армія Італії

  1. Історія
  2. структура
  3. Сухопутні війська
  4. флот
  5. Військово-повітряні сили
  6. карабінери
  7. Форма і звання
  8. Наші дні: реформи
  9. факти

Армія Італії, як і будь-який інший країни, покликана захищати держава від зовнішніх і внутрішніх загроз і зазіхань на незалежність і свободу. Наскільки досягли успіху в цьому збройні сили Італійської Республіки?

Наскільки досягли успіху в цьому збройні сили Італійської Республіки

Історія

Італійська армія виникла в 1861 році - одночасно з об'єднанням в Італійське Королівство існували на той момент незалежних італійських держав Апеннінського півострова: Сардинії , Неаполітанського та сицилійського королівств, Ломбардії , Великого герцогства Тоскани , герцогств Парми і Модени. З моменту створення армія брала активну участь у військових діях, в тому числі в колоніальних і двох світових війнах, локальних конфліктах і вторгнення. Вона відіграла значну роль в розділі Африки (1885-1914 рр.) І формуванні колоніальних держав. Для захисту завойованих територій в складі італійської армії з'явилися колоніальні війська, набиралися переважно з аборигенів - жителів Еритреї та Сомалі; до 1940 року їх число досягало 256 000 чоловік.

Коли країна вступила в НАТО, її збройні сили стали брати участь і в проводяться Альянсом операціях. Серед них: «Союзна сила» (серія авіаційних ударів по території колишньої Югославії), «Рішуча підтримка» (надання допомоги уряду Афганістану), «Союзний захисник» (втручання блоку НАТО в громадянську війну в Лівії).

Нарощування військової могутності Італії стало пріоритетом з початку 20-х років XX століття: італійців закликали на строкову службу на півтора року замість 8 місяців. Прихід до влади в 1922 році Беніто Муссоліні привів до популяризації в країні фашизму. Результатом проведеної Дуче зовнішньої політики, метою якої було заявлено відновлення Священної Римської імперії, стало укладення військового союзу з гітлерівською Німеччиною. Так італійська армія виявилася втягнута в бойові дії, а пізніше і сама ініціювала війну - з Францією і Великобританією. Під час Другої світової війни розвиток італійської армії пішло прискореними темпами.

Незважаючи на те, що підсумком агресії стала втрата колоній і капітуляція в 1943 році, участь у війні принесло Італії «дивіденди»: потужний флот, що складався, в тому числі, з кількох десятків підводних човнів і майже двох сотень бойових кораблів.

В середині XX століття розвиток військово-промислового комплексу Італії продовжилося; це стало можливим завдяки приєднанню країни до НАТО в 1949 році. Сьогодні військовий потенціал Італії значний: на озброєнні стоїть багато бойової техніки власного виробництва: танки, створені на базі німецьких «Леопардів», військові літаки (винищувачі, штурмовики, транспортники та ін.) І вертольоти, гірські гаубиці, зенітні установки, а також стрілецьку зброю (автоматичні гвинтівки, пістолети, кулемети і ін). При цьому рівень бойової підготовки солдатів і офіцерів вважається невисоким. Ще на початку минулого століття італійська армія неодноразово зазнавала поразки на військових фронтах (значні втрати в зіткненнях з Австрією, повний розгром австро-німецькими військами в 1917 році, колосальні втрати в Північній Африці), проте це не сильно вплинуло на поліпшення професійних якостей бійців італійських збройних сил в майбутньому.

структура

У складі армії Італії - сухопутні, військово-морські та авіаційні сили. З 2001 року до них додався ще один вид військ - карабінери. Загальна чисельність особового складу: близько 150 000 чоловік.

Сухопутні війська

Сухопутні війська

Сухопутні війська утворені з кількох дивізій і бригад: гірничо-піхотних, бронетанкових і ін. Є парашутна і кавалерійська бригади, зв'язківці, війська ППО. Окремої згадки заслуговують берсальєрів, або стрілки - особливий рід військ, еліта піхоти, що відрізняється високою мобільністю. З 2005 року в піхотні війська армії Італії приймають тільки професійних солдатів і добровольців.

На озброєнні стоять італійські танки й інша бронетехніка; артилерійські знаряддя і засоби ППО - переважно іноземного виробництва; більше 300 вертольотів, п'ята частина з них - бойові. На зберіганні знаходяться більше 550 старих німецьких танків.

флот

флот

Флот Італії традиційно, ще з початку Другої світової війни, за рівнем розвитку обганяє інші види збройних сил країни. Його потенціал, в тому числі виробничий і науково-технічний, дуже великий; всі використовувані бойові судна побудовані на власних верфях. У їх числі - новітні підводні човни, есмінці і унікальні авіаносці, оснащені засобами ППО і протикорабельними ракетами.

Військово-повітряні сили

Військово-повітряні сили

Офіційно вважається, що національна авіація Італії виникла в 1923 році. Однак ще на початку століття Італія використовувала літаки у війні з Туреччиною, ставши першою країною в світі, яка застосувала їх для ведення бойових дій. Італійські льотчики брали участь у громадянській війні в Іспанії, війні з Ефіопією, у Першій світовій війні. До початку Другої світової війни на озброєнні італійської армії стояли більше 3000 літаків. У наші дні їх число скоротилося в рази, але продовжує бути цілком значним.

карабінери

карабінери

Карабінерскіе війська увійшли до складу армії Італії недавно. У них подвійне підпорядкування - міністерству оборони і міністерству внутрішніх справ, оскільки карабінери виконують ще й поліцейські функції.

До складу карабінерскіх підрозділів входять вертолітники, водолази, кінологи, санітари; спеціальна оперативна група, в обов'язки якої входить боротьба з організованою злочинністю.

Карабінери відрізняються кращою підготовкою - бойовий і психологічної - чим представники інших видів військ.

Форма і звання

На відміну від Росії, де встановлені тільки два види військових звань - військові і корабельні, в італійській армії кожним видом військ відповідають свої звання. Винятком є ​​чини військово-повітряних сил: вони практично повністю співпадають з назвами, прийнятим для сухопутних військ. Головні відмінності: відсутність в ВВС звання генерал-майора (в буквальному перекладі з італійської - «бригадного генерала»). Є особливості і в позначенні вищих армійських чинів: в сухопутних військах використовується термін generale, в авіації - comandante.

Звання «єфрейтор» (між рядовим і капралом) існує тільки в сухопутних військах. У флоті немає ні єфрейторів, ні капралів, тільки матроси і молодші спеціалісти (відповідають званню старшого капрала в інших родах військ). Російським старшинам і прапорщикам відповідають фельдфебелі.

Російським старшинам і прапорщикам відповідають фельдфебелі

Ранг молодших офіцерів представлений трьома чинами. Капітану сухопутних військ і капітану жандармерії відповідають командувач ескадрильєю і флотський капітан-лейтенант. Звання «лейтенант» у військово-морських силах немає, у флоті його замінює «гардемарин». Старших чинів теж три.

Цікаво, що флотські звання містять назви типів кораблів: наприклад, звання «капітан 3-го рангу» дослівно звучить як «капітан корвета», а чин старше - «капітан фрегата».

Найбільш оригінальні назви - у карабінерів, або жандармів; саме так прийнято переводити на російську мову італійське carabiniere. Однакові звання носять тільки молодші та старші офіцери жандармерії і сухопутних військ. Крім того, у карабінерів відсутні два генеральських звання з п'яти. Вищих чинів всього три: генерал-інспектор округу, другий командувач (або виконувач обов'язків генерала) і генерал.

Вищих чинів всього три: генерал-інспектор округу, другий командувач (або виконувач обов'язків генерала) і генерал

Як і у всіх арміях світу, в італійській д ля проведення польових операцій використовується камуфльований форма. Власна забарвлення з'явилася у італійських військових в 1992 році, до цього використовувалися малюнки, розроблені для міністерства оборони США. З стандартного спорядження варто відзначити камуфльовані пончо з капюшоном, яке при необхідності можна використовувати як тент. Воно комплектується теплою підстібка, також подвійного призначення, оскільки може виконувати роль ковдри.

У холодну погоду італійські військовослужбовці можуть носити вовняні светри з високим коміром на блискавці.

Що стосується взуття, окремої згадки заслуговують полегшені черевики для носіння в умовах жаркого клімату. Їх нижня частина, власне черевик, зроблена з міцної шкіри; високу халяву - м'яке, з тканини та замші. Спеціальні отвори-люверси служать для вентиляції. Додатковий захист від попадання в черевики піску або дрібних каменів забезпечують нейлонові гамаші, які носять поверх штанів і взуття.

Додатковий захист від попадання в черевики піску або дрібних каменів забезпечують нейлонові гамаші, які носять поверх штанів і взуття

У парадній формі частково присутні аксесуари, що залишилися з колишніх часів; так, у карабінерів це треуголки з плюмажем. Практично кожен підрозділ носить свої різновиди уніформи, яка різниться ще і в залежності від статусу урочистого заходу. Наприклад, тільки солдати механізованої бригади гренадерів Сардинії, створеної в 1831 році, для участі в парадах надягають високі хутряні шапки, схожі на ті, що носять англійські гвардійці.

Наші дні: реформи

З 2012 року проводиться реформування італійської армії. Мета - створення нової моделі Збройних сил і збалансовані витрати. Для початку був значно скорочений особовий склад, в тому числі командний, і збільшені інвестиції в модернізацію армії. Неиспользуемое озброєння і майно повинно бути ліквідовано або продано, замість застарілих моделей в лад будуть введені сучасні, більш ефективні.

Час змін для італійської армії настав ще в 2007 році, коли керівництво Італійської Республіки скасував загальну військову повинність. Втім, у разі вступу країни до військових дій заклики можуть відновити.

У новій армійської моделі ставка робиться на професіоналів і тих, хто хоче вступити в армію добровільно. Зараз контрактники служать 5 років, а згодом можуть двічі продовжувати контракт - кожен раз на один або два роки. Після закінчення терміну служби можна влаштуватися на роботу в поліцію або пожежні частини - колишнім військовослужбовцям на це надається пріоритетне право.

Для того, щоб зацікавити досвідчених військових і підвищити ефективність бойового складу, уряд країни значно збільшило розмір щомісячної грошової винагороди; сьогодні зарплата італійського військового доходить до 2500 євро на місяць. Проводиться кампанія по залученню в армію жінок; сьогодні вони можуть займати посади будь-якого рівня, майже без обмежень.

факти

факти

  1. Війська, набрані з представників місцевих племен, прийнято називати «аскарі» (буквально «солдат»);
  2. Еритрейські батальйони зберігали вірність Італії аж до її капітуляції; інші найманці дезертирували;
  3. До складу колоніальних військ армії Італії входили кавалерійські частини, які брали замість коней ... верблюдів; вони називалися «мехарістіі»;
  4. На початку минулого століття італійська армія воювала в Абіссінії, Туреччини, на території Іспанії, Албанії та Ефіопії;
  5. Після 1940 року війська Італії вторгалися до Греції і Югославії, брали участь в боях у Франції, Африці, СРСР;
  6. У новітній історії армія Італії воювала на території Югославії, Афганістану, Іраку та Лівії;
  7. У складі військово-морського флоту Італії - понад 60 військових судів, в тому числі два унікальних авіаносця, що не мають аналогів в країнах Західної Європи: вони оснащені засобами ППО малої дальності і протикорабельними ракетами;
  8. На військових базах Італії зберігається 50 ядерних авіабомб для ВПС США; ще 20 таких же бомб призначені для використання італійської армією;
  9. В обов'язки карабінерів з дивізії спеціальних підрозділів входять: охорона навколишнього середовища, здоров'я та праці, боротьба з фальшивомонетниками, охорона пам'яток старовини, контроль норм виробництва продуктів харчування;
  10. В армії Італії до сих пір існує кірасирський полк, Почесна гвардія Президента Італійської Республіки. Беручи участь в парадах, вони можуть носити історичні кіраси і шоломи з пір'ям, і обов'язково - білі лосини;
  11. Карабінери як елітний вид військ зобов'язані постійно поліпшувати фізичну форму і підвищувати професійні навички, в тому числі удосконалювати вогневу і гірську підготовку.

↘️🇮🇹 КОРИСНІ СТАТТІ ТА САЙТИ 🇮🇹↙️ Щиро вітаємо з ДРУЗЬЯМИ

Наскільки досягли успіху в цьому збройні сили Італійської Республіки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация