Звичаї і Традиції Англії з трепетом і повагою з середніх століть в XXI століття

  1. Мій будинок і мій сад
  2. Домашні улюбленці
  3. Чай, тільки чай!
  4. традиція одруження
  5. Jingle Bells

Свої традиції англійці шанують, ставлячись до них трепетно ​​і шанобливо. Не будучи представниками таких древніх земних націй, як греки, індуси або китайці, вони, тим не менш, зуміли зберегти і примножити те велике і дуже цінне багатство, яким тепер постійно користуються в годину веселощів і роздумів. Чи не тому традиції Англії так різноманітні й цікаві?

Мій будинок і мій сад

Вважається, що улюбленим заняттям британців є домоведення і садівництво. Таким чином, можна сказати, що більшу частину свого вільного часу вони витрачають на прибирання і прикраса домашнього вогнища, а також на звичаї працювати в саду, зрозуміло, якщо дозволяє температура атмосферного повітря. За існуючим тут традиціям, власний фасад і фасад найближчого сусіда повинні радувати серця англійців і вносити в душі спокій і гармонію.

За існуючим тут традиціям, власний фасад і фасад найближчого сусіда повинні радувати серця англійців і вносити в душі спокій і гармонію

Садівництво в Англії

Домашні улюбленці

Інша цікава особливість, яка трапляється в Англії майже повсюдно - це любов до тварин. Британський будинок обов'язково повинен мати під своїм дахом хоча б одного домашнього вихованця.

Втім, найчастіше їх виявляється відразу кілька. Часом англійці люблять своїх кішок і собак більше, ніж своїх власних дітей. І це зрозуміло, адже тварини віддані своїм господарям, тому їм часто прощається то, за що діти отримали б суворе покарання.

Домашні вихованці в Англії

Чай, тільки чай!

Численні звичаї пов'язані з культурою споживання чаю. Це дійсно культура, що досягла не меншої рівня, ніж, наприклад, чайні традиції в Узбекистані. Пояснюється таке побожне ставлення до терпкого заморському напою тим, що в колишні часи однією з англійських колоній була Індія.

Зрозуміло, мати в своєму підпорядкуванні другу, після Китаю, батьківщину чаю і не заразитися від індусів поклонінням цьому прекрасному частування було просто неможливо!

У будь-якому житлі Англії, якщо вже отримано запрошення покуштувати будь-якої їжі, чай подається до столу в обов'язковому порядку. Причому місцевий етикет передбачає не обмежувати себе будь-яким одним сортом, оскільки будь-який поважаючий себе господар запропонує їх 8-10 на вибір.

За існуючою традицією англійців, правилом хорошого тону вважається розташовувати столик з чайними приладдям неодмінно біля каміна. Вітальня з весело потріскують в каміні дровами і п'янке смакування міцного чорного індійського чаю з молоком - що може бути краще від цієї хвилини!

англійське чаювання

Наступні неодмінні для Англії особливості чайного етикету - колір скатертини, наявність чайних пар і багато іншого. Почнемо зі скатертини, яка переважно білого або синього кольору, обов'язково одного тону. Церемонія передбачає наявність чайних пар, чайника з чаєм, глечика з окропом, молочника з молоком, десертних тарілочок.

Кожному гостю покладені набори з ножа і вилки, а також необхідна наявність чайних ложечок, сита і підставки для нього, цукорниці з кусковим цукром і щипців для нього, а також маленького вовняного чохла, призначеного для збереження в чайнику гарячих температур. Зрозуміло, все перераховане вище має становити єдиний сервіз.

Той, хто думає, що на цьому звичаї чайної церемонії завершені, глибоко помиляється. Тому що починається подача закусок. Це відбувається, як тільки в будинку з'явилися гості, але до того, як до столу подадуть чай. У число закусок входить цілий харчової арсенал.

Він починається з хліба, солоного масла, свіжих огірків, помідорів і яєць. Закінчується ж тостами з корицею, мигдальним печивом, джемами, бісквітами, булочками, пампушками, тістечками і тортами. Дещо з першої частини перерахованого наштовхує на думку про традиції майбутнього частування сендвічами. Тепер це одна з найвідоміших в світі закусок.

А починалося все з часів лорда Джона Сендвіча, коником якого було гастрономічне споруда зі шматочків хліба з шинкою, причому в серединну частина страви входили шоколад або джем. Є на цьому столі місце і для російського страви.

Це чай з лимоном, який на окремому блюдце подається нарізаним на часточки, але без посипання зверху цукром. Це і є знаменитий англійський «російський чай»!

В Англії прийнято спочатку наливати приблизно чверть чашки молока, а потім розбавляти його попередньо завареним чаєм. Але перед цим кожен учасник чаювання визначається зі «своїм» сортом чаю.

Після чого господиня або господар приступає до чаклунства формування заварки. Чайник ополіскується дуже гарячою водою, потім в хід йде заварка з розрахунку чайної ложки на одну людину. Потім відбувається заливання окропу, і протягом 3-5 хвилин напій настоюється. Чай п'ють неодмінно гарячим, але не палючим гортань.

Як видно, звичаї вживання чаю британцями дуже сильні. Вони п'ють його тричі в день (сніданок, ленч і «файв-о-клок», тобто о 17:00).

традиція одруження

Приблизно в XV столітті британці популяризували в Англії дуже цікаве і красиве видовище. Не обійшлося тут без Дня Святого Валентина. 13 і 14 лютого британці, як птахи, що оживають у цю пору року після зимової сплячки, прагнуть продовжити давні традиції, вибираючи собі майбутніх партнерів для шлюбу. Якщо в цей час дівчині на шляху зустрічався чоловік, то вважалося, що це найбільш ймовірний кандидат в дружини.

Вибір дня і місяця для проведення весілля в усі часи вважалося справою вельми відповідальним. Наприклад, звичаї не рекомендували укладати шлюби і проводити весілля в травні. Вважалося, що в цьому випадку людина буде маятися протягом усього подальшого життя.

Ті ж традиції не радили укладати шлюб під час Великого Посту. З найбільш бажаних днів проведення весільних церемоній в Англії шанувалася середу.

З найбільш бажаних днів проведення весільних церемоній в Англії    шанувалася середу

Традиції одруження в Англії

Всілякі обряди супроводжували весь весільний сценарій. На всьому шляху проходження кортежу молодят звичаї наказують розкидати квіти. Компанія набирається досить значна, одних тільки подружок нареченої має бути шість! Вибір фасонів і кольорів для їх нарядів повністю лежав на совісті нареченої, а витрати - на її матері.

Дорога до церкви супроводжується піснями під музичний супровід. В Англії весілля без рушничного стрільби за торжество не рахується. Так тут відлякують злі сили. Головний на столі - пиріг, правила наказують розрізати його нареченій.

Весілля може йти не один день, але в межах одного тижня і на гроші, які платять запрошені. Народні звичаї наказують нареченій після торжества відправлятися в будинок жениха. А щоб вона про поріг не спіткнулася (погана прикмета!) В будинок її заносить благовірний. Весілля закінчується, і молоді відразу починають жити самостійно.

Jingle Bells

Дуже добрі традиції пов'язані у англійців з Різдвом. Ніч перед ним особлива, її називають "ніччю свічок». сільські звичаї наказують ставити їх в кожному вікні. Навіть замість традиційного в інших католицьких країнах колоди тут горить товстенний Різдвяна свічка.

Навіть замість традиційного в інших католицьких країнах колоди тут горить товстенний Різдвяна свічка

Різдво в Англії

У сучасній Англії як і раніше сильні звичаї і традиції проведення драматичних вистав на релігійні теми. Особливо популярною є пантоміма на тему історії про Святого Георгія і Дракона. І, зрозуміло, після неї слід обрядове застілля з неодмінною кабанячої головою.

Схожі статті

Чи не тому традиції Англії так різноманітні й цікаві?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация