Як Бетховен створював музичні шедеври в світі тиші

Людвіг ван Бетховен

Драма одного з найбільших композиторів Людвіга Ван Бетховена полягала в тому, що в останні десятиліття свого життя він страждав прогресуючої втратою слуху. Але експерти вважають, що саме повна глухота зробив його музику шедевральною.

Великий німецький композитор Людвіг Ван Бетховен (Ludwig van Beethoven) став відчувати погіршення слуху в дуже молодому віці - коли йому не виповнилося ще й 30 років. Протягом наступних років життя (а всього він прожив 57 років) глухота прогресувала, і до 45 років автор геніальної музики повністю поринув у світ безмовності.

Однак саме в той період, коли його слух стрімко погіршувався, геніальний автор музики написав свої найзнаменитіші твори - 4 симфонії, Місячну сонату і багато інших.

Днями в спеціалізованому британському медичному виданні British Medical Journal група вчених з Голландії опублікувала результати свого дослідження струнних квартетів Бетховена - ці твори були вибрані тому, що композитор складав їх на протязі всього життя і всього написав 17 струнних квартетів.

Автори повідомляють, що в перший період розвитку глухоти Бетховен, який став гірше розрізняти, в першу чергу, звуки високого тону, став все частіше використовувати в своїх композиціях низькі ноти і ноти середнього регістра - це давало йому можливість чути своє чергове твір майже повністю при виконанні музики. Таке вимушене обмеження всього багатства регістрів кілька збіднює звучання його творів цього періоду.

Однак аналіз струнних квартетів Бетховена, написаних в ті роки, коли він був уже повністю глухим, свідчить про те, що вся багата палітра звуків, включаючи високі ноти, знову повноцінно зазвучала в його творах.

Геніальне уяву композитора повністю компенсувало йому втрачений слух - Бетховен чудово «чув» власну музику завдяки слуху внутрішньому: він «грав» свою музику в голові.

здоров'я

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация