Армія США і Росії: порівняння станом на 2019 рік

  1. Основна статистика
  2. Військова авіація
  3. Морський флот
  4. Сухопутні війська
  5. ядерне озброєння
  6. Бойовий дух

Через розбіжності поглядів по ситуаціях на Україні і в Сирії можливість військового конфлікту між США і Росією вже не представляється міфічної Через розбіжності поглядів по ситуаціях на Україні і в Сирії можливість військового конфлікту між США і Росією вже не представляється міфічної. Багато експертів всерйоз стверджували, що в кінці 2016-го країни можуть перейти у відкрите протистояння. Аналітики вважають, що країни здатні стерти один одного з лиця землі за лічений час. З кожним днем ​​думок і розрахунків стає більше, вже невідомо де в оповіданнях про бойову могутність країн правда, а в яких випадках експерти перебільшують.

Основна статистика

Ні в одному джерелі в мережі Інтернет ви не знайдете відкритих даних про озброєння Росії. Навіть про кількість військовослужбовців (діючих і перебувають у запасі) можна говорити лише приблизно. Якщо зіставити дані, що публікуються в західних ЗМІ, то вийде ось така таблиця:

Параметри для порівняння США Росія Вогнева міць 1 місце в світі 2 місце Чисельність населення (загальна, приблизна) 316 млн. Чоловік 146 млн. Чоловік Доступні людські ресурси 145 млн. 69 млн. Кількість кадрів на дійсній військовій службі 1,4 млн. 1, 1 млн. Військовослужбовці резерву 2,4 млн. 1,4 млн. Аеропорти та злітні смуги 13 513 1 218 Літаки 13 513 3 082 Танки 8 325 15 500 Вертольоти 6 225 1 431 Броньовані бойові машини 25 782 27 607 Самохідні знаряддя 1 934 5 990 Одиниці буксируемой артилерії 1 791 4 625 РСЗВ 830 4 026 Термінали і порти 23 7 Суду цивільного флоту 393 1 143 Кораблі ВМС 47 3 352 Авіаносці 10 1 Підводні човни (різних типів) 72 63 Ударні кораблі (ранг 1) 17 77 Військовий бюджет (в доларах) 612 трильйонів 76 трильйонів

Читайте також: Як отримати академічну відпустку в зв'язку з призовом до армії

В цілому за деякими пунктами Росія перевершує США. Однак Америка випереджає нашу країну за кількістю союзників. У разі війни на боці Росії буде виступати лише Китай, який лідирує в світі за чисельністю військовослужбовців.

Армія Китаю по оснащеності займає третє місце, США вона випереджає за кількістю танків.

Принцип порівняння в цифрах, що наведені у таблиці, практично нічого не означає. Адже успішність військових кампаній залежить від рівня підготовки солдатів і офіцерів. Також важливо, наскільки досконала техніка, взята на озброєння. В останні роки Росія взяла курс на оновлення бойових одиниць і їх вдосконалення.

Військова авіація

Отже, «тотальне» порівняння кількості літаків трактується зовсім не на користь Росії. Однак, ЗМІ провели цілу серію розслідувань, що дало абсолютно обескураживающую інформацію. Насправді в строю американських ВПС всього близько 2000 одиниць літаків. Саме тому командувач ВПС США сумно зауважив, що Росія подолала розрив в здібностях з цього виду озброєнь. Звідки в статистиці взялися ще 11 тисяч машин? Вся справа в тому, що ці дані включають в себе армаду літаків транспортної авіації, які до бойових машин відношення не мають. Частково в них враховані літальні апарати угруповання НАТО, ВМФ США і Нацгвардії.

Проте велика кількість літаків транспортної авіації допомагає підтримувати авіабази в стані бойової готовності, а також забезпечує мобільність і відмінну логістику, що в сучасних умовах дуже важливо. Російські експерти найчастіше закривають очі на той факт, що по частині логістики ми відстаємо. Це не зовсім коректно.

У 2016 році Росія зайняла перше місце за темпами відновлення техніки ВВС. Згідно з планами Міністерства оборони, до 2020 року в лад увійдуть ще близько 600 одиниць. При цьому експерти відзначають, що С-27 випереджають американські F-15. Якщо оновлення техніки і далі піде по задуманому плану, то реальний розрив у потужностях буде всього 10-15%. Що абсолютно несуттєво, адже по комплексам ППО армія Росії значно випередила суперника.

Війська ППО, оснащені комплексами С-400 і С-500, зводять нанівець перевагу США в повітрі. Справа в тому, що вони досить щільно прикривають російський кордон і територію. Західні експерти відзначають, що техніка для протиповітряної оборони в РФ на порядок краще, ніж в іншій частині світу.

Морський флот

Армія США випереджає озброєння Росії за сумарним водотоннажності. Порівняння тут зовсім не на користь вітчизняного виробника. Чи вплинула на це і проблема з «Містраль» і територіальне розташування держави. Випереджає Америка нас практично за всіма видами кораблів:

  • авіаносців;
  • крейсерам;
  • есмінцям;
  • десантним вертольотоносців;
  • фрегатам.

Скорочуємо відставання ми тільки по частині фрегатів, але десантних вертольотоносців на озброєнні в РФ зовсім немає. Якщо розглянути підводний флот, то ситуація здасться не настільки плачевною. Тут можна зробити ставки на підводні човни, які зроби ще за часів СРСР. Наприклад, що працюють на атомних двигунах між країнами повний паритет - по 14 одиниць у кожній. Субмарини якісно перевершують західні, крилатими ракетами з них оснащено 7 штук, в той час як у американської сторони аналогічних бойових одиниць - 4. Крім того, у Росії на озброєнні 19 дизельних підводних човнів, таких у Америки немає.

За багатоцільовим субмарин, США виривається вперед. У них таких 53. Справа в тому, що за часів СРСР озброєння розвивалося за двома напрямками, саме тому підводний флот має дизельні підводні човни. Вони по поколінню практично наздогнали європейські, які вважаються кращими в світі.

Сухопутні війська

Чисельність особового складу у американців більше, ніж у нас Чисельність особового складу у американців більше, ніж у нас. При цьому відкритих даних по Росії не існує, залишається тільки гадати, скільки військовослужбовців сьогодні стоять на захисті батьківщини. Цікавіше технічне забезпечення сухопутних військ, тому краще зупинимося докладно саме на ньому:

  1. Серйозну перевагу РФ має по танках. Тут країна лідирує і за чисельністю - близько 15,5 тисячі одиниць, і по поколінню. На сьогодні взято курс щодо забезпечення танкових армій новітніми «Арматі», до 2023 року планується довести їх кількість до 2300. Крім того, на озброєнні залишаться сучасні Т-80 і Т-90. Американський «Абрамс» серйозно відстає від «Армат».
  2. У підрахунку легкобронированной техніки країни знаходяться в паритеті. США має більше БТР, а у нас приблизно на таку ж кількість одиниць більше машин БТР.
  3. Якщо порівнювати кількість артилерії і РСЗВ, Росія беззастережно лідирує.

При цьому обслуговувати техніку в разі протистояння будуть більш освічені фахівці. Наявність строкової служби та військової кафедри дозволяє значно підвищити рівень підготовки солдатів або офіцерів запасу.

ядерне озброєння

Не дарма Дональд Трамп пропонує Росії скоротити кількість ядерної зброї в обмін на скасування санкцій. Справа в тому, що за кількістю боєголовок Росія перевершує США більш ніж на 100 одиниць. При цьому вітчизняні комплекси наземного базування більш досконалі, ніж американські.

В протидію цьому Америка зараз займається активним нарощуванням комплексів ПРО уздовж кордонів Росії. Для цього вона користується підтримкою від країн НАТО. Необхідність таких комплексів полягає в тому, що російські ракети будуть в разі застосування стануть менш ефективними.

На початку 2017 року представники Кремля заявили, що не збираються порушувати ядерний паритет і скорочувати кількість бойових одиниць в цій області. На думку прес-секретаря Дмитра Пєскова, ядерну зброю відіграє критичну роль у забезпеченні безпеки не тільки країни, а й світу в цілому. Таким чином, з боку Росії питання про ядерну зброю закритий. Міняти боєголовки на пом'якшення санкцій ніхто не збирається.

Читайте також: Як на погода або рік отримати відстрочку від армії

Бойовий дух

Ми вже торкалися теми про якість бійців. Тут варто розвіяти сформований завдяки блокбастерам міф - насправді багато солдатів армії США не такі браві, як розповідають нам фільми. У приклад досить привести інцидент з американським есмінцем DonaldCook. Корабель, оснащений керованими ракетами, здійснював маневри поблизу територіальних вод РФ в Чорному морі. У відповідь з однією з російських авіабаз запустили СУ-24 без штатного озброєння, але оснащений обладнанням для радіоелектронної боротьби. СУ-24 здійснив обліт есмінця, внаслідок чого на ньому вийшла з ладу вся електронна апаратура. В результаті 27 осіб (1/10 частина від усього екіпажу) написали прохання про відставку, причиною значилася загроза життю. Через рік ситуація повторилася з екіпажем крейсера Vicksburg (в цьому випадку СУ-34 тільки здійснив обліт, американці не встигли навіть задіяти систему ППО).

Різниця в деяких показниках армій двох конкуруючих країн не дуже істотна. Справа в тому, що у РФ перед військами стоїть завдання стратегічної оборони на Євразійському континенті. Якщо порівнювати чисельність бойових одиниць з цієї точки зору, то велика кількість танків, артилерійських установок і комплексів ППО є виправданим.

Не на користь Росії складається той факт, що США фактично очолює альянс НАТО. У разі конфлікту у протистоїть блоку буде більше сил. У РФ також є союзники, але сукупна потужність їх нижче, ніж у Америки і кількох тихоокеанських англосаксонських держав. Саме з цієї причини зараз узятий курс на зміцнення політичних відносин в рамках співпраці ШОС, а також на модернізацію і збільшення кількості бойових одиниць.

Звідки в статистиці взялися ще 11 тисяч машин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация