100 улюблених жінок іранського шаха зруйнували всі стереотипи про красу

Днями світ облетіла звістка: лідер КНДР Кім Чен Ин відродив традицію свого діда і батька і завів власний гарем «Сад насолод». Гарем представляється такою собі обителлю молодих і красивих жінок з арабських казок «1000 і одна ніч». Тим часом цікаві фото гарем Насер ад-Дін Шах Каджара, панувати в Ірані в кінці 19-го століття, трощать стереотипи, що склалися. У представленому огляді можна побачити красунь гарему

іранського правителя на власні очі, передає kulturologia.ru .Насер ад-Дін Шах Каджар - четвертий шах Ірану, отримав владу в 1848 році і правил протягом 47 років. Його правління стало найтривалішим в 3000-річної історії Ірана.1. Насер ад-Дін Шах Каджар - щасливий власник гарему. Історики розповідають, що для свого часу Насер ад-Дін Шах Каджар був непогано освічений і уславився сибаритом, та настільки, що згодом викликав невдоволення своїх прібліженних.2. Ад-Дін Шах Каджар і фотограф Севрюгин перш ніж робити знімок. Однією з численних пристрастей Шаха Каджара була фотографія. Фотографувати йому подобалося ще в дитинстві, а коли він прийшов до влади, то прийняв рішення створити у себе в палаці першу офіційну фотостудію. У 1870-х роках в Тегерані відкрив своє ательє російський фотограф Антон Севрюгин, який і став придворним фотографом іранського правителя. Севрюгин створив фотолітопис Ірану і за свої заслуги був нагороджений почесним титулом.

3. Головний вхід до палацу Гулістан. Русский фотограф міг знімати самого шаха, його родичів чоловічої статі, придворних і слуг. А за собою Каджар, затятий шанувальник фото, залишив право знімати свій гарем, в якому у нього було, за свідченнями істориків, близько 100 наложниць.

4. Повнота - як головний критерій краси. Відомо, що фотографії Насер ед-Дін Шах друкував сам в палацової лабораторії і зберігав в атласних альбомах в своєму палаці Голестан, де в даний час знаходиться музей.

5. Незрівнянна Аніс аль-Долех - улюблена дружина шаха (праворуч). Екстраординарність фотографій його наложниць полягає в тому, що по шиїтським законам в той час було недозволено знімати обличчя людей, а тим більше особи жінок. І тільки наймогутніша людина в країні міг собі дозволити порушити закон.

6. Аніс аль-Долех, або Задушевний Друг Держави.

7. Незрівнянна Аніс аль-Долех (сидить). Фотографії жінок оскаржують загальноприйняте уявлення про життя в гаремі - шахські дружини виглядають цілком сучасними для того часу і впевненими в собі, вони спокійно дивляться в об'єктив фотоапарата, що не кокетуючи і не боячись.

8. Насер ад-Дін Шах Каджар c деякими жінками з гарему. Можна навіть припустити, що у жінок в гаремі були дружні відносини - на деяких фотографіях зображені групи на пікніку.

9. Гарем на пікніку.

10. Худорбою мешканки гарему не страждали. За фотографіями можна судити про смаки іранського монарха - всі жінки в тілі, зі зрослими густими бровами і добре помітними вусиками. Добре видно, що жінки не страждали від голоду і не були обтяжені фізичною роботою. Знавці кажуть, що в колекції Голестана є навіть фото в стилі ню, але вони надійно заховані.

11. Молода наложниця з кальяном.

12. На багатьох фото наложниці гарему відображені в коротких пишних спідницях на зразок балетних пачок (шалітех). І це не випадково.

13. Відомо, що в 1873 році Насер ед-Дін Шах на запрошення Олександра II побував в Санкт-Петербурзі і відвідав балет. За легендою, він так був зачарований російськими танцівницями, що і для своїх жінок ввів шалітех. Правда, від мусульманських хусток наложниці могли відмовитися тільки перед фотокамерою. Втім, не виключено, що це тільки легенда.

14. Пані з гарему в балетних пачках. Добірку фото прокоментував старший науковий співробітник Центру арабських і ісламських досліджень Інституту сходознавства РАН, кандидат історичних наук Борис Васильович Долгов: «На фото дійсно жінки. Це не гермафродити і не чоловіки, як сьогодні багато хто може подумати. А з приводу краси ... Як відомо, на смак і колір товаришів немає. З приводу рослинності - для східних жінок це характерно. Втім, не можна виключати, що просто власнику гарем подобалися «вусаті» пані. Густі брови були в той час модні, а повнота була синонімом краси. Жінок в гаремі спеціально дуже щільно годували і не давали їм активно рухатися ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация