Андрій Давідян

Андрій Давідян - легендарний музикант, учасник першої хвилі московського рок-руху. У 1979 році він став вокалістом групи «Рок-ательє», яка тісно співпрацювала з театром «Ленком» і першої виконала музику до популярної й донині рок-опері «Юнона і Авось». Популярність широкому загалу Андрію Давідяну приніс кліп рок зірок СРСР на пісню «Замикаючи коло». З 1993 року Андрій Давідян лідер групи «Sound Cake». Данина любові до стилів фанк, соул, джаз-рок, пронесена через всі ці довгі роки. «Звуковий пиріг» за рецептом Давідяна - це бенкет доброго смаку і відмінного звуку, що музиканти доводять, виконуючи як перевірені часом стандарти, так і оригінальні композиції російською мовою.

Андрій Давідян народився 30 січня 1956 року в Москві в родині музиканта. Його батько був чудовим тенором, заслуженим артистом СРСР, співав в опері і в 50-х роках виконував естрадні хіти. Мама - не менш відома піаністка. Тому доля Андрія була практично визначена, у віці 3 років він активно заспівав і захопився музикою.

Сім'я Андрія жила в столичному «дворянському гнізді» - районі метро «Аеропорт», де селилися письменники, музиканти, поети та інша богема Москви. Однокласником Давідяна був син Булата Окуджави, з яким він часто репетирував на саморобній ударній установці. А в театральний інститут надходив разом з Юхимом Шифріним, втім, обидва молодих людини не досягли успіху. За рік до призову і служби в десантних військах Андрій пробує свої сили в рок-групі «Високосное літо», де виконує хіти Ролінг Стоунс і інших західних колективів, а також співпрацює з Крісом Кельмі.

Після армії Давідян приєднується до «Добровільного товариства», де співає кавери Led Zeppelin, DeepPurple, Grand Funk Railroad, а потім з братами Смеяновимі в 1977 році створює російську фанк-групу «Вікторія». В цей же час Андрій вирішує отримати вищу освіту, і зупиняє свій вибір на професії перекладача, закінчивши інститут країн Азії і Африки. Він володіє арабською, французькою та англійською мовою, працює за фахом в Алжирі та Єгипті. Час перебудови виявилося складним, але незабаром Андрію пощастило опинитися в Державному естрадному оркестрі Росії, куди його запросив Максим Дунаєвський.

Сьогодні за плечима Давідяна робота в «Рок-Ательє» (він брав участь у записі знаменитої «Замикаючи коло»), групах «СВ» і «Альтер-Его», він співпрацював з «Ленкомом», вів власний проект «Sound Cake». Фанк, соул, джаз-рок в його виконанні можна почути на Великій Бронній в клубі «Форте» . Однак особливої ​​уваги заслуговує поява Андрія на шоу «Голос» в 2013 році, яке заново відкрило публіці відомого раніше вокаліста. Його потужна енергетика, виконавський досвід і талант підкорили публіку і викликали величезний резонанс. Від виступу Давідяна слухачі отримували величезне задоволення - кожна композиція був підібрана їм з бездоганним смаком. Чого вартий тільки «Georgia on my mind», яку він виконав на сліпому прослуховуванні.

Сам співак зізнається, що з віком його стали мало цікавити амбіції, а тільки величезне бажання донести до кожного красу мелодії, підкреслити її голосом. І безсумнівно це виходить, адже з перших нот виступу на шоу до нього повернулися відразу три наставника! Байдужими не залишилася ні Пелагея, ні Градський, ні Білан. Олександр Градський і Леонід Агутін тепло вітали старого знайомого, радіючи його поверненню і вітали за складне рішення повернутися в ефір. Такий же успіх чекав Давідяна і після виступу в проекті «Три акорду».

Це фотографія Сергія Давідяна (1923 - 1996), батька Андрія. Давідян-старший - відомий в радянській час співак (лірико-драматичний тенор), заслужений артист Росії.

Пов'язали свою долю зі сценою і двоє дітей Андрія: дочка Катя, учасниця дитячої версії «Голосу» і син Антон, який грає з батьком у групі. Сам співак був неодноразово одружений, а сьогодні його серце зайняте Вікторією Колос, яка займається створенням індивідуального образу артиста.

Андрій Давідян особливо любить виступати в Єревані, місті для нього не рідною, але тісно пов'язаних з історією його родини. Співак зазначає, що з часів його юності столиця Вірменії стала світліше і чистіше, але при цьому не втратила свого особливого настрою і привітності. В інтерв'ю «Голосу Вірменії» Давідян категорично спростував думку, що джаз помер: «Джаз - це не просто музика, джаз - це стан душі. Як він може померти ?! ». У найближчих планах вокаліста ввести в свої виступи пісні вірменською мовою, який, на його думку, відмінно лягати на джазові імпровізації. Це буде даниною поваги не тільки до коханої країні, але і до батька, в репертуарі якого було чимало пісень Комітаса і Арно Бабаджаняна.

Залиште свій відгук

Як він може померти ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация