Age of Empires II: The Age of Kings

Королівська стратегія Назва гри:

Age of Empires II: The Age of Kings
Жанр: Real-Time Strategy
Розробник: Ensemble Studios
Видавець: Microsoft Game Studios
Платформи: PC, PlayStation 2, Apple Macintosh
Дата виходу: 30.09.1999 р

Років так десять назад попався в мої руки компакт-диск з грою Age of Empires II: The Age of Kings. В першу частину цієї стратегії в реальному часі я не грав, зате саме The Age of Kings з першого разу і назавжди запав мені в душу. Про цю гру - ностальгічний розповідь нижче.

До установки The Age of Kings я був гарячим шанувальником Warcraft II. Але друга частина Age of Empires зуміла і приємно здивувати, і порадувати. Відразу ж кидалася в очі деталізація - The Age of Kings просто не були заточені під запуск з роздільною здатністю 640х480. А збільшення дозвіл давало більший радіус дії простору для дій, та й юніти з будівлями виглядали більш деталізовано.

До установки The Age of Kings я був гарячим шанувальником Warcraft II. Але друга частина Age of Empires зуміла і приємно здивувати, і порадувати.

Вибравши в якості опонентів відразу п'ять комп'ютерних супротивників, я дуже швидко зазнав поразки. Поки я, звиклий до неспішності кампаній Warcraft II, збирав ресурси і безглуздо будував огорожі, на мене один за іншим налетіли загони супротивників, і за кілька хвилин з моєю нацією було покінчено.

Тоді я зрозумів, що діяти в світі The Age of Kings потрібно трохи інакше. По-перше, я зменшив число опонентів до трьох :). По-друге, я набагато серйозніше поставився до системи загороджень. Їх можна будувати з дерева (на початковому етапі), а потім, звичайно, камінь вирішує все. Якщо Ви побудували частокіл, то ефективніше буде обнести його муром (і краще не однієї) - це збільшити шанси на оборону головних будівель. Пам'ятайте, що відпускати людей (особливо жінок - так-так, робочі юніти в грі різностатевих!) Збирати ягоди або добувати золото поза стінами дуже небезпечно, адже на ваших людей можуть напасти солдати противника. Так що краще заздалегідь обносити стіною ті місця, які принесуть вам ресурси.

Велике, іноді вирішальне, значення має правильне розміщення веж. Вони автоматично "стріляють" в супротивника стріли, а якщо посадити туди лучників, то кількість випущених стріл різко зростає. Звичайно, противник буде намагатися стерти вежі з лиця землі, але їх (як споруди та стіни) в Age of Empires II: The Age of Kings можна ремонтувати - потрібно лише дати відповідну команду робочим юнитам.

Взагалі, The Age of Kings - це бенкет для любителів облогової війни. На допомогу їм у грі створені катапульти, онагри, скорпіони ... І, звичайно, требушети. Їх можна складати, переносити і встановлювати на новому місці. Требушети метають ядра на пристойні відстані і здатні швидко охолодити запал наступаючих військ. Гарні вони і для руйнування стін.

Крім іншого, в режимі реального часу потрібно стежити за ресурсами (направляти людей збирати каміння, ловити рибу, добувати оленів ...), при цьому дуже швидко і, головне, чітко і продумано обносити споруди загородженнями, правильно ставити ворота, створювати потрібних юнітів, прокачувати технології, здійснювати атаки, готуватися до оборони ...

До речі, в грі вражає різноплановість збору їжі. Це і ягоди, і риба, і лісова дичина, і злакові. Вирощування останніх, до речі, з ходом гри виходить на передній план, оскільки природні запаси ягоди і дичини вичерпуються, а доступ до води буває не завжди доступний і безпечний. Засівати ж поля можна всередині міських стін.

Суть гри в The Age of Kings полягає в перемозі над усіма противниками або ж в будівництві Дива Світу. Ви починаєте з Темної Епохи, за якою слідує Феодальна Епоха, потім - Епоха Замків, Імперська і, нарешті, пост-Імперська епохи. У кожній Епосі, природно, гравцеві доступні різні технології, і щоб отримати перевагу над противником потрібно розвиватися як можна швидше.

Суть гри в The Age of Kings полягає в перемозі над усіма противниками або ж в будівництві Дива Світу.

Крім одиночної гри на випадковій карті, гра надає можливість відчути себе в ролі історичного персонажа: Жанни Д'Арк, Саладина, Фрідріха I Барбаросси або навіть Чингісхана. Ця частина гри називається "кампанія", вона складається з декількох поступово ускладнюються сценаріїв.

В общем-то, розвиток, модернізація старих будівель і юнітів, а також створення нових, більш досконалих - це не новина для світу комп'ютерних стратегій. В даному матеріалі, як, напевно, вже встиг помітити читач, я намагаюся висвітлити найбільш характерні моменти саме для The Age of Kings.

Наприклад, в цій грі комп'ютерний противник може бути другом, нейтралом або (частіше) ворогом. З другом зручно вести торгівлю. Пам'ятаю, це вдалося мені зробити один раз, але тоді світ з одним з опонентів дуже допоміг з грошима. Справа в тому, що всі реліквії, які продукують золото, захопили інші суперники. Гроші в моїй казні танули на очах, а продаж ресурсів на ринку не вирішувала проблеми. І ось тоді я налагодив "автоматичну" торгівлю - мої візки з кіньми їхали в чужі володіння, а поверталися з золотом. Правда, було смішно і дещо образливо, коли візки обстрілювали вежі союзника. Втрати, правда, виходив невеликий, тому овчинка варта була вичинки.

До речі, про реліквії. Ці унікальні речі - одна з найголовніших цілей в грі. При появі у Вас ченців варто відразу ж відправляти їх на пошуки реліквій. Заховані в монастирі, вони починають приносити золото. Це дуже важливо, бо при затяжній грі ресурс "золото" рано чи пізно вичерпується. Тоді поповнити золотий резерв допоможуть продажу інших ресурсів ( "їжа", "камінь", "деревина") або взаємна торгівля з нейтральним / дружнім суперником, або ж реліквії.

Більш того, служителі церкви здатні звертати ворогів в "свою віру". Це означає що юніт ворога переходить на вашу сторону. Такі священики небезпечні в "руках" комп'ютерних ворогів, оскільки звертають ваших солдатів швидко і в пристойних обсягах. А от користуватися священиками в битві геймеру не зовсім зручно, тому що потрібно (в запалі постійно змінюється картини битви) виділити священика, вибрати потрібну опцію та ще потім "вицеліть" бігає ворожого юніта, який, до речі, може і загинути, не дочекавшись кінця дії "молитви".

А от користуватися священиками в битві геймеру не зовсім зручно, тому що  потрібно (в запалі постійно змінюється картини битви) виділити священика, вибрати потрібну опцію та ще потім вицеліть бігає ворожого юніта, який, до речі, може і загинути, не дочекавшись кінця дії молитви

Більш того, у ченців є здатність "звернення" цілих будинків. Вони також здатні зцілювати поранених юнітів, тому відхід за міські ворота пошарпаних військ тобто не ганебна втеча, а розумний маневр.

У кожної нації в The Age of Kings є свої невеликі переваги, наприклад, що виражаються в унікальних юнитах. Так, у вікінгів є Берсерк, у персів - бойовий слон, а у франків - метальник сокири плюс бонус у вигляді замків, що стоять на 25% дешевше. Особисто мені в грі особливо сподобалися требушети, кінні лучники і, особливо, Бомбардьє. Останні, яких я прозвав "пушкарями", не надто швидкі, але зате можуть обстрілювати ворога на відстані, завдаючи серйозної шкоди. Однак при використанні "гармашів" треба дотримуватися дві умови. По-перше, стежити за тим, щоб ядра не завдавали великої шкоди вашим військам, які вплуталися в бій попереду. По-друге, потрібно мати біля "гармашів" охорону, бо цих хлопців легко наздогнати і вбити.

У кожної нації в The Age of Kings є свої невеликі переваги, наприклад, що виражаються в унікальних юнитах.

На цьому я б хотів завершити повість про цю чудову RTS. Хоча перераховувати її достоїнства і "приємності" можна ще довго. Скажімо, в грі присутні ... вовки. Вони не впливають істотно на баланс гри, але напад вовків на мисливців в лісі вносить в The Age of Kings приголомшливий колорит. І таких "дрібниць" в грі "розсипано" безліч. Зокрема, за кадром моєї розповіді залишилися морські баталії, про які можна написати окремий матеріал ...

На закінчення ж зазначу, що в 2000 році до гри було випущено додаток - Age of Empires II: The Conquerors. В аддоне були додані нові цивілізації, юніти, технології і кампанії.

Юрій ДРОЗДОВ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация