Звання НАТО. Що Міноборони планує зробити з сержантами

Реформи в армії невідворотні і це потрібно сприймати, як належне Реформи в армії невідворотні і це потрібно сприймати, як належне   Черговим кроком реформи під умовною назвою Шлях до НАТО має стати запровадження нових військових звань: штаб-сержант, майстер-сержант, старший майстер-сержант, головний майстер-сержант, а також корабельних військових звань: штаб-старшина, майстер-старшина, старший майстер-старшина і головний майстер-старшина

Черговим кроком реформи під умовною назвою "Шлях до НАТО" має стати запровадження нових військових звань: "штаб-сержант", "майстер-сержант", "старший майстер-сержант", "головний майстер-сержант", а також корабельних військових звань: "штаб-старшина", "майстер-старшина", "старший майстер-старшина" і "головний майстер-старшина".

Про це сьогодні на брифінгу повідомила начальник управління комунікацій і преси міністерства оборони України Оксана Гаврилюк. За її словами, зараз на розгляді в Адміністрації президента, Верховної Ради і Кабінету міністрів знаходиться 26 проектів нормативно правових актів, що забезпечують реалізацію реформ в сфері оборони.

Зокрема, Міністерство оборони України розробило законопроект, який передбачає підвищення ролі сержантського і старшинського складу ЗСУ відповідно до стандартів НАТО, а також введення нових звань. З цією метою законопроектом вносяться зміни в закон України про військовий обов'язок і військову службу, статут внутрішньої служби і дисциплінарний статут ЗСУ.

Власне, ініціатива приведення військових звань в ЗСУ до стандартів НАТО не нова, раніше неодноразово озвучувалася і навіть певні кроки в цьому напрямку робилися. Так, раніше був введений новий перелік військових звань сержантського і старшинського складу: "головний сержант роти", "головний старшина батальйону", "головний старшина полку", "головний старшина бригади". Хоч і не для всіх родів військ - високомобільні десантні війська, повітряні війська і ССО це не торкнулося, наприклад.

Але, як це часто буває, все відразу не робиться і до законодавчих змін тільки зараз, що називається, дійшли руки.

Тим часом, цей закон покликаний підвищити роль сержантського і старшинського складу Збройних Сил України в навчанні, вихованні, підготовці особового складу і виконання завдань за призначенням відповідно до стандартів НАТО.

Крім введення нових звань і посад (а значить появи можливості кар'єрного росту і для сержантського складу) ще в минулому році було заплановано кардинально змінити систему підготовки сержантів і старшин. Для цього створюються численні Центри підготовки сержантського складу, на базі яких будуть проходити курси лідерства і професійної підготовки. Звичайно, і в цьому процесі широко використовується міжнародний досвід.

Відомо, що вже функціонують принаймні два таких центри - 197-го і 184-го Центрів підготовки сержантського складу, де під керівництвом литовських і латвійських військових ударними темпами йде підготовка інструкторського складу, а також в навчальному центрі "Десна" під керівництвом інструкторів з США. Крім цього велика група інструкторів проходить перенавчання і за кордоном - в країнах НАТО і Грузії.

Отже, будемо сподіватися, що введення професійного сержантського корпусу, поряд з іншими реформами, сприятиме радикальному поліпшенню ситуації в армії.

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация