Які овочі мамі, що годує можна їсти, не боячись нашкодити здоров'ю дитини

  1. Які овочі, і в якому вигляді можна їсти мамі, що годує
  2. Чи не рекомендовані овочі при грудному вигодовуванні

Якість грудного молока і швидкість відновлення виснаженого організму жінки після тривалого періоду виношування малюка багато в чому залежить від того, наскільки добре харчується відбулася матуся

Якість грудного молока і швидкість відновлення виснаженого організму жінки після тривалого періоду виношування малюка багато в чому залежить від того, наскільки добре харчується відбулася матуся.

Погане харчування позбавляє її і стрімко зростаючого грудничка життєво-важливих «будівельних» речовин з цієї причини, щоденний раціон повинен бути безпечним і максимально збалансованим, вітамінізованим і багатим корисними мікро- і макроелементами, особливо в осінньо-зимовий період.

Основними помічниками в процесі збагачення організму, отже, і грудного молока, необхідними мінералами є овочі.

Власне, сьогодні ми пропонуємо вам розібратися в тому, які овочі можна їсти при грудному вигодовуванні і чим вони гарні, а також від будь бажано відмовитися, щоб уникнути виникнення неприємностей, перш за все, у дитини.

Які овочі, і в якому вигляді можна їсти мамі, що годує

Не секрет, що при грудному вигодовуванні, меню жінок складається з обмеженого продуктового набору. Благо, це триває всього 2-3 місяці з моменту появи малюка на світ. У міру його дорослішання, табу на більшість видів продуктів знімається, і мама поступово повертається до свого звичного раціону, скоригованого в бік здорового харчування.

В даному випадку, овочі стають його основою, малюк ж вчиться перетравлювати рослинну їжу, отримуючи з неї все те корисне, що було накопичено нею в період активного дозрівання.

Отже, дозволені овочі при грудному вигодовуванні такі:

  • Картопля - він багатий тіаміном - безцінної амінокислотою для дитини;
  • Морква - в ній багато каротину і вітаміну B6, речовини, що бере участь в обміні білків і жирів і їх повноцінному засвоєнні організмом;
  • Буряк - в ній міститься величезна кількість «вітаміну здоров'я» (вітаміну С);
  • Огірки - в них міститься йод, необхідний для здоров'я щитовидної залози;
  • Цукіні і кабачки - з них малюк і мама отримують калій, кальцій, магній, мідь і залізо;
  • Солодкий перець - джерело рутина і калію - речовин, що зміцнюють капіляри;
  • Помідори - хороші при прояві анемії, оскільки в них в достатній кількості міститься залізо і цинк;
  • Баклажани - вони славляться наявністю в собі величезну кількість пектинів - речовин, що стабілізують обмін речовин;
  • Зелена цибуля - багатий на флавоноїди, що особливо важливі на тлі погіршення екологічної ситуації;
  • Селера - натуральні ліки при здутті живота, збагачене вітамінами групи В і С і каротином;
  • Брокколі - джерело бета-каротину і речовин, що підвищують метаболізм в організмі;
  • Цвітна капуста - вона покращує мікрофлору кишечника і містить в собі фолієву кислоту, необхідну для розумового розвитку дитини.

Як бачимо, продуктове різноманітність досить велике, а якщо врахувати, що ці продукти можна подати до столу приготованими за кількома технологіями, то переживати про задоволення смакових потреб вже не доводиться.

В ідеалі, овочі при грудному вигодовуванні бажано вживати після термічної обробки. Їх можна:

  • відварити;
  • згасити;
  • приготувати на пару;
  • запекти.

Улюблена смажена картопля мамі, що годує протипоказана. Але, її можна замінити не менше смачним блюдом - печеною картоплею або ніжним молочним пюре із зеленню.

Морква, кабачки, баклажани, томати і той же картопля можуть стати складовими овочевого рагу, яке також рекомендується до вживання при грудному вигодовуванні. До речі кабачки здатні допомогти впоратися мамі з набряком, тому уникати їх в розпал овочевого сезону, значить - шкодити собі.

«Місцеві» огірки і цибуля, природно в сезон, доступні мамі в сирому вигляді і практично в необмежених кількостях. Як правило, ці овочі при годуванні груддю не надають газообразующего ефекту, і не доставляють проблем з травленням у дитини.

Цвітна капуста і брокколі - делікатесні продукти, якщо приготувати їх на пару або додати в суп. У такому вигляді вони зберігають в собі всі свої вітаміни і дозволяють вдало поекспериментувати зі звичними видами страв.

Наприклад, броколі - популярний ресторанний інгредієнт, з якого можна приготувати чудовий крем-суп з сухариками.

Що стосується буряка і солодкого перцю, то вводити їх в свій раціон слід обережно, не поспішаючи. Тут же варто згадати про сирої моркви. Іноді, ці овочі викликають у дітей алергічні реакції: почервоніння на шкірі, висип і ін.

Іноді, ці овочі викликають у дітей алергічні реакції: почервоніння на шкірі, висип і ін

Чи не рекомендовані овочі при грудному вигодовуванні

Незважаючи на те, що всі дари полів і городів володіють певними цінними властивостями, все ж є такі, яких слід уникати мамі, що годує. В першу чергу до них відносяться продукти, при вживанні яких у дитини проявляється вроджена алергія.

Ними можуть бути редька, хрін, помідори, баклажани, редис, цибулю і мн. інше. Сюди ж відноситься часник, що при попаданні в молоко, надає йому гіркуватий присмак і характерний відлякує запах.

Втім, правильна термічна обробка не дає алергену / запаху ні шансу на життя.

Далі список поповнюється несезон овочами, завезеними з теплих країн або вирощеними в теплицях. Як правило, користі від них мало, а ось шкоди більш, ніж достатньо, оскільки методи обробки, включаючи способи стимуляції їх росту, аграрії тримають під сімома печатками.

Ну і останнє, при грудному вигодовуванні не варто їсти овочі з банок. Маються на увазі соління, ароматні і смачні, але абсолютно протипоказані мамі, що годує. У них можуть міститися небезпечні сполуки - оцет, сіль, гострі прянощі і приправи. Грудничку знайомитися з ними слід в останню чергу, давши можливість його органам травлення набрати силу і виробити необхідний комплект ферментів.

Тепер про овочі, рекомендованих годуючим мамам, ви знаєте все, або майже все, адже в даному питанні все дуже індивідуально.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация