Звернення людини до Бога, і Бога - до людини


    committed to historic Baptist & Reformed beliefs

    Звернення людини до Бога, і Бога - до людини

    Ярослав В'язівський

"Зверніться до Мене, і я звернуся до вас, говорить Господь Саваот. Ви скажете: як нам звернутися? Чи можна людині обкрадати Бога? Мене ж ви обманюєте. Скажете: Чим ми Тебе обманили? Десятиною і приношеннями. Прокляттям ви прокляті, а ви - весь народ - обманюєте Мене. Принесіть же ви всю десятину до дому скарбниці, щоб була в Моїм їжа, і хоча в цьому Мене випробуйте, промовляє Господь Саваот: Не відкрию Я для вас отворів небесних і не виллю вам благословення аж надмір? "

Книга пророка Малахії 3: 7-10.

Місіонерам часто доводиться говорити про звернення і закликати людей до навернення. Але що таке звернення? Ми, християни, нерідко вживаємо слова, зрозумілі нам, але не зрозумілі нашим невіруючим друзям, і самі не завжди можемо пояснити їх. Як звернутися до Бога? Чому звернення важливо? Що заважає людині звернутися до Бога? Саме на ці питання ми постараємося дати відповідь за допомогою пророка Малахії.

Бог послав Малахію пророкувати в той момент, коли ізраїльський народ, повернувшись з вавилонського полону, в черговий раз відступив від Бога. Так, ізраїльтяни відновили храм, але правильно використовувати його виявилося їм не під силу. До цього пророки Огій і Захарія були послані для того, щоб допомогти людям закінчити будівництво храму. Малахія ж повинен був викрити людей в неправильному поклонінні Богу. Бог через нього закликає їх звернутися, але у відповідь люди кажуть: "Як нам звернутися?"

необхідність звернення

В першу чергу ми поговоримо про те, що заважає людині звернутися до Бога. Іудеї запитували Малахію: "Як нам звернутися?" Вони задавали це питання не тому, що не знали, як звернутися до Бога, а тому, що не бачили необхідності в цьому. Вони говорили: "Як нам звернутися? Адже ми релігійні люди. Ми віримо в Бога. А Господь закликає нас звернутися. Як нам звернутися? "Несподівано для людей Бог відповідає на це питання, хоча їм відповідь явно був не потрібен, але при цьому Він не відразу пояснює, що таке звернення. Спочатку, в 8 і 9 віршах, Він говорить про те, що заважає поводження: "Чи можна людині обкрадати Бога? Мене ж ви обманюєте. Скажете: Чим ми Тебе обманили? Десятиною і приношеннями ". Бог відповідає на їхні запитання по суті - Він показує необхідність звернення. Ці люди не бачили своїх гріхів і тому були не здатні звернутися до Бога. Малахія вказує на їх гріх і каже: ви обманюєте Бога. Все в цьому світі належить Богу. Людина має право користуватися всім тим, що йому дав Бог в цьому світі. Єдина плата, яку Бог вимагає від людей, - це визнання того, що все належить Йому, подяку за те, що ми отримуємо від Нього. Але ізраїльтяни не "платили" Богу за Його дари, і таким чином обкрадали Його. Вони не приносили десятину. Десятина - це символ. Приносячи її, ми тим самим визнаємо, що все, що ми маємо належить Богу. А ізраїльтяни не приносили десятини. Вони користувалися всім, що дав їм Господь в цьому світі, але не платили вдячністю, визнанням, вдячністю. Таким чином вони крали, вони обкрадали Бога, і в цьому був їхній гріх

Малахія вказує не тільки на гріх, але і на його наслідок. Він каже: "Прокляття ви прокляті, за те, що ви обманюєте Мене". Прокляття означає смерть, і тут йдеться про те, що Бог засудив людини до смерті, до знищення. І це прокляття вже здійснилося в їх житті. Вони нібито жили, але через свого гріха були відчужені від Бога, а це і є смерть. Але в майбутньому їх чекало повне прокляття - людина остаточно буде відчужений від Бога, навічно позбавлений життя. Людина не перестане існувати і усвідомлювати себе, але існування в пеклі - це не життя, а смерть.

Саме про це ми повинні говорити людям, тому що без усвідомлення необхідності звернення людина ніколи не звернеться. Розмовляючи з людиною, ми повинні знати, що він не усвідомлює необхідності звернення, ми повинні показати йому його гріх у всій красі. Крім того, ми повинні розповісти про наслідки гріха. Не можна зловживати вченням про пекло і тільки лякати їм людей, але тим не менше ми повинні чесно і відкрито говорити їм, що якщо вони помруть в своїх гріхах, не звернувшись до Бога, то помруть назавжди, загинуть в пеклі. Закликаючи людей звернутися до Бога, не можна не сказати про це. Якщо людина не усвідомлює необхідності звернення, то він не звернеться. Уявіть собі, що людина скоює злочини, але представники влади не пред'являють йому звинувачення. Він не буде звертатися до адвоката, не платитиме йому гроші за захист. Навіть якщо йому пред'явили звинувачення, а він думає, що за злочин відбудеться невеликим штрафом, він теж не буде наймати адвоката. Йому нема про що турбуватися. До тих пір поки людина не зрозуміє, що Бог пред'являє йому обвинувачення, поки він не зрозуміє, що штрафом йому не відбутися, що йому загрожує вища міра, він не почне хвилюватися, не стане робити спроби звернутися до Бога.

Звернення - це відраза від гріха

Після цього Малахія пояснює, в чому суть звернення. Бог говорить в 10 вірші: "Принесіть же ви всю десятину до дому сховище". Іншими словами, звернення - це відраза від гріха. Ви крали, не приносили десятини, так принесіть їх, припиніть красти, залиште цей гріх, відверніться від нього. У цьому полягає вчення Старого Завіту в цілому. Слово "звернутися" вживається в Старому Завіті близько сімдесяти раз. Всякий раз воно означає саме духовне звернення. Майже тридцять разів воно вживається в значенні "звернутися від злих шляхів своїх". Звернутися, значить, відвернутися від гріха, перестати його здійснювати. Я не кажу про порятунок справами. Не зрозумійте мої слова так, ніби людина спочатку припиняє грішити і потім йде до Бога з проханням прийняти його. Коли ми говоримо людині про його гріх, і про наслідки гріха, то у нього виникає природне бажання не робити цей гріх. Людина прекрасно розуміє, що своїми справами він себе не врятує, йому ясно це. У той же час, коли він звертається до Бога, він природним чином прагне припинити грішити, бо він почав усвідомлювати свої гріхи. Людина не заробляє собі порятунок, він відвертається від гріха, бо не може жити з ним.

В цьому суть звернення, і нічим іншим огиду від гріха замінити не можна. Алкоголік при зверненні до Бога повинен припинити пити, і іншого звернення для нього не може бути. Якщо людина стверджує, що він звернувся до Бога, але продовжує брати хабарі і красти, або він гордий і дратівлива людина і нічого не робить, щоб видалити свою гордість і дратівливість, то його слова брехня. Звернення - це дія, а не почуття, не просто усвідомлення своїх гріхів. Бог каже: "Звернись від злих шляхів". Звернутися від злого шляху можна, тільки зробивши кілька кроків убік і зійшовши з нього на узбіччя, а ще краще на інший шлях. Якщо ми будемо стояти на злом шляху, визнаючи, що це злий шлях, але не зійдемо з нього, то це не можна назвати зверненням. Звернення полягає в залишенні, в відразі від гріха. Немає такого поняття як "плотські" християни. Якщо людина "покаявся" на великому євангелізаційному зборах, підняв руку на знак того, прийняв Христа як особистого Спасителя, і продовжує грішити, як раніше, то він не "плотської" християнин: він взагалі не християнин, і не звернувся до Бога. При зверненні людина йде від гріха, перестає його здійснювати.

Звернення - це довіра Богу

Але це тільки частина поняття звернення. Понад сімдесят раз в Старому Завіті зустрічається дієслово "звернутися" і тільки близько тридцяти раз в тому значенні, про яке ми говорили. У всіх інших випадках під словом "звернутися" розуміється "звернутися до Бога". Звернення - це поворот від чогось до чогось, від гріха, до Бога. І про це говорить Малахія: "Принесіть же ви всю десятину і хоча б тим Мене випробуйте". Він має на увазі, що звернення до Бога - це довіра Богу. Ізраїльтяни зібрали урожай, заробили гроші, і від всього придбаного вони повинні були десяту частину віддати Богові. Тим самим вони позбавляли себе чогось. Але Бог закликав повірити, що так буде краще для них, що Він благословить їх за це. Довіритися, значить, прийняти слова Бога такими, як вони є і коритися їм.

Пояснюючи своїм невіруючим друзям суть звернення, ми обов'язково повинні сказати їм, що звернення - це довіра Богу. Але спочатку треба сказати, чому потрібно довіритися. Довіра до Бога - це загальна фраза. Слід бути конкретніше і сказати про необхідність довіритися обіцянкам Бога, зокрема, обіцянці Бога пробачити. Потрібно дуже чітко і ясно пояснити, що Бог обіцяє пробачити кожної людини, який звертається до нього, незалежно від його справ. Якщо він звернеться до Нього з вірою, довіриться, покластися на цю обіцянку, обіпреться на нього, Господь обіцяє пробачити, очистити, виправдати. Також важливо пояснити на якій підставі Господь прощає і виправдовує нас. Ми повинні пояснити, що Христос спокутував наші гріхи, що Він помер за нас, що покарання за наші гріхи вилилося на Нього і в цьому суть нашого спасіння.

А тепер я наведу кілька прикладів з Писання, які допоможуть зрозуміти, що значить довіряти Богу.

Згадаймо Авраама. Довіра - це щось більше, ніж почуття. Довіра - це більше, ніж згоду з тим, що Бог може благословити. Отже, Бог говорить: "Піди зо своєї землі, і від родини своєї, і з дому батька свого до Краю, який Я тобі покажу; і Я вчиню тебе великий народ, і благословлю тебе, і звеличу ймення твоє ". Авраам пішов тому, що він довірився Богові. Бог каже йому: "Залиш обжите місце, залиш зручності міського життя і йди в пустелю, Я покажу тобі, де ти оселишся. Іди туди, не знаючи куди. Але довірся Мені і піди ". І Авраам пішов, а не просто погодився з тим, що слова Бога істинні, і залишився в Харані. Ось це і називається довірою Богові. Він повірив тому, що сказав йому Бог: "Іди, і Я тебе благословлю".

Ще кілька прикладів з Нового Завіту. Євангеліє від Марка, 5-й розділ. Зцілення дочки Яіра. Яір потрапляє в дуже важку ситуацію. Він приходить до Ісуса і просить: "Зціли мою дочку, вона при смерті". Ісус іде, але по дорозі затримується, і в цей час дочка Яіра вмирає. Далі ми читаємо: "Коли Він ще говорив, приходять ось від старшини синагоги та й кажуть: Дочка твоя вмерла, що ще турбуєш Учителя? "Дочка померла, і вже нічого не можна зробити, вона здорова - вона померла, перетнула межу, через яку не повертаються. Ісус каже: "Не бійся, тільки віруй". І начальник синагоги йде разом з Ісусом додому до своєї мертвої дочки. Це і є довіра Христу.

Ще один приклад. Євангеліє від Іоанна, 9-й розділ. Зцілення сліпого. Ісус знаходить сліпої людини, але не зцілює його відразу. Він робить щось дивне: "Він плюнув на землю, зробив суміш з слини і помазав нею очі сліпому, і сказав йому: Іди, вмийся в ставку Сілоам визначає це Посланий. Він пішов і вмився, і вернувся видющим ". Що зробив Ісус? Він просто плюнув на землю, в пил, взяв цей бруд, помазав очі сліпому і каже: "Піди вмийся - ти станеш зрячим". Абсурд! Цього не може бути! Як бруд може зцілити? При чому тут вода в якийсь купальні. Але ця людина пішов, тому що він довірився Ісусу. Він не просто сказав: "Так, Ісус може мене зцілити, так, може бути, цей бруд мене зцілить", він пішов і зробив те, що сказав йому Ісус.

А ось приклад того, що значить не довіряти Богу. Це історія нам добре відома. Вона записана в Євангелії від Марка, в десятій главі. У ній йдеться про багатого юнака, який сам прийшов до Ісуса і спитав: "Як мені успадкувати життя вічне?" Ісус відповів йому: "Виконай всі заповіді" - "Виконав" - "Добре. Одного тобі бракує: піди, все, що маєш, і вбогим роздай, і матимеш скарб на небесах; і приходь, вслід за Мною, узявши хреста ". Роздати маєток здавалося абсурдним, так само як сліпому могло здатися абсурдним помазати очі брудом і піти вмитися, щоб зцілитися. Цей юнак подумав: "Це неправильно, не відповідає моїм уявленням про порятунок". І він не довірився Ісусу, зберіг свій маєток і не отримав вічне життя.

Звернення від гріха змінює наше життя. І звернення до Бога, довіру до Нього, також змінює наше життя. Змінена життя свідчить про істинність звернення.

Однак Малахія не тільки пояснює людям, що таке звернення, не тільки викриває їх в гріху, не тільки розтлумачує їм, що звернення - це довіра, він також закликає їх звернутися від гріха. Він закликає їх довіритися Богові. Бачите різницю? Можна пояснити людині, що таке звернення, але цього мало, потрібно сказати: "Принеси десятину, звернися від свого злого шляху; досліди Ти Господа, довірся Йому, здайся на Його обіцянки, повір в те, що кров Христа може омити тебе, що спокута має реальною силою, що він може виправдати тебе і зробити чистим в очах Бога ".

Отже, звернення складається з двох частин. Воно як рівняння: звернення = огиду від гріха + довіру Богу. Ми повинні пояснити це своїм невіруючим друзям і спонукати їх відвернутися від гріха і довіритися Богові. При цьому треба пам'ятати, що на їхньому шляху до Бога стоїть бар'єр нерозуміння необхідності звернення. Ми повинні постаратися подолати цей бар'єр, як це зробив Малахія.

Звернення Бога до людини

Крім того, Малахія підкреслює важливість звернення, коли говорить про результат звернення. "Зверніться до Мене, і я звернуся до вас, говорить Господь Саваот" (Мал. 3: 7). Результатом звернення людини до Бога є те, що Бог звертається до людини. Це дуже важливо. До того моменту, поки людина не звернеться до Бога, Бог не звернеться до людини. Тільки після того як людина звернеться, Бог звернеться, не раніше. Христос зробив на хресті порятунок. Ми віримо, що Він не просто зробив порятунок можливим. Ми віримо в те, що Він зробив спасіння, що Він дійсно взяв наші гріхи. Вони реально були покарані, і Бог більше не буде карати Своїх обраних за гріхи, за які Він покарав Свого Сина.

І тим не менше порятунок людина отримує лише після того, як він звернеться до Бога, і не раніше. Бог виправдовує людини тільки після того, як той увірував. Жодна людина не народжується вже виправданим, очищеним від гріхів. Тільки після увірування Бог знімає з людини провину. Бог обіцяє виправдати тих, що повірили, і саме тим, що увірували дати вічне життя. Він каже: "Щоб кожен, хто вірує не загинув, але мав життя вічне".

Поки людина не звернеться до Бога, він не буде усиновлена. Він ходить до церкви, він вже відчуває себе частиною сім'ї віруючих, які поклоняються Богу, і він, здавалося б, уже поклоняється Богові разом з ними. Але поки він не звернувся, він чужинець віруючим людям, чужий Богу, він сторонній. Бог усиновляє грішників тільки після того, як вони звертаються до Нього. Будь-яке усиновлення закріплюється документально. Коли беруть на виховання дитину з дитбудинку, то на документах ставлять підписи і печатки. І поки на документі усиновлення не буде поставлено печатку нашого звернення, ми не сини, ми чужі Богові.

Ми ведемо з Богом війну. Бог наш ворог і теж воює з нами. І до того моменту, поки ми не звернемося до Нього, тобто не відвернемося від гріха і не довіримося Йому, ми продовжуємо вести цю війну. Поки ми по цей бік барикад, поки ми по цей бік лінії фронту від Бога, ми Йому вороги і Він наш ворог. Він дивиться на нас як на ворогів, і тільки після того, як ми піднімемо білий прапор звернення, Бог примириться з нами, назве нас друзями і перестане вести війну. Отже, звернення абсолютно необхідно для порятунку. Поки воно не відбудеться, порятунку не буде.

І на закінчення прочитаємо кілька слів з Книги пророка Єремії. "Ти покарав мене, і я покараний, мов теля те ненавчене зверни мене, і вернуся, бо Ти Господь Бог мій ". Ми знаємо, що людина сама не може звернутися. Якщо Бог не зверне його, він не звернеться. Це не означає, що з людини знімається відповідальність відвернутися від гріха і довіритися Богові. Ні, він зобов'язаний це зробити. Це говорить нам про інше. Якщо ми говоримо людині про гріх, якщо ми закликаємо його звернутися до Бога, якщо ми говоримо йому про важливість, про необхідність звернення, але він не звертається, ми повинні розуміти, що все інше залежить від Бога. Ми не повинні хапати людину за горло й казати: "Звернись!" Ми повинні звернутися до Бога і сказати: "Господи! Ця людина не хоче звертатися ". Думка про те, що звернення людини в кінцевому підсумку знаходиться в руках Бога, повинна надати нам терпіння в проповіді порятунку.

Ви скажете: як нам звернутися?
Чи можна людині обкрадати Бога?
Скажете: Чим ми Тебе обманили?
Але що таке звернення?
Як звернутися до Бога?
Чому звернення важливо?
Що заважає людині звернутися до Бога?
Бог через нього закликає їх звернутися, але у відповідь люди кажуть: "Як нам звернутися?
Іудеї запитували Малахію: "Як нам звернутися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация