Як подружитися з «гормонами щастя» і стати оптимістом

  1. Стимулюємо синтез дофаміну
  2. Стимулюємо синтез ендорфіну
  3. Стимулюємо синтез окситоцину
  4. Стимулюємо синтез серотоніну

Ірина Балманжі   Стати щасливим набагато простіше, ніж здається
Ірина Балманжі

Стати щасливим набагато простіше, ніж здається. Думаєте, для цього треба знайти свою «другу половинку», створити міцну сім'ю або добитися неймовірних кар'єрних успіхів? Зовсім не обов'язково. Досить навчитися стимулювати синтез «гормонів радості», які наш мозок виробляє при певних умовах.

Про те, як саме налаштувати себе на позитивне сприйняття життя, розповідає професор Каліфорнійського університету Лоретта Граціано Бройнінг в книзі «Гормони щастя»

Стимулюємо синтез дофаміну

«Гормони щастя» виробляються не тільки у людини. І у них є цілком конкретна біологічна задача: ці хімічні сполуки допомагають нам виживати.

Дофамін синтезується, коли ми очікуємо нагороду. Наприклад, мозок мавпи почне виробляти це хімічна речовина, якщо вона побачить солодкий фрукт. Але варто їй роздобути бажані ласощі - і рівень гормону досить швидко знизиться. Одного разу відчувши радість від подібної знахідки, тварина захоче повторити досвід, тому продовжить шукати їжу. Так закріплюються необхідні для виживання навички.

джерело

Коло наших потреб дещо ширше. Простіше кажучи, у людини сплеск дофаміну відбувається в той момент, коли він вигукує: «Еврика! Я знайшов!". Ось чому ми щасливі, якщо нам вдається зробити важливе відкриття, відшукати вдалу ідею або нарешті завершити складний проект. Оскільки гормон майже моментально розщеплюється, люди постійно ставлять собі нові цілі.

Є лише одна заковика: ми звикли радіти серйозним досягненням. Однак неможливо щоранку винаходити щось приголомшливе або раз на тиждень відкривати чергову нову планету. Тому дуже важливо навчитися помічати маленькі перемоги і хвалити себе за них. Робити це треба щодня.

джерело

Подумайте, чого ви зуміли домогтися сьогодні. Написали три абзаци для доповіді? Почали розбирати завали ділових паперів? Вивчили пару рухів з танцю? Приступили до в'язання шарфа? Запам'ятали п'ять іноземних слів? З таких дрібниць і складається будь-який значний успіх. Так що заохочуйте себе за них кожен день. (Не обов'язково купувати шампанське, достатньо кількох підбадьорливих слів на свою адресу).

Це не тільки зробить вас щасливішим, але і додасть мотивації. Адже ви зможете будь-яку справу перетворити в джерело задоволення.

Стимулюємо синтез ендорфіну

Ви чули про футболіста, який зламав ногу, але не помітив цього і спокійно дограв матч? Не дивуйтеся подібним історіям. Справа в ендорфінів. Цей гормон виділяється у відповідь на стресові обставини. Він викликає почуття ейфорії і пом'якшує больові відчуття. Ось чому зебра, отримавши серйозні поранення, все ще здатна втекти від хижака і врятувати своє життя.

Зрозуміло, ніхто не говорить, що ви повинні завдавати собі біль, щоб стимулювати синтез ендорфіну. Існують набагато більш гуманні методи, доступні кожному. Це всього-на-всього спорт і сміх.

джерело

Фізичні вправи не тільки допомагають зміцнити здоров'я, але і роблять нас щасливими, так як викликають прилив ендорфіну. І це серйозна причина, щоб почати займатися спортом. Тренуйтеся кожен день, але намагайтеся не перенапружуватися. Наприклад, не варто качати тільки одну групу м'язів. Краще зробити упор на різноманітність. Відведіть час на силові вправи, розтяжку і аеробіку.

Сміхотерапія теж дуже корисна. Постарайтеся зрозуміти, що вас радує. Наприклад, романтичні комедії, гумористичні оповідання, телевізійні пародії, розважальні передачі. А може, у вас є друзі, з якими ви постійно над чимось регочете? Частіше звертайтеся до цих джерел радості.

Стимулюємо синтез окситоцину

Мозок починає виробляти окситоцин, коли ви встановлюєте з оточуючими довірчі відносини. У чому біологічна користь? Все очевидно: тварині набагато простіше існувати серед собі подібних, ніж поодинці.

Не варто намагатися зробити всіх навколо своїми кращими друзями. Це практично неможливо. Але дещо ви здатні змінити. Щоб відчути себе трохи щасливішими, іноді досить просто налагодити контакт з кимось із знайомих.

джерело

Якщо у вашому оточенні є людина, яка вам не дуже подобається, почніть саме з нього. Спершу постарайтеся обмінятися з ним поглядами. На наступний день посміхніться йому. Потім спробуйте заговорити про щось незначне, таких як прогноз погоди. Вишиковуйте довірчі відносини поступово, крок за кроком. Потім виконайте щось подібне з іншими людьми.

Таким чином ви будете розвивати окситоциновий нейронні шляху, а значить в будь-якому випадку досягнете позитивного ефекту, навіть якщо не подружитеся з усіма учасниками експерименту.

Стимулюємо синтез серотоніну

Ми відчуваємо радість, якщо нас хвалять або підвищують на службі. І причина цього - черговий «гормон щастя». Нам здається, що визнання оточуючих - життєво важлива необхідність, так як в світі тварин статус грає серйозну роль. Адже у ватажка, який домігся поваги зграї, завжди буде доступ до кращих ресурсів.

джерело джерело

Ви коли-небудь мучилися від відчуття, ніби люди вас не цінують і не помічають? Значить вам знайоме «серотонінового голодування». Єдиний спосіб позбутися від цієї проблеми - поглянути на ситуацію під іншим кутом і переглянути своє ставлення до подій.

Не забувайте, що навіть великі винахідники, вчені, письменники не завжди стають популярними за життя. Але вони вірять в те, що роблять, тому ніколи не опускають руки. Вчіться пишатися своїми досягненнями і будьте готові розповісти про них оточуючим. Ніхто не поспішає вам аплодувати? Не турбуйтеся. Люди рідко говорять компліменти вголос, навіть якщо потай захоплюються кимось.

Ми схильні робити акцент на невдачах і в усьому шукати мінуси. Замість цього намагайтеся побачити позитивні сторони в будь-якій ситуації. Якщо ви стали лідером, значить у вас з'явилося більше можливостей. Але коли керує хтось інший, вам не потрібно нести тягар відповідальності. Корисно пам'ятати, що люди постійно змінюють статус не тільки в продовження життя, а й протягом одного дня. Кожен раз турбуватися через таких коливань просто нерозумно.

Детальніше про те, як сформувати у себе багато корисних звичок і стати щасливим, читайте в книзі «Гормони щастя»

Обкладинка поста звідси

PS Сподобалося? Під підписується на нашу корисну розсилку . Раз на два тижні надсилаємо підбір ку кращих статей з блогу.

Думаєте, для цього треба знайти свою «другу половинку», створити міцну сім'ю або добитися неймовірних кар'єрних успіхів?
Написали три абзаци для доповіді?
Почали розбирати завали ділових паперів?
Вивчили пару рухів з танцю?
Приступили до в'язання шарфа?
Запам'ятали п'ять іноземних слів?
А може, у вас є друзі, з якими ви постійно над чимось регочете?
У чому біологічна користь?
Ніхто не поспішає вам аплодувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация