Як в Україні ухиляються від армії | Новини та аналітика: Україна і світ: EtCetera

Зовсім скоро в Україні стартує весняний призов. На які хитрощі йдуть молоді люди, які не бажають служити в армії, читайте в нашому матеріалі.

ФАКТ. 1 квітня 2018 року в Україні стартує весняний призов на строкову службу в ЗСУ. Призовна кампанія триватиме до травня. Як відомо, призовний вік в Україні встановлено на рівні 20-27 років. Пройти службу в армії на добровільній основі вправі молоді люди з 18 років.

ХТО МАЄ ПРАВО НА відстрочку? У Законі України «Про військовий обов'язок і військову службу» прописані випадки, коли призовник має право на відстрочку.

Відстрочку можуть отримати:

- студенти денного відділення;

- чоловіки, що мають більше двох малолітніх дітей або вагітну дружину;

- чоловіки, які є єдиними годувальниками в сім'ї;

- призовники, визнані непридатними за станом здоров'я;

- викладачі, лікарі, поліцейські.

Повне звільнення від служби можуть отримати:

- чоловіки, які досягли віку 27 років;

- призовники, які пройшли військову службу в інших державах до набуття українського громадянства;

- чоловіки, які отримали військові звання після закінчення вузів;

- засуджені;

- призовники, чиї близькі родичі загинули під час проходження військової служби.

Ухильників Ухильників. Відповідно до Закону України, за ухилення від призову передбачена кримінальна відповідальність. Незважаючи на це, призовники, які не бажають йти в армію, знаходять десятки лазівок, що дозволяють ухилитися від служби. За 2014-2017 роки зареєстровано 4,4 тис. Кримінальних правопорушень, пов'язаних з ухиленням від служби і мобілізації. При цьому пік ухилення від військової служби припав на 2015 рік.

ПОРЯДОК. Найбільш поширений спосіб ухилення від призову - відмова від отримання повістки. Як відомо, повістка має бути вручена особисто одержувачу, який поставить підпис про її отримання. Нагадаємо, що в жовтні минулого року в одному з київських клубів відбувся рейд, в результаті якого було затримано більше 30 ухильників. Багатьом з них були вручені повістки. Правозахисники назвали такий спосіб вручення повісток незаконним.

КОРУПЦІЯ. На етапі проходження медичної комісії до сих пір «працюють» корупційні схеми, що дозволяють купити медичну довідку «про непридатність» або заплатити призовної комісії. Наприклад, влітку 2017 року Миколаєві на хабарі в 1,5 тис. Доларів було затримано голову військово-медичної комісії. За гроші чоловік допомагав громадянам уникати призову на військову службу.

Деякі призовники намагаються симулювати хворобу. Іноді успішно.

ДІТИ І ДРУЖИНИ. Закон дає право на відстрочку від служби для багатодітних батьків, а також чоловіків з вагітною дружиною. Іноді, заради відстрочки від служби в армії, деякі українці готові йти на радикальні заходи - одружитися на багатодітній жінці або в терміновому порядку «завести» дитини.

Також відстрочку може отримати чоловік, у якого дружина має інвалідність. Восени минулого року подібний інцидент стався у Вінницькій області, де 22-річний студент одружився на 80-річній жінці з інвалідністю.

ВТЕЧА. Ще один поширений спосіб ухилення від армії, який використовується українцями, виїзд за кордон. Наприклад, в минулому році суд покарав одним роком умовного ув'язнення призовника з Чернівецької області, який намагався виїхати за кордон після отримання повістки для проходження військової служби.

Читайте також: ЧИМ озброївшись УКРАЇНСЬКА АРМІЯ?

Висловити своє враження

ХТО МАЄ ПРАВО НА відстрочку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация