Главная Новости

Антірепрессівние тези » Реферати українською

Опубликовано: 22.10.2018

ОксанаБодрягина, «>еж-ЮРИСТ»

Цього тижня відразу на кількох дискусійних майданчиках минуло обговорення Концепції модернізації кримінального законодавства надають у економічній сфері. Спочатку своє ставлення (як і раніше, схвальне і дуже зацікавлена) висловили представники бізнес-співтовариства, та був пропозиції щодо економічним статтям Кримінального кодексу РФ розглядали на думських парламентських слуханнях. Причому розробники Концепції, замовлення яку надійшов із Кремля, вважають, що правкою одного кримінального законодавства замало. У серйозне реформування потребує інший, щонайменше потужний інструмент тиску бізнес – адміністративне законодавство.

Автори Концепції – Центр правових і соціальних економічних досліджень, і Інститут сучасного розвитку, котрі готували свій досить об'ємний працю за дорученням глави держави полягає. Вони вважають нинішній КК РФ відверто репресивним мало ще більше жорсткий за своїм змістом, ніж старий, радянський. Підприємець може бути позбавлений одвічного страху бути безвинно залученими до кримінальної відповідальність відповідно до приказці «було б людина, а стаття йому знайдеться», свідчать вони про. Підтримуючи недавні ініціативи із пом'якшення долі для економічних злочинців (докладніше див. інтерв'ю «Кримінальна перезавантаження» на стор. 1 цього номери «>еж-ЮРИСТ»), розробники Концепції закликають не обмежуватися точковим латаннням дір «>лоскутними» правками. Потрібно невідкладно зайнятися кардинальними і комплексними перетвореннями кримінального законодавства, а ідеалі – розпочати роботу над проектом нового КК РФ. Поки пропонується підкоригувати Загальну частина Кодексу й оновити редакцію його глав про злочини у сфері економіки.

Коротко висвітимо новації по частині КК РФ. У Концепції пропонується запровадити заборона розширене тлумачення норм (за умови що мова не про звільнення від кримінальної відповідальності держави і пом'якшувальних обставин) і правило у тому, що ценеустранимие сумніви, протиріччя, та неясності кримінального закону, так само як та інших законів і підзаконних актів у справі тлумачаться на користь особи, залучуваного до відповідальності.

З іншого боку, передбачено запровадження табу на «посадки» для вперше що порушили закон (навмисні злочини невеличкої і середньої важкості не залучаючи насильства), якщо вони відшкодували збитки; зниження максимального терміну позбавлення волі щодо призначення покарання через сукупність злочинів до 20 років, а, по сукупності вироків – 25 років (зараз відповідно 25 і 30 років).Законоотступников ж із економічним статтям КК РФ, які вперше скоїли злочин невеличкої і середньої важкості не залучаючи насильства, планується звільнити від кримінальної відповідальності – у разі вони можуть відбутися офіційним застереженням, а гіршому, якщо вирішить суд, додадуться штрафні санкції.

У 21-й главі КК РФ «Злочини проти власності» автори Концепції критикують неприпустимо абстрактні і порушують принцип правової визначеності формулювання понять (зокрема, розкрадання), і навіть принцип, визначальний предмет розкрадання через поняття майна.Правоприменительная практика, відзначають її розробники, тлумачить поняття «майно» дуже широко, розуміючи під не лише речі, а й майнових прав, інші «активи», що нерідко призводить до штучної криміналізації цілком легальних діянь.

З 22-ї глави КК РФ «Злочини у сфері економічної діяльності» пропонується викреслити дюжину статей, у тому числі статті про незаконному підприємництво і незаконної банківську діяльність, злісному ухилянні від погашення кредиту, обмеження або усуненні конкуренції, про обіг немаркованих товарів, і навіть «>антиотмивочная» стаття. Серед загальних рекомендацій у цій главі звучать такі:

– відмови від кримінальної відповідальності за діяння з формальними складами, не пов'язані з заподіянням реального шкоди;

– відмови від визнання доходу незаконної діяльності кваліфікуючим ознакою діяння, прирівняним до збитку;

– порушення кримінальної справи лише з заяві потерпілого, якому заподіяно реальних збитків;

– відмови відквалифицирующего ознаки скоєння злочинів групою осіб із попередньому змови (економічна діяльність носить, зазвичай, колективний характер).

Модернізація кримінального законодавства – це тільки півсправи. Одночасно потрібно змінюватиправоприменительную практику, яка нерідко створюєквазинорму, яка відповідала дійсному змісту кримінального заборони. Чи потребує вдосконалення кримінальна судочинство, де мають місце та чиновницьку сваволю у кримінальній переслідуванні, і заміна принципу презумпції невинності презумпцією правоти органів розслідування і, йдеться у Концепції. У плані кримінально-процесуального регулювання пропонується запровадження обов'язкової аудіозаписи для судових засідань і право на суд присяжних за всі справах тяжких злочинах, включаючи економічні.

Також, вважають автори Концепції, потрібно реформування системи виправних установ, яка «зберегла все атрибути радянського, а то й сказати сталінського періоду репресій». Разом із кримінальним, на думку, потрібно серйозно коригувати адміністративне законодавство, що дозволяє сьогодні легально паралізувати діяльність підприємства, розорити і зробити «згідливим» будь-якого підприємця, і навіть законодавство про перевірки бізнесу і боротьби з корупцією.

Російський союз промисловців і для підприємців, обговоривши на початку цього тижня Концепцію, за повноїединодушии підтримав озвучені у ній ідеї позбавлення від карального ухилу кримінального закону. А «Ділова Росія» через день запропонувала піти ще й як давній прибічник проведення акції відпущення податкових гріхів для юридичних висловилася при проведенні так званої економічної амністії. За задумом «Діловий Росії», амністувати можна тих, з ким висять статті про потенційне шахрайство і заподіянні майнової шкоди через обман. Тож у сімействі привидів амністій – податкових і кримінальних, які регулярно бродять Росією, поповнення.

Список літератури

Для підготовки даної праці були використані матеріали із російського сайтуgazeta-yurist/

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss