Як проходить вірменська весілля?

  1. Вірменські весільні традиції раніше і тепер
  2. Як проходить весілля в Вірменії
  3. вінчання
  4. Шлюбна ніч
  5. Реєстрація

Сьогодні вірменська весілля вже не та, що кілька століть тому. Ще в 20-м столітті наречену синові вибирали батьки, остаточне слово було за матір'ю. Сьогодні молоді самі вирішують, з ким їм жити. Багато древні традиції і обряди скасували.

Вірменські весільні традиції раніше і тепер

Раніше були обов'язкові:

  • сватання,
  • весільний змова між сім'ями,
  • заручення молодих,
  • саме весілля,
  • переїзд нареченої з дому батьків до чоловіка,
  • неухильне дотримання традицій після багатоденного весільного гуляння.

сватання,   весільний змова між сім'ями,   заручення молодих,   саме весілля,   переїзд нареченої з дому батьків до чоловіка,   неухильне дотримання традицій після багатоденного весільного гуляння

Сьогодні вірменська весілля вже не диктує таких суворих правил. Головними залишилися три обряду: сватання, заручини і весілля.

Як проходить весілля в Вірменії

Дуже людно і весело. Чим більше людей запрошено, тим пишніше весілля, тим краще вона вважається. Традиційний час святкування - зима чи осінь, після збору врожаю. На столах багато фруктів, овочевих страв, виноградного вина, м'яса та солодких страв.

Весілля починалося біля самого будинку нареченого. Тут проходили запальні танці, дзвінкі пісні. Під загальні веселощі заколювали жирного бика і приносили його в жертву. За стародавнім звичаєм, наречений робив надріз на шиї бика. У цю кров хресний - посаджений батько на весіллі - вмочував пальці. Він метил цієї кров'ю лоб нареченого. Це в майбутньому символізувати щастя в родині, фінансовий достаток і багато дітей.

Це в майбутньому символізувати щастя в родині, фінансовий достаток і багато дітей

вінчання

Воно проходило в храмі, з безліччю гостей. Молодятам пов'язували руки хусткою, і так, пішки, вони відправлялися на вінчання . За ними йшли свідки, батьки, родичі та гості. Вони висвітлювали дорогу палаючими факелами і співали весільні пісні . Потрібно Було веселитися, голосно вітати молодих.

Стародавній обряд наказував тримати над головами нареченого і нареченої холодну зброю. Під час проходження церемонії священик 'прив'язував' нареченого до нареченої зеленим шнуром. Він був світ з міцних ниток. Так символічно дівчина з хлопцем зв'язувалися на все життя. Коли служитель храму розв'язував шнур, даючи тим самим дозвіл на першу шлюбну ніч.

Шлюбна ніч

Цікавий стародавній обряд підтвердження цнотливості нареченої, який іноді і зараз практикують на весіллі. Після першої шлюбної ночі батько нареченої вирушає в будинок батьків нареченого з червоним яблуком. Це означає, що до шлюбної ночі наречена була невинна.

Реєстрація

Сьогодні весільні обряди спростилися. Як проходить вірменська весілля в наші дні? Наречений приїжджає за своєю нареченою в будинок її батьків, забирає її і везе реєструватися в ЗАГС . Батькам же вручає весільну кошик. У ній - багато фруктів, частувань, хустку або шаль для матері, красива шапка або холодну зброю для батька.

Вінчаються молоді тільки якщо того побажають - сьогодні цей древній сакральний обряд виконується не завжди. Раніше молодих могли вінчати або в храмі, або вдома. Священика запрошувала і оплачувала його послуги сім'я нареченого.

Цікаво, що найдавнішим вірменам не обов'язково було реєструватися - їм вистачало заручин і вінчання. У деяких віддалених селищах наречений з нареченою жили 'на віру ". Шлюб могли не реєструвати все життя або оформляти тільки після народження первістка.

Як проходить вірменська весілля в наші дні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация