8 клас. Література. Л.Н. Толстой «Після балу»

  1. Коментарі викладача вступ Починається розповідь з того, як в одній з віталень виникла суперечка,...

Коментарі викладача

вступ

Починається розповідь з того, як в одній з віталень виникла суперечка, предметом якого стало питання: чи може людина відрізнити хороше від поганого не будучи прив'язаним до певного середовища? Висловлювалася думка, що саме середовище визначає критерії оцінок. Один з гостей, Іван Васильович, немолодий, шановний усіма людина, висловив думку, що все вирішує випадок, і запропонував це довести на прикладі епізоду зі свого життя.

На балу

Описувані події відбулися в сорокові роки дев'ятнадцятого століття. У той час оповідач був молодий і закоханий в полковничу дочка Вареньку - справжню красуню, яка, незважаючи на загальне милування, залишалася милою і привітною дівчиною, здатної пробудити найсвітліші почуття.

У той час оповідач був молодий і закоханий в полковничу дочка Вареньку - справжню красуню, яка, незважаючи на загальне милування, залишалася милою і привітною дівчиною, здатної пробудити найсвітліші почуття

Джерело ілюстрації http://www.igolki.net/igry/theme576.html

Юнак був гарний, багатий, закоханий і щасливий. Він танцював зі своєю обраницею мазурку, і почуття настільки переповнювали його, що він готовий був обійняти весь світ. У розпал балу з'явився Варенькін батько - високий літній чоловік, з військовою виправкою і такий же, як у дочки, милою посмішкою на губах. На прохання господині будинку батько і дочка виконали сольний танець. Вони танцювали, і хвиля, захльостує молодого закоханого по відношенню до дочки, накриває і батька, і ось юнак уже об'єднує їх для себе в єдине ціле і любить обох. Особливо зворушливими йому здалися старомодні чоботи полковника з квадратними носами і без каблуків. Юнак розуміє, що для того щоб забезпечувати виїзди дочки в світло на належному рівні, старий вояка змушений економити на собі.

крізь стрій

Після того як бал закінчився, молода людина повернувся до себе додому, але не міг заснути. Ноги самі понесли його туди, де на краю поля стоїть будинок Варенька. Наближаючись, юнак чує різку пронизливу музику і бачить лад солдатів, крізь який проводять напівголу людину, прив'язаного до двох рушниць офіцерів. Йому пояснюють, що це татарина проганяють крізь стрій в покарання за втечу. Нещасного вели між солдатами, і кожен бив його палицею по голій спині. Він повторював: «Браття, змилосердься», - падав, але його піднімали і незмінно вели далі. Поруч з приймаючим покарання йшов високий воєначальник, в якому оповідач дізнався батька своєї коханої, кілька годин тому так хвацько витанцьовували на балу. Старий стежив за тим, щоб всі солдати дотримувалися силу удару, і коли один з них вдарив недостатньо сильно, відшмагав бідолаху рукавичками по обличчю. Юнак не зміг більше терпіти це видовище і пішов додому, несучи в душі страшну, важку тугу.

Джерело ілюстрації http://www.6750000.ru/backup/skachat.php?vuhb=projects/posle-bala-tolstoy-videourok

висновок

Цей випадок так сильно вплинув на вразливого юнака, що той відмовився від своїх планів щодо вступу на військову службу. Важка сцена «прогону» заступила враження балу. Юнак не зміг відокремити образ жорстокого воєначальника від способу доброго батька сімейства, хоча всіляко намагався виправдати його в своїх очах. Незабаром огиду до батька переросло в охолодження до дочки, і врешті-решт любов зійшла нанівець. Таке короткий зміст «Після балу» Толстого Льва Миколайовича. Розповідь дійсно невеликий, але сцени, описувані в ньому, в процесі прочитання буквально встають перед очима. Тому, якщо ви побачите назву «Толстой. "Після балу". Короткий зміст », не обмежуйтеся його прочитанням. Візьміть зібрання творів і ознайомтеся з розповіддю в тому вигляді, який створив автор.

ДЖЕРЕЛА

http://fb.ru/article/111317/kratkoe-soderjanie-tolstoy-posle-bala-rasskaz-ot-pervogo-litsa

http://www.youtube.com/watch?v=LH1UtfBFl8w

http://www.youtube.com/watch?v=50n1flqMPxc

файли

Немає додаткових матеріалів для цього заняття.

Php?
Com/watch?
Com/watch?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация