Як росіяни ділять майно Нацбанку України в Севастополі

  1. Найсучасніший інститут міста
  2. нові господарі
  3. Людей - на вулицю
  4. плани військових
  5. Плани місцевих "влади"
  6. Плани Нацбанку України

Фото: sevastopolnews.info

Найсучасніший інститут міста

23 грудня 2009 року в Севастополі здали першу чергу інституту банківської справи Української академії Нацбанку України . Інститут відкривали в урочистій обстановці президент Віктор Ющенко, глава НБУ Володимир Стельмах, ректор Української академії банківської справи (місто Суми) Анатолій Єпіфанов, голова Севастопольської держадміністрації Сергій Куніцин та інші поважні особи.

Під будівництво відвели 5,5 га землі біля моря, в районі парку Перемоги. Інститут розрахований на 2,5 тис. Студентів. Площа навчального корпусу - понад 23,5 тис. Кв. м. Два навчальних блоку, конференц-зал на 600 місць зі спецтехнікою для синхронного перекладу, 9-поверховий гуртожиток з ліфтами. Студентський сквер площею 26 тис. Кв. м, де є літній концертний майданчик на 752 місця, 2 фонтани і 3 водойми.

18 лютого 2011 року було відкрито спортивно-побутовий комплекс зі спортзалом, майданчиками для міні-футболу, волейболу, баскетболу, тенісу, бадмінтону, плавальним бассейом 25х8,5 м, двома тренажерними залами, більярдним і тенісним залами, їдальнею, буфетом, душовими, роздягальнями і т.д. Незабаром звели другий гуртожиток і каплицю.

Конкурс на бюджетні місця і на платне навчання в цьому інституті був найвищим в Севастополі.

"Загальна вартість побудованого навчального комплексу НБУ в Севастополі, який включає в себе навчальний і спортивно-господарський корпуси, два студентських гуртожитки, профілакторій, парк, каплицю Св. Тетяни, стадіон пляжних видів спорту, блок енергетичного забезпечення, становить близько 656,3 млн грн ", - підрахували в НБУ на прохання LB.ua .

нові господарі

Після анексії Криму Росією нові фактичні влади Севастополя обіцяли зберегти всі організації та установи. Городян запевняли, що ніхто в результаті заміни прапорів не постраждає, що будуть працювати всі структури, які працювали і при українській владі, а українські документи не втратять своєї сили. Зате зростуть зарплати бюджетників і пенсії, а міфічні бандерівці не зможуть прорватися на півострів.

Крим. Два роки порожніх обіцянок. Блог Андрія Яніцького

Дійсність виявилася іншою. Вся українська держвласність була націоналізована, росіяни захопили навіть деякі приватні підприємства. Більш того, структури Міноборони Росії почали прихоплювати міське майно та землі. Про це докладно ми писали в статті "Кому дісталися землі і майно Севастополя" . Кримчан змусили замінювати українські документи на російські, а за використання автомобілів з українськими кримськими номерами почали штрафувати (див. Статтю "Росія замикає кримські авто на півострові ..." ).

Ось інститут Нацбанку в Севастополі 15 травня 2014 року захопили озброєні люди . Під наглядом 30-ти озброєних військовослужбовців з навчального корпусу інституту вивели студентів і викладачів.

"Даний прецедент унеможливлює подальше функціонування навчального закладу, призводить до зриву навчального року та отримання дипломів випускниками інституту", - заявляли тоді в НБУ.

Частина студентів перевелися в університети на материкову Україну. Які залишилися російські "влади" міста обіцяли, що навчання триватиме у звичайному режимі. Правда, як тепер буде називатися цей навчальний заклад, кому воно буде належати - Москві чи Севастополю? почалася боротьба місцевих еліт з російськими варягами .

Колишній директор однієї з місцевих шкіл, якого в 2014 році проросійські сепаратисти оголосили "начальником управління освіти" міста, Віктор Оганесян заявляв, що інститут стане частиною нового університету (всі міські вищі навчальні заклади об'єднували в одне). Але в останній момент щось пішло не так, і банківський інститут до складу нового навчального закладу не було включено .

У серпні 2014 року так звані уряд Севастополя оприлюднило постанову №231 від 25.08.2014 р "Про утворення державного казенного освітнього закладу вищої освіти" Севастопольський інститут банківської справи ". В інституті провели інвентаризацію і включили його майно в міський реєстр. Тобто нові будови і інфраструктура біля моря на час потрапили під контроль місцевих чиновників, які майже не змінилися, незважаючи на заміну прапорів з українських на російські.

Забавно, що інститут банківської справи повинен був готувати фахівців для регіону, де можуть працювати тільки ті банки, які не бояться західних санкцій. Нацбанк України заборонив українським банкам працювати на півострові , А для більшості країн світу важливі саме його розпорядження, а не розпорядження місцевих маріонеткових "влади" або Центробанку РФ. Саме тому на півострові немає ні відділень Ощадбанку РФ, ні відділень ВТБ, ні інших пристойних російських банків. А один з найвпливовіших банкірів півострова - просто колишній шахрай .

Але вже через рік, в червні 2015 року, "уряд Севастополя" під тиском Центробанку РФ ліквідував "Севастопольський інститут банківської справи" .

"У 2015 році Центральний банк РФ звернувся до уряду міста з проханням передати майновий комплекс інституту навчальному закладу Московської банківської школи для здійснення навчального процесу на умовах укладення договору безоплатного користування", - пояснила таке рішення "в.о. директора" закладу Наталя Ладесова, додавши , що з 4 березня 2015 року весь майновий комплекс був переданий в розпорядження російського Центробанку.

Людей - на вулицю

Восени 2015 року через гуртожитку інституту, яке знаходиться в приморському парку Перемоги, почали через російський суд (повноваження якого Україна і багато інших країн не визнають) виселяти колишніх співробітників інституту, в тому числі матерів-одиначок з малолітніми дітьми. Всього 13 сімей. На словах "влади" міста обіцяли їм підтримку і працевлаштування в новому вузі Центробанку РФ, а на суді вимагали негайно виселити їх без надання іншого житла і зняти людей з реєстрації.

Ось одна з таких історій:

Жінки з дітьми виходили на акцію протесту проти виселення з гуртожитку. На плакатах були написи "Володимир Володимирович, захистіть наших дітей!", "Нас звільнили обманним шляхом" тощо. Реакції, природно, ніякої.

У 2016 році російський суд прийняв рішення про виселення та виписки всіх сімей з гуртожитку без надання іншого житла, але російський апеляційний суд це рішення скасував. Справа пішла на друге коло.

Тим часом виявилося, що російський Центробанк збирається фінансувати утримання будинків колишнього інституту НБУ тільки до вересня 2016 року. На будівлі біля моря поклала око інша, більш впливова в Росії структура - Міністерство оборони.

Про роль друзів міністра оборони РФ Сергія Шойгу в Криму ми вже докладно писали в окремій статті "Як не справдилися кримські еліти" .

плани військових

Нещодавно українські розвідники повідомляли, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу отримав в розпорядження Костянтинівський равелін в Севастополі . Російська сторона пояснювала, що мова йде "всього лише" про передачу батареї XIX століття громадської організації "Російське географічне товариство", де Сергій Шойгу - президент, а Володимир Путін - глава опікунської ради. Як би там не було, підвищений інтерес російських військових до прибережних земель і будівель помітний неозброєним оком.

Фото: www.blackseaexplorers.ru

Костянтинівський равелін

Спершу замміністра оборони РФ Микола Панков в листі соратнику , Яке стало надбанням громадськості, написав про розширення також відібраного у України військового училища ім. Нахімова. (Це там курсанти співали український гімн під час підняття російського триколора). Захопленого військового училища, яке також знаходиться біля моря, Міноборони РФ здалося мало - воно вирішило розширюватися за рахунок фондів колишнього інституту Нацбанку України в Севастополі.

Панков курирував подібні майнові схеми ще при колишньому російському міністра оборони Анатолія Сердюкова, якого Володимир Путін звільнив у 2012 році після обшуків на підприємстві "Оборонсервіс" і в квартирі його підлеглої Євгенії Васильєвої. там слідчі знайшли, наприклад, 1,5 тис. ювелірних прикрас вартістю мільйони доларів. Панков брав участь в скандальному перебазування Військово-повітряної академії з Москви і Підмосков'я в Воронеж. за повідомленнями російської преси , Частина вивільнених земельних ділянок була розподілена під приватне будівництво ще в процесі перекидання училищ.

У 2009 році Микола Панков переконав депутатів міськради Анапи виділити Міноборони 100 соток землі на березі моря для перекладу деяких служб Чорноморського флоту на територію Росії. Коли ділянку було оформлено, там з'явився будинок з басейном, елінг для яхт і інші атрибути розкішного життя - в народі об'єкт назвали "дачею Сердюкова". Коли землю було вирішено повернути в державну власність , Панков заявив слідству, що нічого не знав про таке будівництво, а землю за вказівкою Сердюкова просив виключно для потреб ЧФ.

Плани місцевих "влади"

Так зване законодавчі збори міста (аналог міської ради) висунуло зустрічну пропозицію - залишити майновий комплекс колишнього інституту Нацбанку України в міській власності і розмістити там кабінети депутатів і чиновників , А на базі спорткомплексу - паралімпійців. Це, на їхню думку, дозволило б розвантажити від автомобілів центр Севастополя, який давно перетворився у велику пробку.

Що стосується навчального процесу в банківському інституті в ці роки, то який же може бути навчальний процес в будівлях, які контролюють то одні відомства, то інші? Обіцянки зберегти навчальний заклад недоторканим так і залишилися обіцянками. І росіяни, і місцеві ведуть боротьбу за квадратні метри, а студентам вчитися ніде.

Внутрішній двір інституту НБУ з видом на каплицю і висотні гуртожитку

Плани Нацбанку України

Ми також попросили прес-службу НБУ прокоментувати цю ситуацію і отримали такий короткий відповідь:

"Після анексії Криму Національний банк втратив все своє майно на півострові. НБУ подав до Міністерства юстиції України правовстановлюючі документи на майно Національного банку, розташоване на тимчасово окупованій території, а також інформацію про його вартість для включення в позов України проти РФ, який повинен розглядатися в міжнародному суді (позов поданий державою Україна) ".

Правда, як тепер буде називатися цей навчальний заклад, кому воно буде належати - Москві чи Севастополю?
Що стосується навчального процесу в банківському інституті в ці роки, то який же може бути навчальний процес в будівлях, які контролюють то одні відомства, то інші?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация