС обершарфюрера виконували обов'язки командирів третє (і іноді - друге) взводів піхотних, саперних та інших рот, ротних старшин. У танкових частинах обершарфюрера часто були командирами танків. фельдфебель Штандартенюнкер СС ( ньому. SS-Standartenjunker) Фаненюнкер - фельдфебель шарфюрер ( ньому. SS-Scharführer). У 1934 при реорганізації структури звань СС, що послідувала за Вночі довгих ножів, старе звання шарфюрер СС стало називатися унтершарфюрер СС, а шарфюрер СС став відповідати званню обершарфюрер СА. У військах СС шарфюрер, як правило, займав посаду командира відділення (розрахунку, танка), або заступника командира взводу (командира штабного відділення). Унтер-фельдфебель Оберюнкер СС ( ньому. SS-Oberjunker) фенріх унтершарфюрер CC ( ньому. SS-Unterscharführer)
У військах СС звання унтершарфюрер було одним з звань молодшого командного складу рівня роти і взводу. Звання було також одно першому кандидатського звання в офіцери військ СС - юнкер СС. Вимоги до бойових унтер-офіцерам були вище, ніж до унтершарфюрера загальних СС Унтер-офіцер Юнкер СС ( ньому. SS-Junker)
Спочатку юнкера прирівнювалися по правовому положенню до шарфюрер СА , Потім - до унтершарфюрера СС. Фаненюнкер - унтер-офіцер Рядові Відповідності немає Штабс-єфрейтор (   ньому сс-роттенфюрер ( ньому. SS-Rottenführer). У Гітлерюгенді також існувало звання сс-роттенфюрер.

У Люфтваффе існувала посада сс-роттенфюрер - командира пари (провідного) в винищувальної і штурмової авіації.

Обер-єфрейтор

CC-ШТУРММАНН

( ньому. SS-Sturmmann). Звання CC-ШТУРММАНН присвоювалося після служби в лавах СА від 6 місяців до 1 року при наявності базових знань і здібностей. CC-ШТУРММАНН є старшим над званням Манн, за винятком СС, де в 1941 було окремо введено звання Оберманн, а у військах СС - звання Обершютцен. єфрейтор (   ньому обершутце СС ( ньому. SS-Oberschütze). Обер-солдат Манн СС ( ньому. SS-Mann). В 1938 році , В зв'язку зі збільшенням військ СС , Звання Манн було замінено на військове звання Шутц (Стрілок) СС ( ньому. SS-Schütze), але в загальних СС збереглося звання Манн. солдат , Шутц , гренадер .
Петлиця анвертер Загальних СС кандидат ( ньому. SS-Anwärter)
Кандидат до вступу у війська СС до початку процесу тренування і підготовки. З початком тренування анвертер автоматично присвоювалося звання Шутц. відповідності немає СС-бевербер претендент ( ньому. SS-Bewerber) волонтер вермахту

Кольори родів військ ( ньому. Waffenfarben) в німецьких збройних силах слідують історичної традиції. В військах СС ця традиція в основному зберігалася.

У таблиці показані кольору знаків розрізнення військ СС в 1935-1945 роках.

Петлиці вищого командного складу до 1942 року [ правити | правити код ]

  • обергрупенфюрер

На погонах солдатів і унтер-офіцерів шифровка була з алюмінію, на офіцерських з позолоченого. Шифровки були поширені до 1943 року, проте поновилися з 1944 року. Шифровки на погонах дублювалися на нарукавних нашивка. [3]

Рід військ Пояснення Генералітет, також штаб і апарат рейхсфюрера СС KA - Академія Генерального штабу

NA - Верховне командування Вермахту і Генеральний штаб сухопутних сил

Піхота, в тому числі моторизована і панцергренадери Арабські цифри - номер піхотного полку

Римські цифри - штаб армії

Номер військового округу римськими цифрами - піхотні школи початкового навчання

D - штаб піхотної дивізії

FI - протиповітряна оборона

G + номер - штаб групи армій

G і D - дивізія Велика Німеччина

GW - мінометні підрозділи

K + номер - піхотні мотоциклетні частини

KS - офіцерське піхотне училище

L - навчальний піхотний полк

М + номер - піхотні кулеметні роти

S (готика) - піхотні школи

SS - армійські спортивні школи

US + перша буква назви міста - унтер-офіцерські піхотні школи

V - картографічні та топографічні частини

W - гарнізонні батальйони Відня

W + номер - служба рекрутського набору військових округів

WB - органи військового управління

Бронетанкові війська, в тому числі винищувачі танків Арабські цифри - номер танкової частини

Римські цифри - штаб танкової армії

D + номер - штаб танкової дивізії

J - механізовані частини

K + номер - мотоциклетні підрозділи

KS + перша буква назви міста - офіцерське танкове училище

L - навчальні танкові частини

MS - школа моторизації

P + номер - протитанкові підрозділи

S (готика) - танкові школи

Артилерія, в тому числі штурмова самохідна і зенітна Арабські цифри - номер артилерійської частини

B + номер - артилерійська спостережна частина

BL - навчальні артилерійські спостережні частини

L - навчальний артилерійський полк

S (готика) - артилерійська школа

R + номер - артилерійська розвідка

US + перша буква назви міста - унтер-офіцерські артилерійські школи

VH або VK - артилерійські полігони в Хіллелебене і Куммерсдорфе

Інженерні війська Арабські цифри - номер інженерно-саперного батальйону

FP + номер - кріпосні саперні батальйони

E - залізничні саперні батальйони

L і нижче I або II - інженерно-навчальні батальйони

L чорного кольору з білою серединою - навчальні інженерні залізничні частини

S (готика) - інженерні школи

S білого кольору - залізничні-інженерні школи

US + перша буква назви міста - унтер-офіцерські інженерні школи

Кавалерія і розвідувальні частини Арабські цифри - номер кавалерійської частини

Римські цифри - номер окружний кавалерійської школи

A + номер - розвідувальні частини

D + номер - штаб кавалерійської дивізії

R + номер - мотоциклетні частини

RS - кавалерійські школи

Гірські війська Арабські цифри - номер гірничо-єгерського полку

D + номер - штаб гірничо-єгерської дивізії

S (готика) -горно-ерерскіе школи

Підрозділи постачання і перевезень, польова пошта Арабські цифри - номер автотранспортної частини

L - навчальна автомобільна частина

Підрозділи зв'язку Арабські цифри - номер частини зв'язку

S - автомобільна школа

Fp + номер - кріпосна частина зв'язку

S (готика) - школа зв'язку

US + перша буква назви міста - унтер-офіцерські школи зв'язку

Ветеринарна служба A - армійська ветеринарна служба

L - ветеринарні навчальні частини та лабораторії

  • Adolf Schlicht, John R. Angolia. Die deutsche Wehrmacht, Uniformierung und Ausrüstung 1933-1945
  • Ю.Веремеев. Знаки відмінності звань Вермахту (Die Wehrmacht) 1935-1945гг. (неопр.). Дата обігу 7 червня 2016. Читальний зал 7 червня 2016 року.
  • Ю.Веремеев. Таблиці звань Німецького Вермахту (Die Wehrmacht) 1935-45гг. (неопр.). Дата обігу 7 червня 2016. Читальний зал 7 червня 2016 року.
  • Cook, Stan and Bender, R. James. Leibstandarte SS Adolf Hitler - Volume One: Uniforms, Organization, & History. San Jose, CA: R. James Bender Publishing, 1994. ISBN 978-0-912138-55-8
  • Hayes, A. SS Uniforms, Insignia and Accoutrements. Schiffer Publishing, Ltd. 2000. ISBN 978-0-7643-0046-2
  • Lumsden, Robin. A Collector's Guide To: The Allgemeine - SS, Ian Allan Publishing, Inc. 2002. ISBN 0-7110-2905-9
  • Mollo, Andrew. Uniforms of the SS, Collected Edition Vol. 1-6. Motorbooks Intl. 1 997. ISBN 978-1-85915-048-1
  • Курильов О. П. Збройні сили Німеччини 1933-1945. M .: Астрель, АСТ, 2007
  1. Bundesarchiv: Slg. Schum./v. 432, Bd. 2
  2. Знаки відмінності вермахту (неопр.). ww2.kulichki.net. Дата обігу 3 січня 2017.
  3. О. П. Курильов. Збройні сили Німеччини 1933-1945. - Москва: Астрель Аст, 2007. - С. 26-28. - 555 с.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация