Як посмажити соковитий стейк зі свинини на сковороді

  1. Отже, з чого почати і як приготувати стейк зі свинини правильно?
  2. Поради та рекомендації від шеф-кухаря

Мало хто знає, що апетитний і соковитий стейк зі свинини можна приготувати і вдома, прямо на сковороді. Прямую наших рекомендацій, ви без праці впораєтеся з цим завданням і здивуєте своїх гостей.
Для того щоб приготувати стейк зі свинини будуть потрібні наступні інгредієнти:

  • Свинина, стейк або м'якоть товщиною 2,5 - 3,5 сантиметра.
  • Кулінарний жир або рослинна олія.
  • Трохи вершкового масла.
  • Трави, прянощі і приправи за смаком.

Трави, прянощі і приправи за смаком

Як приготувати стейк зі свинини на сковороді? Для початку слід підібрати відповідне м'ясо, а саме ідеальної товщини. Так, тонкі шматки для стейка не підійдуть, так як, добившись рум'яної скоринки зверху, ви, швидше за все, пересушити його всередині. Вибирайте шматочки свинини товщиною від 2,5 сантиметрів до 3,5. У цьому випадку, ви зможете приготувати підрум'янене і соковите м'ясо.

Отже, з чого почати і як приготувати стейк зі свинини правильно?

Починаємо з маринування. Як замаринувати стейк зі свинини, щоб він зберіг свої смакові якості і залишився соковитим? Слід солити свинину заздалегідь і дати їй зігрітися до кімнатної температури. Це дозволить пом'якшити волокна і запечатати всі соки всередині. На це потрібно близько сорока хвилин.

Якщо ж посолити м'ясну вирізку безпосередньо перед смаженням, то сіль тільки витягне вологу і не пом'якшить волокна. Перчити і посипати приправами заздалегідь не слід, так як спеції згорять в процесі приготування і не додадуть насиченого аромату страви.

Наливаємо дві - три столові ложки рослинної олії на сковороду і чекаємо, поки воно розігріється. Як тільки масло почне диміти, викладаємо стейки. Якщо сковорода має ребристою структурою, то кладемо масло таким чином, щоб на стейке утворився сітчастий візерунок.

Як смажити стейк зі свинини на сковороді? Перевертати м'ясо часто або всього один раз? На це питання ви повинні відповісти самі. Так, якщо свинину перевертати часто, то вона буде обсмажувати рівномірніше і збереже соковитість. Однак рум'яної скоринки навряд чи вийде добитися.

Однак рум'яної скоринки навряд чи вийде добитися

Якщо ж перевертати стейк всього один раз, то можна домогтися золотистої і хрусткої скоринки, але ступінь прожарювання може відрізнятися у кожної сторони. Тому в процесі приготування найкраще спиратися на власний досвід і смакові переваги.

Як посмажити м'ясо на сковороді і не висушити його? В середньому, стейк невеликих розмірів слід смажити п'ять - шість хвилин. Відповідно, товстий шматок м'ясної вирізки потребують більш тривалої обсмаження, а тонкий - меншою.

За дві хвилини до завершення обсмаження викладемо в сковороду кілька шматочків вершкового масла, а також трави і прянощі за смаком. Вершкове масло додасть свинині горіховий аромат. Повернемо сковороду під нахилом. Так, щоб вершкове масло розподілилося по всій поверхні стейка.

Особливий аромат страві додадуть такі трави як розмарин і шавлія, чебрець і лаванда. А часник посилить смак, додасть йому «гостроту».

Як посмажити стейк зі свинини на сковороді і не перетримати його? Готовність страви слід періодично перевіряти, використовуючи спеціальний термометр для м'яса. Він дозволить домогтися ідеальної консистенції і смаку для свинини, не пересушити продукт, зберегти його соковитість і аромат. Електронним термометром слід проткнути поверхню шматка, а потім звірити отриманий результат із запропонованою таблицею.

Так, для м'яса з кров'ю, будуть характерними дані 120 ° F (48.8 ° C),

  • для свинини слабкою прожарювання - 130 ° F (54.4 ° C),
  • для середньої - 140 ° F (60 ° C).
  • Про те, що стейк майже просмажений, повідомлять показники 150 ° F (65.5 ° C),
  • а про його готовності - 160 ° F (71.1 ° C).

Як альтернативний варіант (в разі відсутності термометра) можна натиснути пальцем на шматок м'якоті. Але навряд чи такий спосіб виявиться точним і достовірним.

За 2 ° C до бажаної прожарювання м'яса зніміть його з вогню і дайте охолонути. При цьому викладати стейк зі сковороди потрібно лише після того, як він повністю охолоне. Крім того, добре дати готового продукту відпочити і наповнитися смаком. Для цього накриваємо його фольгою і залишаємо так на п'ять хвилин.

Якщо ж ви станете відразу різати стейк, як тільки зніміть його з вогню, то з нього виллються всі соки. Так як його волокна в процесі приготування ущільнюються. «Відпочинок» дасть можливість волокнам розправитися, а сокам розподілитися по всьому шматку. Тобто ваш стейк стане м'якше і соковитіше.

Викладаємо стейк на окрему страву і подаємо гостям з гарніром. Для гарніру відмінно підійдуть овочевий салат, відварну картоплю або просто листя салату з соусом і червоним сухим вином. Можна порізати свинину великими шматками або надати гостям, самостійно розрізати стейк.

Поради та рекомендації від шеф-кухаря

Поради та рекомендації від шеф-кухаря

Пам'ятаємо, що сіль слід додавати хвилин за сорок до початку смаження, а перець на останній стадії готування. У цьому випадку м'ясо буде більш соковитим і ароматним.

Готувати слід на сковороді з товстим дном. Якщо готувати на тонкостінної посуді, блюдо буде гаситися, а не смажитися. Якщо немає спеціальної сковороди, можна взяти чавунну або алюмінієву.

Масло слід використовувати те, що витримує високу температуру. Наприклад, відмінно підійде для обсмажування каноловое масло.

До готування краще дати м'ясу «подихати» і наповнитися повітрям. Для цього необхідно за 20 - 30 годин до обсмажування викласти свинину в холодильник і залишити його НЕ накритим. Слід перевертати м'якоть кожні сім - дев'ять годин. Скільки часу необхідно насичувати м'ясо киснем залежить від його якості. Так, темний колір свинини говорить про те, що його підвішували і дали йому «визріти». Крім того, до початку обсмажування слід зігріти свинину до кімнатної температури і зібрати з неї всю зайву вологу з допомогою паперового рушника. Ці нехитрі поради допоможуть вам правильно приготувати стейк і обсмажити його найкращим чином.

У разі якщо ви не маєте в своєму розпорядженні достатній час, щоб грамотно підготувати м'якоть перед обжаркой, то скористайтеся альтернативним способом. Промийте свинину під проточною водою і обсушити кухонним або паперовим рушником. Потім змастити його оливковою олією і розітріть сіллю і перцем (бажано грубого помелу). Після цього загорніть в харчову плівку і залиште на годину. М'ясо має нагрітися, розкритися і увібрати в себе масло і приправи. Подібні маніпуляції допоможуть запечатати всі соки всередині стейка. При цьому вони «не розгубляться» під час обсмажування.

Нарізайте свинину шматками товщиною не менше 2,5 сантиметра і не більше 3,5. Якщо стейк буде занадто тонким, то ви його пересмажиться і висушіть. У зворотній ситуації, велика ймовірність отримати непрожаренное блюдо. Якщо ж ви все ж нарізали свинину занадто тонко і хочете отримати м'ясо слабкою прожарювання або з кров'ю, то скоротіть час його приготування рівно в два рази. Тобто під час приготування вам не слід обсмажувати стейк більше двох хвилин з кожного боку.

Якщо ви готуєте для гостей, то попередньо дізнайтеся про їх переваги. Далеко не всі люблять прожаренние стейки. Використовуючи термометр для м'яса можна приготувати свинину будь-якого ступеня прожарювання, зберігши при цьому її смак і аромат. Якщо ж під рукою у вас немає цього спеціального пристосування, то вивчіть інші техніки приготування стейків.

Отже, з чого почати і як приготувати стейк зі свинини правильно?
Як приготувати стейк зі свинини на сковороді?
Отже, з чого почати і як приготувати стейк зі свинини правильно?
Як замаринувати стейк зі свинини, щоб він зберіг свої смакові якості і залишився соковитим?
Як смажити стейк зі свинини на сковороді?
Перевертати м'ясо часто або всього один раз?
Як посмажити м'ясо на сковороді і не висушити його?
Як посмажити стейк зі свинини на сковороді і не перетримати його?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация