Звільнення у зв'язку з призовом в армію, чи належить вихідна допомога

  1. Деякі особливості військового обліку
  2. Процедура звільнення співробітника
  3. Порядок за місцем роботи
  4. Роботодавець вчасно не сповіщений про призов
  5. Як проводиться розрахунок

Армійська служба за плечима часто сприяє працевлаштуванню. Справа навіть не в тому, що закон вимагає проходження служби для роботи в деяких структурах, наприклад, в правоохоронних органах або в МНС. Деякі роботодавці, які є приватними підприємцями, більш охоче візьмуть співробітника, який має досвід після служби в армії, ніж призовника.

  • По-перше, на чоловіка з військовим досвідом дивляться, як на більш надійного і відповідального працівника.
  • По-друге, заклик працівника на військову службу обернеться роботодавцю поруч клопоту, пов'язаних зі звільненням, пошуком нового співробітника на вакантну посаду.

Саме звільнення в зв'язку з призовом до армії має ряд юридичних нюансів, які, природно, відомі досвідченому кадровику. Однак якщо мова йде про невелику компанію, де документообіг лежить на плечах керівника, питань з оформлення може виникати досить багато.

Про те, чи доведеться стикатися зі звільненням співробітників, роботодавець може бути обізнаний ще при прийомі їх на роботу. У переліку документів обов'язково присутній приписне свідоцтво або військовий квиток. У будь-якій організації має вестися військовий облік, тому відповідальний працівник військово-облікового столу з великою точністю повідомить, коли прийде повістка.

Якщо ж облікову роботу веде сам керівник, то за наданими документами нескладно вирахувати можливість отримання повістки під час призовного періоду. наявність приписного свідоцтва явно вказує на те, що громадянина рано чи пізно потурбує комісаріат, щоб закликати на службу.

Деякі особливості військового обліку

Як відомо, заклик на термінову службу починається указом Верховного Головнокомандувача. Дати періодів цілком визначені законом про військову службу. Весняний період починається 1 квітня і закінчується 15 червня. Осіння кампанія за призовом дає старт 1 жовтня і триває вона до самого Нового року.

Не варто забувати, що з особистих переконань громадянин може уникнути строкової служби. Він може написати заяву про проходження альтернативної служби. Однак при цьому йому все одно доведеться покинути рідне місто, так як робота буде запропонована в будь-якому з регіонів Росії. Після альтернативної служби громадянин перебуває на військовому обліку на загальних підставах. Роботодавцю необхідно врахувати, що певні категорії громадян мають цілком законні підстави для звільнення від армії.

Роботодавцю необхідно врахувати, що певні категорії громадян мають цілком законні підстави для звільнення від армії

Чи не доставлять занепокоєння громадяни, визнані медичною комісією обмежено придатними або повністю непридатними до служби, особи, які мають вчений ступінь, громадяни, які встигли обзавестися сім'єю, в якій виховується двоє дітей. Керівник підприємства мусив знати ці нюанси, щоб не відмовити в працевлаштуванні цінному співробітникові.

Процедура звільнення співробітника

У діловодстві найбільш популярними вважаються дві підстави, за якими проводиться звільнення. Ця заява за власним бажанням і стаття, яка вказує на ініціативу роботодавця. У разі розірвання трудового договору при отриманні повістки, посилатися необхідно на статтю ТК №83, в якій визначені причини, які не залежать від волевиявлення працівника і роботодавця.

Процедура звільнення закликаємо співробітника починається тільки після отримання повістки про відправку до місця несення служби. Якщо в порядку в якості мети явки вказано проходження медичного огляду, то мотиву в цьому документі немає, і посилатися на нього не можна.

Роботодавець повинен звільнити співробітника в проміжок часу між одержанням повістки і датою прибуття до військкомату. Причому бухгалтерія зобов'язана провести повну виплату належних коштів (заробітна плата, оплата відпустки).

Порядок за місцем роботи

Так як роботодавець в компетенції вести військово-облікову діяльність, то він має і право передати співробітнику порядку під особистий розпис. Цим фактом військкомати стали часто користуватися. Але керівник організації має право перевірити правильність оформлення порядку. Якщо він виявить хоч одне порушення, то має право ігнорувати даний документ і не передавати його співробітникові.

Вручення повістки має відбутися без запізнення, щоб до терміну явки залишалося ще мінімум три дня. При цьому керівник дізнається про призов навіть раніше, ніж сам громадянин. За отримане час необхідно підготувати всі документи для того, щоб призовник зміг безперешкодно звільнитися із займаної посади.

Двотижневого відпрацювання в даному випадку адміністрація вимагати не має права. Заява співробітник не повинен писати, проте між ним і роботодавцем можуть бути встановлені деякі умови, тоді цей факт фіксується документально. Умови можуть мати на увазі право відновлення після закінчення строкової служби, а також встановлюють вихідну допомогу і його розміри, яке громадянин зобов'язаний встигнути отримати при звільненні, організованому в зв'язку з плановим призовом до армії.

Роботодавець вчасно не сповіщений про призов

Подібні події розвиваються досить часто, адже порядок може застати громадянина при будь-яких обставинах. Отже, громадянин відправився на службу, не встигнувши оформити документи на роботі належним чином. Тут вся турбота лягає на плечі керівника організації.

Він повинен направити запит до військкомату. Документальне підтвердження призову буде підставою для того, щоб був створений наказ про звільнення. Причому він не може бути підписаний співробітником, і цей факт передбачений законом. Трудовий договір розривається за датою останнього перебування співробітника на робочому місці, а доля трудової книжки залежить від її власника. Вона до запитання повинна міститися в архіві компанії або може бути передана третій особі, наділеному нотаріальним дорученням. Військовослужбовець має можливість звернутися до командування з проханням переслати документ. Адреса призначення вказується в заяві.

Як проводиться розрахунок

Щоб відстежити правильність розрахунку і отримати вихідну допомогу при призові на службу, необхідно розуміти, з яких складових утворена грошова виплата.

Бухгалтерія розраховує частку заробітної плати, яка нарахована на день підписання наказу про звільнення. Сюди ж включається виплата за покладений відпустку, в якому призовник не встиг побувати, а також матеріальна допомога, що становить розмір зарплати за два тижні. Покладені грошові кошти громадянин повинен отримати до відправки в армію, але якщо з яких-небудь причин це зробити не вдалося, то вони переводяться на вказаний рахунок або вручаються довіреній особі.

Робоче місце для співробітника збережеться тільки за обопільною домовленістю. Закон про те, щоб відновити працівника після армії діє тільки для державної служби, а на приватну особу не поширюється. Зазвичай цей факт і стає каменем спотикання у відносинах працівника і роботодавця, а тому цей нюанс необхідно обговорити заздалегідь.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация