Альфа і Омега - богословський альманах вже в Мережі!

  1. Альфа і Омега: без богословського снобізму
  2. Журнал продовжує своє життя
  3. Те, що він стає доступним для всіх через інтернет-версію, дає можливість журналу продовжувати своє життя.
  4. Спокійно, без екзальтації
  5. Чи будуть зміни?
  6. Адже і Марина Андріївна кілька разів різко повертала кермо, змінювала формат, коло тем.
  7. Довідка про альманах "Альфа і Омега"

На порталі «Православ'я і світ» будь-який бажаючий може отримати в режимі он-лайн доступ до публікацій альманаху «Альфа і Омега» . Про публікацію архіву і про перспективи відродження журналу розповідають ті, хто так чи інакше з ним пов'язаний.

Альфа і Омега: без богословського снобізму

Архімандрит Сава (Мажуков), насельник Свято-Нікольського чоловічого монастиря (Гомель, Білорусь):

Журнал "Альфа і омега" - це видання унікальне у багатьох відношеннях. Зазвичай православні журнали групуються по якомусь видовою ознакою: наукові, офіційні, популярні або вузько публіцистичні, з політичним забарвленням або навіть полусектантскімі мотивами.

На порталі «Православ'я і світ» будь-який бажаючий може отримати в режимі он-лайн доступ до публікацій   альманаху «Альфа і Омега»

Архімандрит Сава (Мажуков)

На цьому тлі «Альфа і Омега» - журнал, який зруйнував всі стереотипи релігійної журналістики.

На його сторінках якісно і глибоко говорилося про серйозні речі, але так, що це вільно читалося і богословом, і самим звичайним читачем.

Богословські видання найчастіше перетворюються в богослов'я для богословів, це «плацдарм» для жаданих претендентами наукових публікацій або «закритий клуб для своїх».

В «Альфі і Омезі» богослов'я було присутнє на найвищому рівні, і цей стандарт підтримувався Мариною Андріївною Журінской : Вона сама була блискучим вченим і у неї були серйозні вимоги до текстів та до авторів. І ця вимогливість надихала авторів настільки, що в підсумку виходили цікаві тексти, позбавлені, я б сказав, богословського снобізму. Вони викликали великий інтерес і живий відгук у звичайного читача.

Це я можу сказати, навіть судячи і по собі і по моїм друзям, які читали цей журнал, не будучи професійними богословами, спантеличувалися, міркували над піднятими проблемами, хоча вони і були специфічно богословськими.

З іншого боку, цей журнал завжди був ясним відображенням церковного життя, і Марина Андріївна публікувала і проповіді, і спогади, і тексти на злободенні теми, і це були, підкреслю, дуже особисті тексти. Коли ти занурюєшся в читання цього видання, створюється відчуття, що підкріплюється в тому числі і численними редакторськими примітками, що ти знаходишся вдома у свого доброго друга, дуже гарного вченого і просто доброзичливу людину. Затишно, спокійно і окрилює.

Тому дуже добре, що з'явиться електронний архів журналу, доступний в зручний час будь-якому читачеві.

Звичайно, «Альфу і Омегу» важко уявити без Марини Андріївни .

Цей журнал уже ніколи не буде колишнім. Але відроджувати все-таки варто, взявши головну установку, яка спочатку була закладена в ньому.

Яким буде журнал - залежить від редакторської команди. Тут потрібно навіть не професіоналізм журналіста або вченого, а просто редакторська воля ...

У будь-якому випадку - це унікальне видання потрібно підтримати, зберегти хоча б тому, що якщо і був в нашій церковній історії справжній загальцерковний журнал, позбавлений наукової або ідеологічної замкнутості, то «Альфа і Омега» відповідав цьому завданні, як ніщо інше. Це зразок, ікона справжнього церковного видання.

І на заявлені в ньому критерії треба рівнятися. Інакше ми будемо як і раніше ховатися в своїх автономних «квартирках» - богослови будуть варитися у власному соку, єпископи - задовольнятися церковним офіціозом, публіцисти чи духовні чада видатних батюшок - ховатися за своїми журналам. Повинно бути загальноцерковне спілкування - добродушне, доброзичливе, без снобізму, і при цьому будує діалог на дуже високому рівні.

Журнал продовжує своє життя

Протоієрей Олексій Уминський

Протоієрей Олексій Уминський, настоятель храму Живоначальної Трійці в Хохлах (Москва):

За час існування журналу « Альфа і омега »Марина Андріївна Журінская змогла об'єднати навколо цієї збірки величезна кількість прекрасних авторів; змогла дуже правильним чином сформулювати завдання, актуальну для Церкви на той період. І тому зібраний нею архів журналу, який був переданий потім порталу «Православ'я і світ», - дуже цінний, цікавий і актуальний.

Те, що він стає доступним для всіх через інтернет-версію, дає можливість журналу продовжувати своє життя.

Існує і перспектива відродження паперової версії. Є велика надія, що в доступному для огляду майбутньому новий номер журналу вийде в друк: він уже сформований.

Спокійно, без екзальтації

Віктор Сударіков, публіцист, блогер:

Журнал « Альфа і омега »Являє собою унікальне поєднання наукового підходу, використання святоотцівської спадщини і цікавого, доступного розмови про вічне. На моїй пам'яті в православних виданнях такого не траплялося жодного разу. Досягалося це подвижницькою працею і енциклопедичними знаннями пріснопам'ятної Марини Андріївни Журінской, яка при цьому дуже докладно радилася з духовно досвідченими пастирями, першим з яких був протоієрей Гліб Каледа .

Віктор Сударіков

Тлумачення Святого Письма, відкриття забутих сторінок історії, коментовані переклади не видавалися праць подвижників і проповідників різних століть - найцінніше спадщина, яке не повинно зберігатися під спудом.

Спокійний і серйозна розмова про християнську віру, з опорою на досвід Церкви - тверезий, без екзальтації, без скочування в сьогохвилинне, але в той же час не відірваний від життя людини в світі і в Церкві - дуже потрібен сьогодні, так що продовження видання журналу було б прекрасною справою.

Хоча, безсумнівно, важким - оскільки «планка» піднята дуже високо, від укладачів потрібно рідкісне поєднання віри, ерудиції, інтелігентності та самовіддачі.

Чи будуть зміни?

Яків Тестелец, доктор філологічних наук:

Можна тільки вітати, що матеріали журналу будуть опубліковані онлайн . «Альфа і Омега» - це ціла епоха в православному книговиданні дев'яностих і нульових років. Новий номер журналу повинен вийти в традиційному паперовому форматі в кінці весни або на початку літа. Ми сподіваємося, що вдасться в підсумку випускати три номери в рік, як було і раніше.

Яків Тестелец

Поки ми прагнемо зробити журнал так, щоб в головному, в ідеї християнської освіти, він не відрізнявся від попередніх випусків. Але якісь відмінності виникнуть безсумнівно: час змінилося, зараз ситуація інша, ніж в дев'яності і навіть в «нульові».

Адже і Марина Андріївна кілька разів різко повертала кермо, змінювала формат, коло тем.

І сьогодні потрібні зміни: змінюється час, «порядок денний», змінюються потреби читачів. Але ми поки намагаємося зберегти різноманітність матеріалів в усьому спектрі - від наукових статей до проповіді і церковної публіцистики.

Довідка про альманах "Альфа і Омега"

« Альфа і омега »- некомерційний культурно-просвітницький журнал, присвячений богословських питань православ'я.

Журнал був заснований навесні 1994 року за ініціативою філолога Марини Журінской (1941-2013), щоб познайомити читачів, як церковних, так і нецерковних, з реальним станом справ в біблеїстиці.

В основу принципів журналу був покладений і древній святоотцівський погляд на світську культуру, згідно з яким все в ній, що ні суперечить вченню Христа, може бути сприйнято Церквою і осмислено через призму Євангелія.

Підготувала Оксана Головко

Чи будуть зміни?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация