Зворотний бік боротьби з наркотиками

  1. Історія двох колишніх співробітників УФСІН і УФСКН тягнеться вже 3 роки. За версією слідства, в 2011...
  2. ***

Історія двох колишніх співробітників УФСІН і УФСКН тягнеться вже 3 роки. За версією слідства, в 2011 році вони заради показників намовляли ув'язнених брати на себе злочини.

Начальника оперотдела СІЗО-1 Олександра Наджаф-Заде та оперуповноваженого наркоконтролю Дениса Кулешова суд восени 2015 року засудив до 7 і 5 років позбавлення волі. Їх колишнього колегу Сергія Ванюшина - раніше вже засудженого, до чотирьох років умовно. Апеляційна інстанція крайового суду в травні 2016 року залишила вирок у силі. Ванюшин виправили тільки помилку в документі, так як спочатку у вироку термін був позначений цифрою 4, а прописом - «три». Апеляційний суд щодо Ванюшина вважав за можливе трактувати всі сумніви на користь засудженого, однак безліч неустранённих протиріч щодо інших залишилися без змін. Мати одного з засуджених Любов Наджаф-Заде розповіла, чому вирок повинні були скасувати.

За версією слідства, начальник оперативного відділу СІЗО-1 Олександр Наджаф-Заде та оперуповноважений з особливо важливих справ УФСКН Денис Кулешов нібито займалися не виявленням злочинів, а робили їх самі. Як вважало звинувачення, на їхнє прохання укладений умовив співробітницю ізолятора, раніше проносити передачі, передати йому посилку від дружини. Жінка принесла в колонію пляшку з шампунем, всередині якої знаходилися наркотики. Крім того, іншого ув'язненого вони схилили до визнання в поставках наркотиків до слідчого ізолятора.

Звинувачення співробітникам пред'являлися за показаннями трьох засуджених Олексія Бойко, Руслана Гармаева і потерпілого Дмитра Покатілова. Гармаев у цій справі отримав умовний термін, а Бойко - реальний «доважок». На суді він заявив, що до такого розкладу був не готовий, так як планував виступити свідком. В апеляційному рішенні, розміщеному на сайті суду, йдеться, що Бойко працював на УФСІН в якості агента і повідомив своїм кураторам про те, що його співкамерник намір придбати наркотики.

Витримка з сайту суду: «У нього (Наджаф-Заде - ред.) На конфіденційного зв'язку складався агент Бойко, який містився в СІЗО. В період часу з по Бойко повідомив йому, що засуджені і Гармаев планують через працівницю слідчого ізолятора переслати наркотики. Він викликав Гармаева, той підтвердив дану інформацію і погодився з ним співпрацювати у викритті. Бойко намагався відрадити, однак той наполягав на пересилання наркотиків, при цьому говорив, що готовий нести відповідальність в разі розкриття злочину. Наджаф-Заде, повідомив дані відомості своєму безпосередньому начальнику Ванюшин і було прийнято рішення про проведення ОРЗ «Оперативний експеримент» за участю Гармаева і Бойко.

При цьому на початковій стадії розгляду Кулешов і Наджаф-Заде не могли вказувати на співпрацю з Бойком, щоб не розсекретити його. З цієї причини обвинувачені наполягали на переклад засідання в закритий режим, однак суд з цим не погодився.

«На першому судовому засіданні ні Саша, ні Денис Кулешов не могли сказати ні слова про те, що Бойко давав їм інформацію. Це було державною таємницею, поки в жовтні 2015 року укладений сам змушений був сказати, що зі свідка перетворився в обвинувачуваного. Він дав свідчення, що, будучи наглядачем в камері, був агентом у замначальника оперчасті, а співробітники ФСБ і слідчий змусили його давати неправдиві свідчення. Він погодився на це, думаючи, що хлопців не судитимуть, а просто приберуть подалі. Зараз цього укладеним втрачати нічого. Він уже сказав, що його життя поставили під загрозу і ніхто не може тепер гарантувати його безпеку в місцях відбування покарання, - додала Любов Наджаф-Заде. - По нововиявленими обставинами судовий розгляд має бути зупинено, але, на жаль, суддя Любов Бикова винесла звинувачувальний вирок, незважаючи ні на які доводи захисту. І ось він, замкнуте коло. Захист просить витребувати документи, які повністю знімуть усі звинувачення з хлопців, керівництво УФСІН і ФСКН відмовляється давати ці документи, поки судовому засіданні засекретять, а суд відмовляється засекретити нібито «не бачачи підстав». А як же захищатися? »

З її слів, ще один співучасник - Сергій Ванюшин - в останньому слові сказав, що готовий розкрити деякі деталі, якщо суд вважатиме за потрібне зв'язку з нововиявленими обставинами передати справу на нове слухання в закритому режимі. Тим самим завуальовано, але дав зрозуміти, що суд може довести невинність хлопців. Але правосуддя відмовилося від цієї можливості.

Ще одне прізвище засудженого, прихована в документі на сайті суду, добре знайома обвинуваченим. Раніше Ахмед Межідов фігурував ще в кількох цікавих справах. У 2011 році він завербував співробітника ІК-5 і отримував від нього незаконні посилки і побачення в обмін на хабарі. А навесні 2012 року в крайовому УФСІН закінчилася службова перевірка, за підсумками якої було встановлено, що двоє співробітників ФСБ незаконно приходили на побачення в ІК-5, де містився цей чоловік і приносили йому посилки - чай ​​і шоколад, а один з федералів поповнив його рахунок на 1,5 тисячі рублів. Цікаво, що саме ці співробітники ФСБ грали основні ролі і в справі Наджаф-Заде і Кулешова. Збіг? Коли Кулешов і Наджаф-Заде спробували дізнатися, як ФСБшників покарали за побачення, то з прокуратури прийшла відповідь, що дані про це не збереглися. І на запит в ФСБ про отримання з прокуратури документів перевірки, отримана відповідь - такі документи не надходили.

Денис Кулешов просив суд перевірити особу свідків, вивчивши службові документи двох відомств. Підстав довіряти їх показаннями у нього не було, а ось дані про те, що кримінальний світ готує для нього провокацію - були. Щоб вивчити рапорти про це, які він повідомляв своєму керівництву, в прокуратуру і в ФСБ суд потрібно було переводити в закритий режим. Але підстав не знайшлося.

«В одному з телефонних розмов кримінальний авторитет пропонував« запустити в космос »Кулешова. Денис достовірно знав про те, що готується провокація, на суді озвучував, що таким чином кримінал бореться зі співробітниками. Але суд цього не врахував. Суд також залишив без уваги особистості свідків. При цьому Бойко в суді говорив, що він і Гармаев обмовили хлопців, що дружину Гармаева погрожували притягнути до відповідальності за наркотики. І Бойко, і Кулешов, і мій син заявляли, що на них тиснули. Слідчий не раз пропонував Олександру допит без адвоката і без протоколу, співробітник ФСБ також хотів допитувати його без адвоката. Сашу схиляли взяти на себе провину за чотирма статтями - перевищенні посадових повноважень, співучасті в злочині, обороті наркотиків і фальсифікації доказів - які йому спочатку ставилися. Він не зробив цього, і слідчі нічого не змогли довести і засудили Сашу тільки по одній «Перевищення посадових повноважень». У чому саме полягають це перевищення - незрозуміло. Виявляти і затримувати наркотики - це їхня робота, а їм її поставили в провину », - каже Любов Наджаф-Заде.

Підозра у неї викликає і той факт, що результати оперативно-розшукових заходів у справі ФСБ приховала. У відповіді відомства йдеться, що матеріали знищені, хоча судовий розгляд було ще не завершено.
Ще одним критичним і істотним порушенням кримінально-процесуального закону захист засуджених співробітників вважає участь судді Любові Бикової. Справа Кулешова і Наджаф-Заде було передано їй у вересні 2014 року, хоча в цей час вона не була суддею Інгодинського суду, а вважалася суддею Нерчинского суду, про що і повинна була повідомити в першому судовому засіданні. Наказ про покладання на неї повноважень замість судді, в суді Інгодинського району видавалися з 28 листопада 2014 року, а 7 липня 2015 року Бикову призначили суддею Інгодинського району.

Апеляційна інстанція залишила вирок у силі, прибравши лише очевидну помарку в терміні покарання Ванюшина, а все інше залишила без уваги. Родичі засуджених вважають, що правосуддя розв'язало руки в першу чергу кримінальним діячам, показавши, що їх ідеологічні суперники також беззахисні перед законом.

***

Слова Любові Наджаф-Заде ми попросили прокоментувати представників зацікавлених відомств - слідчого управління СКР, управління ФСБ і двох судів - Інгодинського і крайового. В термін відповіли тільки слідчі, сказавши, що їх точка зору міститься в матеріалах справи. Такий же за змістом відповідь надіслав і крайовий суд - його позиція викладена в апеляційному визначенні судової колегії, яка, до слова, вирок залишила в силі. Керівництво управління ФСБ, як повідомив співробітник відомства по телефону, від коментарів утрималися. А помічник голови Інгодинського суду попросила передзвонити «завтра до вечора», при тому, що терміни відповіді на запит вже були зірвані.

Єгор Захаров 2016-08-04 20:59 04 серпня 2016А як же захищатися?
Збіг?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация