Amnesia: A Machine for Pigs

  1. порадувало
  2. «Ачівкі» редакції
  3. ОЦІНКА САЙТУ

... Коли хлопчик Саймон глянув на мертві, застелені пеленою очі Повелителя мух, він побачив в них не тільки провидіння диявола, але і самого себе. Голова свині, яку поставили на палицю і залишили розкладатися на сонці його друзі, відкрила йому правду.

Звір сидить всередині кожної людини.

Трохи пізніше Саймона жорстоко вбили, а його пошматоване тіло поглинули хвилі морські. Звичайні британські діти, що потрапили на безлюдний острів, накинулися на нього і розірвали голими руками.

Роман Вільяма Голдінга "Володар мух" став справжнім одкровенням двадцятого століття. Він оголив збоченість людської моралі і на прикладі пересічних дітей довів, що Адама і Єву не просто так вигнали з Раю.

The Chinese Room, автори Dear Esther , Йдуть по стопах Голдінга і досліджують ту ж тему, але ось в образ свині вкладають куди глибший сенс.

Острів в «Володарі мух» - ще квіточки. Справжнє моральне розкладання проходило паралельно з цими подіями, за межами острова. Війна. Люди різали одне одного, рвали глотки зубами, спалювали живцем, розщеплює на атоми, залишаючи на землі лише тіні і попіл.

Під час подій Amnesia: A Machine for Pigs двадцяте століття (століття руйнувань, хаосу і смерті) ще не настав, але 1900-й уже зовсім близько. Шалійте, свинки, пийте вино, їжте соковите м'ясо, ваш час ось-ось прийде!

Найстрашніше, що сталося з Лондоном за останній час, - Джек-Різник. Але понівечені тіла повій ніщо в порівнянні з тим, що влаштує підприємець Освальд Мандус напередодні нового століття.

Але понівечені тіла повій ніщо в порівнянні з тим, що влаштує підприємець Освальд Мандус напередодні нового століття

► В своєму божевіллі діти з «Володаря мух» швидко дійшли до культу поклоніння Звіру. Освальд Мандус же поклонявся виключно сам собі. Хто тоді відвідував цю церкву - не зовсім зрозуміло.

Одного разу прокинувшись у своєму величезному особняку, що втратив пам'ять Освальд не виявить своїх дітей в ліжечках. Маленькі свинки вийшли пограти: раз-два-три, морська фігура, замри! Обшарюючи свій маєток, дітей він так і не знайде: треба ж! Головний годувальник Лондона (м'ясо з фабрики Мандус - найсмачніше в Британії) втратив своїх дітей на власному ж заводі. М'ясо Мандус їдять все - герцоги, єпископи, військові генерали, діти, дорослі, бідні, жебраки. Хоча так, жебраки - рідше.

І ніхто не здогадується, що діється в голові у підприємця, який на немислимі гроші спорудив під Лондоном величезний завод з виробництва м'яса - Машину. Майже розумна істота: замість думок - клекоче пар, замість крові - їдка паливо, замість нирок - охолоджуючі котловани, замість душі - відображення прагнень творця бути найкращим і єдиним в цьому світі пороку, де все без винятку люди перетворилися в свиней. Чи не буквально, а метафорично.

Хоча хтось - буквально.

► Завод розташований майже в самому центрі Лондона і повністю забезпечує себе. Тут навіть церква є.

Багато хто побоювався, що у The Chinese Room, які поклали на себе розробку продовження Amnesia: The Dark Descent , Вийде незрозуміла псевдофілософських притча про гріхопадіння. Судячи з їх попередньої роботи - Dear Esther, - розробникам цікаво виключно буття людське і вони готові звернути сенс свого твору в обгортку з мало пов'язаних між собою спогадів, щоб не дати гравцеві зрозуміти його в повній мірі.

Але, на щастя, вийшло інакше. З Amnesia: A Machine for Pigs вийшов справжній інтелектуальний треш-хоррор. Треш, ясна річ, в хорошому сенсі.

Починається A Machine for Pigs немов якась історія Едгара Аллана По . Освальд Мандус прокидається в своєму будинку і нічого не пам'ятає. Вікторіанський особняк порожній. Одні лише примари ходять по будинку і закликають спуститися під землю - до серця Машини. Стіни його стрясає невидима сила забутого гріха, яка колись розтрощила будинок Ашерів в знаменитому оповіданні По.

Але чим глибше Мандус спускається, чим ближче він до серця свого величного творіння, тим виразніше стає вплив книг Клайва Баркера . Розтерзані діти, кишки, вируючі потоки фекалій і при цьому - глибока філософія існування: ось що таке Amnesia: A Machine for Pigs. Екзистенціальний хоррор, який лякає набагато менше, ніж The Dark Descent, але несе в собі набагато більше сенсу.

Екзистенціальний хоррор, який лякає набагато менше, ніж The Dark Descent, але несе в собі набагато більше сенсу

► У місцевій церкві, втім, живопис цікавіше. В одному із залів можна знайти, наприклад, картину Пітера Брейгеля з вавилонської вежею. Дуже прозорий натяк на марність спроб дотягтися до Бога.

У записках, які Освальд знаходить то тут, то там, він порівнює себе з ацтекських імператором Монтесумою, критикує роботи Карла фон Райхенбаха і Олени Блаватської за наївну височина ідей ( «Як можна думати, що людина може мріяти про висотах, що не продершись спершу через блювоту і кишки, які не піднявшись на узвишшя з кісток!»), відкидає ідеї Чарльза Беббіджа і його аналітичну машину, яку хтось порівняв з людиною ( «Ми ваяем богів не для того, щоб вони сперечалися і віддавалися розпусті»), заперечує майже все досягнення людства, тішачи таким чином своє его.

Типову, здавалося б, історію социопата, що намагається створити нового Бога і заодно винайти ліки від смерті, The Chinese Room розповідають незвично і Чуднов про, в своїй манері майстерно граючи смислами і алегоріями, та так, що кожну записку доводиться перечитувати двічі, в обнімку з «Вікіпедією».

ЦЕ ВАЖЛИВО: кириличний шрифт жахливий, а сам переклад на російську мову частенько пригнічує. У творчому припадку перекладачі намагалися стилізувати записки божевільного социопата (і інших не менш божевільних дійових осіб) на свій лад і місцями явно переборщили (і понаставляли ком там, де їх не повинно бути). Втім, це навіть додає якийсь потойбічний шарм. Особливо якщо читаєш передсмертну записку пацієнта бедламу .

Продираючись крізь «блювоту і кишки» до свого «в озвишенію», Освальд, звичайно ж, зустріне на своєму шляху монстрів. Втім, тут, на відміну від Amnesia: The Dark Descent, лякатися доведеться значно рідше. Головний герой теж не вміє давати відсіч, але і ховатися в темряві особливого сенсу немає. Створення Машини неповороткі, зустрічаються рідко, б'ють не так вже й боляче - цілком можна встигнути втекти. Але зате місцевий бестіарій - не просто якісь там породження фантазії, а справжні люди (хоч і виглядають як Пігсі з Manhunt ), Яких ближче до кінця навіть стає шкода.

Але зате місцевий бестіарій - не просто якісь там породження фантазії, а справжні люди (хоч і виглядають як Пігсі з   Manhunt   ), Яких ближче до кінця навіть стає шкода

► «... Вона стояла перед воротами своєї в'язниці, стомлена передчуттям; вона чекала. Вона фиркала, вона хрипіла, її нетерпіння переростало в тупу злість. У сусідньому загоні її кастровані сини відчували настрій матері і теж починали виявляти неспокій. Вони знали характер свині, знали, як вона небезпечна. Адже вона зжерла двох своїх синів, живих, теплих і вологих, що вийшли з її утроби »(Клайв Баркер,« Свинячий кривавий блюз »).

Набагато приємніше мати справу з самої Машиною, а не з її дітьми. Вона - наче жива істота, а ви - чужорідний елемент в її тілі. Кожен орган-відсік обладнаний по-своєму, і відчуття життя не пропадає ні на хвилину. Труби шумлять, клапани свистять, щось десь стукає і вивергає пар, а коли повертаєш черговий важіль, вся ця конструкція відгукується на зрозумілій лише підсвідомості мовою.

Грати потрібно тільки в хороших навушниках і тільки вночі - саме поведінка Машини, а не безпорадні монстри, пробирає до кісток.

Кожен новий відсік заводу по-своєму дивує - одного разу вам навіть доведеться побродити по отстойникам, куди зливають усі відходи виробництва, включаючи фекалії. Коли під ногами - булькає каловая маса, в якій ще й хтось живе, стає не до жартів, підступає нудота.

► Це сумно, але ти завжди чітко знаєш, коли тобі доведеться зустрітися з монстрами (навіть ліхтар зрадницьки моргає, якщо поруч хтось є). І через це весь страх, звичайно ж, пропадає.

ЦЕ ЦІКАВО: продукт, як називає Освальд джерело свого багатства, вели на забій під музику Дебюссі, французького імпресіоніста і просто популярного композитора на рубежі XIX-XX століть. Зокрема, Дебюссі написав оперу «Падіння будинку Ашерів», за мотивами оповідання Едгара Аллана По. Освальд Мандус був упевнений, що Дебюссі заспокоює продукт і це добре позначається на смаку м'яса.

Розглядаючи мораль і моральність людства очима психопата, The Chinese Room не привносить нічого нового, проте свою історію розповідають вкрай епічно і проникливо. Згадайте кінцівку Dear Esther - шлях до маяка, де прихована вся правда. У «Машині для свиней» шлях до правди, навпаки, лежить в самі глибини заводу, але суть від цього не змінюється. Людина, що погрузла в гріху по вуха, під гучний шепіт підсвідомості добирається до своєї точки екстремуму - надзвичайно сильний прийом.

Але, врешті-решт, свиня залишається свинею, яким кормом її не годуй (нехай навіть людським м'ясом). Як би хитро не був обставлений шлях Освальда Мандус, A Machine for Pigs - лише інді-хоррор, геймплейні повторює Amnesia: The Dark Descent (а якщо копнути глибше - то і Penumbra: Black Plague ), Тільки з майже повною відсутністю загадок і цікавих ігрових моментів, зроблений на застарілих технологіях.

The Chinese Room вміють розповідати історії і ліпити навколо них незвичайні світи, але для того, щоб сподобатися всім, цього, на жаль, мало.

порадувало
засмутило
  • потужний філософський підтекст;
  • оригінальна подача цікавої історії;
  • приголомшливі звуки і музика;
  • цитування слів Льва Троцького в титрах.
  • The Chinese Room, судячи з усього, не дуже вміють лякати;
  • геймплей одноманітний;
  • застарілі технології.

9/10

Сюжет і постановка

5/10

Візуальний ряд

10/10

Звук і музика

«Ачівкі» редакції
ПОЧАТКІВЕЦЬ БУДІВЕЛЬНИК

Побудувати власний завод. З цегли.

10/10

данина епосі

Кінець XIX століття, нажер вікторіанська Англія потопає в пороці. Але наближаються зміни - вони ніби витають в повітрі. Королева Вікторія вже через рік помре, і почнеться нова ера - ера війн і катастроф. Лондон завмер в очікуванні двадцятого століття. Час в A Machine for Pigs відчувається дуже чітко.

7/10

недбалість

Початок гри наганяє смуток. В особняку багато дверей замкнені на безглузді сейфові замки, на полицях стоять суцільно однакові книги, а деякі картини (о жах!) Повторюються. Для гри з претензією на філософію така недбалість може бути критичною.

ОЦІНКА САЙТУ

8, 0

ВІДМІННО

A Machine for Pigs - краще, що могло трапитися з Amnesia. The Chinese Room безідейно використовували концепцію першої частини, однак привнесли в неї філософський підтекст і потужну історію з безліччю смислів. Грати стало менше страшно, зате сюжет вийшов дуже цілісний і вражаючий.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация