Главная Новости

Актуальні питання бухгалтерського обліку та фінансової звітності в бюджетних установах

Опубликовано: 15.01.2019

видео Актуальні питання бухгалтерського обліку та фінансової звітності в бюджетних установах

Особливості бухгалтерського обліку основних засобів та нематеріальних активів за МСФЗ
Актуальні питання бухгалтерського обліку та фінансової звітності в бюджетних установах

(Відповіді на запитання з вебінару, що відбувся 11.09.2018)



До якої вартості застосовувати вартісний критерій 6000 грн під час оприбуткування комп’ютерної техніки? Чи залежить субрахунок від КЕКВ, за яким придбано техніку?

ВІДПОВІДЬ:  У цьому випадку потрібно розглядати комплексно бюджетне законодавство та вимоги стандартів із бухгалтерського обліку в держсекторі. Визначаючи КЕКВ для придбання основних засобів, необхідно керуватися нормами Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну України від 12.03.2012 р. № 333, далі — Інструкція № 333).


Газета "Бюджетна бухгалтерія" - професійне видання для бухгалтерів

За кодом 3100 «Видатки» здійснюють видатки на придбання або створення основних засобів  (далі — ОЗ), окремих інших НМА, збільшення вартості активів унаслідок  поліпшення об’єкта  (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо),  капітальний ремонт , створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів (пп. 3.1 Інструкції № 333).

Згідно з пп. 3.1.1 Інструкції № 333, під час придбання необоротних активів застосовується КЕКВ  3110  «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» —  для придбання або створення ОЗ , окремих інших НМА, перелічених у цьому підпункті. Під іншими НМА мають на увазі лише ті, що перелічені у пп. 3.1.1. Серед предметів, які придбавають за таким кодом, є  оргтехніка, комп’ютерна техніка , кондиціонери, що за вартістю будуть віднесені до об’єктів ОЗ.

За КЕКВ 2210  «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» здійснюють витрати в разі придбання, зокрема:  малоцінних предметів ; придбання та виготовлення  меблів, жалюзі, ролетів, металевих ґрат, віконних та дверних блоків  тощо;  комплектувальних виробів і деталей для ремонту  всіх видів виробничого та невиробничого обладнання;  витратних й інших матеріалів  до комп’ютерної техніки та оргтехніки (п.п. 6–8 пп. 2.2.1 Інструкції № 333).

Отже, залежно від вартості комп’ютерна техніка може потрапити як до складу ОЗ, так і до складу малоцінних необоротних матеріальних активів (далі — інші МНМА).

Вартісний критерій щодо розмежування на об’єкти ОЗ і МНМА містить абз. 2 пп. 3.2.3 р. ІІ НП(С)БОДС 121 «Основні засоби».

<…>

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформит и передплату на улюблене видання !

Щоб БЕЗКОШТОВНО   отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:

Читайте также

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss