Як читати Правильні канони будинку

Як читати Правильні канони будинку

Готуватися до Таїнства Причастя можна Правильними канонами, Псалтир, а також по лестовка (поклонами або молитвами) - на вибір говеющего.

Однак, безперечно, найвірнішим помічником на шляху підготовки віруючого до участі у Христовій Трапезі - на шляху прикраси душі перлами слізного покаяння - є Правильні канони. В одному вірші вони зворушливо-зворушливо закликають нас до усвідомлення своїх гріхів: «І Сусі солодкий Христі, Ісусе, відкрий ми покаяння двері, Чоловіколюбче Ісусе ...», а в іншому - як це дбайливо і ніжно! - вже тішать відчайдушну душу радісною надією на прощення: «П од'імі раба Твого, Ісусе мій, припадаючи зі сльозами ногам Твоїм. І спаси, Ісусе мій, що кається, і геени ма Владико визволи, Ісусе пресладкую і Многомилостивий ... ». Пісня за піснею ми прохаємо у всещедрий Благодателя узливання на уражену душу зціляє єлею, відпущення гріхів і вічного поєднання зі обраними в сяйві Божественної слави: «... І Сусі мій червоний, іже до Тебе прібегающаго, Спасе Ісусе мій, помилуй ... і їжі РАЙСТ сподоби, Ісусе Человеколюбче ». Читаючи богонатхненні Правильні канони, ми також вчимося прославляти Господа нашого Ісуса Христа, Пресвяту Богородицю і свого Ангела Хоронителя в самих сладкоуханних словах, милих нашим небесним покровителем, наповнюючись Духом, вірою і світлою радістю праволюбящего.

Чи можна навчитися читати Правильні канони без підготовки?

Чи можна навчитися читати Правильні канони без підготовки

Це питання хвилює багатьох, і ось чому. Справа в тому, що православні християни моляться Правильні канони по репринт книги, виданої в місті Уральську в 1908 році для ченців старообрядницьких монастирів. Як наслідок, молитися за цією книгою правильно може тільки підготовлений прочанин: в ній опущені багато вказівки щодо заспівів, поклонів та інших важливих деталей, відомі сьогодні, переважно, невелика частина священно-і церковнослужителів.

Дана стаття покликана вирішити цю проблему і навчити православних християн, анітрохи не знайомих з церковним Статутом, молитися за уральської книзі без єдиної помилки.

Справжнє мініпособіе складається з практичної та теоретичної частин, які дублюють зміст один одного з метою різнобічного уявлення складної інформації. Але складною лише на перший погляд! І Ви в цьому, Бог дасть, незабаром переконаєтеся особисто!

Практична частина статті включає в себе відсканований репринт уральської книги з дописати на полях вказівками (дивіться посилання на скан в кінці статті), які було б чудово, якби Ви переписали в свою книгу. Придбати репринт уральської книги Ви можете в церковній лавці Вашого приходу. Також Ви можете замовити Правильні канони поштою в будь-який куточок світу, написавши листа на електронну адресу Цей e-mail адреса захищена від спам-ботів, для його перегляду у Вас повинен бути включений Javascript.

Підказки на полях допоможуть Вам читати Правильні канони впевненіше, швидше, і, що найголовніше, з великим зосередженням на молитві: Вам не потрібно буде нагадувати, яку пісню якого канону Ви читаєте, де і який заспів слід співати, чи потрібно класти уклін, а якщо потрібно, то який, поясний, метання або великий земний, - всі необхідні вказівки будуть завжди перед очима.

Теоретичну частину цього посібника становить докладна схема читання Правильних канонів на кожен день, викладена нижче.

Стаття написана за матеріалами недільної школи, що діє при храмі Стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці остоженского громади - одного з трьох храмів Російської Православної Старообрядницької Церкви в Москві, і по практиці читання Правильних канонів, усталеної в даній громаді.

Достовірність і повнота інформації, зазначеної в статті, підтверджена викладачем недільної школи о. протодияконом Олександром Говоровим.

Що включає в себе Правило говіння і Правило до св. Причастя?

Приступає до Тіла і Крові Христової повинен помолитися сім Правил, кожне з яких включає в себе 4 канону:

1) канон Господу Ісусу Христу;

2) канон Пресвятій Богородиці (акафісти, Одигітрії або Благовіщення) з 13-ю кондаки і 12-ю Ікос;

3) канон Пресвятій Богородиці малий ( «В оду прошед ...» або дня на павечерніце);

4) канон Ангелу Хранителю малий (або під понеділка Великого).

Таким чином, говеющій прочитує протягом седмиці 28 канонів.

Правило до св. Причастя, що здійснюється напередодні і в день Таїнства, включає в себе Причетні годинник, Причетний канон і Причетні молитви, а також добовий коло церковного богослужіння - вечірню, павечерніцу, полунощницю, утреню, годинник і Божественну літургію. По завершенні Таїнства причастник прочитує в храмі або будинку подячні молитви, розміщені в кінці згаданого вище уральського репринта.

Чи можна доісполніть Правило говіння після прийняття пречистих Дарів?

Відповідь на це питання Ви можете отримати тільки у Вашого духовного батька. Але, наприклад, настоятель нашого храму о. Сергій Лісуренко на початку кожного поста звертається до своїх духовних чад із закликом відповідального виконання семи Правил до Сповіді. Таке суворе вимога, за моїм спостереженням, збуджує у віруючого особливу благоговіння до страшного, священному Таїнства Причастя, розпалює в повній мірі страх Божий, запалює духовний вогонь і, як наслідок, буквально відкриває душу, кожну її «клітинку», для цілющого впливу Божої Благодаті , що захищає причастника від гріховного потопу і возносящей його душу на саме Небо.

Який час доби найкраще підходить для читання Правильних канонів?

Відповідь на це питання залишається на Ваше воля. Для цього потрібно не містять конкретного часу або інші зовнішні обставини, але перш за все відповідне душевний розташування: бадьорий, зібраний розум, смиренне серце і скорботна душа, що подає жертву слізного покаяння на небесний вівтар Лікарю душ. Послухаємо свт. Іоанна Златоуста: «У озбудім ж свою совість, засмутився душу пам'яттю про гріхи» ( «Симфонія ...», 2008, с. 280).

Порядок читання Правильних канонів на кожен день

Правильні канони читаються попарно, спочатку два старших канону Ісусу і Богородиці (по дню), потім два малих канону Богородиці «В оду прошед ...» і Ангелу Хранителю (по дню) в такому поєднанні:

ПІД понеділка (починаючи з недільного вечора):

Старші канони (на ряду) - Ісусу і Богородиці Акафіст;

Малі канони - Богородице «У оду прошед ...» і Ангелу Хранителю великий.

ПІД ВІВТОРОК:

Старші канони (на ряду) - Ісусу і Богородиці Акафіст;

Малі канони (на ряду) - Богородице «У оду прошед ...» і Ангелу Хранителю малий.

ПІД СЕРЕДУ:

Старші канони - Ісусу і Богородиці Одигітрії;

Малі канони (на ряду) - Богородице «У оду прошед ...» і Ангелу Хранителю малий.

ПІД СУБОТА, П'ЯТНИЦЮ, СУБОТУ (на ряду) - ті ж канони, які читаються під вівторок.

Проти неділі:

Старші канони- Ісусу і Благовіщення Богородиці;

Малі канони (на ряду) - Богородице «У оду прошед ...» і Ангелу Хранителю малий.

В уральській книзі поєднані в готовому вигляді канон Ісусу і канон Богородиці Акафіст, а також канон Богородиці «В оду прошед ...» і канон Ангелу Хранителю малий. Дані канони можна читати на ряду під вівторок, четвер, п'ятницю і суботу. Решта три пари канонів, читаються під понеділок, середу та неділю, говеющій повинен поєднати самостійно за аналогією.

Деякі християни канон Богородиці «В оду прошед ...» замінюють іншим каноном Богородиці від павечерніци того дня в октав.

Що таке канон і як він улаштований

Канон - це ряд священних піснеспівів на честь святого або свята. Канон складається звичайно з 9-ти пісень. 2-я пісня в Правильних канонах відсутня.

Кожна пісня, в свою чергу, складається з ирмоса і тропарів. Ірмос - це перший вірш пісні. Згідно із загальним правилом, в суміщених канонах читається тільки ірмос першого канону. З цієї причини в Правильних старших канонах ирмос другого канону (Богородиці) читається в кінці пісні на місці катавасії, а в малих - ірмос другого канону (Ангелу) зовсім залишається.

Тропарі - всі наступні вірші пісні. Правильні канони мають по 4-7 тропарів (прочитуємо їх без з'єднання). Перед кожним тропарем вимовляється заспів, відповідний читаемому канону:

Заспів Ісусу: «Г Оспода Ісусе Христе Сину Божі, помилуй мене грішного (або нас)».

Заспів Богородиці: «П ресвятая Владичице Богородице, спаси нас».

Заспів Ангелу: «А НГЕЛ Христов, зберігачу мій святії, спаси мене, грішного раба Твого».

Особи жіночої статі повинні сказати замість «грішного» - «грішну»; подібним чином в усіх молитвах слід робити схиляння за своїм родом. Зміна закінчень також дивіться у відсканованому репринт уральської книги.

Передостанній тропар останнього (в нашому випадку другого) канону має заспів: З лава Отцю і Сину і Святому Духу (скорочено записується З лава), а останній тропар (богородічен) має заспів: І нині і повсякчас, і на віки століттям, амінь (скорочено записується І нині).

Схема читання Правильних канонів

Початкові поклони і молитви (до Символу віри):

  • Семіпоклонний почав
  • Молитва митаря «Б оже, милостивий ...» (3 поклону в пояс; якщо моляться кілька людей, то ці 3 поклону кладе тільки старший - замолітствующій)
  • 12 поклонів (в пояс, тільки останній уклін земний)
  • 5 молитов, звернених до Господа Ісусу Христу
  • Молитва митаря «Б оже, милостивий ...» (3 поклону в пояс)
  • Цілуємо натільний хрест, перш захистивши їм себе з молитвою: «Г Оспода Ісусе Христе Сину Божі, благослови, і освяти, і збережи мене силою Живоносного Хреста Твого»
  • Перехрестившись, говоримо 3 рази: «З лава Тобі, Боже наш, слава Тобі, усіляких ради»
  • «З а молитов святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Сину Божі, помилуй нас. Амінь »(уклін поясний)
  • Перехрестившись, читаємо: «Ц арю небесні ...»
  • Т рісвятое (3 поклону в пояс), і по Отче наш
  • «Г Оспода Ісусе Христе Сину Божі, помилуй нас. Амінь »(уклін поясний; якщо моляться кілька людей, то уклін кладе тільки старший - замолітствующій)
  • Г Оспода, помилуй (12 разів)
  • З лава, І нині
  • «П ріідіте, поклонімся ...» (3 поклону в пояс)
  • Псалом 50-й «П Омілія мене, Боже ...»
  • Захищаючи себе хресним знаменням, вимовляємо «В ерую в Єдиного Бога ...»

Стіхери Ісусу і Богородиці (по дню):

  • 3 стіхери Ісусу (починаючи з «І Сусі пресладкую ...») з заспівом до кожної «Г Оспода Ісусе Христе Сину Божі, помилуй мене грішного (або нас)» (на першій стіхере уклін в пояс)
  • 3 стіхери Богородиці з заспівом до кожної «П ресвятая Владичице Богородице, спаси нас» (на першій стіхере уклін в пояс) по дню:

Якщо канон акафіст або Благовіщення, то читаємо на ряду «З овет превечниі ...»

Якщо канон Одигітрії, то дивимося л. 47 обор. «У Блажаєв Тебе роди вси ...» (або на вибір л. 48 обор. «З латаючи кадильниці ...»)

  • З лава
  • 4-я стіхера Ісусу (богородичного) «І Суса рождьшую ...»
  • І нині
  • 4-я стіхера Богородиці по дню:

Якщо канон акафіст, то читаємо на ряду «І він має одвічне таіньство ...»

Якщо канон Одигітрії, то дивимося л. 48 обор. «Б оголепную і всечесні ...» (або іншу л. 49 «І ж радість ...»)

Якщо канон Благовіщення, то дивимося л. 38 обор. «П осла бисть ...»

Далі читаються старші канони - Ісусу і Богородиці (по дню):

Канон Богородиці Акафіст: на ряду

Канон Богородиці Одигітрії: л. 49 обор.

Канон Благовіщення Богородиці: л. 39

У каноні Ісусу кожна пісня починається ірмос, в каноні Богородиці - заспівом і тропарем пісні. Ірмос канону Богородиці читається в кінці відповідної пісні на місці катавасії.

Схема читання пісні в каноні Ісусу:

  • Ірмос
  • 4 тропаря (заспів Ісусу -> тропар; заспів Ісусу -> тропар; заспів Ісусу -> тропар; заспів Богородиці -> тропар богородічен)

Схема читання пісні в каноні Богородиці:

  • 4 тропаря (заспів Богородиці -> тропар; заспів Богородиці -> тропар; С лава -> тропар; І нині -> тропар); в деяких піснях 5 тропарів
  • Катавасія (на місці катавасії співається ірмос даного (другого) канону)

* Після 1-го заспіву в 1-й і 9-й піснях в кожному з двох канонів: уклін поясний.

За 3-й пісні:

  • Г Оспода, помилуй (тричі)
  • Кондак і ікос Ісусу «І Сусі Спасе, очисти і спаси мене ...»
  • Під середу: кондаки (два) і ікос Богородиці Одигітрії «Н е маємо іншої допомоги ...» (л. 53 - 53 обор.)
  • Седален Ісусу «З пасе мій Ісусе іже блудного спасиі ...»
  • З лава, І нині
  • Слава, і нині по дню:

Під понеділок, вівторок, четвер, суботу читаємо на ряду «М олітви своїх раб ...»

Під середу дивимося л. 50 обор. «М олітвенніца тепла ...»

Під п'ятницю читаємо на ряду крестобогородічен «І ж твоє заступництво ...»

Проти неділі дивимося л. 40 «П осла бисть Гавриїл ..." -> З лава, І нині -> л. 40 обор. «Г аврііл з неба ...»

За 6-й пісні:

  • Г Оспода, помилуй (тричі)
  • З лава, І нині
  • Акафіст Богородиці, що складається з 13-ти Кондаков і 12-ти икосов (в кінці 1-го икоса «А НГЕЛ предстатель ...» на місці слова «поклоняємося» уклін земний; кондак 13-й «О! Всепетая Мати ...» читаємо тричі з земними поклонами)
  • Повторюємо икос 1-й «А НГЕЛ предстатель ...» (л. 21 обор.), Потім кондак 1-й «В вибраного воєводі ...»
  • Молитва Богородиці (перед молитвою: заспів Богородиці + уклін поясний; після закінчення молитви: уклін земний)

* 13 кондаків і 12 икосов (так званий акафіст Богородиці) + молитва Богородиці прочитуються в тому числі під середу і проти неділі, коли читаються канони Одигітрії і Благовіщення. У зв'язку з цим кондаки (два) і ікос канону Одигітрії прочитуються по 3-й пісні - після кондака і икоса Ісусу, а кондак і ікос канону Благовіщення залишаються внаслідок збігу з 1-м кондаком і икосом акафісту Богородиці.

За 9-й пісні:

  • Молитва Ісусу (перед молитвою: заспів Ісусу + уклін поясний; після закінчення молитви: уклін земний)
  • Молитва Богородиці:

Якщо канон акафіст, то нічого не читаємо

Якщо канон Одигітрії, то дивимося л. 56 «П ресвятая Пані Владичице ...»

Якщо канон Благовіщення, то дивимося л. 46 обор. «До Тебе Пречиста ...»

Потім читаються малі канони - Богородице «У оду прошед ...» і Ангелу Хранителю (по дню):

Канон малий: на ряду

Канон великий: л. 68 обор.

Канон Богородиці починається ірмос, канон Ангелу Хранителю - заспівом і тропарем пісні. Ірмоси канону Ангелу Хранителю на місці катавасії не читаються, вони тут залишаються зовсім прочитаними.

Схема читання пісні в каноні Богородиці:

  • Ірмос
  • 4 тропаря (заспів Богородиці -> тропар; заспів Богородиці -> тропар; заспів Богородиці -> тропар; заспів Богородиці -> тропар)

Схема читання пісні в каноні Ангелу Хранителю:

  • 4 тропаря (заспів Ангелу -> тропар; заспів Ангелу -> тропар; С лава -> тропар; І нині -> тропар богородічен); в каноні великому 5-7 тропарів

* Після 1-го заспіву (Богородице, Ісусу, Ангелу) в 1-й і 9-й піснях кожного з двох канонів: уклін поясний.

* У каноні Ангелу Хранителю малому в 1-й і 9-й піснях перед заспівом і тропарем Ангелу читається заспів і тропар Ісусу. У каноні Ангелу Хранителю великому в 1-й і 9-й піснях заспів і тропар Ісусучітается після заспіву і тропаря Ангелу.

За 3-й пісні:

  • Г Оспода, помилуй (тричі)
  • Кондак і ікос Ангелу Хранителю по дню:

У каноні малому: на ряду «Я висячи мені милосердний ...»

У каноні великому: «О! Заступнику нератниі ... »(л. 73)

  • Седален Ангелу Хранителю в каноні малому і великому «Про т любові душевні ...»
  • З лава, І нині
  • Седален богородічен «Я до Всенепорочная ...» (або на вибір «Б огородіце безневестная ...»)

За 6-й пісні:

  • Г Оспода, помилуй (тричі)
  • З лава, І нині
  • Кондак і ікос Богородиці «З аступніце Християном непосоромлена ...»

За 9-й пісні:

  • Молитва Ангелу Хранителю по дню:

У каноні малому: «А НГЕЛ Христов святої ...»

У каноні великому: «З вятиі Ангелі майбутніх ...»

(Перед молитвою: заспів Ангелу + уклін поясний; після закінчення молитви: уклін земний)

Після здійснення малих канонів:

  • Д остойно є (уклін земний)
  • Т рісвятое (3 поклону в пояс), і по Отче наш
  • «Г Оспода Ісусе Христе Сину Божі, помилуй нас. Амінь »(уклін поясний, якщо моляться кілька людей, то уклін кладе тільки старший - замолітствующій)

Отпустітельние тропарі і кондаки 4-х прочитаних канонів (читаються ті тропарі і кондаки, котрі канони читалися в даний день):

Тропарі (два) Ісусу

Тропар Богородиці (по дню), Одигітрії - два тропаря

Тропар Ангелу Хранителю (по дню)

Кондак Ісусу

З лава

Кондак Ангелу Хранителю (по дню)

І нині

Кондак Богородиці (по дню)

Г Оспода, помилуй (40 разів)

Ч естнейшую херувим (уклін поясний)

З лава (уклін поясний)

І нині (уклін поясний)

Г Оспода, помилуй (двічі), Г Оспода, благослови (уклін поясний)

відпуст:

Під понеділок, вівторок, четвер, п'ятницю, суботу:

Г Оспода Ісусе Христе Сину Божі, молитвами Пречистої Ті Матері, чесні і славних Ея Похвали, і святих ангелів Хранителів наших, і всіх святих, помилуй і спаси нас, як благий і чоловіколюбець. Амінь.

ПІД СЕРЕДУ:

Г Оспода Ісусе Христе Сину Божі, молитвами Пречистої Ті Матері, чесного і славного Ея Одигітрії, і святих ангелів Хранителів наших, і всіх святих, помилуй і спаси нас, як благий і чоловіколюбець. Амінь.

Проти неділі:

Г Оспода Ісусе Христе Сину Божі, молитвами Пречистої Ті Матері, чесного і славного Ея Благовіщення, і святих ангелів Хранителів наших, і всіх святих, помилуй і спаси нас, як благий і чоловіколюбець. Амінь.

  • Г Оспода, помилуй (Тричі)
  • Семіпоклонній почав
  • Молитва Мітар «Б оже, милостивий ...» (3 уклін в пояс)

Статут про поклонах під час Великого посту

1. Під час Великого посту поклони безпосередньо в канонах залишаються незмінними.

2. Замінюються тільки окремі поясні поклони в початкових і вихідних молитвах земними малими поклонами (метаннями).

3. Додатково додається один земний великий уклін після молитви «Ц арю небесні ...».

Таким чином, початкові і вихідні молитви під час Великого посту читаються наступним чином (зміни виділені жовтим кольором):

Початкові поклони і молитви (до Символу віри):

  • Семіпоклонний почав (6 поклонів в пояс замінюються метаннями)
  • Молитва митаря «Б оже, милостивий ...» (3 поклону в пояс; якщо моляться кілька людей, то ці 3 поклону кладе тільки старший - замолітствующій)
  • 12 поклонів (метання, тільки останній уклін земний великий)
  • 5 молитов, звернених до Господа Ісусу Христу
  • Молитва митаря «Б оже, милостивий ...» (3 поклону в пояс)
  • Цілуємо натільний хрест, перш захистивши їм себе з молитвою: «Г Оспода Ісусе Христе Сину Божі, благослови, і освяти, і збережи мене силою Живоносного Хреста Твого»
  • Перехрестившись, говоримо 3 рази: «З лава Тобі, Боже наш, слава Тобі, усіляких ради»
  • «З а молитов святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Сину Божі, помилуй нас. Амінь »(уклін поясний)
  • Перехрестившись, читаємо: «Ц арю небесні ...» (уклін земний великий)
  • Т рісвятое (3 метання), і по Про тче наш
  • «Г Оспода Ісусе Христе Сину Божі, помилуй нас. Амінь »(уклін поясний; якщо моляться кілька людей, то уклін кладе тільки старший - замолітствующій)
  • Г Оспода, помилуй (12 разів)
  • З лава, І нині
  • «П ріідіте, поклонімся ...» (3 метання)
  • Псалом 50-й «П Омілія мене, Боже ...», потім, перехрестившись, «В ерую в Єдиного Бога ...»

Після здійснення малих канонів:

  • Д остойно є (уклін земний великий)
  • Т рісвятое (3 метання), і по Про тче наш
  • «Г Оспода Ісусе Христе Сину Божі, помилуй нас. Амінь »(уклін поясний; якщо моляться кілька людей, то уклін кладе тільки старший - замолітствующій)
  • Отпустітельние тропарі і кондаки 4-х прочитаних канонів
  • Г Оспода, помилуй (40 разів)
  • Ч естнейшую херувим (метання)
  • З лава (метання)
  • І нині (метання)
  • Г Оспода, помилуй (двічі), Господи, благослови (метання)
  • відпуст
  • Г Оспода, помилуй (тричі)
  • Семіпоклонний почав (6 поклонів в пояс замінюються метаннями)
  • Молитва митаря «Б оже, милостивий ...» (3 поклону в пояс)

Зазначені зміни діють в усі дні тижня, крім суботи, неділі та свят, коли покладаються звичайні, поясні поклони. Це гранично загальне правило, яке має свої особливості і виключення. Статут про поклонах на кожен день Ви можете знайти в церковному календарі.

***

Ось і все J Браття і сестри, напевно дана стаття не охопила всі Ваші питання, так чи інакше пов'язані з Правильними канонами. Будь ласка, пишіть мені на електронну пошту Ця електронна e-mail адреса захищена від спам-ботів, для його перегляду у Вас повинен бути включений Javascript або телефонуйте + 7 (967) 130-60-90. Буду рада знайти відповіді на Ваші питання і включити їх в розширену версію статті.

Також буду вкрай вдячна, якщо Ви порівняєте статут читання Правильних канонів, викладений в цій статті c чинним в Вашому приході, і в разі найменшого невідповідності надішлете свої знахідки на вищезгаданий електронну адресу. Спаси Христос!

Православні християни різного віку! Запрошуємо Вас на заняття недільної школи остоженского громади. У неділю по завершенні Божественної Літургії ми вивчаємо Святе Євангеліє, Катехізис, Житія святих, Основи богослужіння, а також найрізноманітніші сучасні питання, що хвилюють відвідувачів школи. Ласкаво просимо!

ВЕЛИКУ допомогу в підготовці цієї статті надали викладач недільної школи о. протодиякон Олександр Говоров і парафіяни сім'я Макарових. Спаси Христос!

Посилання на цю статтю в мережі Інтернет: http://ruvera.ru/articles/kak_chitat_pravilnye_kanony_doma

Посилання на відсканований репринт уральської книги (репринт виданий в 2010 р в друкарні «Друкар»): yadi.sk/d/z5uQ0w76Lkca2

Ольга Самсонова (оригінал статті в форматі .doc: http://yadi.sk/d/fOnO1sSJMTGGn )

Чи можна навчитися читати Правильні канони без підготовки?
Причастя?
Чи можна доісполніть Правило говіння після прийняття пречистих Дарів?
Який час доби найкраще підходить для читання Правильних канонів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация