8 причин вибрати Чехію

  1. геополітичне становище
  2. Слов'янська культура
  3. Радянська спадщина
  4. Відсутність імперіалістичних замашок
  5. Економіка
  6. атеїзм
  7. Вища освіта
  8. Екологія та клімат

Щодня мене запитують «А чому саме Чехія?» І в черговий раз треба розписувати всі очевидні речі. Щоб не повторюватися, краще описати все тут і чергового співрозмовника давати посилання на нормальний, детальний матеріал. До вибору Чехії я підходив об'єктивно, тому фактів досить багато.

До вибору Чехії я підходив об'єктивно, тому фактів досить багато

геополітичне становище

геополітичне становище

Чехія знаходиться в самому центрі Європи, тому звідси дуже зручно добиратися до будь-якої європейської країни. З Праги однакову відстань як до Москви, так і до Риму, Лондона, Осло або Стокгольма. Провідна держава Євросоюзу, Німеччина (і друга за чисельністю в Європі після РФ), історично є основним партнером Чехії.

Чехія входить в Шенгенську зону і тому для подорожей по Європі не потрібна віз і можна скористатися всіма принадами подібних відстаней. До Відня, Мюнхена, Берліна з Праги їхати всього пару-трійку годин, а квиток коштує не дорожче 1 тис руб. Поширені тури вихідного дня в багато європейських столиць за ціною в 4-5 тис руб.

Слов'янська культура

Слов'янська культура

Чехія - найзахідніша слов'янська країна. Це несе в собі ряд переваг - слов'янську мову (відносно простий для вивчення для росіян), схожий менталітет, зовнішність людей. І в порівнянні, наприклад, з сусідами-німцями, чехи дуже добродушні, гостинні.

Звичайно, століттями чехи жили в тісному контакті з німцями, століттями перебували під німецьким протекторатом і до середини 19 століття лише 15% населення знало чеська, але вони відновили свою культуру і це заслуговує на повагу.

Радянська спадщина

Радянська спадщина

Після Другої світової війни і до 1989 року країна перебувала під контролем СРСР. Фактично - в окупації. Були введені війська і придушувалися мітинги. У 1989 році в країні пройшла оксамитова революція, країна розпалася на Чехію і Словаччину і були розпочаті демократичні реформи. Незабаром країна стала по-справжньому капіталістичної і комуністичне минуле тепер відомо лише людям старших поколінь.

Але, на мій погляд, наявність радянського періоду історії допомагає у взаєморозумінні з чехами. І вони, і росіяни, і українці жили практично в одній тоталітарній країні. Де не було демократії, вільної економіки, свободи слова. І проживання в Чехії дає відмінне уявлення про те, як себе почували пригноблені народи за радянських часів, як насправді ставляться до росіян в Латвії. І що немає ніякого оспівування СС - просто-напросто що більшовики, що нацисти стоять в одному ряду.

Відсутність імперіалістичних замашок

Відсутність імперіалістичних замашок

Протягом декількох століть Чехія була частиною, а, одного разу, і столицею німецької імперії. Але чехи дуже миролюбні і не схильні до гігантизму. Вони не вимірюють щастя країни ядерними боєголовками, військовими літаками або гігантськими пам'ятниками. Вони звикли жити в своє задоволення, отримуючи радість життя від дрібниць і гарного пива. Гроші населення вкладаються в поліпшення життя населення, а не в озброєння або подачки маріонетковим державам.

Чехія знаходиться в стороні від великих міжнародних справ, воєн і гонок озброєнь. У країні дуже маленька армія, відсутня обов'язкова воиска служба. Це маленька, тиха, спокійна країна, де люди радіють життю, а не спрагу завоювати світ.

Економіка

Економіка

Після падіння соціалістичного режиму Чехія, на відміну від багатьох соціалістичних держав, які не зменшила економічне зростання. інфляція не вийшла на російські сотні і тисячі відсотків, а осталавь в межах пари десятків. Заводи не зупинилися, люди не стали голодувати. Країна плавно перейшла з русла планової економіки в русло ринкової.

Чехію, як і ЄС, мало торкнулася криза, коливання світових валют. Щорічна інфляція знаходиться на рівні пари відсотків (тобто в 10 разів нижче, ніж в РФ) і тому банківська система стабільна, іпотеки доступні за 2-3% річних, а добробут населення зростає. При цьому Чехія ще не досягла своєї стелі і економіка продовжує стрімко зростати, показуючи одні з кращих в світі показників.

ЧР з 2004 року входить до ЄС, але влада досі всіляко перешкоджають заміни сильної національної валюти (чеської крони) на євро. Це викличе різке збільшення інфляції і зростання цін. В даний момент ціни в Чехії в 1,5-3 рази нижче, ніж в Німеччині або Австрії і завдяки цьому в Чехії багато туристів, а місцеві підприємства конкурентоспроможні.

Жити в Чехії вигідно - європейський рівень послуг, комфорту, при цьому набагато нижчі ціни. Безумовно, трохи нижче і рівень зарплат (середня зарплата - 25-35 тис крон, витрати на місяць складають 10-15 тис крон), але в кінцевому рахунку рівень життя знаходиться на рівні Німеччини-Австрії.

По-європейськи мало людей знаходиться за межею бідності, немає сильного розшарування на бідних і багатих. Всі зарплати тримаються приблизно на одному рівні - що у офіціанта, що у директора ресторану.

атеїзм

атеїзм

У країні дуже мало віруючих, не більше пари десятків відсотків. Це один з найнижчих показників у всій Європі. Особисто мене це радує, тому що я не виношу інтеграції церкви в державу. Коли кожен літак освячують, а світські заходи не обходяться без священнослужителів. Я люблю фотографувати в церквах і не люблю, коли мене хапають при цьому за руку.

Чехи абсолютно холоднокровні в релігії, релігійні століття залишилися в минулому і численні собори і костели зараз є музеями. Проводяться гуляння під час постів, доступ в усі релігійні місця не обмежений. І, само собою, держава не годує церква, а священнослужителі не лізуть в політику і не заробляють гроші на людях.

Вища освіта

Вища освіта

Традиційно в країні дуже високий рівень вищої освіти. Карлов університет , Головний університет країни, є одним з перших вищих навчальних закладів Європи, заснований на початку 14 століття. А Чеський технічний університет ( де я хотів би вчитися ), Будучи заснованим в 18 століття - першим технічним ВУЗом Європи.

За роки радянської влади вищу освіту було ізольовано від міжнародних співтовариств і кілька постраждало. Але за минулі 20 років з моменту падіння соціалізму, університети знову вийшли на міжнарод арену, аудиторії і бібліотеки прекрасні . За кількістю студентів, обсягом НДР і рівню міжнародної інтеграції чеські вузи не поступаються німецьким, французьким, австрійським, входять в провідні європейські союзи університетів. Величезна частка чеських студентів (до 30%) - іноземці.

У Чехії безкоштовну вищу освіту на чешка мовою. Всі навчальні програми доступні також англійською мовою, але навчання англійською мовою платне, становить 100-150 тис крон на рік. Тому багато студентів приїжджають до Чехії для вивчення чеської мови та подальшого безкоштовного навчання. Самі ж чехи вищу освіту здобувають неохоче, тому що сенсу в ньому практично немає - для хорошого життя вища освіта не потрібна, будь-яка робота добре оплачується.

Уряд всіляко підтримує вищу освіту, робить значні, але ефективні інвестиції. Для Чехії нетипово російське вкладає грошей у повітря під виглядом національних програм.

Екологія та клімат

Екологія та клімат

По всьому периметру Чехія огороджена горами. Тому в країні дуже м'який, теплий клімат. Взимку температурі дуже рідко опукается нижче 0, а весна починається в лютому.

Чехія, як і будь-яка інша європейська країна, всіляко дбає про екологію. У країні скорочується частка виробництв, пов'язаних з нанесенням шкоди навколишньому середовищу. В цілому розвинене машинобудування, туризм, високі технології. На сході країни добувався вугілля, була розвинена металургія, але протягом останніх десятків років відбувається переорієнтація виробництва. Екологія в країні хороша, влада піклується про здоров'я населення.

Інші замітки по темі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация