Апельсин - калорійність, користь і шкода, корисні властивості

  1. Апельсин - корисні властивості
  2. Апельсини. Користь і шкода
  3. пектин
  4. цедра
  5. Допомога при онкології
  6. вагітним
  7. Апельсиновий сік
  8. Шкода і протипоказання
  9. калорійність апельсина
  10. Як вибрати апельсин?
  11. Як правильно зберігати апельсин, щоб він не втратив своїх корисних властивостей?
  12. Відео

Апельсин - дуже корисний фрукт, у багатьох він асоціюється з сонцем

Апельсин - дуже корисний фрукт, у багатьох він асоціюється з сонцем.

У ньому багато вітамінів і мінералів. Він має цілющі властивості.

«Прибув» апельсин в нашу країну, рівно, як і в багато інших з Китаю.

У Європі перші фрукти з'явилися на прилавках в п'ятнадцятому столітті, після чого отримали величезну популярність.

У світі є кілька сортів цього дивного фрукта:

  1. Звичайні. У них дуже багато насіння. М'якоть яскраво-жовтого кольору.
  2. Яффськие. Фрукти мають товсту шкірку, вони дуже солодкі.
  3. Корольки - м'якоть червоно-оранжевого кольору, солодкі.
  4. Пупкові апельсини - м'якоть помаранчевого кольору, також солодкі.

Апельсин - корисні властивості

В апельсині багато вітамінів: групи В, Р, А. Також містяться мікроелементи: кальцій, мідь, бор, калій, кобальт і магній. У цьому фрукті багатий зміст вітаміну С - більше 50% добової норми для дорослої людини. Вміст цукру - близько 12%.

100 грам продукту містять в собі: 85 гр. води, 1 гр. білка, 8 гр. вуглеводів, 1,3 гр. кислот і 0,25 гр. жирів.

Щоденне вживання одного апельсина після їжі знижує ризик появи вірусних захворювань, а в поєднанні з іншими фруктами - ефект посилюється.

Апельсини. Користь і шкода

Апельсини допомагають в лікуванні людей, які мають захворювання опорно-рухового апарату. Фрукти надають позитивний ефект на кісткову тканину, вона починає швидше регенеруватися. А ось при хронічній слабкості і анемії допомагає вітамін С.

Найбільше скупчення цього вітаміну в шкірці, а не в м'якоті. Однак багато викидають її, навіть не замислюючись про корисні властивості. Але напевно багато хто пам'ятає, як часто заварювали апельсинові лушпиння наші батьки. Їх можна використовувати навіть для варіння компоту або киселю.

Сьогодні, на жаль, багато чого змінилося, дуже часто фрукти напихають пестицидами і обробляють хімічними розчинами. Все це ставить під сумнів використання шкірки як оздоровляющего кошти.

Якщо вам потрібні біофлавоноїди і пектин, то не варто видаляти білі перегородки у апельсина. Там найбільше цих хімічних сполук.

пектин

Пектин - це полісахарид, структурний елемент будівельних тканин. Він дуже важливий для організму. У шкірці апельсина цього елемента дуже багато. Особливий вплив він робить на роботу кишечника і шлунково-кишкового тракту. Пектин також сприяє швидкому насиченню, а якщо врахувати його низьку калорійність, то цей фрукт - відмінний засіб для схуднення.

цедра

У цедрі апельсина багато лимонної і пектиновой кислоти, а також різних вітамінів. Кислоти входять в список антибіотиків. У давні часи саме ці фрукти застосовувалися для лікування багатьох хворих. Багато років апельсини вважаються засобом профілактики і лікування авітамінозу, усунення запорів і підвищення кислотності в оргазмі.

Пектин - це чудове проносний засіб, яке провокує швидке спорожнення кишечника, до того, як їжа починає застоюватися.

Апельсини на кілька порядків знижують холестерин в крові і допомагають запобігти таке захворювання, як серцевий напад.

Допомога при онкології

Фолієва кислота і лімоноіди здатні сповільнювати зростання ракових клітин! Це було виявлено вченими при проведенні лабораторних досліджень.

вагітним

Фолієва кислота дуже корисна вагітним жінкам. Вона запобігає розвитку у майбутньої дитини вроджених вад.

Апельсиновий сік

Напевно, не всі знають, що апельсин втрачає багато корисних властивостей і вітамінів після того, як перетвориться в сік. А все тому що більшість вітамінів і мінералів міститься в шкірці, яка йде за видатками. Зате в соку залишається багато цукру, аж до 110 ккал в 100 грамах.

Шкода і протипоказання

Не тільки «позитивні якості» є у апельсина. Вони не рекомендовані людям, у яких є виразка шлунка, розлади кишечника, гастрит та інші захворювання шлунково-кишкового тракту.

Вони не рекомендовані людям, у яких є виразка шлунка, розлади кишечника, гастрит та інші захворювання шлунково-кишкового тракту

Солодкі апельсини, причому не тільки вони, це природні алергени. Їх не рекомендують часто давати маленьким дітям, у них може початися висип і інші дисфункції. Причому часто вживати фрукт небажано і дорослим.

калорійність апельсина

У ста грамах апельсина міститься 36 кілокалорій. Зважте апельсин на вагах, і ви зрозумієте, скільки калорій в одному фрукті.

Як вибрати апельсин?

Як вибрати апельсин

Зрозуміти, що апельсин вже дозрів і має приємний смак можна по його вазі і аромату. Великі фрукти самі несолодкі. Солодкими вважаються також плоди, які були зібрані в період з листопада по грудень, вони ж і найдовше зберігаються.

Бажано купувати апельсини, привезені з Середземномор'я або Америки, хоча в магазинах американських апельсинів дуже мало.

Просто в цих місцях більш сприятливий клімат, та й садівники вирощують фрукти за певними правилами з урахуванням традицій, що позначається на смаку.

Не думайте, що товста шкірка - це ознака солодощі плода. Апельсини з тонкою шкіркою набагато солодший, однак, фрукти з товстою шкіркою легше чистити.

Чи не впливає на смакові якості фрукта його колір. Навіть шкірка зеленуватого кольору може приховувати під собою соковитий плід. Щоб не зробити помилку, бажано, як згадувалося раніше, звертати увагу на аромат і вага плоду. Чим ароматні він і важче, тим краще.

Як правильно зберігати апельсин, щоб він не втратив своїх корисних властивостей?

Апельсини можна зберігати в холодильнику і поза ним, бажано в темному, неосвітленому місці. При зберіганні плодів в холодильнику, виставте не надто низьку температуру, інакше вони можуть почати гнити. Найкомфортніша температура - 5-10 градусів. Зберігати апельсини в упаковці зовсім необов'язково, також небажано розміщувати їх поруч з іншими фруктами.

Апельсини, як і інші фрукти, дуже корисні, тому, вирушаючи в магазин, не забудьте купити парочку соковитих апельсинів, скориставшись нашою інструкцій.

Один-два плоди в день знизять ризик виникнення захворювань і піднімуть настрій, але також не забувайте про протипоказання.

Відео

Шалухін Олександр Олександрович

Персональний тренер, спортивний лікар, лікар ЛФК

Складає і проводить персональні програми занять, для корекції статури. Спеціалізується на спортивній травматології, фізіотерапії. Займається проведенням сеансів класичного медичного та спортивного масажу. Проводить медико-біологічний моніторинг.


Як правильно зберігати апельсин, щоб він не втратив своїх корисних властивостей?
Як вибрати апельсин?
Як правильно зберігати апельсин, щоб він не втратив своїх корисних властивостей?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация