Алмаз Шах, Орлов, Хоупа і інші індійські діаманти

  1. Кох-і-Нор
  2. регент
  3. Орлов
  4. Деріанур
  5. Сансі
  6. Шах
  7. Шах-Акбар
  8. Ніссакі
  9. Тадж-е-Мах
  10. Пиготт
  11. Євгенія
  12. Хоуп
  13. Австрійський жовтий алмаз
  14. зірка Есте
  15. Полярна зірка
  16. низам
  17. Білий дрезденський алмаз
  18. Зелений дрезденський алмаз
  19. Жовтий дрезденський алмаз
  20. Павло I
  21. Камберленд

Раніше великі алмази вага яких був більше 100 карат в Індії знаходили дуже рідко. Ще в старі часи ці рідкісні алмази Індії дуже сильно цінувалися, а в наш час їх використовують в якості матеріального вкладення так як ціна на такі алмази ні коли не впаде. Дуже багато знайдені діаманти в Індії відомі всьому світу.

Кох-і-Нор

Цей алмаз Кох-і-Нор або в перекладі Гора світла був знайдений в Південній Індії в копальнях Голконди. Цей знайдений алмаз важив 800 каратів. Існує легенда, що на початку він потрапив до засновника династії Великих Монголів, потім він прикрасив церемоніальний Павиний трон Шаха-Джехана. Після цього Кох-і-Нор захопив перський шах Надир і відвіз його в Ісфаган разом з іншою здобиччю. У 1747 році афганець Ахмад Абдалі спробував захопити владу але спроба не вдалася. В результаті шах Надир був убитий, а алмаз Кох-і-Нор разом з відомим рубіном Тимура дісталися афганцю які він відвіз в Кандахар. Там він створив королівську династію і отримав ім'я Дурр-и-Дауран. Алмаз зберігався у нього до 1773 року поки він не помер і він дістався його синові Тимуру. Тимур не захотів перебувати в Кандохаре і переїхав в Кабул і перевіз туди всі скарби. У 1793 році помер Тимур і почалася зміна влади. Спочатку влада дісталася Заман-Мірзі який був п'ятим сином з дванадцяти синів Тимура. Але незабаром хитрий Ранджит Сінгх потрапив на трон але протримався на ньому дуже небагато, він був повалений своїм же братом Махмудом. Незабаром і Махмуда скинули і на троні опинився Шуджа-Уль-Мулька який під час бунту в 1813 році втік до Лахор не забувши прихопити з собою коштовності. У Лахорі Шудже-Уль-мулька надав притулок раджа Ранджит Сингх але за це зажадав всі коштовності в тому числі і алмаз Кон-і-Нор які він зберігав в Тошахане недалеко від Лахора.
У 1849 році скарби разом з алмазом потрапило в Ост-Індської компанії. У 1850 року 3 червня алмаз був подарований лордом Далхаузі від компанії королеві Вікторії. У 1851 році алмаз був виставлений на Великій виставці в первісної індійської огранювання. Однак в 1852 році під керівництвом королівського мінеролога Джеймса Теннанта Кох і Нор алмаз пере-огранили в низький діамант в зв'язку з чим його вага зменшилася з 191 карата до 108,9 карат. Така обробка була не досконалою і тому тільки злегка поліпшила його гру на світлі. В результаті алмаз втратив первісну форму і перестав бути відомим.
Королева Вікторія носила цей неправильно оброблений алмаз у вигляді брошки. Після смерті королеви Вікторії алмаз прикріпили до Державної короні по центру переднього хреста. Цією короною користувалися королева Олександра, а потім королева Марія. Для коронації королеви Єлизавети фірма Гаррард і К виготовила нову корону на якій і був закріплений цей алмаз.

регент

У 1701 році був знайдений алмаз вагою в 410 каратів який назвали Регент. Цей алмаз знайшли в Південній Індії на алмазних копальнях Партіаля на Кистина який розташований в 240 км від Голконди. Перська купець Джамчунда продав алмаз Регент за 20400 фунтів губернатору форту Св. Джорджа Вільяму Пітту який віддав камінь на огранювання. Цей алмаз англійці огранювати протягом 2 років і в підсумку він став важити 140,5 каратів. Кажуть, що огранювання обійшлася Пітту в 5000 фунтів, а продавши залишки залишилися після ограновування виручили ще 7000 фунтів. У 1717 року Пітт продав камінь герцогу Орлеанському за 3750000 франків, що дорівнювало в той час 135000 фунтам. У 1722 році для коронації Людовіка XIV була виготовлена ​​корона куди цей алмаз і вставили. У 1792 року 12 серпня алмаз вкрали з Гард-мебл але через деякий час був підкинутий назад в цілості й схоронності.
У XVIII столітті Наполеон використовував цей алмаз в якості застави для постачання своєї армії всім необхідним. Потім алмаз разом з короною був викуплений на аукціоні і поміщений в Лувр. У 1940 році гітлерівські війська захопили Париж і алмаз був переміщений в замок Шамбор де був захований за панеллю мармурового каміна. У наш час цей великий індійський алмаз в Луврі розміщений і його розміри складають 30х29х19 мм.

Орлов

Цей алмаз був знайдений в Індії на коллурскіх копальнях Голконди на початку XVII століття. Алмаз Орлов також називають як алмаз Амстердам або алмаз Лазарєв.

Алмаз Орлов також називають як алмаз Амстердам або алмаз Лазарєв

Алмаз Орлов фото

Орлов камінь вагою в 300 каратів вдавав із себе уламок відокремився від великого алмаза по площині спайності. З цього уламку можна визначити що вага алмаз мав форму округлого додекаедру і важив би близько 450 каратів. Шах-Джехан придбав цей камінь і наказати його огранувати. Алмаз Орлов огранили у вигляді індійської троянди у якій було багато маленьких граней розташованих ярусами і його вага стала 199,6 каратів. Базу алмазу зробили відповідної площині відколу, а розміри його стали 22х35х31 мм. Існує легенда, що це алмаз з блакитно-зеленим відтінком був одним з глазов статуї Брами яка перебувала в храмі на одному з острівців річки Каувері близько Трічінополі в Мадрасі.
На початку XVIII століття в храм влаштувався охоронцем французький солдат який і вкрав діамант Орлов, а потім продав його капітану англійського корабля за 2000 фунтів. Капітан привіз алмаз в Лондон і продав його за 12000 фунтів. У 1773 році в Амстердамі алмаз купив князь Григорій Григорович Орлов у вірменського купця Лазарєва. Потім алмаз граф Орлов подарував імператриці Катерині II. Алмаз Орлов вставили в різьблену срібну оправу і закріпили на верхній частині Російського державного скіпетра. У наш час увінчаний діамантом Орлов жезл зберігається в алмазному фонді Росії.

Деріанур

Цей блідо рожевий алмаз був знайдений в Індії на Коллурскіх копальнях. Про цей алмаз майже нічого не було відомо тільки те що Шах Надир захоплюючи Індію захопив багато скарбів і в тому числі алмаз Деріанур. Цей алмаз довгий час знаходився в скарбниці іранського шаха, а в 1791 році його побачив Харфорд Джонс і припустив, що це той самий алмаз який бачив в 1642 році Жан-Батист Таверньє 3 перебуваючи в Голконде. Він описав великий алмаз вагою в 242 карата який був встановлений в таблитчатих форму вагою.
Цей алмаз разом з іншими алмазами був відомий під назвою Велика таблиця. На підставі цього опису було встановлено що Деріанур в даний час вставлений в золоту прямокутну оправу разом з іншими невеликими алмазами. Однак вага його 176 карат і це вказує на те що ймовірно він був розколотий. Ймовірно всього друга частина цього алмаза була пере-ограновані та вставлена ​​в тіару яка знаходиться в шахський скарбницях.

Сансі

Початок історії цього алмаза невідома. Цей алмаз Сансі мигдалеподібної форми покритий з обох сторін безліччю дрібних граней.

Цей алмаз Сансі мигдалеподібної форми покритий з обох сторін безліччю дрібних граней

фото Сансі

Найімовірніше що цей алмаз придбав сеньйор де Сансі в 1570 році в Константинополі Нікола Арле. При покупці Сансі був послом Франції при дворі Оттоманов, а коли Сансі став послом при дворі Якова Святого то він його продав королеві Єлизаветі. У 1695 році Яків Другий продав алмаз королю франції Людовику XIV за 25000 фунтів. У 1791 році проводилася опис регалій Французької корони і цей алмаз в 55 метричних карата був оцінений в 40000 фунтів. У 1792 році 17 серпня алмаз викрали з Гард-мебл. У 1828 році алмаз придбав князь Демидов. У 1867 році діамант Сансі виставляли на Паризькій виставці і його придбав лорд Астор в якості подарунка на весілля своєму синові який виставив алмаз на виставці Десять століть французької ювелірної справи.

Шах

У XVI столітті в копальнях Голконди був знайдений алмаз з жовтуватим відтінком який давала невелика домішка окислів заліза знаходилася біля поверхні. Алмаз Шах мав форму подовженого октаедра в якому 8 граней були частково замінені 15 фасетками. Цей камінь Шах довгий час носили на нитки на шиї і від цієї нитки залишилася на камені борозна. На трьох його гранях вирізані перським листом імена трьох правителів і дати коли вони їм володіли. У перекладі написи означали Низам-шах 1000 (це 1591 рік нашої ери), Шах-Дже-Хан тисячі п'ятьдесят-один (це 1641 рік нашої ери), Фатх-Алі-шах одна тисяча двісті сорок два (це 1826 рік нашої ери). Року відрізняються так як вони відносяться до мусульманським літочисленням.
З Індії алмаз вивезли перські завойовники і через якийсь час син шаха передав алмаз російським як компенсацію за вбитого російського посла. Припускають що коли знайшли Шах то він важив 95 каратів, а після ограновування він став важити 90 каратів.

Припускають що коли знайшли Шах то він важив 95 каратів, а після ограновування він став важити 90 каратів

Алмаз Шах фото

У наш час діамант Шах важить 88,7 карата і знаходиться в Москві в алмазному фонді Росії.

Шах-Акбар

Алмаз був знайдений в Індії і став належати Шаху-Акбар. Надалі за велінням шаха Джехана який був приймачем Шаха-Акбара на двох гранях алмазу були зроблені написи арабським листом. У перекладі написи означали ШахАкбар шах світу тисячі двадцять вісім (це 1618 рік нашої ери), Володар двох світів Шах-Джеханом 1039 (це 1629 рік нашої ери).
Імовірно цей алмаз був захоплений в Індії і доставлений разом з іншими скарбами в Персію в 1739 році шахом Надіром. Після цього про алмаз Акбар Шах не було звісток майже 100 років. Алмаз Шах-Акбар був виявлений в Туреччині під ім'ям Пастуший камінь. Його впізнали по напису яку знищили в 1866 році коли алмаз огранили в формі краплі. У 1867 році камінь купив Геквор Бороди за 26000 фунтів. Спочатку алмаз важив 120 карат, а після ограновування він став важити 72 карата.

Ніссакі

Цей алмаз отримав свою назву на честь міста який розташований в 160 км на схід від Бомбея, в наш час це місто називається Нашик. Алмаз довгий час знаходився в скарбницях індійських храмів розташованих неподалік від Нашик. Потім алмаз був захоплений маратхами це народ який в наш час населяє індійський штат Махараштра. У 1818 році в Деканові були захоплені скарби Ост-Індської компанією і серед цих скарбів виявився Ніссакі. Ця компанія продала алмаз лондонським ювелірам Бриджу і Ранделлу. Коли знайшли алмаз він мав неправильну грушоподібної форми. Через якийсь час алмаз огранили в трикутний діамант який в 1837 році придбав на аукціоні маркіз Вестмінстер. Після його придбав парижанин Жорж Мобуссен. Коли алмаз виявився у американця з Нью-Йорка Г. Вінстона то він наказав його пере-огранувати в смарагдову огранювання. Після цього камінь придбав американці з з Нью-Йорка У.Б.Лідс. Коли камінь знайшли те його вага приблизно становив 89 англійських карата, а після першої огранки він став важити 78 англійських карата. У наш час алмаз Ніссакі важить 43.4 карата.

Тадж-е-Мах

Це камінь в перекладі називається Корона місяця. Знайшли цей алмаз в копальнях Гонконди. Його огранили в формі індійської троянди. У 1739 році він разом з іншими скарбами був захоплений шахом Надіром. У наш час цей камінь знаходиться в скарбницях іранських шахів. Вага цього алмаза складає 115,06 метричних карата.

Пиготт

Цей алмаз довгий час перебував у лорда Пігота який двічі ставав губернатором Мадраса. У 1776 році Пігос помер в Мадрасі, а каменю у нього не виявилося і тому є припущення що в 1775 році він його вивіз до Англії і продав його там. У 1818 році камінь придбав віце-король Єгипту Алі-паша за 30000 фунтів. Припускають що камінь розбили згідно із заповітом відразу після його смерті. Тому дізнатися точну вагу каменю не вдалося але приблизно він важив 49 каратів.

Євгенія

Про цей діамант овальної форми відомо що він був найпершим відомим каменем який належав російській імператриці Катерині II. Цей алмаз Катерина II подарувала Потьомкіну за його військові заслуги. Пізніше у спадкоємців Потьомкіна діамант Євгена придбав Наполеон III для весільного подарунка імператриці Євгенії. Камінь імені Євгена був вставлений в центр діамантового намиста. Після повалення Наполеона III діамант дістався геквору Бороди. У 1874 році геквор Борода був зміщений з посади віце королем і після цього камінь ніхто не бачив. Ходять чутки що його бачили в приватній колекції в Бомбеї. Приблизна вага діаманта становить 51 карат.

Хоуп

Це частина алмаза яка була знайдена в Коллурскіх копальнях в Голконде. Пофарбований алмаз Хоупа в глибокий сапфирово-синій колір важить 44,4 метричних карата. У 1642 році в Індії камінь придбав Таверньє і в 1668 році продав його Людовіку XVI. Припускають що Таверьнье придбав НЕ огранований камінь вагою в 112 карата, а Людовику XVI наказав його огранувати в діамант і після цього діамант Хоуп став важити 67 карата. У 1792 році 17 серпня Гард-мебл були викрадені багато скарбів і Хоуп в тому числі. У 1830 році діамант був виставлений на аукціон лондонським купцем Еліазоном, а придбав його банкір Генрі Філіп Хоуп за 18000 фунтів. Банкір описав і замалював діамант в каталозі своєї колекції каменів.
Припускають що верхівка каменя у вигляді каплевидної форми була зрізана, а інша частина була ограновані в діамант. В цьому вдалося переконатися тільки в 1874 році коли на аукціоні коштовностей був виставлений синій каплевидний алмаз герцогом Брауншвейгський. Цей алмаз важив від 6 до 7 карат, а за кольором і за якістю він був схожий з алмазом Хоуп. У 1908 році алмаз був проданий Хабіб-бея, а в 1909 році виставлений на аукціоні в Парижі де був придбаний паризьким торговцем алмазами Розенау. У 1911 році він продав його американцеві з Вашингтона Едварду Макліну. У 1949 році алмаз придбав американець з Нью-Йорка Г. Уїнстон. У 1958 році він подарував його Смітсонівському інституту розташованому в Вашингтоні. У наш час при вивченні каменю з'ясувалося що при випромінюванні каменю в рентгенівських променях він відноситься до типу синіх алмазів. Однак в ртутно-кварцовою лампі він флуоресціює інакшим аніж синій кольором, а червонувато-рожевим. Алмаз Хоуп вважається каменем нещастя.

Австрійський жовтий алмаз

Вперше про цей камінь стало відомо від Таверньє який його побачив в скарб герцога Тосканського. Цей камінь також називали тосканец або Флорентінец. Він був лимонно-жовтого кольору і мав вагу 137,27 метричних каратів. Він був огранований у формі дев'яти променевого бріолет. Алмаз перебував у володінні Австрійського королівського дому в Хофбурге в наш час це Відень, а в 1938 році імператорську сім'ю вигнали в Швейцарію і алмаз вони захопили з собою. Після цього камінь виявився в США і більш за все що його пере-огранили і він став важити 100 каратів.

зірка Есте

Цей алмаз важить всього 25,5 каратів, але він відмінної якості і має досконалу форму. Алмаз перебував у австрійського ерцгерцога Франца-Фердинанда, а після його вбивства алмазом став володіти імператор Франц-Йосиф. Також існує версія що камінь знаходився у імператора Карла який помер в 1922 році у вигнанні. У наш час про камінь нічого не відомо.

Полярна зірка

Цей алмаз має виняткове блиском і важить 40 карат. За складеним в 1895 році списку коштовностей французької корони з'ясувалося що це алмаз передали російським імператорам. Також відомо що каменем володіла леді Детердінг.

низам

Імовірно алмаз був знайдений після 1835 в районі Голконди. Точна вага необробленого алмаза не відомий припускають від 340 до 440 каратів, а вага огранованого каменю відомий і становить 277 каратів. Алмаз належав низам Хайдарабад. Залишилися зображення цього алмаза за якими можна сказати що огранювання зробили просту з жолобками і декількома гранями. Існує версія що в 1857 році під час індійського повстання алмаз був розбитий на кілька дрібних шматочків.

Білий дрезденський алмаз

Цей білий алмаз у вигляді квадратної форми має вагу 49,71 карат. Каменем прикрасили плечової бант який знаходиться в дрезденських колекціях саксонських ювелірних виробів
алмаз купив Август Сильний за 150000 фунтів. Після закінчення другої світової війни цей камінь і багато інших були конфісковані радянською трофейної організацією. У 1958 році алмаз був повернений в Дрезден де їм можна помилуватися і в наші дні.

Зелений дрезденський алмаз

Цей алмаз яблучно-зеленого кольору важить 41 метричний карат. Він призначений для прикраси капелюхи і знаходиться в дрезденських Зелених склепіннях там же де і Білий дрезденський алмаз. У 1743 році його придбав Август Сильний за 9000 фунтів.

Жовтий дрезденський алмаз

Таких алмазів чотири і всі вони жовтого кольору і знаходяться в дрезденських Зелених склепіннях. Ці алмази ограновані в діаманти. Найбільший з них важить 38 метричних карата.

Павло I

Цей алмаз є однією із старовинних регалій Російської корони. У царські часи цей алмаз описали як рубіново-червоний алмаз, але радянський мінеролог А.Е.Ферсман з'ясував що камінь має ніжно-рожевим відтінком, а рубіново-червоний колір надає йому підкладка зроблена з фольги яка закріплена з боку павільйону алмазу.

Камберленд

Цей алмаз важить 32 карата. Його набуло правління міста Лондон і подарували герцогу Камберлендское в честь його перемоги в 1746 році за Каллодене. Коли спадкоємець Камберлендского став королем Ганновера то деякі коштовності перейшли до Ганноверскому королівського дому і можливо серед цих коштовностей був алмаз Камберленд.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация