Як прискорити обмін речовин, як розігнати метаболізм, як схуднути, особливості обміну речовин, від чого залежить метаболізм в організмі

  1. харчування
  2. Спосіб життя

Гостре м'ясо з квасолею і грибами допоможе схуднути Гостре м'ясо з квасолею і грибами допоможе схуднути! Не вірите? Даремно! Підтримувати стабільну вагу, бути активними і ні в чому собі не відмовляти дуже навіть можливо, якщо дотримуватися простих правил і контролювати свій метаболізм. Як прискорити обмін речовин в організмі, розбирався кореспондент interfax.by .

«Метаболізм - швидкість перетворення поживних речовин в енергію. При хорошому обміні речовин людина ніколи не буде страждати від зайвої ваги і завжди буде енергійний, адже його організм раціонально використовує надходить їжу », - розповіла кореспонденту interfax.by дієтолог Поліна Глинська.

Допомогти організму активізувати обмін речовин, не вдаючись до харчових добавок, можна, разнообразив свій раціон і обзавівшись декількома простими звичками.

харчування

- білкові продукти і залізо

М'ясо, риба, яйця, гриби, горіхи наш організм перетравлює набагато довше, ніж вуглеводи і жири, тим самим активно споживаючи велику кількість енергії. Залізо, що міститься в червоному м'ясі, брокколі, квасолі, забезпечує надходження кисню до м'язів і прискорює метаболізм.

- зелений чай

Доведено, що зелений чай сприяє спалюванню жиру. Випиваючи в день від 2 до 4 чашок цього напою, ви додатково втратите 50 калорій. За один день цифра, можливо, не так значна. Але, вживаючи чудовий відвар систематично, в масштабах місяця, а тим більше року, ви втрачаєте 1500 і 18250 калорій відповідно.

- гострі прянощі

Перець чилі, а також інші гострі приправи (імбир, каррі, пряні трави) здатні розганяти метаболізм завдяки вмісту в них особливого хімічної речовини - капсаїцину. Пекуча їжа прискорює серцебиття, підвищує температуру тіла, тим самим стимулюючи метаболізм.

- більше води - більше води

Щодня випивайте якомога більше чистої води. Здоровій людині для нормального функціонування організму, в залежності від ваги, необхідно споживати від 1,5 до 2,2 л води на добу, без урахування інших рідин. Вода - безпосередній учасник обмінних процесів.

«Після 30 років обмін речовин в будь-якому, навіть самому здоровому організмі, невблаганно сповільнюється. Ця наша вікова особливість. Але пізні калорійні вечері відображаються не тільки на фігурі, але і на самопочутті. Ранкова апатія і млявість - одна з ознак поганого обміну речовин в організмі », - поділилася з кореспондентом interfax.by дієтолог Поліна Глинська.

Спосіб життя

- частіше їжте

Здійснюйте не менше 5 прийомів їжі в день. Це дозволить постійно підтримувати на високому рівні ваш метаболізм, тому що обмінні процеси прискорюються кожен раз саме після їжі. Головне - не переїдайте, невеликі порції кожні 2-3 години - в самий раз.

- висипайтеся

Недосипання гальмує взагалі все фізіологічні процеси, і обмін речовин в першу чергу. При нестачі сну наш організм виробляє мало лептину та греліну, відповідальних за використання енергії та апетит. Тому намагайтеся спати не менше 8 годин на добу.

- зміцнюйте м'язи

Рухайтеся якомога більше Рухайтеся якомога більше! Саме м'язова тканина відповідає за метаболізм: чим більше у нас здорових і міцних м'язів, тим швидше їжа перетворюється в енергію. Не обов'язково накачувати м'язову масу в спортзалі: бігайте, танцюйте, займайтеся йогою - знайдіть заняття до душі, і воно безсумнівно принесе користь!

- ходите в лазню і на масаж

Масаж і високотемпературні процедури покращують циркуляцію крові, тим самим прискорюючи обмінні процеси. Також відвідування сауни і лазні сприяє очищенню організму в цілому, виводить шлаки і дуже корисно для шкіри.

«У гонитві за стрункою фігурою і швидким обміном речовин треба пам'ятати одну важливу закономірність: при зниженні маси тіла метаболізм завжди сповільнюється. Худнути треба поступово, інакше організм почне економити енергію і, навпаки, відкладати запаси, обмін речовин сповільниться, а повернути його до колишньої швидкості буде важко. Тому намагайтеся скидати вагу не поспішаючи, поєднуючи збалансовану дієту з фізичними навантаженнями », - пояснила кореспонденту interfax.by дієтолог Поліна Глинська.

Наталія Назаренко

Не вірите?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация