A eaoeno

A до а ф і з т

Пресвятої

Богородице

Єпископ Олександр (Мілеант)

зміст:

Попередні відомості. Акафіст Пресвятій Богородиці в російській перекладі.

попередні

відомості

А

кафістамі називаються особливі хвалебні пісні на честь Спасителя, Божої Матері або святих. Слово "акафіст" - грецьке, що означає "неседальний," тобто молитовне чергування (богослужіння), протягом якого не дозволяється сидіти. Акафісти складаються з 25 пісень: 13 кондаків і 12 икосов ( "кондак" sr - коротка хвалебна пісня; "ікос" - (по-грецьки - "будинок") широка пісня. Икосов закінчуються вигуком "радій," а кондаки - "Алілуя" (на єврейському - "хваліть Бога").

Поміщений тут акафіст Божої Матері є найдавнішим з усіх. За його зразком писалися інші акафісти. Акафіст Божої Матері, поміщений в цій брошурі, співається в церкві в п'ятницю п'ятої седмиці Великого посту під час вечірнього богослужіння (Утреня суботи п'ятого тижня).

Акафіст Божої Матері, поміщений в цій брошурі, співається в церкві в п'ятницю п'ятої седмиці Великого посту під час вечірнього богослужіння (Утреня суботи п'ятого тижня)

Справжній акафіст складений з нагоди чудесного порятунку Константинополя від персів і аварів, обкладений Царгород з суші і моря в 626 році по Р.Х. при грецькому імператора Іраклія і Патріарха Сергія. Це порятунок від варварів відбулося в кінці п'ятого тижня Великого посту, чому і складений пізніше акафіст встановили співати в цей час. Складання акафісту приписують Георгію Пісідійській, диякону великої Константинопольської церкви, що жив в половині 7-го століття і описав сучасні події Візантійської імперії в прозі і віршах. Звичай співати його на Утрені суботи п'ятої седмиці Великого посту ще більш утвердився після двох нових випадків заступництва Божої Матері, явлені Константинополю під час навали на нього сарацинів

в 673 і 716 роках.

Акафіст насичений хвалебними гімнами на честь Діви Марії з виразом Їй подяки від імені жителів Константинополя за Її багато і великі благодіяння, зроблені православним людям. Прийнявши в основу і повторюючи багаторазово вітання Ангела-благовісника Богородиці: "РАДУЙСЯ," письменник акафісту в молитовних зверненнях до Богоматері призводить в ньому багато старозавітних прообрази, що ставляться до особи Діви Марії. Він перераховує досконалості Божої Матері і Її велич перед Богом, а також різноманітні благодіяння, постійно є Нею віруючим. Висота думок, сила виразів і глибина почуття, пронизують акафіст роблять його чудовим молитовним посібником для дому та в храмі. У всякому разі, у прочан Влахернського храму в Константинополі цей акафіст користувався великою любов'ю, і вони не дозволяли собі сідати під час його читання, але старанно слухали його стоячи протягом майже цілої ночі.

Акафіст укладає в собі, як звичайно буває в подібних творах, 25 пісень, які розташовані по порядку букв грецького алфавіту. Початковий кондак написаний ямбическими римованими віршами, в кожному з икосов полягає по дванадцяти відозв: "РАДУЙСЯ," які також писані римованими віршами, при тому з співзвучними словами не тільки на

Наприкінці, але і в середині кожного двовіршя; і, нарешті, в кожних двох відповідних віршах міститься по однаковому числу складів.

Церква, разом з подякою за порятунок від ворогів, приєднує до зойку до Пресвятої Богородиці і прохання про звільнення нас від усяких бід. Цим Церква нагадує віруючим про Небесної Заступниці роду християнського і стверджує, що каються в надії на небесну допомогу.

акафіст

Божої Матері.

Кондак 1

М

и, урятовані від бід, підносимо Тобі, Богородице-военачальницей, переможні і подячні пісні; Ти ж, як має державу непреоборимую, від всяких напастей звільни нас, так кличемо до Тебе: Радуйся, Наречена Неневестная

Ікос 1

Начальницький Ангел посланий був з небес сказати Богородиці: Радуйся; і при цьому безтілесних відозві споглядаючи Тебе, Господи, що втілює, був шокований і стояв, виголошуючи до Неї так: Радуйся, радістю всіх озаряющая; радуйся, Ти, через Яку клятва зникає; радуйся, відновлення занепалого Адама; радуйся, позбавлення Єви від сліз; радуйся, висота, недосяжна для думок людських; радуйся, глибина, незручний-споглядаємо і для очей ангельських; радуйся, бо Ти - престол Царя; радуйся, бо Ти носиш носячи все; радуйся, зірка, яка випереджає Сонце; радуйся, черево Божого втілення; радуйся, Ти, через Яку оновлюється створіння радуйся, Ти, через Яку ми поклоняємося Творцеві; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 2

Свята, бачачи Себе в чистоті, сміливо говорить Гавриїлу: Твоє дивне слово неймовірним видається душі моєї; бо як ти кажеш про утробоносіння від бессеменного зачаття, волаючи: Алілуя?

Ікос 2

Діва, бажаючи зрозуміти непізнане, звернулася до служителю (таїнства): скажи мені, як можливо народитися Синові з чистих надр? Він же зі страхом відповідав Їй, волаючи так: Радуйся, присвячена невимовним радою; радуйся, замовчування про те, що вимагає віри; радуйся, початок чудес Христових; радуйся, Його догматів вершина; радуйся, сходи небесна, які нізшел Бог; радуйся, міст, що переводить земнородних на небо; радуйся, чудо, яке вразило Ангелів; радуйся, многоплачевное поразку демонів радуйся, Світло несказанно народила; радуйся, нікому не відкрила таїнства; радуйся, знання, що перевищує розуміння мудреців; радуйся, що осяває уми вірних; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 3

Тоді сила Вишнього осінила до зачаття непізнаного шлюбу і благоплодное черево Її явила як би нивою, приємною для всіх, які бажають пожинати порятунок, співаючи: Алилуя.

Ікос 3

Діва, маючи в утробі своїй Бога, поспішила до Єлизавети; немовля ж цієї, негайно дізнавшись Її вітання, зрадів, і Взиграніе, як би піснями, волав до Богородиці: Радуйся, стебло галузі нев'янучої; радуйся, придбання плода безсмертного; радуйся, привернувши Землероба человеколюбивого; радуйся, родить насадитель життя нашої; радуйся, нива, що родить! багатоплідність щедрот; радуйся, трапеза, що носить велику кількість умилостивленням; радуйся, бо через Тебе розквітає рай солодощі; радуйся, бо Ти готуєш душам притулок; радуйся, сприятливий фіміам молитви; радуйся, очищення всього світу; радуйся, благовоління Боже до смертних; радуйся, відвагу смертних перед Богом; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 4

Маючи в собі бурю сумнівів, цнотливий Йосиф зніяковів, дивлячись на Тебе безшлюбне і спокушуючись подумати про Тебе, Непорочна, як про обдаровану шлюбом; дізнавшись ж про зачаття Твоє від Духа Святого, сказав: Алілуя.

Ікос 4

Почули пастирі Ангелів, що оспівують пришестя Христа у плоті і поспішаючи до Нього, як до Пастиря, бачать Його як би Агнцем непорочним, упасенним в утробі Марії, оспівуючи Яку вони говорили: Радуйся, Мати Агнця та Пастиря; радуйся, двір словесних овець; радуйся, прогнание невидимих ​​ворогів; радуйся, відкриття райських дверей; радуйся, бо небесне радіє землі; радуйся, бо земні оспівують з небесними; радуйся, безугавно уста Апостолів, радуйся, непереможна хоробрість мучеників; радуйся, міцне утвердження віри; радуйся, світле пізнання благодаті; радуйся, Ти, через Яку зубожів пекло; радуйся, Ти, через Яку ми одягнені славою; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 5

Побачивши Богом послану зірку, волхви пішли її сяйва, і слідуючи за нею, як за світильником, шукали державного Царя; досягнувши ж недосяжною, зраділи і волали до Нього: Алілуя.

Ікос 5

Сини Халдейські побачили на руках Діви Того, Хто Своєю рукою створив людей, і визнавши в Ньому Владику, хоча і в образі раба, поспішили вшанувати Його дарами і звернутися до благословенної: Радуйся, Мати Зірки не заходять; радуйся, зоря таємничого дня; радуйся, згас піч омани; радуйся, просвіщає пізнавальні Трійці; радуйся, ізвергшая мучителя нелюдського з начальства; радуйся, що виявила Господа людинолюбця-Христа; радуйся, що рятує від грубого ідолослужіння; радуйся, яку видобувають із брудних справ; радуйся, що припинила поклоніння вогню; радуйся, що рятує від полум'я пристрастей; радуйся, путеводітельніца вірних до цнотливості; радуйся, всіх народів радість; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 6

Богоносного проповідниками повернулися волхви в Вавилон, виконавши пророцтво про Тебе, і, звістивши всім Тебе Христа, залишили Ірода, як брехливого, неведано пісні: Алілуя (Ісая 0: 5).

Ікос 6

Опромінивши Єгипет світлом істини, Ти прогнав темряву брехні: бо ідоли його, чи не встоявши перед Твоєю силою, Спаситель, впали; урятував ж від них зверталися Богородиці: Радуйся, виправлення людей; радуйся, повалення демонів радуйся, державу зваблювання зневажені; радуйся, брехливість ідолів викрила; Радуйся, море, потоп безтілесного Фараона (диявола); радуйся, камінь, що напоїла спраглих життя; радуйся, вогненний стовп, путеводящій колишніх у темряві; радуйся, покрив світу, величезний хмари; радуйся, їжа, що замінила манну; радуйся, що принесла святу солодкість; тішся, уся обітниці, радуйся, що виділяють мед і молоко; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 7

Коли Симеону належало покинути справжній оманливий століття, Ти був принесений до нього, як немовля, а й пізнаний ним, як Бог досконалий; тому він дивувався невимовній премудрості Твоїй, вигукуючи: Алілуя.

Ікос 7

З'явився Творець зробив нас, Їм створених, новим творінням, народившись від бессеменной утроби (Діви) і зберігши її недоторканою, якою вона і була, щоб ми, бачачи чудо, оспівували Її, волаючи: Радій, колір нетління; радуйся, вінець утримання; радуйся, світло зображає воскресіння; радуйся, що являє ангельську життя; радуйся, дерево плодоносить світло, від якого живляться вірні зачали: Радій, тінисте дерево, під яким переховуються багато; радуйся, що носила в утробі Спасителя полонених; радуйся, яка народила Путівника заблукали; радуйся, примирення праведного Судді; радуйся, прощення багатьох гріхів; радуйся, одяг відваги для нагих; радуйся, любов, яка перемагає будь-яке бажання; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 8

Бачачи дивне Різдво, усунути від світу і перенесемо розум на небо; бо для цього вишній Бог і з'явився на землі смиренним людиною, бажаючи звести на висоту волають до Нього: Алілуя.

Ікос 8

Невимовне Слово все було долу, а й того, що вгорі (небесного) аж ніяк не залишало; бо це був не перехід з одного місця на інше, але Божественне поблажливість і народження від Діви, що прийняла Бога і чує: Радуйся, вмістилище Бога невмістимого; радуйся, двері високоповажного таїнства; радуйся, предмет подиву для невірних; радуйся, безсумнівна похвала вірних; радуйся, всесвята колісниця Сущого на херувимах; радуйся, всеізящное селище Сущого на Серафима; радуйся, що з'єднала протилежне воєдино; радуйся, поєднувала дівоцтво і народження; радуйся, Ти, через Яку прощено злочин; радуйся, Ти, через Яку відкритий рай; радуйся, ключ царства Христового; радуйся, надія вчених благ; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 9

Вcе єство Ангельське здивувався великій справі Твого вочеловечения; бо Того, Хто неприступний, як Бог, воно побачило всім доступним Людиною, з нами перебуває і від всіх чують: Алілуя.

Ікос 9

Перед Тобою, Богородице, ми бачимо мудреців просторікуватих безмовними, подібно рибам; бо вони не можуть пояснити те, що Ти і Дівою перебуваєш і могла народити; ми ж, дивуючись таїнства, з вірою вигукуємо: Радуйся, вмістилище мудрості Божій; радуйся, скарбниця Його промислу; радуйся, філософів явила нерозумними; радуйся, майстерних в слові викриває, як бездарних; радуйся, бо хитрі сперечальники виявилися божевільними; радуйся, бо зів'яли творці байок; радуйся, розривати афінські хитросплетіння; радуйся, що наповнює сіті рибалок; радуйся, яку видобувають із глибини невідання; радуйся, багатьох просвіщає знанням; радуйся, корабель для прагнучих до порятунку; радуйся, пристановище для плавців життя; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 10

Організатор за все, бажаючи врятувати світ, прийшов в нього по своєму обіцянці, і будучи Пастирем, як Бог, заради нас з'явився подібним нам людиною; бо, закликавши подібне подібним, Він, як Бог, чує: Алілуя.

Ікос 10

Ти - стіна дев і для всіх, хто шукає Тебе, Богородице Діво; бо такою зробив Тебе Творець неба і землі, Пречиста, оселившись в утробі Твоїй, і навчивши всіх виголошувати Тобі: Радуйся, твердження дівоцтва; радуйся, двері порятунку; радуйся, Ірина Шинкарук започаткувала духовного оновлення; радуйся, подателька Божественної доброти; радуйся, бо Ти відновила зачатих ганебно; радуйся, бо Ти привела в розум позбавлених розуму; радуйся, спадають розбещувача думок; радуйся, яка народила Сіяча чистоти; радуйся, чертог бессеменного заручення; радуйся, вірних поєднувала з Господом; радуйся, добра вихователька дев; радуйся, украсітельніца наречених - душ святих; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 11

Будь-яке спів, посилюючись урівняти з безліччю щедрот Твоїх, виявляється слабким, бо, хоча б і рівночисельний піску піснеспіви піднесли ми Тобі, Царю святий, і тоді не зробили б нічого гідного Твоїх дарів нам, що волають до Тебе: Алилуя.

Ікос 11

Бачимо ми в святій Діві світлоносну свічку для знаходиться в темряві, бо, запалюючи нематеріальний Світло, вона, як зоря, путівники всіх до Божественного ведення, просвіщає розум, і шанованим таким закликом: Радуйся, промінь таємничого Сонця; радуйся, сяйво незаходимого Світу; радуйся, блискавка, осяває душі; радуйся, як грім, страхітлива ворогів; радуйся, бо з Тебе ллється многосветлое просвіта; радуйся, бо з Тебе закінчується ріка; радуйся, живопису образ купелі; радуйся, от'емлющая скверну гріха; радуйся, купіль, омиває совість; радуйся, чаша, черпаючи радість; радуйся, аромат пахощів Христового; радуйся, життя таємничого бенкету; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 12

Захотівши дарувати благодать (прощення) древніх боргів, дозвільну боргів всіх людей Сам прийшов до віддалена від Його благодаті, і, розірвавши рукописання (список гріхів), чує від усіх: Алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи народження Твоє, ми все славимо Тебе, Богородице, як одухотворений храм; бо Господь тримає всі рукою, оселившись в утробі Твоїй, освятив (Тебе), прославив і навчив усіх взивати Тобі: Радуйся, селище Бога і Слова; радуйся, вища Святого Святих; радуйся, кивот позолочений Духом; радуйся, невичерпне скарб життя; радуйся, дорогоцінний вінець Царів благочестивих; радуйся, шановна хвала священиків побожних; радуйся, непохитний стовп Церкви; радуйся, непорушна стіна царства; радуйся, Ти, який споруджуються знамення перемоги

; радуйся, Ти, що ми руйнуємо вороги; радуйся, лік мого тіла; радуйся, порятунок моєї душі; радуйся, Наречена Неневестная!

Кондак 13

О, всехвальна Матір, яка народила всесвяте Слово! Прийнявши нинішнє приношення, всіх визволи від усякого лиха і спаси від майбутнього муки волають перед Тобою: Алілуя! (Цей кондак читається тричі).

Потім повторюється 1-й ікос

.

Начальницький Ангел посланий був з небес сказати Богородиці: Радуйся; і при цьому безтілесних відозві споглядаючи Тебе, Господи, що втілює, був шокований і стояв, виголошуючи до Неї так: Радуйся, радістю всіх озаряющая; радуйся, Ти, через Яку клятва зникає; радуйся, відновлення занепалого Адама; радуйся, позбавлення Єви від сліз; радуйся, висота, недосяжна для думок людських; радуйся, глибина, неудобосозерцаемая і для очей ангельських; радуйся, бо Ти - престол Царя; радуйся, бо Ти носиш носячи все; радуйся, зірка, яка випереджає Сонце; радуйся, черево Божого втілення; радуйся, Ти, через Яку оновлюється створіння радуйся, Ти, через Яку ми поклоняємося Творцеві; радуйся, Наречена Неневестная!

молитва до

Пресвятій Діві Марії

Ц

Аріца наша преблагая, надія наша, Богородице. Пріятіліще сірих (притулок сиріт) і дивних предстательніце (мандрівників захисниця), скорботних радосте, ображених покровительці; Зришь (бачиш) нашу біду, Зришь нашу скорботу. Помози нам яко немічним, отруїли нас яко дивних (направ нас мандрівних). Образу нашу села (знаєш), дозволь ту, яко воліші (полегшу її, як Сама бажаєш). Яко не імами (бо не маємо) іншої допомоги крім Тебе (крім Тебе), ні іния предстательніци, ні благо утешітельніци, тільки Тобі (тільки Тебе), про Богомати, яко да сохраніші нас і покриеші на віки віків. Амінь.

Go to the top

Місіонерський Листок 20

Видавництво храму "Покрова Пресвятої Богородиці,"

Copyright © 1996 and Published by
Holy Protection Russian Orthodox Church

2049 Аrgylе Аvе. Lоs Аngеlеs, Cаlifоrniа 90068

Редактор: єпископ Олександр Мілеант

(Makath.doc, 09-21-98)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация