Як вибрати якісний і смачну каву

Придивляємося до змісту кавових чашок.

Фото: & nbsp; pixabay.com

Мало хто починає свій день без нього і мало хто хоче відмовитися від цього задоволення назовсім. Про те, на що звертати увагу при виборі кави, нам розповіли кавовий експерт Вадим Грановський і дієтолог, фітотерапевт, засновник клубу "Здоров-Е" Борис Скачко.

ІСТОРІЯ . Культура вживання натуральної кави існує в Україні з XVII століття. Відомо, що в Кам'янці-Подільському, наприклад, в той період працювали десятки кав'ярень. Причина проста: місто тоді було захоплено турками. Через 20 років окупанти пішли, а кав'ярні залишилися. Так що можна вважати, що в Україні дуже довга кавова історія, в якій домінував натуральну каву. Популярність розчинної у нас почалася в 50-60-і роки XX століття, коли в магазинах з'явився і цей продукт.

ЯК ПИТИ. "Якщо обійтися без фанатизму, то завдяки кави поліпшується травлення, робота могзга і печінки, поліпшується настрій. Але пити його треба правильно. У каві міститься щавлева кислота, яка вимиває кальцій з організму, і це в кращому випадку, а в гіршому - провокує появу каменів в нирках. в молоці є кальцій, який нейтралізує щавлеву кислоту, а в вершках - лише жир, який просто додає калорій. Правильно кави потрібно пити так: заварюється напій і додається молоко (співвідношення 2 до 1) ", - радить Борис Скачко.

Стік

Кава в стіках - прибутковий бізнес, але до цього напоєм він має мало спільного. Згідно із законом, в цих стіках має бути не менше 10% натуральної кави, в даному випадку розчинної. А значить, решта 90% зазвичай заповнюються цукром, сухим молоком, харчовими добавками, ароматизаторами і загустителями. Це все додають для того, щоб отримати гарний результат в чашці - наприклад, ніжну пінку.

РОЗЧИННИЙ

Ратворімий кави готується не найпростішим способом: зерна спочатку обсмажують, а потім випаровують з них вологу. Є кілька технологічних способів його приготування: сублімація при низьких температурах або випаровування вологи при високих (так роблять т. Н. Порошковий кави). Для сублімованого кави готується спеціальний розчин, який потім заморожується і зневоднюється - в такому напої зберігається більше корисних речовин. У порошковому кави зерна обсмажуються і подрібнюються, а потім витягуються розчинні частки, які сушаться і фільтруються. Для поліпшення смаку в порошковий кави додають ароматизатори, стабілізатори та інші харчові добавки. Також при виробництві такої кави дуже важлива якість води - вона повинна бути максимально чистою. Щоб не помилитися у виборі, є сенс купувати лише продукт перевіреного виробником, щоб не нашкодити собі.

МЕЛЕНИЙ

При покупці меленої кави потрібно вибирати продукт від перевіреного виробника, щоб бути впевненим, що продукт не змішувався незрозуміло з чим: відомі випадки домішок мелених жолудів і навіть деревини. Зверніть увагу на помел: великий підходить для френч-преса, середній - кавоварок з фільтром, а тонкий, "в пил", підходить для приготування в турці.

ЗЕРНА

Купуючи каву, звертайте увагу на дату виробництва - вона аналогічна дня обсмажування. Свіжим кави залишається не більше 3 місяців після обсмажування. Поважають себе виробники роблять упаковку з одностороннім клапаном, який дає вихід вуглекислого газу і перешкоджає доступу кисню, захищаючи зерно від окислення. "Кращий спосіб оцінити кавове зерно - розкусити його. Якщо воно хрумтить і приємно на смак - купуйте. Якщо мляве (м'яке і порожнисте), гірке і з хімічним присмаком, пошкоджене і надколоти - відмовтеся", - радить Грановський.

АРАБІКА АБО Робуста

Сортів кави набагато більше, але широко використовуються саме ці два. Їх можна відрізнити візуально: у робусти зерна більш круглі, у арабіки - подовжені. Друга прикмета: у робусти пряма борозенка посеред зернятка, а у арабіки згинається.

Розрізните?

Останній сорт дорожче, і не тільки через високої якості, але і примхливості, адже він менше пристосований переживати зміни клімату. У арабіки багато масел, в яких розчиняються аромавеществ, що вивільняються при обсмажуванні і формують яскравий смак. Робуста більш витривала і коштує дешевше, в ній майже в два рази більше кофеїну, ніж в арабіки. Тому смак у неї більш в'язкий, і може бути зайва гіркота (щоб від неї позбутися, необсмажені зерна спеціально обробляють). Робусту широко використовують для створення розчинної кави.

ПРАВИЛА ВИБОРУ І ЗБЕРІГАННЯ

"Кава потрібно розглядати як живий продукт, який, як фрукти або хліб свіжої випічки, з часом втрачає свій смак і аромат. Тому не купуйте його в великих кількостях", - радить Вадим Грановський.

ЯК ЗБЕРІГАТИ. Найкраще купувати каву в зернах і зберігати їх в металевій або скляній ємності з щільно закритою кришкою. Заборонено зберігати його в холодильнику, краще в шафі - подалі від сонячного світла.

Джезві. Краща - з міді зовні і з покриттям з харчового металу всередині (срібла або олова). Мідь має високий показник теплопровідності, а рівномірний нагрів дозволяє контролювати процес, не даючи кави закипіти. А ось глиняна турка вбирає аромат і легко б'ється. Гарні також джезви з кераміки і нержавіючої сталі.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні Розрізните?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация