10 знаменитих космічних кораблів в фантастиці

  1. З корабельного журналу:
  2. Чому 10 місце:
  3. З корабельного журналу:
  4. Чому 9 місце:
  5. З корабельного журналу:
  6. Чому 8 місце:
  7. З корабельного журналу:
  8. Чому 7 місце:
  9. З корабельного журналу:
  10. Чому 6 місце:
  11. З корабельного журналу:
  12. Чому 5 місце:
  13. З корабельного журналу:
  14. Чому 4 місце:
  15. З корабельного журналу:
  16. Чому 3 місце:
  17. З корабельного журналу:
  18. Чому 2 місце:
  19. З корабельного журналу:
  20. Чому 1 місце:

Ми не пасажири корабля на ім'я «Планета Земля». Ми - його команда.

Маршалл Маклухан, канадський філософ

Що буде, якщо скласти докупи всі фантастичні кораблі, придумані фантастами 20 століття, і вивести формулу ідеального зорельота? Іржавий титановий корпус з табличкою «Тисячолітній пепелац», сонячне вітрило (а на випадок штилю - сонячні весла), генератор темної матерії, кольорового ситцю і туалетного паперу, а також керуючий всім цим неподобством Штучний Інтелект моделі Windows 2050 з манією величі і приємним жіночим голосом , відлічує час до вибуху корабельного реактора.

О так, у нас вийшов би славний корабель. Одноногий кіборг-боцман, що не розстається з флягою дейтерію, включав би на ніч бортові вогні (щоб ми не врізалися в кого-небудь на досветовой швидкості, а на надсвітовою - в нас), а капітан нервово тикав б пальцем в різнокольорові кнопки на панелях командного містка і кричав: «Де тут прикурювач?».

Тему сьогоднішньої статті запропонували: Юлія Коржавіна - студентка з Москви, яка відвідує наш форум під псевдонімом «Лаїк», і Микола Телеснін - московський школяр, відомий як «Коул».

Стривайте, звідки в космосі з'явилася величезна стигле яблуко? А тепер це вже вантуз! Чашка чаю! Відро для сміття! Бабусині окуляри! Здивований кашалот! Чорт забирай, коли ж коефіцієнт ймовірності повернеться до одиниці і цей корабель знову стане нормальним?

Чорт забирай, коли ж коефіцієнт ймовірності повернеться до одиниці і цей корабель знову стане нормальним

Форма корабля з недавньої екранізації нагадує чашку чаю (об'єкт інтенсивного броунівського руху, на якому зручно моделювати принцип неймовірності).

Назва: Золоте Серце
Генеральний конструктор: Дуглас Адамс.
Порт приписки: цикл «Путівник« Автостопом по Галактиці ».
Схожі кораблі: відсутні, схожий пристрій - підсилювач ймовірності Трурля (Станіслав Лем, «Кіберіада»).

З корабельного журналу:

Експериментальний корабель, вкрадений Президентом Галактики Зафод Біблброкс. Його головний елемент - двигун неймовірності. Уявіть собі, що існує фантастично мала ймовірність того, що будь-яка частка матерії раптом виявиться не на своєму місці, а де-небудь біля Альфи Центавра. Двигун «Золотого Серця» доводить корабель до стану нескінченної неймовірності, коли він може бути присутнім в будь-якому вигляді в будь-якій точці Всесвіту, і миттєво переносить його саме туди, куди хочуть пілоти.

На жаль, після невероятностной польоту люди стають дуже розгубленими і пригніченими, адже поки працює двигун, вони можуть перетворитися в плюшевий диван, ядерну боєголовку, фруктовий пиріг або горщик з петуніями. Саме тому заради комфорту пасажирів кабіна «Золотого Серця» практично повністю ізольована від неймовірності.

Чому 10 місце:

Тому що все одно якось не по собі.

Цим підводним човнам не страшні глибинні бомби. Вони при всьому бажанні не здатні затонути. Їх годинник виставлені на час - московський, а екіпаж пишається Росією і періодично дає ворогові прикурити.

«Жовтий підводний човен» Бітлз агітувала за мир у всьому світі. Русский «Геродот» нічого не має проти. Але лише за умови, що космос буде наш.

Назва: Геродот (тип Х-крейсера)
Генеральний конструктор: Олександр Зорич.
Порт приписки: трилогія «Завтра війна».
Схожі кораблі: винищувачі Стракха (гра Wing Commander 2), «Непокірний» (цикл «Зоряний шлях»), зореліт Слартібартфаста (Дуглас Адамс, «Життя, Всесвіт і все інше»).

З корабельного журналу:

«Так!» - сказав нам Саша Зорич. - «Я, звичайно, патріот, але секретний російський крейсер буде названий« Геродот ». Цей новітній бойовий корабель 27 століття вміє «зависати» в підпросторі (Х-матриці), а вітчизняне «якість» збірки з лишком компенсується талантом наших інженерів, здатних відремонтувати будь-який агрегат за допомогою кайла і зубила.

Як це не сумно, але на звання першого в історії російської космонавтики гібрида космічного корабля і підводного човна претендує не "Геродот», а станція «Мир». Ідею подпространственних субмарини важко назвати самобутньої, проте російський письменник Зорич виконав її так здорово, що його Х-крейсера можна поставити в один ряд з найвідомішими зорельотами світової фантастики.

Чому 9 місце:

А чому, власне, космос майбутнього повинен бути окупований іноземними кораблями? «Х-крейсер» Олександра Зорича - озорное російське «чу!» Самовпевненим буржуям і знахабнілим інопланетянам.

Найстрашніша річ в космосі - бойовий японський зореліт. Навіть якщо ви зможете осоромити його, як недосвідчену гейшу, і порвати на шматки, як пелюстки сакури, то пити саке і радіти перемозі все одно не варто. Будьте впевнені - вижила самурайська команда дружно зробить собі харакірі і з криком «банзай!» Направить свою напівзруйновану посудину в ваш флагман.

Чудо-зброя землян. А для пасажирських перевезень потрібно підняти з дна «Титанік».

Назва: Ямато
Генеральний конструктор: Лейдзі Мацумото.
Порт приписки: цикл аніме «Космічний лінкор Ямато».
Схожі кораблі: Аркадія (цикл аніме «Космічний пірат капітан Харлок»), Галактичний експрес 999 (однойменний цикл аніме), Спадщина (анімаційний фільм «Планета скарбів»).

З корабельного журналу:

Лінійний корабель Ямато, який затонув в 1945 близько Окінави, був одним з найпотужніших бойових суден за всю історію людства. У 22 столітті всередині нього потайки побудували космічний корабель, і ця музейна цінність знову стала найсильнішим аргументом флоту - але на цей раз космічного. Незабаром злісні мешканці планети Гамілон на своїй шкурі переконалися, що слово «Ямато» стосовно до них означає «япона мать» - єдині два слова, які противник встигає вимовити перед смертю.

Чому 8 місце:

Ямато - не просто «крейсер« Аврора »в космосі», а один з найвідоміших космічних кораблів в аніме.

Хочете вірте, хочете - ні, але першопрохідцями гіперпростору будуть сатаністи. Навіщо нам летіти до Проксіма Центавра, якщо існує корабель, в який вселилася древнє зло, а інженер, який побудував його, раніше був сином диявола в «Омені»?

Серце корабля - пекельний колобок з підсвічуванням.

Назва: Горизонт подій, Крізь горизонт
Генеральний конструктор: Філіп Айснер.
Порт приписки: фільм «Горизонт подій».
Схожі кораблі: корабель пекла (гра Doom TNT: Evolution).

З корабельного журналу:

«Горизонт подій» - зореліт з експериментальним двигуном, що створює мініатюрну чорну діру. В ході першого випробування корабель пробив простір-час і зник, а через деякий час «виринув» на орбіті Нептуна. Бортові камери зафіксували, що відразу після переходу в інший вимір на його борту почалося повальне веселощі - члени екіпажу почали вбивати, гвалтувати і пожирати одне одного. Як з'ясувалося пізніше, «Горизонт подій» потрапив прямо в відомство Вельзевула, через що став розумним, але трошки злим.

Горизонт подій з точки зору астрофізики - межа навколо чорної діри, з якої не може вирватися навіть світло.

Чому 7 місце:

«Горизонт подій» - один з небагатьох кораблів, який побував у чорта на рогах в буквальному сенсі цього слова.

«Попіл» по-грузинськи означає «метелик». Але щоб знайти хоча б віддалену схожість між кораблем, котрий обіймав почесне місце в середині нашого рейтингу, і метеликом, потрібно або щиро ненавидіти комах, або регулярно пити чай з грибами.

Насправді пепелац був зроблений з хвоста Ту-104.

Назва: Пепелац
Генеральний конструктор: Георгій Данелія.
Порт приписки: фільм «Кін-дза-дза».
Схожі кораблі: торгове судно Мелнорм (гра Star Control 2), апарат Лося (Олексій Толстой, «Аеліта»), ТАРДІС (серіал «Доктор Хто»).

З корабельного журналу:

Якщо концерн АвтоВАЗ протягне ще хоча б 200 років, то він обов'язково налагодить конвеєрне складання пепелаца. Від сучасних «Жигулів» пепелац буде відрізнятися лише зовнішнім виглядом, залишаючись, по суті, все тим же іржавим відром, всередині якого тісно, ​​душно і тривожно, як на війні. Літати він буде погано і недовго, проте, якщо ви витратите купу грошей і встановіть на нього гравіцаппу, то зможете перенестися в будь-яку точку всесвіту - подалі від того місця, де замість нормальних зорельотів роблять таке нелюдське кю.

Паливо пепелаца називається луц. Зверніть увагу на емблему компанії Лукойл - одного з найбільших вітчизняних виробників нафтопродуктів.

Чому 6 місце:

Помісь сільського сортиру, вертольота та телепортаціонних кабіни - найсмішніший і безглуздий корабель, якому немає аналогів у світовій фантастиці.

Хто сказав, що люди не готові до першого контакту зі злісними інопланетянами? Для цього навіть був придуманий спеціальний корабель: величезна кількість відсіків, лабіринт коридорів, тупий бортовий комп'ютер і маленька команда без зброї. Бракує тільки килимка з написом «Ласкаво просимо» в головному шлюзі і нагрудних табличок, де вказувалася б харчова цінність кожного члена екіпажу.

«Міняю один завод з переробки алюмінію на футбольну команду з Чужих». Роман Абрамович.

Назва: Ностромо
Генеральний конструктор: Рон Кобб, Кріс Фосс, Рідлі Скотт.
Порт приписки: фільм «Чужий».
Схожі кораблі: Асгард (Роберт Хайнлайн, «Астронавт Джонс»), Хантер Грацнер (фільм «Чорна діра»), Тахмасіб (брати Стругацькі, Світ Півдня).

З корабельного журналу:

«Ностромо» в перекладі з італійської означає «боцман». Всупереч поширеній помилці, сам корабель не дуже великий (близько 300 метрів в довжину), проте він тягне за собою величезний переробний завод з 20 мільйонами тонн руди. Під час рейсу команда з 7 чоловік знаходиться в анабіозі і прокидається лише за запитом бортового штучного інтелекту «Мама». Наприклад, тоді, коли на їх шляху з'являється планета, на планеті - стародавній корабель, в кораблі тому - яйця Чужих, а в яйцях Чужих - смерть, але не Кащея, а всього екіпажу, крім хороброго офіцера Еллен Ріплі і кота по кличці Джонс.

Чому 5 місце:

Один з найвідоміших кораблів «першого контакту», причому не крейсер або розвідник, а пересічний вантажний тягач. Йому не потрібні гармати, адже головні події цієї історії розвиваються всередині - у всіх сенсах цього слова.

Жорстоке поводження з тваринами до добра не доведе. Одного разу якийсь темний володар зловив бабку, обірвав їй крила і лапки, накачав стероїдами, вставив в кожне око по Зірці смерті і став плекати плани із захоплення світового панування. Це страшне шкуродерством не залишилося безкарним. Кіберстрекоза підчепила якихось паразитів (чотирьох невдах, що мали зуб на її творця), вирвалася на свободу і влаштувала такий безлад, що темний володар особисто відправився перевіряти - чи є життя після смерті.

Скільки ж фумітокса потрібно проти такого комахи?

Назва: Lexx, наймогутніша зброя руйнування в двох Всесвітів
Генеральний конструктор: Пол Донован.
Порт приписки: серіал Lexx.
Схожі кораблі: космічна амеба, Хранитель Оріона (гра Master of Orion), кораблі зергов і тиранидов (гри Starcraft і Warhammer 40000), Левіафани (серіал Farscape).

З корабельного журналу:

Біомеханічний вбивця планет «Лекс» - мрія сексуального маніяка, злий брат-близнюк «Ентерпрайза» з серіалу «Зоряний шлях». Запам'ятовуються декорації «Лекса» насправді були знайдені продюсерами в смітнику біля секонд-хенду. Зголодніли? Ідіть до роздавальнику, який видасть вам порцію полужидкой погані. Після її вживання вам напевно захочеться відвідати футуристичний біоунітаз. Останній вдячно прийме всі, що ви йому запропонуєте, а вам в цей момент краще не думати про замкнутому циклі життєдіяльності «Лекса» і про те, з чого ж було зроблено пюре, яке ви тільки що з'їли.

Чому 4 місце:

Lexx - не тільки фільм жахів для тих, хто в дитинстві відривав мухам крила, але і неймовірно зручний інструмент для заочного редагування астрономічного довідника. Перефразовуючи казку про вовка і сімох козенята, можна сказати: «Зараз як дуну, зараз як плюну - планета ваша і розвалиться».

Перефразовуючи казку про вовка і сімох козенята, можна сказати: «Зараз як дуну, зараз як плюну - планета ваша і розвалиться»

Ніколь, відкрий кватирку, задушливо!

Назва: снаряд «Колумбіада»
Генеральний конструктор: Жюль Верн.
Порт приписки: «З Землі на Місяць».
Схожі кораблі: кораблі марсіан (Герберт Уеллс, «Війна світів»).

Жюль Верн дуже любив інопланетян. Він був освіченою людиною і знав, що на Місяці немає повітря і води, а значить, лунатикам живеться несолодко. Щоб хоч якось допомогти голодуючим зеленим чоловічкам, Верн засунув в величезний артилерійський снаряд трьох дебелих американців і вистрілив їм з супер-гармати в бік нічного світила.

З корабельного журналу:

Барон Мюнхгаузен вперше осідав ядро, Ганс Пфааля літав на Місяць в кабіні повітряної кулі, а Жюль Верн вирішив, що одне іншому не заважає. Відомий провидець помилився лише в одному - замість того, щоб посадити Барбікена, Ніколя і Ардана на мортиру, розгорнуту задом наперед, він засунув цих бідолах в алюмінієвий снаряд з усіма зручностями, опустив його в трьохсотметрове гармату і скомандував НЕ сакраментальне «Поїхали», а короткий «Вогонь!».

Того разу американці промахнулися повз Місяця і, облетівши її, повернулися на Землю. Сотню років потому їм пощастило, і вони вдосталь наскакався по нічного світила.

Чому 3 місце:

Один з перших «науково обгрунтованих» космічних кораблів в історії фантастики.

Давним-давно, в далекій-далекій галактиці літав червонопрапорний броневичок, побудований на орбітальних верфях імені Ціолковського. Капітаном був лисий інтелігент з подвійним прізвищем, а під його початком знаходився екіпаж, складений за заповітами третього Інтернаціоналу: Малахольна андроїд з харизмою ожилого небіжчика, сліпий негр в кріслі пілота і інопланетний фахівець з улагоджування конфліктів, сильно змахує на какодемонів з гри Doom. Прогресивне людство надіслало їх «туди, куди ще ніхто не ходив», а заповзятливі американці з нашої реальності зняли про це фільм, як завжди перебрехавши оригінальний сюжет.

Корабель схожий на камбалу, бо з такою аеродинамікою йому простіше долати опір космічного вакууму.

Назва: USS Enterprise
Генеральний конструктор: Уолтер Меттью Джеффрі.
Порт приписки: цикл «Зоряний шлях».
Схожі кораблі: NTE-3120 «Захисник» ( «У пошуках галактики», 1999), «Конкордія» (комп'ютерна гра Wing Commander), «Космічний Бігль» (Альфред Ван Вогт, «Подорож Космічного Бігля»).

З корабельного журналу:

Що таке «Ентерпрайз»? Уявіть собі круглий павільйон, в якому замкнені американські дипломати і різношерстий обслуговуючий персонал. Туди періодично підпускають всяку погань - маніяків, зрадників, таємничих посланців і циркових виродків, що зображують інопланетян. Варто тільки мешканцям павільйону доторкнутися до пульта управління, як тут же включаються спецефекти - приміщення горить, вибухає, а потім до нього під'їжджає величезний кубічний контейнер з арабськими дипломатами і починається аль-ібн асиміляція.

Чому 2 місце:

8 вересня цього року «Зоряному шляху» виповнюється 40 років. Найвідоміший корабель з самого довгограючого космічного серіалу і один з найбільш успішних проектів за всю історію телебачення.

І, нарешті, 1 місце займає космічний корабель з оригінальним дизайном в стилі «літаюча тарілка поклала око на кришку від унітазу». Любителі фантастики відмінно знають його команду - колишнього теслі, що встановлював декорації в павільйонах LucasArts, і двометрового чорнобильського ховраха на прізвисько «Чува-а-а-ак».

Корабель обладнаний за останнім словом техніки 1977 року. У нього навіть є супутникова тарілка.

Назва: Тисячолітній Сокіл
Генеральний конструктор: Джордж Лукас.
Порт приписки: сага "Зоряні війни".
Схожі кораблі: Серенити (серіал «Світлячок», фільм «Місія« Сереніті »), Кобра Марк 3 (серія ігор« Еліта »), Planet Express (серіал« Футурама).

З корабельного журналу:

«Це твій корабель? Ти хоробріший, ніж я думала », - сказала Лея контрабандисту Хану Соло. Дійсно, «Тисячолітній Сокіл» вважається одним з найшвидших кораблів у всесвіті, але літати на ньому часто небезпечно. Устаткування виходить з ладу в самий невідповідний момент, а для ремонту гіперприводу потрібно володіти незвичайною силою і нелюдським інтелектом, щоб зуміти як слід врізати по контрольній панелі.

Достовірно відомо, що Джордж Лукас придумав зовнішній вигляд «Сокола», відкусивши частину гамбургера і приладивши збоку велику оливку (кабіну корабля). Цей шматок їжі перетворився в корелліанскій транспортник YT-1300 - спритну посудину з серії «зроби сам». Її базова модель має більш ніж середні показники, але якщо застосувати до неї викрутку і трохи фантазії, то недоїдений бутерброд з оливами перетворюється в гоночний вантажівка з замашками бойового винищувача.

Хан Соло виграв цей корабель в карти (сабакк - аналог гри «21», або «очко») і злегка «допрацював його напилком» - форсував двигун, поставив поворотні збройові турелі (як на бомбардувальниках часів другої світової) і облаштував підпільні тайники для нелегальних вантажів.

Чому 1 місце:

Найвідоміший корабель «Зоряних воєн», класичний приклад «пригодницького зорельота», здатного однаково ефективно перевозити контрабанду і підривати гігантські бойові станції.

Стривайте, звідки в космосі з'явилася величезна стигле яблуко?
Чорт забирай, коли ж коефіцієнт ймовірності повернеться до одиниці і цей корабель знову стане нормальним?
Навіщо нам летіти до Проксіма Центавра, якщо існує корабель, в який вселилася древнє зло, а інженер, який побудував його, раніше був сином диявола в «Омені»?
Хто сказав, що люди не готові до першого контакту зі злісними інопланетянами?
Скільки ж фумітокса потрібно проти такого комахи?
Зголодніли?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация