Як правильно вибрати каву

  1. Дивіться також: Приклад готового бізнес-плану кав'ярні

Автор: Андрій Дата: 05.02.2012 Рубрика: Кав'ярня

Отже, наша бізнес-ідея з відкриття кав'ярні все більше набирає обертів і поетапно втілюється в життя Отже, наша бізнес-ідея з відкриття кав'ярні все більше набирає обертів і поетапно втілюється в життя. Наступне, на чому хотілося б зупинити увагу - це як правильно вибирати той самий кави, який є невід'ємною частиною будь-якої кав'ярні. Адже жодна кавоварка не зможе зробити смачний і ароматний напій, якщо кава низької якості. Тепер давайте заглибимося в світ кави і трохи поговоримо про його видах і технології виготовлення.

Кава буває наступних різновидів - це арабіка, приготований з аравійського кавового дерева, і робуста, з конголезького Кава буває наступних різновидів - це арабіка, приготований з аравійського кавового дерева, і робуста, з конголезького. Робуста - це менш вишуканий вигляд кави, ніж арабіка, але в той же час в ньому міститься більше кофеїну, що надає напою якусь гіркоту. А ось поєднання в одній суміші робусти і арабіки дозволяє отримати різноманітні і унікальні смаки кави.

Що стосується сортів кави, то їх досить багато, так як кава вирощується в більш ніж 70 країнах тропічного поясу, а особливості клімату цих країн і надають кожному сорту свою оригінальність.

При виборі кави зверніть увагу на упаковку. Там повинно бути вказано місце виготовлення кави і його зміст, тобто співвідношення арабіки та робусти. Який краще вибрати каву? Тут радити важко, адже у кожного свій смак, головне, щоб кава була гарної якості.

Тепер трохи про способи обсмажування кавових зерен. Саме спосіб обсмажування і впливає на смак кави. Таких способів існує декілька, коротко розглянемо кожен з них:

- легка обжарка (скандинавська) - колір зерен після такої обсмаження світло-коричневий. До того ж слабке обсмажування надає напою тонкий смак і аромат. Таку каву рекомендують пити під час сніданку, до речі, він добре поєднується з молоком;

- середня обжарка (віденська) - колір зерен після такої обсмаження шоколадно-коричневий. Смак кави - насичений і солодкуватий;

- сильна обжарка (французька) - колір зерен після такої обсмаження темно-коричневий. Таку каву після приготування має темний колір і якусь гірчинку;

- найтемніша обсмажування (італійська) - колір зерен після такої обсмаження темно-коричневий. Ця кава має гіркий і виразний смак.

Тепер кілька слів про тонкощі помелу, тому що після помелу і починає змінюватися свій смак кави, і, на жаль, не в кращу сторону. Звичайно, найоптимальніший варіант - це молоти кавові зерна безпосередньо перед приготуванням напою, так можна максимально зберегти його смакоароматичні властивості. Сама ж ступінь помелу залежить від того, яким способом буде готуватися кави.

- грубий помел має розмір частки до 0,8 мм і добре підходить для заварювання у френч-пресі (плунжерний кавник). Приготування кави крупного помелу займає від 5 до 8 хвилин;

- середній помел є універсальним і підходить для багатьох способів приготування напою. Час заварювання кави середнього помелу становить від 4 до 6 хвилин;

- тонкий помел застосовується в кавоварках, які мають спеціальні фільтри. Час приготування кави тонкого помелу від 1 до 4 хвилин;

- тонкий еспресо-помел застосовується для приготування напою в кавоварках еспресо;

- надтонкий помел (порошкоподібний) використовується для заварювання кави по-турецьки в джезві або турці.

Наступний момент - це упаковка кави. Кава в зернах реалізовується в вакуумних упаковках, які обов'язково забезпечуються одностороннім клапаном, він призначений для випуску випарів кавових масел назовні, тому що після обсмажування кавові масла виділяються ще довго і упаковка може розірватися. У такій упаковці кави може зберігатися близько року, при цьому вкусоараматіческіе його властивості зберігаються. Якщо таку упаковку стиснути руками, то через клапан можна почути запах зерен, що знаходяться всередині. Мелений же кави реалізується в вакуумному брикеті, саме так він найкраще зберігається. Головне, не забувайте звертати увагу на термін виготовлення кави, адже з часом кави втрачає свій смак і аромат.

Тепер додам кілька слів про розчинну каву, тому що  в країнах колишнього СРСР саме такий напій є лідером продажів на кавовому ринку Тепер додам кілька слів про розчинну каву, тому що в країнах колишнього СРСР саме такий напій є лідером продажів на кавовому ринку. Викликано це тим, що в сучасному світі людина далеко не завжди має час і можливість заварювати каву і насолоджуватися його ароматом і смаком. Та й до того ж, твердження, що розчинна кава не справжній, можна оскаржити, тому що розчинна кава роблять з самих справжніх зерен робуста.

Дивіться також: Приклад готового бізнес-плану кав'ярні

Способів, виготовлення розчинної кави існує три: порошковий, гранульований і сублімований. Коротко про кожного з цих способів:

1. У процесі приготування порошкового кави сирі кавові зерна обсмажують і подрібнюють на дрібні частинки, потім на спеціальному обладнанні за допомогою гарячої води і тиску витягують розчинні частки, фільтрують і сушать їх.

2. Процес виробництва гранульованого кави такий же, як і порошкового, тільки в кінці з застосуванням пара під тиском порошок збивають в маленькі грудочки.

3. Виробництво сублімованого кави полягає в наступному: спочатку готують спеціальний кавовий відвар, потім заморожують його при низькій температурі. Після цього в вакуумі отриманий продукт зневоднюють, а потім дроблять. В результаті такого виробництва кави максимально зберігає свої корисні властивості, смак і аромат.

Якщо матеріал поста був для Вас корисний, поділіться посиланням на нього в своїй соцмережі:

Шановний читач, в розділі « БІЗНЕС ПЛАН »Ви можете завантажити автоматизовану модель для побудови спрощеного бізнес-плану в форматі Excel з розрахунком основних фінансових показників.

При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на www.blogbusiness.com.ua обов'язково

Інші матеріали по темі «Як відкрити кав'ярню»

Вам також може бути цікаво:

Дозволи, необхідні для відкриття кав'ярні

Приклад повного готового бізнес-плану з відкриття кав'ярні

Матеріали партнерів:

Який краще вибрати каву?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация