Звичаї, звичаї, обряди і вірування східних слов'ян: їх значення і сенс

  1. Свята східних слов'ян
  2. Обряди і вірування східних слов'ян
  3. Боги слов'ян. Свята та обряди.

Які були звичаї, звичаї і вірування східних слов'ян ? Картину минулого нам допомагають відновити різні джерела, в тому числі і письмові, а також фольклорні.

Все життя східних слов'ян тісно була пов'язана з їх віруваннями, а саме - з язичництвом. Це і свята, і обряди, і живопис, і ремесла. Що стосується звичаїв, то в давнину ще продовжувала існувати кровна помста. Це було пережитком родоплемінного ладу.

Коли людина народжувалася, то проводили обряд ім'янаречення. У кожного слов'янина було два імені. Одне - для всіх, а друге - захисне, тільки для близьких. Це робили, щоб вберегти людину від лихого ока і псування. Новонародженому надягали сорочку, яку шили з боку батька або матері. Це також робили із захисною метою.

Вірування і звичаї східних слов'ян були дуже своєрідними, самобутніми. У них був свій глибокий, сакральний зміст. Жоден обряд, жоден звичай не проводили просто так. Між ними існували певні причинно-наслідкові зв'язки.

Свята східних слов'ян

Свята слов'ян були численні. Частина з них була в честь якогось бога (наприклад, Купали). Але наймасштабнішими були свята, пов'язані з приходом одного пори року і закінченням іншого, а також з сільськогосподарськими роботами. Адже самим важливою стороною життя для слов'ян завжди була природа-годувальниця.

Всі обряди на святах були так чи інакше спрямовані на хороший урожай, родючість земель. Традиційними з них були спалювання опудал на багатті, закопування чого-небудь в землю, омивання водою. Найвідомішими святами, що дійшли і до наших днів, були Масляна (зустріч весни), Коляда (Зимові гуляння). Всі вони супроводжувалися неприборканим веселощами, жартами, піснями і танцями. Господині накривали багаті столи, щоб задобрити богів і природу в їх особі.

Обряди і вірування східних слов'ян

Cлавянскіе обряди огортали життя людини, починаючи з самого появи на світло. Першим був обряд народження, спрямований на захист новонародженого. При цьому пуповину і дитяче місце закопували в землю, попередньо заговоривши. Наступним обрядом було ім'янаречення. Слов'яни вірили, що ім'я людини може сильно вплинути на його долю. Обряд проводився жерцем, при цьому пасмо волосся людини кидали в багаття.

Існували обряди для підлітків, весільні обряди та багато інших. І останнім для кожного був обряд поховання. Найчастіше слов'яни вдавалися до спалення трупа. Але похоронні звичаї все ж відрізнялися в різних регіонах проживання.

Вірування східних слов'ян зводилися до шанування богів, яких було дуже багато. Також вірили і в різних духів, істот. Слов'яни вважали, що кожна частка природи - жива.

Східні слов'яни в давнину, їх традиції та вірування - це не просто історичні факти. Це частина культури, частина нас. Адже багато хто з них через кілька сотень років все ще існують. Вони збереглися навіть після Хрещення Русі .

Пережитки слов'янських вірувань і обрядів відображені в казках, які ми читаємо своїм дітям. Наші предки залишили нам багатющу спадщину, багатющу культуру. І ми, як нащадки, повинні зберігати їх і передавати у спадок.

Боги слов'ян. Свята та обряди.

Поділіться з друзями

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация