Як правильно зварити каву покроковий рецепт з фото

  1. Обговорення рецепта

. Який кави ви збираєтеся варити!
Кава треба купувати свіжий і в зернах. Кава в зернах краще зберігається. Дата приготування - хоча б протягом місяця. Чим більше недавно він випущений, тим більше він зберіг аромат. Коли відкриваємо вакуумний пакет, з нього кавовий аромат повинен прямо вирватися. Необхідно стежити за тим, щоб не попався залежаний кави. Але якщо це сталося, візьміть товсту сковорідку, змастіть її трохи соняшниковою олією і при постійному помішуванні прогрійте зерна хвилин 15-20 до появи аромату. Взагалі-то краще брати сирої кави, якщо зумієте знайти. І обсмажувати самому. Зерна сирої кави - зеленуваті і майже без запаху. Якщо ви купили обсмажену каву, то рівномірна обжарка і сильний аромат - перші ознаки вдалої покупки. Але ж кави має ще й смак. Наприклад, кенійський кави - з кислинкою. Класична арабіка має хлібний смак. Різноманітність нескінченне. Зайдіть на Мясницькій, в магазин `Чай-Кофе`, що біля метро Чисті Пруди. Якщо йти від метро по Мясницькій до центру, то по правій стороні побачите будівлю, чимось схоже на знамениті магазини на Тверській - Елісеевскій і Пилипівський.
Кава тут завжди свіжий, оскільки магазин популярний і кави швидко розбирають. Правда, кава вийде трохи дорожче, але для того, щоб придбати поняття про ідеалі, іноді сюди заходити просто необхідно.
До речі, в цьому магазині можна вибрати каву в зернах і змолоти його, отримавши теплий пакетик ароматного свежемолотого кави. Але все-таки мелену каву швидко видихається.
Велике значення має ступінь обсмаження. Для еспресо підходить 3-й ступінь обсмаження. Сильно обсмажену каву трохи втрачає свої натуральні властивості і стає трохи гіркуватим.

Сильно обсмажену каву трохи втрачає свої натуральні властивості і стає трохи гіркуватим


У чому варити.
В сучасних кавоварка кави виходить досить смачним з будь-якого більш-менш добротного кави, але людина, відмовляючись від процесу приготування, позбавляє себе не тільки романтики, а й можливості відчути якусь первісну потребу поворожити і `розкинути мислямі`.
Для цього найкраще підходить приготування кави в джезві. Джезва - це металевий, краще мідний або, на худий кінець, алюмінієвий посуд, розширений внизу і плавно звужується догори, починаючи приблизно з середини. Така будова необхідно для того, щоб утворюється кавова пінка НЕ ​​проривалася і не випускала аромат.
Для приготування кави в джезві можна порекомендувати каву зі ступенем обсмажені 2. Отже, у Вас є джезва, є хороший кави в зернах, який ви дістали з щільно закритою упаковки і кавомолка, краще ручна.

Отже, у Вас є джезва, є хороший кави в зернах, який ви дістали з щільно закритою упаковки і кавомолка, краще ручна


наливаємо води
Наливаємо в джезву свіжої накопичений води так, щоб рівень її був на 3-4 сантиметри нижче горлечка. Поки вода закипає, мелем кави. З розрахунку приблизно на 150 мл води чайна ложка з верхом. На перший раз приблизно так, потім можна буде відрегулювати за смаком. Ви, напевно, вже помітили, що процес виходить досить напружений, і розкинути думками, як це було обіцяно, поки не виходить. Треба сказати, що ця можливість приходить з часом, коли всі елементи приготування доводяться до автоматизму. Правда, тут необхідно мати на увазі, що задумавшись, ви можете сипануть в джезву сіль замість цукру, або засипати в кавомолку замість кави зерна перцю.
До речі, з приводу солі і цукру. Знавці п'ють каву без цукру. Але для кращого екстрагування в джезву все-таки варто покласти чверть чайної ложки цукру або навіть солі, на кінчику ножа. Температура кипіння води підвищується, і кава виходить більш ароматним. Для додання смаку оригінальності на кінчику ножа можна додати і корицю, і мускат і т.д. і т.п.

п


Нагріваємо воду, засипаємо каву.
Отже, поки вода нагрівалася, Ви змололи кави. Не треба відразу висипати його в джезву. Дочекаємося появи пухирців. Це з води починає виділятися повітря. Вода стає як би каламутній. Висипаємо каву. Бульбашки повітря тримають мелену каву на поверхні. Чи не заважаємо, а потихеньку чайною ложкою підтоплює його, змочуючи, в верхній шар води. Мелена кава повинен бути разом, `пучком`, тоді він дасть пінку, в появі якої весь сенс приготування доброї кави. На дні вода прогрівається менш рівномірно, а коли кава бульбашками підтримується нагорі, він і дихає, і температура води підвищується тут більш рівномірно. Дочекаємося, коли по краях джезви з'явиться тонка закипаюча облямівка, і розмішуємо кави по всьому судині. З цього моменту вогонь під джезвою, який до цих пір міг бути середнім, треба зробити слабким.
І помішувати тепер уже по всьому об'єму джезви, намагаючись досягти рівномірності температури у всьому посудині, як ніби джезва варто в гарячому піску, прогріваючись рівномірно.

І помішувати тепер уже по всьому об'єму джезви, намагаючись досягти рівномірності температури у всьому посудині, як ніби джезва варто в гарячому піску, прогріваючись рівномірно


Отримання кавовій пінки - найголовніше таїнство. Скрізь можна прочитати, що кава не можна кип'ятити, але до кипіння довести треба. Тобто якесь найменше час він все-таки буде кипіти? Це питання ми обговоримо на дозвіллі.
А поки, помішуючи кави на слабкому вогні, спостерігаємо за що починається підніматися пінкою. Вона повинна бути густою, без бульбашок, як би литий і покривати всю поверхню, зберігаючи аромат всередині.
І в той самий момент, коли пінка почне підніматися бурхливо, але всієї щільної однорідної своєю масою, якісь частки секунди необхідно їй це дозволити, і в той момент, коли до верху джезви їй залишиться сантиметр, необхідно одним рухом прибрати кави з вогню. Якщо рухів буде два, а це буває, якщо, простягаючи руку, ви зустрічаєте на шляху, наприклад, ручку сковорідки, вам доведеться не тільки пити несмачний, Перекипіла кави, але і відтирати плиту від тієї ароматної пінки, яка і є квінтесенція всіх ваших старань .
Але, припустимо, в цей раз ви встигли. Тоді переходимо до наступного кроку.

Тоді переходимо до наступного кроку


Кава повинна настоятися.
Не поспішайте. Накрийте джезву маленьким порцеляновим блюдцем, поклавши зверху чайну ложку, якою ви помішували кави. Шоколадна пінка і крупиці кави на блискучому чистотою блюдце підкреслять перехід від приготування до передчутті. Хвилини три зачекаємо! Тепер можна крапнути в кави пару крапель холодної кип'яченої води, щоб осіли крупиці, почекайте кілька секунд, і кава готова. Наливаємо в чашку. Тут необхідно зазначити один момент. У кави все-таки залишилися крихти, які надають напою гіркуватий смак. Деяким це до душі. Але якщо наливати кави в чашку через дрібне сито, смак злегка змінюється, стаючи більш однорідним. Сідаємо за стіл. Настає момент, коли кава може дати вам еталон всього вашого життя, або хоча б в тій її частині, де ви можете не тільки мати бажання, а й задовольняти їх.

Головний


Головний!Передчуття першого ковтка.
Посидьте над чашкою кави, вдихаючи його аромат, кілька хвилин.Представляючи собі, що хоча б кілька крапель напою потрапили в ваше пересохле горло.І ось тоді, коли кава пріостинет рівно настільки, що, анітрохи не обпікшись, ви зможете зробити великий ковток - зробіть це.І ви відчуєте, що ви зварили чудовий, ароматний, що відкриває найзаповітніші ваші чакри, кава.
Саме в такі моменти з'являється бажання повернутися до вирішення відкладених проблем, які безперервно тиснуть на підсвідомість і псують життя.І, може бути, не в цей, а в наступний раз, рішення буде вдалим.Подібно до того, як вдало був зварений кави.



Обговорення рецепта

сторінка: 1 2 сторінка:   1   2      28 серпня - Геннадій Степанович Балашов   Наталя, добрий день
28 серпня - Геннадій Степанович Балашов
Наталя, добрий день! Такий коментар багато чого варте!
Кава, сам по собі, нічого не може змінити. Він тільки допомагає створити об'ємність, де і струнку душі є місце))) 09 листопада - Анар
Геннадій, спасибі велике за докладний рецепт. Перший раз в житті сам зварив каву. Вийшло з другого разу)) і краще ніж в каві-машинці 10 листопада - Геннадій Степанович Балашов
Добридень!
Все життя варю каву. І, тим не менш, іноді виходить не так, як би хотілося. Так що, якщо у Вас вийшло з другого разу це чудово. Цим і хороший спосіб приготування кави на плиті-можна злегка варіювати, домагаючись різних відтінків смаку. Головне-отримати хорошу густу пінку, ні в якому разі не доводячи кави до кипіння. Термометр тут - густа лита пінка. Вона показує, що температура досягла 93-96 град - це оптимально.
Удачі вам! 03 березня - Єгор
Хотів про каву почитати, а прочитав повість про прекрасне і красивому таїнстві))) Ви і ярого кави-ненависника змусили б спробувати хоч раз зварити каву! Дякуємо !! 03 березня - Геннадій Степанович Балашов
Спасибі, що знайшли пару хвилин, щоб написати про рецепт.
Як не швидко проноситься час, відчути `часу ветерок` можна тільки зрідка. Наприклад, коли чаклуєш над кави.
`Он` або` оно` доставляє цю рідкісну можливість-питання другорядне. 22 березня - Рос
Привіт Геннадій.
Цікаво подали матеріал. Як не дивно, хочу на цьому наголосити для всіх, хто читає і захоплюється, як би ви не варили каву, обов'язково прийдете до розуміння процесу і своєму в лапках, правильному способу, який власне барвисто тут описаний. 22 березня - Геннадій Степанович Балашов
Добридень!
Спасибі, Ви дуже точно все підмітили. Хотілося б додати, що незважаючи на те, що способів приготування кави дуже багато, `правільние` з них ті, які призводять до гарного результату. Але є ряд Необхідних умов. Наприклад, щоб кава активно екстрагувати, але, при цьому, не тільки не доводився до кипіння, але і не нагрівався вище 96 град. Ця умова будь-якого `процесса`. Як його виконати, якщо турка стоїть на вогні і температура води у денця вище, ніж на поверхні? Енергійно помішувати, опустивши в турку термометр? Взагалі то можна, якщо електронний термометр виконати у вигляді чайної ложечки. Але навіщо відволікатися на показання термометра - вид і обсяг кавової пінки все покажуть, якщо за деякий еталон взяти приготування кави на жаровні з піском, де температура розподіляється рівномірно по всьому об'єму. Є ще кілька умов, часом суперечливих. Спробувавши усвідомити ці моменти і знайти компроміс я і прийшов до даного способу приготування.
І ви маєте рацію в тому, що дотримуючись реперні, необхідні умови, можна `ізобресті` ще безліч` правільних` рецептів. Було б чудово почати обмін такими рецептами на сайті. Або у вигляді коментарів, або на власній сторінці. 23 березня - Мила
Дякую за ваші поради. Завжди цікаво дізнатися нове про улюблений напій.
У мене ось таке питання. На роботі я заварюю хороший мелену каву в чашці, закриваю блюдцем на кілька хвилин. Виходить смачно. А ось чи можна ще раз заварити цей же кави? Це не шкідливо? 23 березня - Геннадій Степанович Балашов
Добридень! Коли пінка в турці піднялася, можна зняти її з вогню, пінка опуститься і ще раз поставити на вогонь для нового утворення пінки. Це буває необхідно, якщо кава насипано багато і він не встигає екстрагуватися за один раз.
У вашому випадку, при заварюванні в чашці, кава не встигає екстрагуватися повністю і, якщо при вторинному заварюванні кави має досить хороший смак, можна на це піти. Але, свідомо, витягується чого то зайве. Особливої шкоди в цьому не бачу, якщо не робити це часто.
Ще можна порадити-обполіскувати перед заваркою кави чашку і ложку окропом, довести воду до кипіння, після цього вилити воду з чашки, засипати туди каву сухий ложкою, залити окропом, вона встигне охолодитися до потрібної температури і розмішавши першої (гарячої ще ложкою), накрити блюдечком.Іногда виходить навіть отримати щось на зразок пінки. 30 травня - Світлана
Дякую за дуже докладний опис! Ось тільки бентежить один факт, я перечитала кілька разів як варити каву, на різних сайтах, всюди рекомендують кави заливати холодною водою. Ви ж наооборот рекомендуєте насипати в гарячу воду. Але я обов'язково спробую зварити каву за вашим рецептом і буду чекати того самого ,, чуда` 😃 01 червня - Геннадій Степанович Балашов
Якщо засипати каву в гарячу воду, то висхідні бульбашки повітря підтримують крупинки кави в верхній частині джезви, де температура злегка менше, ніж на денці.
Ложка нагріта і ви злегка помішує їй каву в верхній чверті джезви. Найсмачніша кава виходить, якщо вгадати момент, коли досить надати в верхній обсяг джезви більш нагрітої води з дна, зробивши кілька рухів ложкою від низу до верху, одночасно знімаючи посудину з вогню, а кава починає екстрагуватися, даючи пінку. Це означає, що температура у верхніх шарах була нижче 93 град., А внизу вище. Змішавши, ви зробили температуру по всьому об'єму 93 град-це досить для екстрагування. При цьому-найголовніше-діапазон температури екстрагування 93-96 град. ніде не був перевищений і кава не втрачає своїх якостей. Виходить аналог приготування кави в піску.
Якщо засипати каву в холодну воду, домогтися цього набагато складніше, якщо в принципі можливо.
26 липня - Павло
Ось на цьому відео до речі добре видно що відбувається всередині турки.
https://www.youtube.com/watch?v=HU7_T6ifkcQ 31 липня - Геннадій Степанович Балашов
І що ж всередині турки відбувається? 05 листопада - Олена
Просто чудово! Завтра ж спробую зварити `правільний` кави. Дякую автору! 21 грудня - Людмила Антонова
Здравствуйте.Я теж люблю варити каву! Даю Хороший рада Трохи додати холодної води, і кава смачніше стнановітся, А у кого тиск корисно! Чи не підніметься! Уверчяю! Перевірено!
Трохи додам Після того ЄАК кави закипить! Додаючи водички!
вибачить за помилки 21 грудня - Геннадій Степанович Балашов
Добридень!
Ви напевно мали на увазі не `закіпіт`, а після того як підніметься пінка.
Так, кілька крапель холодної води можна додати, щоб осіла кавова суспензія. (Див крок 6). Більша кількість вже буде руйнувати смак і аромат. 08 січня - Олена
Геннадій! Ви прекрасні! Ваш рецепт - це щось приголомшливе !!! Уже відчуваю аромат напою))) Шкода, що не всім вистачає часу перейнятися красою Вашого оповідання, а потрібно швиденько і по суті. Приголомшливе відчуття задоволення і млості! Немов після хорошого сексу з коханою людиною !! Вашій жінці страшенно пощастило! ! PS Тепер необхідно купити джезву))) Pps Про леді - це при написанні рецензії необхідно підлогу вказати)) Питання не до Вас, так 08 січня - Геннадій Степанович Балашов
Я відчув що Ваш коментар від душі, так само як і моя розповідь про каву.
І все ж ще пару слів. Якщо Ви так тонко відчуваєте аромат кави, значить Ви гідні
найтонших відтінків любові. Щастя Вам в ці НовогодніеСвяткі. 31 липня - Kai Kai Kai
Класний рецепт.
Хоч хтось не йде на поводу у стада і користується хоч чимось то нестандартно заежженним.
Дякуємо!
Кай 06 серпня - Микола
Я ось вже бачу в Геннадія такого нудновато інтелігента інтелектуала який проголосив в будинок нового знайомого вимовляє фразу `а ось зараз ти дізнаєшся що таке справжній кофе` і сидить цей гість давитися цим творінням з гірчинкою, слухаючи з беруть участь видом до демагогії нудного кофемана, і сидять обидва думають що вони мають з цієї зустрічі окрім міцного Горького кави піднімає тиск, і обидва чудово розуміють що чашка кави не вирішує всі їхні проблеми, вирішує проблеми кеш в надлишку, щедра поляна, і красиві ЛЕДІ !! Але поки тільки гірка кава і розумне обличчя Джентельмена Геннадія)) 06 серпня - Геннадій Степанович Балашов
Фото замінити, статтю переписати і додати `красивих леді`. Хто ж буде проти такого повороту подій. Ось тільки `щедра поляна` без добре оформленого кави, щоб злегка прийти в себе після` щедрот` як то не так виглядає. Дисонанс! А `красиві леді` і чашечка кави не те щоб несумісні, а просто нероздільні.
Кава підвищує тиск, або життєвий тонус. Проте, тепер, когда`новий гость` збереться переступити поріг, я будку вимірювати у нього тиск. Якщо знижений, заходь, випий кави. А ось якщо навпаки-або тиск або тонус-пиши коменти. 19 серпня - Наталія
Ця розповідь, а інакше не назвеш, справжнє визнання в любові до цього чарівного напою з ароматним назвою `кофе`. Саме він (а не воно) задає початок дня, дозволяє процесу приготування стати ритуалом і підтвердити, що життя прекрасне! 18 вересня - Tanya
Я завжди кажу, що до хорошого рецепту важливо підібрати правильні інгредієнти. Зварила кави по Вашому рецепту і отримала насичений і повний яскравих смакових нот кави. Сорт вибрала Папуа-Нова Гвінея Сигри від торрефакто і вода з фільтра (у мене Аквафор) і все це в сукупності стало відмінним готовим напоєм. сторінка: 1 2

Тобто якесь найменше час він все-таки буде кипіти?
Як його виконати, якщо турка стоїть на вогні і температура води у денця вище, ніж на поверхні?
Енергійно помішувати, опустивши в турку термометр?
А ось чи можна ще раз заварити цей же кави?
Це не шкідливо?
Com/watch?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация