10 українських онлайн-медіа нової хвилі

  1. The Ukrainians
  2. Cultprostir
  3. DreamKyiv
  4. «Хмарочос»
  5. «URBAN: Про місто»
  6. Varosh
  7. «Zeitgeist» в блозі Platforma
  8. «Радіо Аристократи»
  9. Comma
  10. LiRoom

революція Гідности стала стимулом не тільки для активізації політичного і громадського життя в Україні, а й сприяла появі нових медіа-проектів, далеко не всі з яких - про бізнес, громадських активістів чи політиці. Навіть не так - зовсім не про це, але про Україну.

Інтернет-медіа такого роду стали інструментом пробудження національної ідентичності, культуртрегером (якщо хочете) для сучасного українського суспільства. За всі 24 роки жодного разу до того так багато не писали, не говорили і не знімали відео про нашу сучасну культуру і людей, її створюють і наповнюють смислами, як це відбувається зараз.

Ми вибрали 10 знакових онлайн-проектів, які - на наш погляд - справляються найбільш вдало з тим, щоб розповісти про нашу країну, видатних українців і життя в регіонах (а не тільки у великих містах) в першу чергу самим українцям і гостям України. Від ідей урбанізму і «Розумних міст» до рецензій на сучасну літературу та звітів з інді-рок концертів - все в одній збірці для ненудного читання. [wp-like-lock]

The Ukrainians

The Ukrainians

Відкриває нашу добірку журнал, створений для популяризації сучасників. За словами авторів, їм набридло слухати історії з минулого про те, що українці - «багатостраждальна нація», і вони вирішили показати, що українці - ще й нація успішна. Історії, які публікує команда The Ukrainians, знайомлять читача з відомими і маловідомими іменами сучасної України, професіоналами своєї справи і ентузіастами - про всі ті, хто створює і розвиває сучасну українську науку, мистецтво, культуру і бізнес, змінюють світ навколо себе і допомагають змінюватися іншим .

Cultprostir

Cultprostir

Проект, створений фондом «КультАура», який займається організацією та реалізацією різних цивільних культурних ініціатив, творчих спільнот, зустрічей і освітніх проектів в Україні, розвитком сучасного мистецтва і медіа.

Основна мета - повернути належний рівень уваги і зацікавленості до культури серед усіх категорій населення і видів організацій. У ролі «робочого інструменту» в цьому завданні і виступає інтернет-платформа Cultprostir. Це - інформаційно-аналітичний ресурс про мистецтво і сучасного життя, свого роду «агентство культурних новин», пов'язана з панеллю блогів діячів мистецтва, електронною бібліотекою, віртуальними галереями і добірками медіаконтенту.

DreamKyiv

DreamKyiv

Ресурс, задуманий за часів «Євромайдан» двома киянами - Русланом Кавацюк та Максимом Яковер. Його основна мета - повернення реального впливу середнього класу на життя і майбутнє української столиці. Основний інструмент для цього - інформування та подання найповнішої інформації про місто в зрозумілому і відкритому вигляді: бюджети і витрати, міське планування і публічні місця, громадський транспорт і позиція влади в урбан-менеджменті.

А ще команда DreamKyiv стежить за міськими трендами великих агломерацій Європи і світу, дивиться, як проблеми, схожі на київські, вирішуються там.

«Хмарочос»

«Хмарочос»

Інтернет-журнал «Хмарочос» - ще один проект про проблеми сучасної урбаністики в Україні, а також ресурс про розвиток міського середовища в Києві. Використовує концепцію, схожу на попередній сайт з нашої вибірки - інформація служить інструментом для розвитку міста і постановки спільнотою городян правильних питань до влади для спільного вирішення проблем.

«URBAN: Про місто»

«URBAN: Про місто»

Місто на берегах Південного Бугу, муніципальна історія, інфраструктура, архітектура, транспорт і урбан-планування Вінниці, новини благоустрою міського середовища та основні тренди її розвитку в Україні та в світі - про це пише вінницький міський інтернет-блог.

Varosh

Varosh

Онлайн-путівник по містах Закарпаття, їх культурного життя, моді, відомим локальним особистостям і брендам, закладам відпочинку та смачної їжі, культурним подіям і туристичними маршрутами.

«Zeitgeist» в блозі Platforma

«Zeitgeist» в блозі Platforma

Спецпроект, реалізований за підтримки Інституту Гете, розповідає про головні тренди в бізнесі, культурі, соціальній відповідальності та міських заходах в Києві і по Україні. Працює на основі інформаційного інтернет-ресурсу «Платформа».

«Радіо Аристократи»

«Радіо Аристократи»

Інтернет-радіостанція, яка стала подкаст-платформою і постачальником найбільш цікавого в Україні аудіоконтенту. Проект днями отримав номінацію «PRESSзвание» в категорії «кращий медіастартап року». Створена Данилом Хомутовським, Ярославом Лодигіним і Лерой Чачибая, ця радіостанція з нового джерела музики для хіпстера і українських preppy перетворилася за 2 сезони в майданчик для дискусій про культуру, науці, бізнесі, творчості, літературі, психології, політиці - платформу, здатну потягатися з великими онлайн-виданнями з куди більшим бюджетом і більш тривалою історією. Радіо, під передачі якого хочеться жити і творити - ось чим стали «Аристократи» до літа 2015 го.

Comma

Comma

Сергій Кейн, журналіст, копірайтер, музикант - один з головних натхненників цього проекту. Редакція інтернет-журналу Comma - це особистості з досвідом в медіа, діджітале і музиці, яких об'єднало прагнення створити якісний ресурс зі своїм особливим духом і характером.

LiRoom

LiRoom

І завершує нашу підбірку інтернет-журнал про нову українську музику, який створюють люди, не перший рік знаходяться в музичній тусовці Києва та України. Відрізняється вільним стилем викладу і авторськими матеріалами не тільки про іменитих виконавців, а й про групи, які поки мало відомі. Своєю метою редакція називає популяризацію гідного українського музичного продукту серед широкої аудиторії не тільки в Україні, а й за її межами. [/ Wp-like-lock]

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация