12 нових видів туризму, які вас зацікавлять

  1. Шопінг-туризм
  2. Медичний туризм
  3. Селфі-туризм
  4. Туризм з метою досягнення рекорду
  5. Джайлоо-туризм
  6. Кінотуризм
  7. фестивальний туризм
  8. гастрономічний туризм
  9. Духовний туризм (не плутати з паломництвом)
  10. Індустріальний туризм
  11. Секс-туризм
  12. сільський туризм

Відпочиваючи в Індії чи Єгипті взимку ви швидше за все помітите цілі натовпи стареньких туристів з Північної Європи. При більш тісному знайомстві виявляється, що старички виїхали з рідної країни восени, а повертатися додому планують не раніше весни. І так вони роблять з моменту виходу на пенсію: як перелітні птахи, восени летять на південь, а навесні повертаються в рідні місця. Адже комунальні тарифи в Європі ще вище, ніж у нас. І пенсіонерам вигідніше поїхати в піврічний тур, ніж платити за обігрів своїх будинків. Цей факт наштовхнув нас на цікаву думку: а навіщо інші люди їдуть подорожувати? І ми з'ясували, що останнім часом з'явилося багато нових, іноді дуже дивних, видів туризму, ми познайомимо вас з 12-ю незвичайними напрямками.

Шопінг-туризм

Шоп-тури в нашій країні виникли на початку 90-х, коли багато їздили торгувати різними дрібничками в Польщу, продавати продукти в Москву і Гомель. Така форма залишилася до сих пір в населених пунктах біля кордону. Але самі шоп-тури розвинулися до вельми престижних подорожей. Тепер за кордон їздять за шубами і дизайнерськими речами. Ще кілька років тому деякі фірми пропонували безкоштовні путівки до Греції, якщо ви зобов'язувалися купити там шубу. Їх так і називали шуб-тур. Ціна була такою, що покривала витрати і на ваш переліт, і на проживання з харчуванням. Але людям таке подобалося. Зараз багато стежать за розпродажами в Європі і Арабських Еміратах і спеціально беруть туди путівки на цей час. Ми навіть зустрічали дівчат, які за тиждень в ОАЕ жодного разу не були ні на море, ні на екскурсіях. А на вулицю виходили виключно для того, щоб перейти з одного магазину до іншого. Також є досить цікаві люди, які купують побутову хімію виключно в європейських магазинах. І хоча вона тих же марок, що і на полицях українських магазинів, якість у неї на порядок вище - стверджують переконані дами. З такими успіхами скоро за молоком і хлібом будемо в сусідню країну виїжджати.

З такими успіхами скоро за молоком і хлібом будемо в сусідню країну виїжджати

Збираючись в тур за покупками, треба чітко поставити мету - який саме товар в цій країні найвигідніше купувати.

Медичний туризм

В Ізраїлі одні з кращих фахівців, які лікують рак. Лікарі в Таїланді винайшли нову технологію, за якою можуть виростити втрачений орган прямо на тілі пацієнта (вирощують, в основному, невеликі органи: вуха, ніс, повіки). У Німеччині якісно роблять порожнинні операції, а Литва славиться недорогими пластичними операціями. І за всіма цими послугами люди спеціально їдуть з інших країн. Зараз медичний туризм став одним з найбільш економічно вигідних як для приймаючої сторони, так і для пацієнтів, які можуть отримати послуги кращої якості за прийнятною ціною. Цікаво, що Україна теж потрапила в список країн, рекомендованих для медичного туризму. Виявляється, у нас дуже д ешево і якісно лікують зуби і ставлять зубні протези.

Виявляється, у нас дуже д ешево і якісно лікують зуби і ставлять зубні протези

Медичний туризм вигідний як для приймаючої сторони, так і для пацієнтів, які можуть отримати якісні послуги за доступною ціною

Селфі-туризм

Якщо раніше популярні серед туристів місця могли скаржитися на те, що їх постійно труть, обіймають або на них залазять, то зараз вони можуть поскаржитися хіба що на те, що бачать лише потилиці туристів. Натовпи молодих людей, «клацали» себе на тлі якоїсь чергової пам'ятки - це селф-туризм. Він передбачає подорожі з метою зробити фото себе в різних точках світу, причому самі місця можуть виднітися десь здалеку, виглядати з-за плеча, або взагалі бути не зовсім видно. Не дивлячись на те, що більшість інтернет-користувачів сміються над цією новою культурою, Селфі залишаються популярними. Причому, як серед дівчат, так і серед хлопців, навіть старше покоління часто переймає це захоплення. За популярністю серед селф-туристів пальму першості тримають Франція (особливо Ейфелева вежа і Тріумфальна арка), Англія (біля Біг-Бена, на вулицях Лондона і обов'язково - в місцевих двоповерхових автобусах), Німеччина, США, країни Східної Азії.

За популярністю серед селф-туристів пальму першості тримають Франція (особливо Ейфелева вежа і Тріумфальна арка), Англія (біля Біг-Бена, на вулицях Лондона і обов'язково - в місцевих двоповерхових автобусах), Німеччина, США, країни Східної Азії

Натовпи молодих людей, «клацали» себе на тлі якоїсь чергової пам'ятки - це селф-туризм.

Туризм з метою досягнення рекорду

До самого незвичайного туризму можна віднести туризм з метою досягнення рекордів. Такі мандрівники до початку виїзду подають заявку в книгу рекордів Гіннеса. Наприклад, найстарішим мандрівником був визнаний 106-річний японець Сабуро Шочі. Всього він подолав більше 56 тисяч кілометрів на громадському транспорті і відвідав 6 країн, включаючи Болгарію, Канаду і ПАР. А англієць Джеймс Ботхорп подолав на велосипеді 18 тисяч миль і 20 країн за 174 дня. Щоб досягти такого результату, крутити педалі треба було близько 14 годин в день. Увійшов в книгу рекордів Гіннеса як мандрівник, який здійснив найшвидше кругосвітню подорож на велосипеді!

Серед українців теж є такі. У минулому році Ірина Галай стала першою українкою, яка зійшла НЕ Еверест. Правда, потрапила вона тільки в Українську Книгу Рекордів. Але хіба і це - не досягнення?

Ірина Галай стала першою українкою, яка зійшла НЕ Еверест.

Джайлоо-туризм

Джайлоо-туризм - це один видів екстремального туризму, який включає в себе проживання в племенах, у яких ще збереглися первісно-общинні зв'язку без благ цивілізації. Найчастіше його вважають за краще мисливці за «авантюрами», любителі мандри і ті, хто не боїться залишатися на самоті з дикою природою. Найвідомішою країною для такого туризму вважається Киргизстан. Тут ви опинитеся на високогірних пасовищах, будете спати на підлозі юрти поблизу вогнища, їсти баранину з багаття і запивати комісіями.

Також такий вид туризму популярний в Африці, де ще збереглися окремі племена, які не визнають благ цивілізації. Окремі селища досить доброзичливі, чому туристи можуть на власні очі пізнати побут місцевих африканців і навіть пожити в їх племенах. Чорношкірі аборигени навчать вас полювати, спати на долівці, ділити спійману змію на все плем'я, танцювати під гучні звуки саморобного барабана. Серед українців першопрохідцями в такому вигляді туризму став відомий український художник Володимир Козюк, який кілька тижнів провів в одному з африканських племен.

Популярними напрямками маршрутів, крім зазначених, вважаються ліси Сибіру і Північної Америки, джунглі Амазонки.

Популярними напрямками маршрутів, крім зазначених, вважаються ліси Сибіру і Північної Америки, джунглі Амазонки

Проживання в племенах - заняття для справжніх екстремалів

Кінотуризм

Згідно з дослідженнями, приблизно 40% всіх мандрівників хотіли б побувати в тих місцях, де проходили зйомки відомих кінострічок. Шанувальники кіно готові витратити чималі гроші і подолати сотні кілометрів, щоб відвідати місця зйомок улюблених фільмів і серіалів.

Які місця є найпопулярнішими?

Нью-Йорк - місто, який потрапив в кадр багатьох відомих фільмів. Можна прогулятися вуличками, де бігали Годзилла або Кінг-Конг, побачити хмарочоси, за якими дерся сам Людина Павук. А на перетині 52 вулиці і Лексінгтон можна побачити ту саму решітку, повітря з якої піднімав спідницю Мерілін Монро.

А на перетині 52 вулиці і Лексінгтон можна побачити ту саму решітку, повітря з якої піднімав спідницю Мерілін Монро

Нью-Йорк-лідер за кількістю знятих тут фільмів.

Ще одне казкове місце, яке до сих пір переживає справжній наплив кінотурістов, це Нова Зеландія, знаменита зйомками «Володаря кілець». У містечку Матамата варто село Хоббітов. А хто б не хотів вживу побачити чудові будиночки з круглими дверима, що потопають у зелені?

Село Хоббітов в Новій Зеландії.

фестивальний туризм

Мета поїздки приурочена до якоїсь події. Головна особливість такого туризму - безліч яскравих неповторних моментів за відносно короткий відрізок часу. Такі поїздки зазвичай запам'ятовуються на все життя. В Європі за один відпустку можна побувати відразу на кількох фестивалях.

На сьогоднішній день виділяють такі основні напрямки фестивального туризму:

Бразильський карнавал

Бразильський карнавал

Карнавал в Ріо-де Жанейро вражає масштабом та барвами.

Венеціанський карнавал

Свято пива в Німеччині

Свято пива в Німеччині

Найвідоміший фестиваль Німеччини-Октоберфест.

Фестиваль квітів і парад в Голландії

Свято вина у Франції

Фестиваль кіномистецтва в Каннах

До найпопулярніших музичними фестивалями України відносяться: Славське-Рок, Захід-fest, Джаз Коктебель.

гастрономічний туризм

Досвідчені гастротурісти кажуть, що їжа може розповісти про дух народу куди більше творів архітектури та жівопісі.Особенностью гастрономічного туризму є те, що з такої поїздки ви привезете не банальні сувеніри, а цінні рецепти і знання.

Особенностью гастрономічного туризму є те, що з такої поїздки ви привезете не банальні сувеніри, а цінні рецепти і знання

Несмачних кухонь не буває.

Будь-яка країна, яка вирішила розвивати гастрономічний туризм, має всі шанси на успіх -невкусних кухонь не буває, є лише більш-менш масові. Іншими словами, шніцель може з'їсти кожен, а ось смажені личинки або протухнули яйця - задоволення на любителя.

Гастрономічний туризм добре організований в Чехії, Угорщині, Шотландії, Франції, Італії, Іспанії.

Україна може запропонувати нам багато смачного і цікавого: закарпатська кухня, дегустація сирів і вин Закарпаття, кращі ресторани Львова, майстер-класи від іменитих кухарів з приготування страв народної кухні.

Духовний туризм (не плутати з паломництвом)

Метою духовного туризму зазвичай стає бажання не стільки змінити обстановку, скільки змінити себе. Іншими словами, це подорож, розпочате людиною з метою самопізнання, розкриття і перетворення власного внутрішнього світу, пошуку краси і гармонії.

Два найпопулярніших напрямки духовного туризму - Індія і Таїланд. Індія - як батьківщина йоги, Таїланд - як країна, в якій буддизм досяг свого найвищого розквіту, і, разом з ним - все практики, пов'язані з цією філософією. При багатьох монастирях, в основному на півночі країни, давно вже існують незалежні центри, готові прийняти будь-якого, хто хоче навчитися медитувати.

Духовні подорожі дають можливість для самопізнання.

Складовою частиною духовного туризму можна вважати релігійні паломництва по святих местам.С далекій давнині мільйони людей долали тисячі кілометрів, щоб поклонитися різних релігійних святинь. Тут лідирують такі країни як Ізраїль, Італія, Іспанія, Непал, Індонезія, Саудівська Аравія.

Індустріальний туризм

Розвиток технічного прогресу в ХХ столітті послужило поштовхом для розвитку незвичайного виду туризму - індустріального. Його призначення-дослідження різних міських територій, будівель та інженерних споруд виробничого або спеціального призначення.

Окремий підвид індустріального туризму - атомний. Саме на пострадянському просторі розташований найвідоміший об'єкт -Чернобильская АЕС і покинуте місто атомників Прип'ять. На даний момент його запросто можна відвідати на комерційній основі. Також шанувальники атомного туризму їздять до Хіросіми і Нагасакі, і навіть іноді, якщо пощастить, в префектуру Фукусіма.

Одним з найбільш поширених видів індустріального туризму є відвідування залишених (занедбаних) об'єктів.

Користується популярністю і містечко Централія в Пенсільванії, де підземна пожежа палає вже понад півстоліття.

Секс-туризм

Він завжди був, але відкрито визнавати цей напрямок стали тільки в останні роки. Відразу хочемо попередити, що це дуже небезпечний вид туризму, оскільки в багатьох країнах проституція вважається незаконною, до того ж це не безпечно для вашого здоров'я. А в Таїланді, кажуть, ви ще й не знаєте, на що саме погоджуєтеся, адже мила дівчина, з якою познайомилися в барі, цілком може виявитися хлопцем-трансвеститом.

Відносини заводять з представниками місцевого населення з метою добре провести час і залишитися вільними від будь-яких зобов'язань. Улюбленими місцями для секс-туризму в його класичному розумінні вважаються Таїланд і Амстердам. Тут є люди, які виставляють певну ціну за свої послуги, і ви дійсно расходитесь без зобов'язань. Трохи відрізняється від класичного напряму подібний туризм в Єгипті або Туреччині. Тут зазвичай жінки-туристки налаштовані більш романтично, і часто розчаровуються після закінчення відпустки. Чоловіки для такого відпочинку часто вибирають країни третього світу: Кубу, Карибські острови. Неприємно таке усвідомлювати, але на карті секс-туризму України також числиться серед ласих шматочків. Багато рекламують нашу країну як батьківщину кращих в світі дружин, але насправді, далеко не всі іноземці їдуть сюди за супутницею на все життя.

Секс приваблює всіх, а в деяких країнах він є чи не основним способом залучення туристів.

сільський туризм

Сенс в тому, що в свою відпустку ви відправляєтеся в яке-небудь мальовниче село, селище, хутір. Тут вас будуть вчити доїти корову, вирощувати овочі на грядках, косити траву, годувати курчат. Іноді в обмін на допомогу вам дадуть безкоштовно кімнату і їжу. Іноді доведеться платити за все. Крім цього, туризм в селі виразно включає в себе відпочинок на березі річки, прогулянки в лісі на свіжому повітрі, смачні домашні страви, риболовлю, катання на човні, мангал, в загальному всі принади сільського життя. Поширений не тільки у нас, але і в таких країнах як Франція, Німеччина, Індія, США.

А в Ізраїлі розвитком агротуризму займається саме Міністерство сільського господарства.

З кожним роком сільський туризм користується все більшою популярністю серед жителів міста.

Цей факт наштовхнув нас на цікаву думку: а навіщо інші люди їдуть подорожувати?
Але хіба і це - не досягнення?
Які місця є найпопулярнішими?
А хто б не хотів вживу побачити чудові будиночки з круглими дверима, що потопають у зелені?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация