Звільнення в зв'язку з призовом до армії: як оформити, зразок наказу і порядку

  1. Хто підлягає військового обліку
  2. Нормативна база
  3. Коли очікувати призову
  4. Документ-підстава (зразок порядку)
  5. Дії працівника і роботодавця
  6. Що робити з порядком роботодавцю?
  7. Призовник не з'явився на робоче місце
  8. етапи процедури
  9. Документообіг з військкоматом
  10. зразок наказу
  11. Запис у трудовій книжці і особистій картці
  12. Розрахунок і виплати працівникові
  13. Відмінності від служби за контрактом
  14. Працевлаштування після служби

Із закликом до армії може зіткнутися кожен роботодавець. При цьому, що минає на службу співробітник може виявитися цілком цінним кадром. Незалежно від штатних обставин, працівник підлягає звільненню.

кожен роботодавець

Трудовий договір розривається на підставі відповідної статті.

Зміст статті

Хто підлягає військового обліку

При влаштуванні на вакантні місця співробітників чоловічої статі в обов'язки роботодавця входить перевіряти військову придатність цих осіб При влаштуванні на вакантні місця співробітників чоловічої статі в обов'язки роботодавця входить перевіряти військову придатність цих осіб. Для цього служить військовий квиток і документи про призов.

Якщо молода людина не годиться для проходження служби в армії в зв'язку з особливостями здоров'я, йому видається довідка спеціального формату.

Додатково у претендента на посаду можна попросити документ про тимчасову відстрочку (це може бути пов'язано з хворобою або іншими причинами).

Призову до служби в обов'язковому порядку підлягають всі громадяни чоловічої статі у віці від 18 до 27 років, визнані військовою комісією як придатні.

Нормативна база

Відповідно до Федеральним законом №53 (стаття 23) , До служби в армії не призиваються громадяни:

  • звільнені від армійської навантаження, не підлягають призову або пройшли спеціальну підготовку в умовах громадянської служби;
  • мають на руках відстрочку від служби ( стаття 24 ).

Відстрочка на тимчасовій або постійній основі може бути дана наступним особам:

  • мають серйозні проблеми зі здоров'ям;
  • батькам двох і більше дітей до досягнення трирічного віку;
  • годувальників, у яких перебувають на утриманні батьків (за умови, що останні не можуть працевлаштуватися в зв'язку з проблемами зі здоров'ям).

При призові в армію необхідно звернутися до роботодавця і офіційно оформити звільнення, інакше можна отримати в трудову книжку запис за статтею, яку доведеться спростовувати тільки в судовому порядку.

Всі організації (за винятком індивідуальних підприємців) за регламентом цивільної оборони повинні вести військовий облік. Якщо компанія не передає відомості про військовозобов'язаних в спеціальні відомства на правопорушника, керівництву фірми штрафують 300-1000 рублів.

Коли очікувати призову

Згідно із законом будь-який громадянин у віці 18-27 років, який не перебуває в запасі, може отримати заклик на службу в армію.

Всіх військовозобов'язаних закликають до служби 2 рази в рік, в весняний і осінній періоди:

  • з 1 квітня по 15 липня;
  • з 15 жовтня до 31 грудня.

Працівники кадрових служб організацій і керівники підприємств зобов'язані знати, що співробітника, який знаходиться у відповідному віці, можуть закликати на службу в зазначені періоди часу.

Документ-підстава (зразок порядку)

Підставою на звільнення співробітника в зв'язку з призовом на військову службу прийнято вважати порядку:

  • про призначення часу прибуття для відправки на службу;
  • про призначення на отримання місця проходження альтернативного варіанту військової підготовки.

про призначення часу прибуття для відправки на службу;   про призначення на отримання місця проходження альтернативного варіанту військової підготовки

Повістки тільки цього змісту служать в якості дозволу на розірвання трудового договору. При порядку, в якій пропонується пройти медкомісію, оформленням звільнення співробітника займатися недоцільно.

Дії працівника і роботодавця

Згідно із законодавством Російської Федерації, кожен співробітник зобов'язаний перш, ніж покинути місце роботи, пройти двотижневе відпрацювання. Якщо справа стосується призовника, він може бути звільнений від цього нормативу при термінової відправки за місцем проходження служби (якщо термін вказаний раніше 14 днів).

У ситуації, коли призовник отримав повістку в останній момент з вини роботодавця, відпрацювання також скасовується.

Заява на звільнення при призові в армію співробітник писати не зобов'язаний. Однак, це часто потрібно зробити для звітності підприємства і уточнення конкретної дати.

Що робити з порядком роботодавцю?

У випадках, коли повістка про призов на службу надійшла роботодавцю, він зобов'язаний:

  1. Провести перевірку на коректність всієї зазначеної інформації.
  2. Зіставити дотримання термінів про повідомлення.
  3. Поставити підпис, яка підтверджує факт передачі документа і вручити її співробітнику.

Призовник не з'явився на робоче місце

У деяких випадках призовники не встигають з'явитися на роботі і повідомити керівництво про отримання повістки. Це часто пов'язано з пізньої обізнаністю про призов.

Роботодавцю в подібній ситуації слід діяти наступним чином:

  1. Проставляти в табелі щодня неявки працівника з невідомих причин.
  2. Якщо є інформація про те, що співробітника забрали в армію, відправити офіційний запит до підрозділу військкомату, який територіально закріплений за працівником.
  3. При отриманні підтвердження, що співробітник відправлений на військову службу, слід оформити звільнення за статті 83 Трудового кодексу РФ з датою, яка відповідає отриманню відповіді з військкомату (це офіційно визнається, як останній відпрацьований день співробітника).
  4. При відсутності підтвердження про призов можливе звільнення за прогули.

етапи процедури

Коли з порядком все вирішено, і вона вручена працівникові, далі йде процес оформлення звільнення в зв'язку з відправкою на службу в армію Коли з порядком все вирішено, і вона вручена працівникові, далі йде процес оформлення звільнення в зв'язку з відправкою на службу в армію. Необхідно дотримати наступні етапи:

  1. Видання наказу керівництвом організації (за формою Т-8) про припинення трудового договору з виставленням необхідної дати та інформації про порядок: порядковий номер, дата прибуття на пункт для зборів і ін.
  2. Фахівці кадрової служби роблять запис в реєстрі наказів про факт звільнення. Ця інформація надається працівникові для ознайомлення і підпису на окремому бланку.
  3. Співробітник отримує свій розрахунок (на підставі статей 140 і 178 Трудового кодексу РФ) за відповідним бухгалтерського документу (форма Т-61), який повинен містити всі виплати і доплати.
  4. До особової справи працівника вноситься запис про звільнення і на руки йому видається трудова книжка.

Документообіг з військкоматом

Коли працівник звільнений на підставі статті 83 Трудового кодексу РФ , Роботодавець повідомляє про це відомство військкомату в спеціальному листі протягом 14 днів.

Інший момент, який пов'язаний із взаємодією роботодавця і військкомату, був прописаний вище. Це запит про підтвердження служби в армії співробітника, який раптово перестав відвідувати робоче місце.

зразок наказу

Наказ про закінчення співпраці складається в звичайному порядку - на бланку форми Т-8 або Т-8а. При цьому, в документі важливо прописати причини звільнення, якими може бути заклик на військову службу або направлення на альтернативну цивільну службу. У тексті обов'язковим є посилання на пункт 1 частини 1 статті 83 Трудового кодексу РФ .

Цей документ повинен підписати працівник, який відправляється на службу. Якщо громадянин до моменту видання наказу вже встиг відправитися за місцем призначення або відмовляється ставити свій підпис, керівництву необхідно скласти додатковий акт з підписами двох свідків, які працюють в цій же організації.

Запис у трудовій книжці і особистій картці

У трудовій книжці призовника кадровий відділ фірми-роботодавця зобов'язаний поставити запис про звільнення і прописати наступну інформацію:

  • число, місяць і рік звільнення;
  • запис з посиланням на закон про звільнення пов'язаний з призовом до армії ( ст. 83 ТК РФ ) Або про терміновому заклику співробітника;
  • номер і дата наказу про звільнення.

83 ТК РФ   ) Або про терміновому заклику співробітника;   номер і дата наказу про звільнення

Розрахунок і виплати працівникові

Працівникові при звільненні через призову законом визначено вихідну допомогу. Розмір такого становить середній двотижневий заробіток ( ст. 178 Трудового кодексу РФ ).

Всі виплати, в т.ч. і вихідну допомогу, враховуються у витратах на оплату праці. При цьому допомога не обкладається ні ПДФО, ні страховими внесками.

Заробітна плата і компенсація за невикористану відпустку підлягає вищевказаним відрахуванням (ПДФО та страховими внесками) в стандартному режимі.

Якщо організація розраховується з працівниками за допомогою банківської системи (на рахунок або карту), тут призовнику простіше отримати свої гроші і скористатися ними в будь-який зручний момент.

Складніше, коли для отримання законних засобів необхідно відвідати касу організації, а працівник уже відбув до військової частини. У цій ситуації роботодавець зобов'язаний видати гроші іншому громадянину за дорученням колишнього співробітника (часто з батьків або близькому родичу).

Як альтернативний варіант, коли призовник вже знаходиться на службі, йому слід скласти спеціальну заяву, завірити документ у командира частини і відправити його на адресу роботодавця. Належну суму перенаправляють поштовим переказом на ім'я призовника.

Належну суму перенаправляють поштовим переказом на ім'я призовника

Відмінності від служби за контрактом

Призов до армії - обов'язок кожного громадянина, яка не залежить від його бажання. У цьому головна відмінність контрактної служби. Сам контракт розглядається як робочий процес.

При вирішенні співробітника організації відправитися служити, йому необхідно звільнитися з колишнього підприємства за власним бажанням або за згодою обох сторін.

Тут стає актуальним двотижневий термін відпрацювання, який визначається Трудовим кодексом РФ, як обов'язкова міра при звільненні. Слід зазначити, що і вихідна допомога майбутньому військовослужбовцю за контрактом не виплачується.

При написанні заяви на звільнення слід вказати причину і передбачувану дату виходу на службу. Для скорочення терміну відпрацювання зробити це необхідно якомога раніше. Якщо потрібно переїзд контрактника в іншу місцевість, зазначений в заяві термін грає важливу роль.

Згідно із законом звільнення майбутнього контрактника здійснюється на підставі статті 77 і 78 Трудового кодексу РФ.

При розірванні трудового договору діють наступні умови:

  • складається наказ про звільнення, причиною якого є заява співробітника;
  • за домовленістю обох сторін стає можливим скорочення терміну відпрацювання;
  • роботодавцем вноситься відповідний запис до трудової книжки, яка видається в день звільнення (останній день відпрацювання);
  • якщо співробітнику стають потрібними додаткові довідки, які пов'язані з колишнім працевлаштуванням, йому відправляється запит в письмовій формі.
  • працівник отримує покладений розрахунок в день звільнення.

Якщо співробітник матеріально відповідальний, перед тим як піти, в його обов'язки входить передати всі кошти, що залишилися іншу посадову особу або начальству. Після факту передачі коштів і ресурсів роботодавцю необхідно провести додаткову інвентаризацію.

Працевлаштування після служби

Якщо піднімати питання про повернення працівника після служби на колишнє робоче місце, слід враховувати пункт 1 статті 83 Трудового кодексу РФ . У законі йдеться, що трудовий договір припиняється на момент відправки посадової особи в армію.

Згідно з трудовим законодавством, роботодавець не зобов'язаний відновлювати співробітника по закінченню його служби. Виняток становить випадок, коли людина добре зарекомендував себе на робочому місці і став цінним кадром, замінити якого складно. У цій ситуації адміністрація колишнього робочого місця сама подбає про повернення висококваліфікованого особи на колишню посаду.

Однак, якщо громадянин до призову трудився в державній установі, є можливість повернутися на колишнє місце, яка передбачена Федеральним законом №76 «Про статус військовослужбовців» .

В інших ситуаціях побував в армії громадянин може підшукати роботу, яка за характером була подібна колишньою. Цій людині в якості допоміжних обставин будуть служити колишній стаж і досвід.

Багато чоловіків після армії йдуть працювати у відділення поліції і інші військові установи. Важливими для цього умовами є наявність хорошого здоров'я і бажання працювати на благо рідної країни.

При певних досягненнях під час служби з'являється можливість продовжувати кар'єрні сходинки військового. Також, якщо відмінне здоров'я присутній, колишньому солдату можна влаштуватися служити за контрактом.

Як оформити наказ про звільнення, можна дізнатися з даного відео.

Що робити з порядком роботодавцю?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация