Відповідно до наказу Мінсільгосп Росії № 402 від 22.10.2014 року "Про затвердження Правил рибальства для Західно-Сибірського рибогосподарського басейну» (реєстрація Мін'юсту від 26.11.2014 р) зі змінами від 28.06.2017г. №308, на території Алтайського краю проводитися місячник з охорони весняно-нересту видів риб.
В Обі з притоками і заплавними озерами в межах Алтайського краю період заборони триває з 20 квітня по 20 травня в, з 25 квітня по 25 травня в озерах Алтайського краю, а також копанцах, що з'єднують озера з Поло, і Новосибірськом водосховище в адміністративних межах Алтайського краю з 10 квітня по 10 червня, з 10 квітня по 15 липня на річках Піщана, Ануй, Чариш, Алей, Чумищ від усть вгору за течією протягом 15км.
Дані заходи щорічно вводяться з метою збереження і відтворення водних біологічних ресурсів, а також посилення охорони весняно-нересту видів риб. У цей період забороняється будь-яке промислове рибальство.
Слід пам'ятати, що в період місячника забороняється пересуватися по руслах нерестових річок, озер, водосховищ та їх протоках на всіх видах моторних плавзасобів.
На водних об'єктах рибогосподарського значення загального користування, а також за межами рибопромислових ділянок, наданих для організації любительського і спортивного рибальства в заборонені терміни (періоди) видобутку (вилову) водних біоресурсів встановлюються норми вилову ВБР згідно з правилами рибальства за умови здійснення видобутку (вилову) водних біоресурсів з берега (без використання плавзасобів).
З метою підвищення ефективності природоохоронних заходів, державними інспекторами Алтайського відділу державного контролю, нагляду та охорони водних біоресурсів та середовища їх проживання проводяться спільні рейди по припиненню випадків порушення Правил рибальства з позаштатними громадськими інспекторами Росриболовства, співробітниками МВС, Росгвардіі, ГИМС МНС РФ, співробітниками Міністерства природних ресурсів і екології Алтайського краю.
Слід пам'ятати, що порушення правил рибальства, так само як і порушення інших правил видобутку (вилову) водних біологічних ресурсів, тягне за собою накладення адміністративного стягнення відповідно до КоАП РФ (стаття 8.37 ч.2). Рядовому порушнику загрожує штраф в розмірі від двох тисяч до п'яти тисяч рублів, посадовій особі - від двадцяти тисяч до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, юридичних осіб - від ста тисяч до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Законодавцем передбачена кримінальна відповідальність (ст. 256 КК РФ): карається штрафом в розмірі від трьохсот тисяч до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період від двох до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк. Діяння вчинені особою з використанням свого службового становища або групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, - караються штрафом у розмірі від п'ятисот тисяч до одного мільйона рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Дата створення: 03-05-2018
Дата останньої зміни: 03-05-2018