Як морякам не потрапити в "на гачок" до несумлінних роботодавців

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

25 травня 2011, 9:23 Переглядів: 25 травня 2011, 9:23 Переглядів:   Моряки кажуть, за останні 3-5 років судновласники стали відповідальніше

Моряки кажуть, за останні 3-5 років судновласники стали відповідальніше. Фото tsn.ua.

Одеські моряки все частіше скаржаться на судновласників в зв'язку з порушенням контракту і своїх трудових прав. "Сегодня" поспілкувалася зі співробітниками благодійного фонду "Ассоль", який допомагає мореплавцям, а також представниками крюїнгових агентств і дізналася, як не потрапити "на гачок" до несумлінних роботодавців. "З лютого минулого року за допомогою до нас звернулися більше 500 чоловік! Як правило, основні причини - затримка і невиплата зарплати або страхової компенсації через банкрутство компаній-судновласників, або ж - і зовсім без причини, - розповідає співробітник" Ассоль "Андрій Шевченко . - Такі проблеми в принципі можна вирішити і регулюються законом ".

Буває, що проблему можна вирішити ще простіше, зігравши на небажанні судновласника втрачати великі гроші , Ніж заборгованість перед моряком. "У нас був випадок, коли компанія не виплатила страхову компенсацію морякам за травму, отриману на кораблі, - говорить Андрій. - І коли судно зайшло в Одеський порт, ми наполягали на його арешт. День простою в порту коштує тисячі доларів. Щоб не втрачати їх, судновласник сплатив заборгованість ".

ЧИТАЙТЕ КОНТРАКТ. Правда, в проблемах моряка винен він сам - коли неуважно прочитав контракт і поставив під ним свій підпис. "Молодь майже не читає договору. А навіть якщо і читають, то не знають, на що потрібно звертати увагу в першу чергу, - каже Шевченко. - Професіонали зі стажем теж схильні до неуважності. Кілька років поспіль підписують договори з одними умовами і з часом просто перестають їх читати. А в один прекрасний день приходять зі скаргою, що у них зарплата нижче, або судновласник тримає їх на судні довше, ніж зазвичай. А потім виявляється, що в контракті це все вказано ".

Досить часто моряки необгрунтовано скаржаться на затримку зарплати або термін контракту. "Вони беруть кредити, і кожна виплата у них розрахована по годинах. Зарплату ж платять в перший тиждень кожного місяця, і якщо її на пару днів затримали, багато піднімають шум, хоча, по суті, закон не порушений, - говорить співробітник однієї з крюїнгових компаній Микола. - До того ж, в контрактах, як правило, вказують термін виплати грошей з поправкою на плюс-мінус один місяць. Це нормальна практика, адже в день закінчення договору судно може бути в море, а не в порту. Чи не вертоліт же за ним надсилати! Або ж компанія не встигла знайти заміну моряку ". Щоб уникнути" непорозумінь "між моряками і судновласниками працівники фонду" Ассоль ", грунтуючись на законі і радах юристів, випустили невелику пам'ятку для мореплавців, яка допоможе їм захистити свої трудові права (див. Інфографіку) . Крім страховки, термінів контракту, розмірів зарплати і вартості "овертайму", в договорах потрібно звертати увагу і на обмеження. "Мені зустрічалися контракти, де судновласник забороняє користуватися на судні мобільними або складатися в профспілках і вдаватися до їх допомоги в разі конфліктів. А це - неприпустимо ", - стверджує Микола.

У греків - гроші в конвертах

Тим часом самі моряки кажуть, мовляв, за останні 3-5 років судновласники стали відповідальніше. Але пильності втрачати не варто. "Я завжди читаю особистий контракт від кірки до кірки. А колективний договір ніхто не читає. Там вказані загальні моменти: витрати на харчування команди і схожі питання, - розповідає 27-річний третій помічник капітана Єгор Мальцев. - Хоча ще років 5-10 тому варто було б почитати. Мій родич якось пішов у рейс, і команду півроку годували однією гречкою. Вони потім дивитися на неї не могли. Схуд за півроку на 10 кг! Хоча часто це вина капітана, який може економити на харчуванні ".

А ось з найбільш частих порушень з боку компаній - подвійна документація. "Останні три рейси ходив під грецьким прапором. Платили одну суму, а в відомостях ми розписувалися за іншу, нижче на $ 100-200, для рядового складу різниця досягала $ 500", - скаржиться старпом Олександр Скурту. До слова, моряки сходяться на думці, що саме з грецькими судновласниками виникає найбільше проблем з виплатами і непорозумінь з тривалістю контрактів. А незвичайні табу - наприклад, на телефони, неодноразово зустрічаються в контрактах дрібних арабських компаній. Втім, молоді моряки особливо за свої права не борються. "Ще три роки тому в матросів був недолік, а зараз - надлишок. Якщо щось не так, завжди можна знайти заміну", - говорить Олександр.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як морякам не потрапити в" на гачок "до несумлінних роботодавців". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Запорожець Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация