Як вступити до ВНЗ без ЗНО, без українського паспорта і без атестата

Жителі непідконтрольних територій можуть отримати освіту в навчальних закладах України

Жителі непідконтрольних територій можуть отримати освіту в навчальних закладах України.

Про здобуття вищої, професійно-технічної та середньої освіти дітьми і молоддю зі Сходу України сьогодні йшла мова на прес-конференції, яку провели заступник губернатора Донецької області Ігор Стокоз і виконавчий директор ГО «Фонд« Відкрита політика »Ірина Жданова.

Освітні центри «Донбас-Україна» працюватимуть з 4 юня по 28 серпня. У них можуть звертатися абітурієнти з неподконрольних територій, ті школярі, які живуть уздовж лінії зіткнення. Для них існує спрощена процедура вступу до навчальних закладів України. Вони можуть вступати до вузів нашої країни без ЗНО, без українського паспорта і без атестата.

Щоб вступити на бюджет в освітній центр «Донбас-Україна» треба подати документи до 20 липня. Після цієї дати - вже на контракт.

Що потрібно зробити, щоб вступити до вузу через ОЦ «Донбас-Україна»? Треба вибрати університет, куди будеш поступати. У минулому році їх було 35, в цьому буде не менше. З їхнім переліком можна ознайомитися на сайті Міносвіти України або на сайті dostupnaosvita.com.ua.

ОЦ «Донбас-Україна» працюватимуть на базі 36 вищих навчальних закладів в містах: Київ, Бахмут, Вінниця, Дніпро, Дружківка, Краматорськ, Красногорівка, Кремінна, Кривий ріг, Костянтинівка, Покровск, Лиман, Лисичанськ, Маріуполь, Рубіжне, Сєвєродонецьк, Старобільськ, Суми, Слов'янськ, Торецькому, Харків.

Потрібно взяти всі документи, які абітурієнт має на руках, приїхати в освітній центр і заповнити освітню декларацію. Україна не визнає документи про освіту, видані ЛНР і ДНР, тому якщо абітурієнту потрібен атестат про закінчення 11 класів, то треба буде скласти іспити. Чи не ЗНО, а ДПА (державна підсумкова атестація). Потрібно скласти іспити з української мови, історії України. А також профільний предмет, за фахом, яку він вибрав.

А також профільний предмет, за фахом, яку він вибрав

Якщо абітурієнту треба свідоцтво про закінчення 9 класів, то необхідно скласти іспити за 9 клас. Не всі, а тільки українську мову, історію України, географію та правознавство.

Таким чином абітурієнт може отримати документи українського зразка за 9 і 11 клас, в яких у вкладиші стоятимуть оцінки тільки по цим предметам. За всіма іншими буде значиться «зараховано». На підставі цих документів можна зробити і до вузів, і в технікуми і в ПТУ.

Після того, як абітурієнти надійдуть до навчальних закладів України, вони, в процесі навчання, можуть здати іспити за 9 і 11 клас по всім іншим предметам, і це дасть право вступати в будь-який навчальний заклад країни.

Для того, щоб вступити на бюджет до технікуму або коледжу на базі 9 класів, необхідно завершити вступні іспити до 22 липня. А на базі 11 класу - до 7 серпня.

Ті, хто не надходить на бюджет, вони надходять на контракт і можуть складати іспити і в липні, і в серпні.

Якщо школярі хочуть здобувати освіту в українських школах, то вони можуть це робити дистанційно або здавати іспити екстерном. Їм потрібно тільки приїжджати і здавати в кінці року іспити. Бажано вибирати базові школи.

Ті, хто вчиться в 11 класі на дистанційному навчанні, можуть вибрати надалі вступ до вузу або технікум через освітній центр і тоді їм не потрібно здавати ЗНО. Але вони смогту здобути освіту лише в певних вузах. Або скласти ЗНО і вступити до будь-якого вузу України.

«Освіта - це стратегія побудова світу в Україні. Вступна кампанія-2018 стартувала и ми сподіваємося, что в цьом году более учнів будут вступаті до українських Навчальних Закладів », - сказав Ірина Жданова.

«Ми будемо створюваті всі умови, для того, щоб діти могли приїхати и Скласти міжнародні по, щоб звертаючись навчання у державі Україна», - підкреслив Ігор Стокоз.

Що потрібно зробити, щоб вступити до вузу через ОЦ «Донбас-Україна»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация