«Якщо ти не вирішуєш, значить вирішують за тебе»

  1. Навіщо потрібно йти на вибори, і чи так уже це важливо?
  2. Що рухає виборцями?
  3. «Це питання відповідальності»
  4. Проголосуй там, де тобі зручно
  5. «Умійте розділяти свої права і відповідальність з державою»
  6. Чому я йду на вибори?
  7. 5 причин, щоб піти на виборчу ділянка 18 березня 2018 року:

Фото: russianstock.ru

Навіщо потрібно йти на вибори, і чи так уже це важливо?

Трохи більше місяця залишається до початку головних виборів в країні. 18 березня 2018 року громадяни Росії оберуть свого президента. У республіці Бурятія 715 139 осіб зможуть віддати голос кандидату, якому довіряють.

Центральна виборча комісія (ЦВК) опублікувала відомості про чисельність виборців , Зареєстрованих в Росії - їх майже 109 мільйонів. За межами країни перебувають ще 1,8 млн росіян з активним виборчим правом.

За даними ВЦИОМ - 79% росіян мають намір брати участь у голосуванні на майбутніх виборах.

Що рухає виборцями?

Левада-центр з'ясував мотиви росіян, які вирішили прийти на вибори або ігнорувати їх.

Як виявилося, більшість росіян (45%) збираються піти на вибори, тому що вважають це своїм громадянським обов'язком. Ще 24% хочуть підтримати свого кандидата або побоюються, що їх бюлетень використовують інші. 13% хочуть вплинути на результат виборів, і 10% вважають, що їх голос допоможе змінити справи в країні на краще.

Відмовилися голосувати пояснюють свій вибір тим, що їх участь нічого не змінить (33%), і відсутністю інтересу до політики (24%). 22% не вірять, що вибори будуть чесними, 17% не бачать серед кандидатів гідних політиків.

«Це питання відповідальності»

Олексій Комбаї, завідувач кафедри політології та соціології БДУ, кандидат політичних наук:

- Майбутні вибори можна порівняти з референдумом в країні - Майбутні вибори можна порівняти з референдумом в країні. Якась контрольна точка, яка визначає, куди стане рухатися держава. Або ми дотримуємося колишнього політичного вектора розвитку, або кардинально міняємо курс. Саме тому так важлива легітимація влади - чим більше людина прийшло на вибори і проголосували за існуючу політичну систему, тим більше довіри до влади.

Якщо згадати історію, довгий час люди боролися за те, щоб у них були спільні права, щоб вони могли вирішувати долю держави, в якому живуть. І коли ми не користуємося тим, що у нас є, автоматично повертаємо себе в минуле, коли був раб і господар. Тоді раби не мали права голосу, і за них вирішував господар. Потрібно розуміти, при прояві політичного абсентеїзму (ухилення виборців від участі в голосуванні на виборах. - Прим. Ред.) За людину, що не з'явився на виборчу дільницю, вирішує хтось інший. Тут алгоритм простий: якщо ти не вирішуєш, значить вирішують за тебе. І прийти або не прийти голосувати - це вже не питання особистого вибору, а питання відповідальності. І ця відповідальність повинна формуватися з раннього дитинства.

Я вважаю, наше суспільство досить свідоме. На виборах президента РФ в Бурятії буде досить висока явка. За Улан-Уде традиційно нижче, в районах республіки - дуже хороша. Думаю, по Бурятії в цілому 65 - 70%. А може, навіть і вище.

Спираючись на показники електоральної активності в Бурятії на минулих виборах президента Росії, можна погодитися з прогнозом місцевого політолога.

Так, у 2008 році на виборах президента РФ по всій республіці проголосувало понад 71% виборців. У Окинском і Кіжінгінском районах явка перевищила 90%. Ще в шести - Тункінской, Селенгинськом, Іволгинському, Баргузинском, Закаменськ і Тарбагатайского - був подоланий 80% -ву межу. В Улан-Уде тоді найбільш свідомими стали жителі Радянського району, свій громадянський обов'язок виконали 77% виборців. У Залізничному та Жовтневому явка була нижче і склала приблизно 67%.

У 2012 році прийшли віддати свій голос за того чи іншого кандидата 66,15% виборців. Найбільшу активність проявили жителі Закаменськ району республіки - там проголосували 78,93% від загального числа виборців. В Улан-Уде проголосували 66,29% осіб. Найнижча явка тоді була зареєстрована в Муйський районі - 47,02%.

Проголосуй там, де тобі зручно

Можливо, явка в цьому році стане вище за рахунок деяких нововведень. Наприклад, введення практики «Мобільного виборця» .

Тепер взяти участь у виборах простіше, зробити це можна на будь-якому заздалегідь певній виборчій дільниці. Для цього з 31 січня по 12 березня потрібно подати заяву в будь-яку територіальну або дільничну виборчу комісію, багатофункціональний центр або через портал державних послуг. Крім цього, з 25 лютого по 12 березня з цього питання можна звернутися і в будь-яку дільничну виборчу комісію (ДВК). До слова, в місяць по Бурятії здійснюють пересування в середньому 13 000 чоловік.

Один з них, житель Санкт-Петербурга, активно подорожує по Росії, недавно приїхав до Бурятії. У день виборів він буде далеко від дому та ще не знає, де буде голосувати.

- Якщо чесно, я не знаю, чи піду на вибори. У мене чомусь включається маленький гвинтик людини Достоєвського, від якого нічого не залежить. Завжди, коли голосував, обирали не того, за кого віддавав свій голос. Звідси і прийшло відчуття маленької людини, від якого нічого не залежить. У той же час я чудово усвідомлюю: від того, що відбувається в країні, куди вона піде, куди стане рулити, залежить і моє життя. Правда, в моєму житті зараз великі особисті проблеми, треба їх влаштовувати. З власним маленьким державою зараз все погано. Виходить, я концентруюся на своїх проблемах, які ніяк не дозволяються. А що держава? Як-небудь і без мене впорається, - каже Петро Утохін і тут же додає: - Спасибі, що розповіли про програму «мобільний виборець». Значить, час ще є до виборів, і, можливо, ноги мене донесуть до виборчої урни.

Така позиція людини знайома багатьом. Це і змусило нас звернутися до виборчої комісії республіки.

«Умійте розділяти свої права і відповідальність з державою»

Дмитро Івайловскій, голова виборчої комісії Бурятії:

- «Не віримо у владу», «нам не цікаво» - це відмовки, які показують внутрішній стан людини, його розгубленість - «Не віримо у владу», «нам не цікаво» - це відмовки, які показують внутрішній стан людини, його розгубленість. Тут постає питання: чи збігаються особисті інтереси людини з інтересами держави? При цьому в Росії йде маніпуляція свідомістю громадян. Якщо говорять, не ходіть на вибори - підміняються поняття, щоб люди не вирішували питання самостійно, - міркує Дмитро Івайловскій.

В ході нашої розмови він зазначив, що державі можна дати характеристику через певні інститути. І один з них - це вибори.

- Чому треба йти голосувати? Для того щоб країна була єдиною, самостійною, незалежною і залежала тільки від своїх громадян, їх волі. А воля трансформується тільки через праворозуміння, знання, вміння свої права і відповідальність розділяти з державою. І згодом вимагати з того, кого ми з вами обираємо, - пояснив голова виборчкому.

Чому я йду на вибори?

Євгенія Балданова, студентка першого курсу ВСГУТУ, будівельний факультет:

- Я в перший раз піду на вибори. Питання «йти чи не йти» не варто. Це громадянський обов'язок. У нас демократія, ми вибираємо свого президента. Є кандидати, і ми серед них вибираємо. Робиться це для хорошого життя, процвітання держави. Якщо країні добре, значить, і нам, людям, це на благо.

Галина Горбатих, голова Регіонального відділення громадського фонду інвалідів-візочників «Суспільство без бар'єрів»:

- Ми самі будуємо наше громадянське суспільство, тому важливо висловлювати свою думку. Зараз законодавство змінилося, і людина з інвалідністю при голосуванні може скористатися допомогою іншого виборця. Наприклад, у виборця-інваліда немає кисті рук. Тоді помічник може зайти разом з ним в кабінку для голосування і допомогти висловити його волевиявлення.

Тумур Дондуков, підприємець:

- Ми є генеральним партнером акції «А я піду 2018». Потрібно прийти на виборчу дільницю і зробити Селфі. Учасники з найкращими фотографіями отримають вісім iphone 8, два iphone 7 і спецприз на суму 10 000 рублів від Z Club. Ми робимо це, тому що розуміємо, частка що беруть участь у виборах від 18 до 30 років дуже маленька. І так як світом останнім часом править «хайп», вирішили привернути увагу молоді подібним чином.

А для себе особисто я давно вирішив, що участь у виборах є доступною формою волевиявлення громадян. Повноцінний громадянин обирає не просто певну людину, а надію, з якою він пов'язує кандидата на краще життя у зовнішній політиці, економічній, соціальній та інших сферах.

Оюна Гончікдоржіева, директор МБОУ «Тегдінская ЗОШ» Хорінськ району:

- Конституція РФ встановлює, що кожен з нас має право брати участь в управлінні справами держави. Управління державою вимагає всебічного знання положення в країні, високого професіоналізму в прийнятті рішень, тому нам з вами належить право вирішувати, хто саме буде представляти наші інтереси в найближчі 6 років. Від кожного голосу залежить майбутнє сім'ї, району, республіки і Росії в цілому. Держава бере на себе зобов'язання і відповідає за ним перед кожним, хто проголосував.

У наш час на вибори ходять в основному люди зрілого віку, а ось молодь вважає за краще цього не робити, стверджуючи, що їх голос нічого не вирішує. Це в корені невірна думка, адже кожен голос може змінити не тільки ваше життя, але і життя ваших рідних і близьких.

Навіщо все-таки ми повинні йти на вибори? Головна причина - поліпшення якості життя. Голосуючи за того чи іншого кандидата, ми сподіваємося на стабільність в країні, на право працювати і розвиватися, на гідне життя.

Вибори - це не просто конституційне право, це, перш за все, обов'язок кожного з нас як громадянина нашої Батьківщини.

Зорігто дамби, індивідуальний підприємець:

- Обов'язково піду на вибори. Ніколи їх не пропускав. Так ми робимо вибір за майбутнє наших дітей, за нашу країну. Важливо висловлювати свою думку. Я не хочу, щоб мій голос пропав. Для мене важливо віддати голос свого кандидата. І розуміти, що я голосував за цю людину. Це моя громадянська ініціатива.

Тамара Глушкова, пенсіонерка:

- Обов'язково піду, щоб підтримати свого кандидата. Кожен з нас може висловити свою точку зору. А потрібно це для того, щоб країна краще розвивалася.

Тетяна Перевалова, працівник залізниці:

- Я патріот своєї країни. Для мене важливо, хто буде займати місце президента, хто буде керувати державою. У кожного є своя думка, і його потрібно висловлювати. Після виборів сподіваюся, що життя стане позитивніше. Навіть питання з соціальним страхуванням, дитячими садами, робочими місцями, медициною і іншими аспектами вирішуються в кращу сторону.

5 причин, щоб піти на виборчу ділянка 18 березня 2018 року:

  • Спільно вибрати курс майбутнього Росії у зовнішній і внутрішній політиці.
  • Підтримати свого кандидата.
  • Вплинути на ситуацію в країні. Якщо ваш кандидат набирає високу кількість голосів, але не перемагає, його погляди, програма так чи інакше враховуються в державній політиці.
  • Проконтролювати, що твій голос врахований. Виконати громадянський обов'язок.
  • Продемонструвати легітимність (законність) виборів. Чим більше виборців прийде на вибори, тим на більшу кількість людей зможе спиратися майбутній президент Росії.

Навіщо потрібно йти на вибори, і чи так уже це важливо?
Що рухає виборцями?
Що рухає виборцями?
А що держава?
Тут постає питання: чи збігаються особисті інтереси людини з інтересами держави?
Чому треба йти голосувати?
Чому я йду на вибори?
Навіщо все-таки ми повинні йти на вибори?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация