Які міста входять до складу Золотого кільця Росії

  1. Володимир - перлина Золотого кільця
  2. Суздаль
  3. Іваново - наймолодше місто Золотого Кільця Росії
  4. Кострома
  5. Сергієв посад і знаменита Троїце-Сергієва Лавра
  6. Ярославль - об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
  7. Переславль-Залеський
  8. Ростов - найстаріший місто Золотого Кольцаі

Термін «Золоте кільце Росії» існує вже понад 40 років. Він був придуманий якимось радянським літератором Юрієм Бичковим в 1967 році і відразу став успішним туристичним брендом для залучення іноземних туристів в існуючий тоді СРСР.

Фактично Золоте кільце - це група міст, зосереджених на території Центральної Росії і представляють певну історичну і культурну цінність. Сполучені автомобільними дорогами, вони формують символічне коло, що став уособленням культурної спадщини нашої країни. Більш того, багато хто з його міст і їх пам'ятки є об'єктами охорони Фонду Світової спадщини ЮНЕСКО.

Традиційно до складу Золотого Кільця Росії входять вісім міст - Володимир, Іваново, Кострома, Переславль-Залеський, Ростов, Сергієв посад, Суздаль і Ярославль. Всі вони розташувалися на території шести областей - Володимирській, Іванівській, Костромської, Московської, Нижегородської і Ярославської. Крім основного списку міст існує ще один, так званий дискусійний перелік, що включає вже більше 20 населених пунктів. Відвідування цих місць залежить від обраного туристичного маршруту і, як правило, визначається компанією організатором.


В Золоте кільце Росії входять: м.Олександрія, с.Боголюбово, г.Гороховец, м Гусь-Хрустальний, с. Кидекша, м.Москва, г.Муром, п.Палех, г.Плёс, г.Рибінск, г.Тутаев, г.Угліч, Г. Юри-Польський, г.Шуя і ряд інших міст, сіл і селищ. Загальновизнаною столицею Золотого кільця Росії вважається Володимир. З нього ми і почнемо короткий огляд основних міст туристичного маршруту Золоте кільце Росії.

Зміст статті:



Володимир - перлина Золотого кільця

Перлина Золотого кільця Росії і один з найдавніших російських міст, звичайно ж, Володимир. Місто знаходиться в 193 км від Москви на березі річки Клязьма. У 12 столітті Володимир був столицею Володимиро-Суздальського князівства, однак з часом втратив своє значення і під час росту Московської держави навіть придбав статус провінційного міста. Сьогодні Володимир - це великий промисловий і культурний центр центральної частини Росії з населенням близько 340 тисяч жителів.

Місто вражає своєю первозданною красою і збереглися до наших днів архітектурними пам'ятками, зокрема численними золотоглавими храмами і гостроверхими дерев'яними теремами. Пам'ятки Володимира також радують своїм різноманіттям і унікальністю.


Серед них: побудовані в 1164 році Золоті ворота, що оформляли свого часу головний вхід в найбагатшу і знатну князебоярську частина міста; Успенський собор - пам'ятник російського зодчества 12 століття, розписаний Андрієм Рубльовим, православний храм і одночасно державний музей; Дмитрієвський собор, стіни якого прикрашені білокам'яної різьбленням, з зображеннями людей і тварин, і багато іншого.

Суздаль

Суздаль (Володимирська область) - це невелике місто зі списку Золотого кільця Росії, з населенням трохи більше 10 тисяч чоловік, але, тим не менш, один з найкрасивіших міст Росії. Його по праву можна називати місто-музей, адже в ньому зосереджено близько 200 пам'ятників російської історії і культури. Будь-яка екскурсія по Суздаля включає, як правило, відвідування наступних пам'ятників: Суздальський Кремль, п'ять монастирів, Ансамбль торгової площі, Церква Бориса і Гліба, а також "Музей дерев'яного зодчества і селянського побуту". Однак це далеко не повний список і все залежить тільки від наявного часу.


Іваново - наймолодше місто Золотого Кільця Росії

Іваново - наймолодше місто Золотого Кільця Росії. Він був утворений лише в 1871 році на місці села Іваново, згадки про який сягають далеко в глиб історії. Місто має безліч повсякденних назв, серед яких «Ситцевий край», «Текстильна столиця Росії» і, звичайно ж «Місто наречених». Пам'ятки міста здебільшого відносяться до епохи конструктивізму - радянського авангардистського стилю, який отримав розвиток в 20-30-і рр минулого століття. Для цього стилю характерна лаконічність і строгість форм, чітка геометрія і монолітність зовнішнього вигляду. Яскравими представниками конструктивізму в Іваново є популярні - будинок «Корабель» і будинок «Підкова». Певний інтерес представляють також історико-революційні пам'ятники, старовинні купецькі будинки і об'єкти промислової архітектури.


Кострома

Кострома - це сучасний великий річковий порт і одночасно місто з багатовіковою історією. Він розташувався в 400 км від Москви на річці Волзі, і його чисельність налічує близько 270 тисяч чоловік. Місто Кострома - не тільки гідний член Золотого кільця Росії, він також входить до переліку об'єктів федеральної програми «Відродження історичних російських міст», що робить істотний вплив на розвиток його інфраструктури і робить його все більш привабливим і комфортним для відвідування як іноземними, так і російськими туристами.

Пам'ятки Костроми носять здебільшого релігійний характер. Серед них особливо виділяються: чоловічий Свято-Троїцький Іпатіївський монастир і його Троїцький собор, де свого часу жив, а пізніше у віці 16 років був призваний на царство перший російський цар з династії Романових - Михайло Федорович Романов, і жіночий Богоявленському-Анастасіін монастир, де зберігається чудотворна ікона Богородиці, одна з головних святинь царського дому Романових.


Сергієв посад і знаменита Троїце-Сергієва Лавра

Сергієв Посад (Московська область) знаменитий, перш за все, за рахунок знаходиться на його території пам'ятки культури і мистецтва - Троїце-Сергієвої Лаври, що представляє собою найбільший в Росії чоловічий монастир. Він був заснований на початку 14 століття преподобного Сергія Радонезького, і в середні століття був опорою московських правителів і грав важливу роль в політичному житті Давньої Русі. Ансамбль монастиря нараховує понад 50 будівель самого різного призначення, включаючи храми і собори, каплиці, лікарняні та казначейські палати, дзвіниці, трапезні, царські покої, де зупинялися царі під час приїзду в монастир, і навіть обеліск, що оповідає про життя обителі.


Ярославль - об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Ярославль - третій за величиною місто Центрального федерального округу з населенням понад 600 тисяч жителів. У 2010 році місто відсвяткувало своє тисячоліття, а за п'ять років до цієї знаменної події Історичний центр Ярославля, що включає в себе 140 пам'ятників архітектури, став об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Як і в більшості інших міст Золотого кільця Росії в Ярославлі основними пам'ятками є стародавні монастирі, церкви і собори. Наприклад, Спасо-Преображенський монастир, церква Іоанна Предтечі, церква Іоанна Златоуста і так далі.

Переславль-Залеський


Переславль-Залеський (Ярославська область) - провінційне містечко, центр національного парку «Плещеево озеро». Місто було засноване за наказом князя Юрія Долгорукого в 1152 році, а через кілька десятиліть після його заснування тут народився майбутній великий князь Київський і Володимирський - Олександр Невський. Переславль-Залеський привабливий для туристів не тільки своїми древніми архітектурними пам'ятниками релігійного характеру, а й унікальними музеями Праски, Чайника, Масок і Паровозів.

Ростов - найстаріший місто Золотого Кольцаі

Ростов (Ярославська область), або як його ще називають Ростов Великий, щоб не сплутати з Ростовом-на-Дону, знаходиться в 50 км від Ярославля та вважається одним з найстаріших міст Золотого Кільця Росії. Перші згадки про нього зустрічаються в «Повісті временних літ», запис за 862 рік. За такий тривалий період свого існування Ростов придбав багато пам'ятників важливою історичної цінності. До таких в першу чергу відноситься Ростовський Кремль, відомий більшості росіян по радянської кінокомедії «Іван Васильович змінює професію», а також Успенський собор і його дзвіниця, яка зробила Ростовські дзвони надбанням світової культури.


Щоб детально і в повній мірі ознайомитися з усіма містами Золотого кільця Росії знадобиться не менше місяця. Однак для зручності як російських, так і іноземних громадян туристичні компанії пропонують різні варіанти маршрутів. Це можуть бути поїздки тривалість від 3 до 7 днів, тури вихідного дня, подорожі на автобусі або теплоході, що включають розважальні заходи чи ні, і так далі. У будь-якому випадку, кожен бажаючий дізнатися ближче, що ж таке Золоте кільце Росії, зможе підібрати тур, який підходить саме йому.

Стаття захищена законом про авторські та суміжний правах. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкове.

Теги: Золоте кільце Росії

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация