Як Всеволод Чаплін відвідав Бурятію

24 грудня протоієрея Всеволода Чапліна звільнили з посади голови Синодального відділу із взаємин церкви і суспільства Російської православної церкви. Як пояснили в синоді, Чапліну довелося покинути пост у зв'язку з оптимізацією - відділ, який він очолював протягом останніх шести років, буде розформовано, повідомляє «Лента.ру» .

Серед росіян протоієрей отримав популярність завдяки неоднозначними висловлюваннями з найрізноманітніших приводів.

Для жителів Бурятії батько Чаплін запам'ятався своїм візитом в республіку в серпні 2012 року. В Улан-Уде протоієрей прибув в якості керівника комісії з питань гармонізації міжнаціональних і міжрелігійних відносин при президенті РФ.

2 серпня він зустрівся з главою Бурятії В'ячеславом Наговіциним . На зустрічі він схвально відгукнувся в цілому про регіон і милостивого мікрокліматі в плані міжрелігійних відносин.

- Я в перший раз в Бурятії. І сподіваюся, що не востаннє. Чув багато хорошого про вашої республіці, - ми знаємо, що в Республіці Бурятія прекрасний клімат в міжнаціональній сфері. Це завдяки добрим традиціям гостинності бурятського народу і відкритості і жертовності російського народу. І я радий, що в Бурятії центр традиційного буддизму. У нас з Хамбо ламою хороші, людські відносини. Ми з ним часто зустрічаємося на різних державних заходах, - сказав тоді Всеволод Чаплін.

На наступний день голова Синодального відділу РПЦ продовжив говорити про унікальний міжкультурному єдності народів республіки, тільки тепер уже на зустрічі з представниками національних діаспор .

- Бурятія демонструє чудовий за силою і багатством досвід, який дозволяє мирно уживатися людям різних релігій. Я дуже сподіваюся, що такий міжкультурний діалог буде систематизироваться, розвиватися і виявлятися зовні. Будь-яка спільність прагне йти своїм шляхом, і ця різниця повинна бути нами усвідомлена. Модель уніфікації, яку зараз активно розвивають західні країни, для Росії неприйнятна, - поділився думкою Всеволод Чаплін.

А після нетривалої зустрічі протоієрей відправився в Иволгинский дацан. Більшість членів комісії, в тому числі Чаплін були в дацане вперше. Вони з особливим інтересом розглядали скульптури і танки. Окремо зупинилися у старовинній фотографії Шулутского дацану, який хочуть відновити з руїн. Хамбо лама показав прекрасне знання історії, докладно називаючи дати створення скульптур і будівництва храмів. Дивлячись на те, як віруючі вклоняються і кладуть гроші до підніжжя божеств, деякі члени комісії брали з них приклад.

Під час бесіди з Чапліним лідер російських буддистів Хамбо лама Дамба Аюшеев розповів про те, що буряти поступово забувають своє коріння, в тому числі харчуючись нерідний їжею.

- Ми, буддійські священики, займаємося соціальною діяльністю в селах. Ми намагаємося робити все, щоб люди не покидали батьківщину, а відроджували її. Тому допомагаємо відновлювати традиційне господарство. Почали з традиційного вівчарства, потім хочемо повернути в села бурятську породу коней. Створюємо господарства такого типу, щоб худоба нас годував, а не навпаки. А то зараз Бурятія більшу частину харчування ввозить ззовні, - зауважив Хамбо лама. - Ми харчуємося погано, та ще неприродною нерідний їжею. Здоров'я і генофонд народу під загрозою. Багато говорять про будівництво нових птахофабрик і свинокомплексів. Але ж від цих тварин проблеми то з пташиним грипом, то зі сказом. Не розуміють, що саме здорове м'ясо людині дають вівці і коні.

Не розуміють, що саме здорове м'ясо людині дають вівці і коні

Потім протоієрея нагодували національною стравою - буузамі - з ними він розправився з допомогою ложки.

Свій візит до Бурятії батько Чаплін закінчив тим, що взяв участь у божественній літургії в Одігітріевская соборі Улан-Уде.

В цьому році Чаплін відзначився тим, що заступився за буддійський дацан в Москві . Справа в тому, що в патріархію надходили скарги на будівництво буддійського храму на Поклонній горі, де вже є православний храм, мечеть і синагога. Противники будівництва турбувало присутність свастики на будівлі храму.

Священик тоді сказав, що використовувана буддистами свастика «має мало спільного з тією свастикою, яку ми знаємо з історії гітлерівської Німеччини». Він заявив, що гітлерівці використовували хрест, але це не означає, що християнам тепер його не можна використовувати в богослужіннях і при хресне знамення.

- Звичайно, ми не може відмовитися від вживання хреста тільки тому, що колись його використовувала зла сила. Напевно, і буддисти не можуть відмовитися від свого давнього символу тому, що його свого часу в спотвореному вигляді (не в тому вигляді, в якому цей символ присутній у буддійських молитовних приміщеннях) використовували гітлерівці, - сказав глава ОВЦО.

Священик нагадав, що буддисти теж брали участь у війні проти гітлерівської Німеччини і «часто в ті моменти, коли православні християни в значній масі переходили на бік ворога, люди, які прибули з регіонів, де традиційно поширений буддизм (Калмикія, Тува, Бурятія), виявлялися більш вірними слугами російського царя, а потім радянської держави ».

Читати далі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация