126 років тому відкрили Ейфелеву вежу: цікаві факти і приголомшливі фото

Про Ейфелеву вежу ходять легенди, її малюють художники, вона загадкова і велична. Ні для кого не секрет, що головна визначна пам'ятка міста любові і романтики Парижа прекрасна в будь-який час року, в будь-який час доби.

31 березня, минуло рівно 126 років з того моменту, як конструктор Густав Ейфель урочисто відкрив легендарне спорудження.

"Подорожі. Оглядач" підготували добірку найбільш захоплюючих фактів і рідкісних знімків самого чудового споруди Парижа.

- Ейфелева вежа була побудована спеціально для Всесвітньої виставки 1889 року і служила їй вхідною аркою. За планом її повинні були демонтувати через 20 років. Однак незабаром почалася епоха радіо, і завдяки установці антен радіотелеграфу Ейфелева вежа була врятована;

- Ейфелева вежа здається однотонної, але насправді вона пофарбована в 3 відтінку бронзи (від темного знизу до світлого нагорі). Ілюзія однотонності виникає за рахунок перспективи. Фарбу споруди оновлюють кожні 7 років, причому роблять це повністю в ручну;

- Ейфелева вежа - приватне підприємство. Її акції продаються на біржі. На даний момент одна акція висотки коштує близько 39 євро.

- Ейфель не планував, що його споруда простоїть більше сотні років. Спочатку його проект будувався в пам'ять 100-річного ювілею Французької революції як експонат для Всесвітньої виставки технологій та інженерії - вірніше, як вхідна арка на цю виставку. Через 20 років вежу повинні були розібрати.

- На момент офіційного відкриття вежа стала найвищою будовою в світі. Лише через 40 років це звання побив хмарочос "Крайслер".

-На Ейфелевій вежі обладнані ресторани, які розташовані на першій і другій платформах.Ресторан на першій платформі знаходиться на висоті 95 м, він виходить на річку Сена. Ресторан на другий платформі називається "Жюль Верн", для його відвідин необхідна попередня резервація.

- Вежа була двічі продана, причому одним і тим же людиною - шахраєм Віктором Люстіг. У 1925 році він переконав двох різних людей взяти участь у фінансуванні вежі, так як місто більше не міг її підтримувати. Люстіг навіть наполягав на хабарі, щоб клієнт міг виграти престижний конкурс торгів міста. Отримавши гроші, шахрай зник, а через кілька років спробував повторити той же трюк, але невдало.

-300 діячів культури - в тому числі Гі де Мопассан, Олександр Дюма-син, Шарль Гуно, Леконт де Ліль, архітектор паризької опери Шарль Гарньє і багато інших - написали знаменитий протест проти нівечення Парижа Ейфелевою вежею.

- Ейфелеву вежу можна фотографувати вночі. Щоб це зробити, потрібно отримати письмовий дозвіл у компанії SETE, яка займається обслуговуванням вежі. Об'єктом авторського права є не сама вежа, а її нічне освітлення. І якщо ви опублікуєте фото освітленій вежі, ви порушите закон Франції.

Безліч зменшених копій Ейфелевої вежі розкидані по всьому світу. Свої вежі мають Лас-Вегас, Копенгаген, Гаунчжоу, Слобозія, Варна, В'єтнам і навіть місто Актау в Казахстані.

- Під час війни, перш ніж здати Париж німецьким окупантам, французи зламали на Ейфелевій вежі ліфт. Це було зроблено для того, щоб загарбники не могли милуватися видом полеглого міста. Однак, ворогів цей прикрий факт не зупинив, а Гітлер особисто вважав за необхідне піднятися на вершину вежі пішки.

- Французький письменник Гі де Мопассан був одним з тих, кого дратувала Ейфелева вежа. Проте, він щодня обідав у її ресторані, пояснюючи це тим, що тут єдине місце в Парижі, звідки не видно вежі.

- До всесвітній виставці 1889 року в Парижі було приурочено відкриття схожою на цвях Ейфелевої вежі, що викликало сенсацію. З тих пір в мову увійшло вираз "цвях програми".

- З 1925 по 1934 роки Ейфелева вежа була гігантським рекламним носієм. Її орендував Андре Сітроен, засновник концерну Citroën, який встановив на вежі 125 тисяч електричних лампочок. Крім назви компанії, на висотці спалахували зоряний дощ, політ комет і знаки зодіаку.

-Починаючи з 1987 року з вежі регулярно стрибають. Тобто роблять спортивні стрибки. Робиться це в більшості випадків незаконно. У 2010 році з другого поверху (115 метрів висоти) був здійснений стрибок на роликових ковзанах. І це світовий рекорд.

-Ейфелева вежа - другий за відвідуваністю монумент Франції. Перший Нотр-Дам. З дня відкриття до зараз пам'ятник відвідало 236 мільйонів чоловік. У рік на вежу піднімається 6-7 мільйонів чоловік. До 2017 року очікується 300-мільйонні відвідувач творіння Ейфеля.

-Зараз Ейфелева вежа офіційно належить місту і передана на основі поновлюваного контракту компанії з обмеженою відповідальністю під назвою "Товариство експлуатації Ейфелевої вежі" ( "Societe d'exploitation de la Tour Eiffel")., Але за перші 83 роки свого існування вона продавалася більше двадцяти раз, причому двічі на металобрухт.

Цікавий факт на додаток.

Олександр Густав Ейфель - той самий чоловік, який в 1885 році створив внутрішню структуру Статуї Свободи.

Ти ще не підписаний на наш Telegram ? Швидко тисни!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация