Армія України в 2018 році: терміни призову, контракт, строкова служба

  1. Армія України в 2018 році Юнаки, які вступають в призовний вік, завжди з цікавістю стежать за новинами,...
  2. Скільки строковиків закличуть в 2018 році?
  3. З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?
  4. Порядок дій після отримання виклику в військкомат
  5. Наслідки ухилення від призову і служби
  6. Хто може отримати відстрочку?
  7. Чи будуть призовники-2018 відправлені в АТО?
  8. Реформи останніх років
  9. стандарти НАТО
  10. Кадровий склад
  11. висновки
  12. Армія України в 2018 році
  13. Особливості призову 2018 року
  14. Скільки строковиків закличуть в 2018 році?
  15. З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?
  16. Порядок дій після отримання виклику в військкомат
  17. Наслідки ухилення від призову і служби
  18. Хто може отримати відстрочку?
  19. Чи будуть призовники-2018 відправлені в АТО?
  20. Реформи останніх років
  21. стандарти НАТО
  22. Кадровий склад
  23. висновки
  24. Армія України в 2018 році
  25. Особливості призову 2018 року
  26. Скільки строковиків закличуть в 2018 році?
  27. З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?
  28. Порядок дій після отримання виклику в військкомат
  29. Наслідки ухилення від призову і служби
  30. Хто може отримати відстрочку?
  31. Чи будуть призовники-2018 відправлені в АТО?
  32. Реформи останніх років
  33. стандарти НАТО
  34. Кадровий склад
  35. висновки

Армія України в 2018 році

Юнаки, які вступають в призовний вік, завжди з цікавістю стежать за новинами, що стосуються можливого реформування збройних сил України. У наші дні ця тема вже давно належить до особливо актуальних, адже чутки щодо армійських інновацій поповнюються з кожним днем.

Зі ЗМІ надходить найрізноманітніша інформація - деякі джерела публікують відомості, що збройні сили будуть тепер складатиметься тільки з контрактників, в інших містяться твердження, що нова призовна кампанія буде масштабніше попередньої, а по-третє кажуть, що вже в 2018 році юнаків будуть призивати в армію на кілька років пізніше. Давайте дізнаємося, які коментарі дають з цього приводу офіційні особи країни. Пора розібратися в питанні, як же буде функціонувати армія України в 2018 році!

Точні терміни і число призовників будуть озвучені навесні 2018 року

Особливості призову 2018 року

  1. Згідно з останніми указами Президента країни, призовна кампанія здійснюється в порядку і в терміни, які є цілком звичними для України. Навесні юнаків зазвичай закликають з'явитися у військкомати в травні-квітні, а в осінню кампанію для цього виділяють період з жовтня по листопад. Точні дати призову-2018 поки що назвати не вийде. Пояснюється це тим, що ще в 2016 році був виданий президентський указ, згідно з яким точні дати будуть оголошуватися в рік відповідної кампанії по набору в армію на підставі окремого урядового розпорядження. Пояснюється цей захід тим, що в поточних політичних умовах українська армія повинна швидко і оперативно реагувати на зовнішні загрози, тому терміни початку кампанії і число призовників можуть бути абсолютно різними.
  2. Нагадаємо, що в Україні діє положення, згідно з яким у разі активізації військових дій і загострення ризику зовнішньої загрози термін проходження служби в лавах збройних сил може бути збільшений. На скільки саме може бути пролонгований термін служби, залежить від кожної окремо взятої ситуації.
  3. Крім того, в 2018 році призовники отримають разову матеріальну допомогу в підвищеному розмірі, так як в 2017 була збільшена сума мінімалки, яка є базою для розрахунку. Тепер разова компенсація складе 6400 гривень.

Терміни, на які молоді українці повинні відправитися в армію, складають:

  • 1,5 року - для хлопців, які йдуть служити після школи, не маючи диплома про отримання вищої освіти;
  • 1 рік - для хлопців, що встигли відучитися в вузі і отримати диплом рівня магістра або спеціаліста.

Вчорашніх студентів призвуть до армії України рівно на рік

Скільки строковиків закличуть в 2018 році?

Що стосується чисельності призовників 2018 року, то про це поки говорити рано. Все залежить від запитів, сформованих національними силовими відомствами. Потім вони будуть відправлені в Кабмін, який і визначить точні цифри. Поки можна лише вказати статистику минулих років, згідно з якою весняний призов мав зібрати близько 16000 чоловіків, а осінній - ще 14000 солдатів-строковиків.

При цьому, наприклад, військкомати Києва повідомляли, що план призовної кампанії вдалося виконати приблизно на 89% від заявленої цифри, проте Міноборони в кінці року відзвітувало, що всі показники виконані на 100%, а значить, немає ніякої необхідності активізувати роботу по «вилову ухильників ».

Нагадаємо також, що з 2016 року було поновлено заклик до лав військових-прикордонників. Квота даного роду військ визначена в розмірі близько 4000 чоловік в рік. Потрапити в прикордонні зможе далеко не кожен - ряди цих підрозділів поповнюються тільки на підставі суворого відбору. Якщо ви мрієте проходити службу на одній з державних кордонів, спочатку доведеться підтвердити відмінне здоров'я і продемонструвати високу ступінь фізичної підготовки.

З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?

До лав підрозділів армії України призиваються всі молоді люди, придатні до військової служби, чий вік сягнув позначки в 20 років і не перевищує 27 років. Хлопці, яким на момент початку призовної кампанії виповнилося 18 або 19 років, також можуть бути викликані до військкомату для проходження медичного огляду, але відправитися в армію вони можуть лише в тому випадку, якщо висловлять особисту згоду.

Хлопці, яким на момент початку призовної кампанії виповнилося 18 або 19 років, також можуть бути викликані до військкомату для проходження медичного огляду, але відправитися в армію вони можуть лише в тому випадку, якщо висловлять особисту згоду

Вік призовників в 2018 році складе від 20 до 27 років

Нагадаємо, що віковий ценз призовників був змінений в Україні не так давно - ще кілька років тому в армію можна було потрапити відразу після шкільної лави, якщо колишній учень не зміг вступити до навчального закладу для продовження підвищення рівня своєї освіти. Однак Президент видав указ, згідно з яким вік призову було піднято до 20 років, так як людина, що йде до армійських лав, повинен бути сформувалася, яка має чітке усвідомлення, навіщо їй потрібна військова служба.

Порядок дій після отримання виклику в військкомат

Після того як юнакові, що належить до категорії військовозобов'язаних, була вручена повістка, він повинен прийти до військового комісаріату в день і час, вказане в бланку повідомлення. Нагадаємо, що в Указі Президента від 2016 року йдеться: факт того, що ви не отримали повістку, не є підставою для неявки до комісаріату. У будь-якому випадку, як тільки в країні оголошується про початок весняної або осінньої кампанії для призовників, всі юнаки призовного віку повинні прийти до військкомату протягом 10 днів.

До числа причин неявки, які можуть бути визнані поважними, відносяться тільки форс-мажорні обставини, до числа яких зараховані стихійні лиха, несподівана поломка транспортного засобу (поїзда чи автобуса), що підтверджено документальним чином, лікарняний лист або смерть і поховання людини з числа найближчих родичів. Інші причини будуть вважатися спробою ухилитися від служби в армії.

Наслідки ухилення від призову і служби

Якщо ви проігноруєте повістку до військкомату або не повідомите, що поміняли місце проживання, вам загрожує штрафна санкція в розмірі від 85 до 119 гривень. За повторне правопорушення доведеться сплатити 170-255 гривень. Особливо злісні порушники можуть бути покарані штрафом, що досягає розміру 10-15 прожиткових мінімумів. До страшенним ухильниками можуть бути застосовані заходи, прописані в Кримінальному кодексі України, які включають в себе покарання аж до трирічного позбавлення волі.

До страшенним ухильниками можуть бути застосовані заходи, прописані в Кримінальному кодексі України, які включають в себе покарання аж до трирічного позбавлення волі

Ухилення від армії загрожує штрафом або навіть тюремним ув'язненням!

Хто може отримати відстрочку?

Згідно із законодавством, деякі категорії молодих людей можуть скористатися правами на отримання відстрочки від армійської служби, або бути відразу звільненими в запас. Закон встановлює виключення для наступних категорій осіб:

  • юнаки, які є єдиними годувальниками сім'ї або опікунами осіб, які не можуть працювати - наприклад, дітей або інвалідів;
  • хлопці, які утримують двох і більше дітей, які не досягли трирічного віку;
  • призовники, у яких на момент отримання повістки дружина чекає дитину;
  • юнаки, які виховують дітей, що мають інвалідність, або є чоловіками жінок, віднесених до категорії інвалідів;
  • особи, які мають встановлений медичний діагноз, який дозволяє отримати відстрочку від призову на рік, або ж відразу видати припис про списання в запас;
  • особистості, які пройшли армійську службу в іншій країні;
  • юнаки, які навчаються в аспірантурі або інтернатурі на денному навчанні. Причому в цьому випадку не має значення, навчаєтеся ви в ВНЗ Україна або будь-якої іншої країни;
  • деякі категорії педагогічних і медичних працівників, службовців церкви, резервістів і поліцейських;
  • особистості, у яких на військовій службі загинули рідний брат або сестра;
  • особи, підозрювані в здійсненні протиправних дій. Вони звільняються від армії на термін, який необхідний для проведення розслідування.

При цьому варто пам'ятати, що якщо ви не були відправлені в запас, а лише отримали можливість відстрочити поточний заклик, то вам потрібно буде з'явитися до військкомату через рік, щоб знову довести право на його пролонгацію.

Чи будуть призовники-2018 відправлені в АТО?

Безумовно, саме це питання залишається самим злободенним як для самих призовників, так і для їх батьків. Згідно зі словами представників Генштабу України, юнаки, призвані в армію в 2018 році, не будуть допускатися на лінію фронту. Як зазначив Марк Андрусяк, який обіймає посаду заступника начальника Генштабу, цей момент прямо прописаний в недавно затвердженої військовій доктрині України. У цьому документі сказано, що солдати строкової служби потрапляють під дію принципу неучасті в бойових операціях.

Виняток становлять лише ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову. Причому спочатку солдат все одно повинен буде пройти учебку, і лише потім може підписати контракт зі збройними силами. Звичайно, якщо в країні буде оголошено чергова хвиля мобілізації, то призовники можуть бути відправлені в зону проведення антитерористичної операції, адже саме через зовнішньої агресії Україна і відновила призов до лав збройних сил.

Згідно із законом ніхто не має права кинути призовників в гарячі точки

Реформи останніх років

Нагадаємо, що до 2014 року в ЗМІ постійно була інформація про те, що регулярні кампанії за призовом юнаків можуть бути остаточно скасовані. Згідно з планами Генштабу, служба в армійських лавах повинна була стати коротше і простіше, причому проходити її планувалося тільки на підставі контракту, укладеного між призовником та збройними силами України. В результаті було заплановано різке скорочення лав армії.

Уже в 2017 році, згідно з новою Концепції розвитку збройних сил, в армії мало залишитися близько 70 тисяч осіб замість 190 тисяч військовослужбовців. Проте, життя внесло свої корективи - відповідно до останніх розпоряджень президента країни, призовна практика не може бути скасована ні в якому разі. Більш того, окремо висловилися і представники Міноборони. Вони заявили, що після скасування призову Україна перетвориться на країну, у якій просто не буде захисників.

Солдати, що проходять службу на контрактній основі, повинні отримати час, щоб пройти підготовку. Тобто в разі активізації військових конфліктів країна не буде володіти запасом навчених чоловіків, готових стати на її захист. Тільки проходження строкової служби в армійських лавах дає можливість регулярно готувати ресурси на випадок оголошення мобілізації.

стандарти НАТО

Міноборони також продовжує роботу над тим, щоб українська армія відповідала стандартам, прийнятим в НАТО, що означає - впровадження систем електронного обліку, підвищення рівня оснащеності і мобільності, а також боротьба з корупційними проявами. Проте, всі ці слова до сих пір не оформлені в якусь пов'язану концепцію. Окремо варто відзначити той факт, що в 2017 році армію країни обіцяли оснастити новим озброєнням.

Відбуватися це повинно було, перш за все, в рамках українсько-американського співробітництва та фінансової допомоги, виділеної американцями. Не так давно члени Палати представників Конгресу США затвердили законопроект, в рамках якого передбачено асигнування закордонних операцій і програм, згідно з яким Україна буде спрямована фінансова допомога на військові потреби в обсязі не менше 500 мільйонів доларів.

Не так давно члени Палати представників Конгресу США затвердили законопроект, в рамках якого передбачено асигнування закордонних операцій і програм, згідно з яким Україна буде спрямована фінансова допомога на військові потреби в обсязі не менше 500 мільйонів доларів

Україні було обіцяно модернізоване особисту зброю, сучасні літальні апарати і бойові установки. Чи будуть виконані американські зобов'язання після обрання нового президента, поки невідомо. Окремо варто згадати, що Штати пообіцяли провести навчання українських гвардійців, направивши в країну кращих військових інструкторів. Для реалізації даної мети буде виділено 19 мільйонів доларів з фондів Держдепу. Ці заходи ще проходять узгодження з конгресменами США.

Кадровий склад

Що стосується кадрів, то серед основних цілей реформування армії було заявлено формування професійного сержантського складу, який буде здатний нести відповідальність за грамотне і оперативне виконання поставлених перед військовими завдань. Вирішити це завдання, швидше за все, спробують за рахунок ще однієї інновації - так званої «мобілізації піджаків», тобто чоловіків, які пройшли навчання на військовій кафедрі під час навчання в університеті.

Зазвичай студенти, які відвідували військову кафедру протягом декількох років, успішно здавши нормативи і побувавши на зборах, закінчували навчання у ВНЗ в званні лейтенанта. Багато університетів та інститутів використовували можливість навчання на «воєнки» у якості додаткового стимулу для залучення абітурієнтів чоловічої статі, адже військова кафедра для хлопчиків була відмінним способом отримати можливість уникнути армії. Такі юнаки до лав ВС не призивалися, а відразу списувалися в запас.

У 2017 році інформація про те, що тепер ця категорія хлопців буде підлягати призову, просочилася в ЗМІ, а це спричинило бурхливу реакцію суспільства. Обурення були слушними - батьки юнаків витратили на «воєнку» пристойну суму грошей, так як таке навчання є платним, а самі молодше люди віддали цій кафедрі чимало часу і сил, часто на шкоду основних дисциплін. Однак в Міноборони заявили, що сучасна армія України відчуває величезну нестачу в офіцерському складі.

Однак в Міноборони заявили, що сучасна армія України відчуває величезну нестачу в офіцерському складі

Можливо, до лав збройних сил закличуть випускників військових кафедр

Її можна було б покрити за рахунок осіб, які пройшли навчання в рамках військової кафедри. При цьому багато експертів висловили сумнів в тому, що є сенс закликати на службу офіцерів, які ніколи не брали участі в реальних військових діях, а підковані лише теоретично. У підсумку, незважаючи на те, що вже з початку лютого 2017 року був обіцяно закликати близько 4 тисяч «піджаків», поки що це питання залишається відкритим до моменту узгодження між представниками Міноборони, Генштабу та РНБО.

висновки

Основні інновації уряд планує провести протягом 2017 року, завершивши реформування Міноборони, визначивши цивільний контроль над збройними силами, призначивши секретаря, перерозподіливши функції, визначивши нові завдання і розмежувавши сфери відповідальності окремих осіб. Згідно зі словами керівництва країни, за рік буде проведено близько 80% необхідних змін в Міноборони і близько 50% - в Генштабі.

Армія України в 2018 році

Юнаки, які вступають в призовний вік, завжди з цікавістю стежать за новинами, що стосуються можливого реформування збройних сил України. У наші дні ця тема вже давно належить до особливо актуальних, адже чутки щодо армійських інновацій поповнюються з кожним днем.

Зі ЗМІ надходить найрізноманітніша інформація - деякі джерела публікують відомості, що збройні сили будуть тепер складатиметься тільки з контрактників, в інших містяться твердження, що нова призовна кампанія буде масштабніше попередньої, а по-третє кажуть, що вже в 2018 році юнаків будуть призивати в армію на кілька років пізніше. Давайте дізнаємося, які коментарі дають з цього приводу офіційні особи країни. Пора розібратися в питанні, як же буде функціонувати армія України в 2018 році!

Точні терміни і число призовників будуть озвучені навесні 2018 року

Особливості призову 2018 року

  1. Згідно з останніми указами Президента країни, призовна кампанія здійснюється в порядку і в терміни, які є цілком звичними для України. Навесні юнаків зазвичай закликають з'явитися у військкомати в травні-квітні, а в осінню кампанію для цього виділяють період з жовтня по листопад. Точні дати призову-2018 поки що назвати не вийде. Пояснюється це тим, що ще в 2016 році був виданий президентський указ, згідно з яким точні дати будуть оголошуватися в рік відповідної кампанії по набору в армію на підставі окремого урядового розпорядження. Пояснюється цей захід тим, що в поточних політичних умовах українська армія повинна швидко і оперативно реагувати на зовнішні загрози, тому терміни початку кампанії і число призовників можуть бути абсолютно різними.
  2. Нагадаємо, що в Україні діє положення, згідно з яким у разі активізації військових дій і загострення ризику зовнішньої загрози термін проходження служби в лавах збройних сил може бути збільшений. На скільки саме може бути пролонгований термін служби, залежить від кожної окремо взятої ситуації.
  3. Крім того, в 2018 році призовники отримають разову матеріальну допомогу в підвищеному розмірі, так як в 2017 була збільшена сума мінімалки, яка є базою для розрахунку. Тепер разова компенсація складе 6400 гривень.

Терміни, на які молоді українці повинні відправитися в армію, складають:

  • 1,5 року - для хлопців, які йдуть служити після школи, не маючи диплома про отримання вищої освіти;
  • 1 рік - для хлопців, що встигли відучитися в вузі і отримати диплом рівня магістра або спеціаліста.

Вчорашніх студентів призвуть до армії України рівно на рік

Скільки строковиків закличуть в 2018 році?

Що стосується чисельності призовників 2018 року, то про це поки говорити рано. Все залежить від запитів, сформованих національними силовими відомствами. Потім вони будуть відправлені в Кабмін, який і визначить точні цифри. Поки можна лише вказати статистику минулих років, згідно з якою весняний призов мав зібрати близько 16000 чоловіків, а осінній - ще 14000 солдатів-строковиків.

При цьому, наприклад, військкомати Києва повідомляли, що план призовної кампанії вдалося виконати приблизно на 89% від заявленої цифри, проте Міноборони в кінці року відзвітувало, що всі показники виконані на 100%, а значить, немає ніякої необхідності активізувати роботу по «вилову ухильників ».

Нагадаємо також, що з 2016 року було поновлено заклик до лав військових-прикордонників. Квота даного роду військ визначена в розмірі близько 4000 чоловік в рік. Потрапити в прикордонні зможе далеко не кожен - ряди цих підрозділів поповнюються тільки на підставі суворого відбору. Якщо ви мрієте проходити службу на одній з державних кордонів, спочатку доведеться підтвердити відмінне здоров'я і продемонструвати високу ступінь фізичної підготовки.

З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?

До лав підрозділів армії України призиваються всі молоді люди, придатні до військової служби, чий вік сягнув позначки в 20 років і не перевищує 27 років. Хлопці, яким на момент початку призовної кампанії виповнилося 18 або 19 років, також можуть бути викликані до військкомату для проходження медичного огляду, але відправитися в армію вони можуть лише в тому випадку, якщо висловлять особисту згоду.

Хлопці, яким на момент початку призовної кампанії виповнилося 18 або 19 років, також можуть бути викликані до військкомату для проходження медичного огляду, але відправитися в армію вони можуть лише в тому випадку, якщо висловлять особисту згоду

Вік призовників в 2018 році складе від 20 до 27 років

Нагадаємо, що віковий ценз призовників був змінений в Україні не так давно - ще кілька років тому в армію можна було потрапити відразу після шкільної лави, якщо колишній учень не зміг вступити до навчального закладу для продовження підвищення рівня своєї освіти. Однак Президент видав указ, згідно з яким вік призову було піднято до 20 років, так як людина, що йде до армійських лав, повинен бути сформувалася, яка має чітке усвідомлення, навіщо їй потрібна військова служба.

Порядок дій після отримання виклику в військкомат

Після того як юнакові, що належить до категорії військовозобов'язаних, була вручена повістка, він повинен прийти до військового комісаріату в день і час, вказане в бланку повідомлення. Нагадаємо, що в Указі Президента від 2016 року йдеться: факт того, що ви не отримали повістку, не є підставою для неявки до комісаріату. У будь-якому випадку, як тільки в країні оголошується про початок весняної або осінньої кампанії для призовників, всі юнаки призовного віку повинні прийти до військкомату протягом 10 днів.

До числа причин неявки, які можуть бути визнані поважними, відносяться тільки форс-мажорні обставини, до числа яких зараховані стихійні лиха, несподівана поломка транспортного засобу (поїзда чи автобуса), що підтверджено документальним чином, лікарняний лист або смерть і поховання людини з числа найближчих родичів. Інші причини будуть вважатися спробою ухилитися від служби в армії.

Наслідки ухилення від призову і служби

Якщо ви проігноруєте повістку до військкомату або не повідомите, що поміняли місце проживання, вам загрожує штрафна санкція в розмірі від 85 до 119 гривень. За повторне правопорушення доведеться сплатити 170-255 гривень. Особливо злісні порушники можуть бути покарані штрафом, що досягає розміру 10-15 прожиткових мінімумів. До страшенним ухильниками можуть бути застосовані заходи, прописані в Кримінальному кодексі України, які включають в себе покарання аж до трирічного позбавлення волі.

До страшенним ухильниками можуть бути застосовані заходи, прописані в Кримінальному кодексі України, які включають в себе покарання аж до трирічного позбавлення волі

Ухилення від армії загрожує штрафом або навіть тюремним ув'язненням!

Хто може отримати відстрочку?

Згідно із законодавством, деякі категорії молодих людей можуть скористатися правами на отримання відстрочки від армійської служби, або бути відразу звільненими в запас. Закон встановлює виключення для наступних категорій осіб:

  • юнаки, які є єдиними годувальниками сім'ї або опікунами осіб, які не можуть працювати - наприклад, дітей або інвалідів;
  • хлопці, які утримують двох і більше дітей, які не досягли трирічного віку;
  • призовники, у яких на момент отримання повістки дружина чекає дитину;
  • юнаки, які виховують дітей, що мають інвалідність, або є чоловіками жінок, віднесених до категорії інвалідів;
  • особи, які мають встановлений медичний діагноз, який дозволяє отримати відстрочку від призову на рік, або ж відразу видати припис про списання в запас;
  • особистості, які пройшли армійську службу в іншій країні;
  • юнаки, які навчаються в аспірантурі або інтернатурі на денному навчанні. Причому в цьому випадку не має значення, навчаєтеся ви в ВНЗ Україна або будь-якої іншої країни;
  • деякі категорії педагогічних і медичних працівників, службовців церкви, резервістів і поліцейських;
  • особистості, у яких на військовій службі загинули рідний брат або сестра;
  • особи, підозрювані в здійсненні протиправних дій. Вони звільняються від армії на термін, який необхідний для проведення розслідування.

При цьому варто пам'ятати, що якщо ви не були відправлені в запас, а лише отримали можливість відстрочити поточний заклик, то вам потрібно буде з'явитися до військкомату через рік, щоб знову довести право на його пролонгацію.

Чи будуть призовники-2018 відправлені в АТО?

Безумовно, саме це питання залишається самим злободенним як для самих призовників, так і для їх батьків. Згідно зі словами представників Генштабу України, юнаки, призвані в армію в 2018 році, не будуть допускатися на лінію фронту. Як зазначив Марк Андрусяк, який обіймає посаду заступника начальника Генштабу, цей момент прямо прописаний в недавно затвердженої військовій доктрині України. У цьому документі сказано, що солдати строкової служби потрапляють під дію принципу неучасті в бойових операціях.

Виняток становлять лише ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову. Причому спочатку солдат все одно повинен буде пройти учебку, і лише потім може підписати контракт зі збройними силами. Звичайно, якщо в країні буде оголошено чергова хвиля мобілізації, то призовники можуть бути відправлені в зону проведення антитерористичної операції, адже саме через зовнішньої агресії Україна і відновила призов до лав збройних сил.

Згідно із законом ніхто не має права кинути призовників в гарячі точки

Реформи останніх років

Нагадаємо, що до 2014 року в ЗМІ постійно була інформація про те, що регулярні кампанії за призовом юнаків можуть бути остаточно скасовані. Згідно з планами Генштабу, служба в армійських лавах повинна була стати коротше і простіше, причому проходити її планувалося тільки на підставі контракту, укладеного між призовником та збройними силами України. В результаті було заплановано різке скорочення лав армії.

Уже в 2017 році, згідно з новою Концепції розвитку збройних сил, в армії мало залишитися близько 70 тисяч осіб замість 190 тисяч військовослужбовців. Проте, життя внесло свої корективи - відповідно до останніх розпоряджень президента країни, призовна практика не може бути скасована ні в якому разі. Більш того, окремо висловилися і представники Міноборони. Вони заявили, що після скасування призову Україна перетвориться на країну, у якій просто не буде захисників.

Солдати, що проходять службу на контрактній основі, повинні отримати час, щоб пройти підготовку. Тобто в разі активізації військових конфліктів країна не буде володіти запасом навчених чоловіків, готових стати на її захист. Тільки проходження строкової служби в армійських лавах дає можливість регулярно готувати ресурси на випадок оголошення мобілізації.

стандарти НАТО

Міноборони також продовжує роботу над тим, щоб українська армія відповідала стандартам, прийнятим в НАТО, що означає - впровадження систем електронного обліку, підвищення рівня оснащеності і мобільності, а також боротьба з корупційними проявами. Проте, всі ці слова до сих пір не оформлені в якусь пов'язану концепцію. Окремо варто відзначити той факт, що в 2017 році армію країни обіцяли оснастити новим озброєнням.

Відбуватися це повинно було, перш за все, в рамках українсько-американського співробітництва та фінансової допомоги, виділеної американцями. Не так давно члени Палати представників Конгресу США затвердили законопроект, в рамках якого передбачено асигнування закордонних операцій і програм, згідно з яким Україна буде спрямована фінансова допомога на військові потреби в обсязі не менше 500 мільйонів доларів.

Не так давно члени Палати представників Конгресу США затвердили законопроект, в рамках якого передбачено асигнування закордонних операцій і програм, згідно з яким Україна буде спрямована фінансова допомога на військові потреби в обсязі не менше 500 мільйонів доларів

Україні було обіцяно модернізоване особисту зброю, сучасні літальні апарати і бойові установки. Чи будуть виконані американські зобов'язання після обрання нового президента, поки невідомо. Окремо варто згадати, що Штати пообіцяли провести навчання українських гвардійців, направивши в країну кращих військових інструкторів. Для реалізації даної мети буде виділено 19 мільйонів доларів з фондів Держдепу. Ці заходи ще проходять узгодження з конгресменами США.

Кадровий склад

Що стосується кадрів, то серед основних цілей реформування армії було заявлено формування професійного сержантського складу, який буде здатний нести відповідальність за грамотне і оперативне виконання поставлених перед військовими завдань. Вирішити це завдання, швидше за все, спробують за рахунок ще однієї інновації - так званої «мобілізації піджаків», тобто чоловіків, які пройшли навчання на військовій кафедрі під час навчання в університеті.

Зазвичай студенти, які відвідували військову кафедру протягом декількох років, успішно здавши нормативи і побувавши на зборах, закінчували навчання у ВНЗ в званні лейтенанта. Багато університетів та інститутів використовували можливість навчання на «воєнки» у якості додаткового стимулу для залучення абітурієнтів чоловічої статі, адже військова кафедра для хлопчиків була відмінним способом отримати можливість уникнути армії. Такі юнаки до лав ВС не призивалися, а відразу списувалися в запас.

У 2017 році інформація про те, що тепер ця категорія хлопців буде підлягати призову, просочилася в ЗМІ, а це спричинило бурхливу реакцію суспільства. Обурення були слушними - батьки юнаків витратили на «воєнку» пристойну суму грошей, так як таке навчання є платним, а самі молодше люди віддали цій кафедрі чимало часу і сил, часто на шкоду основних дисциплін. Однак в Міноборони заявили, що сучасна армія України відчуває величезну нестачу в офіцерському складі.

Однак в Міноборони заявили, що сучасна армія України відчуває величезну нестачу в офіцерському складі

Можливо, до лав збройних сил закличуть випускників військових кафедр

Її можна було б покрити за рахунок осіб, які пройшли навчання в рамках військової кафедри. При цьому багато експертів висловили сумнів в тому, що є сенс закликати на службу офіцерів, які ніколи не брали участі в реальних військових діях, а підковані лише теоретично. У підсумку, незважаючи на те, що вже з початку лютого 2017 року був обіцяно закликати близько 4 тисяч «піджаків», поки що це питання залишається відкритим до моменту узгодження між представниками Міноборони, Генштабу та РНБО.

висновки

Основні інновації уряд планує провести протягом 2017 року, завершивши реформування Міноборони, визначивши цивільний контроль над збройними силами, призначивши секретаря, перерозподіливши функції, визначивши нові завдання і розмежувавши сфери відповідальності окремих осіб. Згідно зі словами керівництва країни, за рік буде проведено близько 80% необхідних змін в Міноборони і близько 50% - в Генштабі.

Армія України в 2018 році

Юнаки, які вступають в призовний вік, завжди з цікавістю стежать за новинами, що стосуються можливого реформування збройних сил України. У наші дні ця тема вже давно належить до особливо актуальних, адже чутки щодо армійських інновацій поповнюються з кожним днем.

Зі ЗМІ надходить найрізноманітніша інформація - деякі джерела публікують відомості, що збройні сили будуть тепер складатиметься тільки з контрактників, в інших містяться твердження, що нова призовна кампанія буде масштабніше попередньої, а по-третє кажуть, що вже в 2018 році юнаків будуть призивати в армію на кілька років пізніше. Давайте дізнаємося, які коментарі дають з цього приводу офіційні особи країни. Пора розібратися в питанні, як же буде функціонувати армія України в 2018 році!

Точні терміни і число призовників будуть озвучені навесні 2018 року

Особливості призову 2018 року

  1. Згідно з останніми указами Президента країни, призовна кампанія здійснюється в порядку і в терміни, які є цілком звичними для України. Навесні юнаків зазвичай закликають з'явитися у військкомати в травні-квітні, а в осінню кампанію для цього виділяють період з жовтня по листопад. Точні дати призову-2018 поки що назвати не вийде. Пояснюється це тим, що ще в 2016 році був виданий президентський указ, згідно з яким точні дати будуть оголошуватися в рік відповідної кампанії по набору в армію на підставі окремого урядового розпорядження. Пояснюється цей захід тим, що в поточних політичних умовах українська армія повинна швидко і оперативно реагувати на зовнішні загрози, тому терміни початку кампанії і число призовників можуть бути абсолютно різними.
  2. Нагадаємо, що в Україні діє положення, згідно з яким у разі активізації військових дій і загострення ризику зовнішньої загрози термін проходження служби в лавах збройних сил може бути збільшений. На скільки саме може бути пролонгований термін служби, залежить від кожної окремо взятої ситуації.
  3. Крім того, в 2018 році призовники отримають разову матеріальну допомогу в підвищеному розмірі, так як в 2017 була збільшена сума мінімалки, яка є базою для розрахунку. Тепер разова компенсація складе 6400 гривень.

Терміни, на які молоді українці повинні відправитися в армію, складають:

  • 1,5 року - для хлопців, які йдуть служити після школи, не маючи диплома про отримання вищої освіти;
  • 1 рік - для хлопців, що встигли відучитися в вузі і отримати диплом рівня магістра або спеціаліста.

Вчорашніх студентів призвуть до армії України рівно на рік

Скільки строковиків закличуть в 2018 році?

Що стосується чисельності призовників 2018 року, то про це поки говорити рано. Все залежить від запитів, сформованих національними силовими відомствами. Потім вони будуть відправлені в Кабмін, який і визначить точні цифри. Поки можна лише вказати статистику минулих років, згідно з якою весняний призов мав зібрати близько 16000 чоловіків, а осінній - ще 14000 солдатів-строковиків.

При цьому, наприклад, військкомати Києва повідомляли, що план призовної кампанії вдалося виконати приблизно на 89% від заявленої цифри, проте Міноборони в кінці року відзвітувало, що всі показники виконані на 100%, а значить, немає ніякої необхідності активізувати роботу по «вилову ухильників ».

Нагадаємо також, що з 2016 року було поновлено заклик до лав військових-прикордонників. Квота даного роду військ визначена в розмірі близько 4000 чоловік в рік. Потрапити в прикордонні зможе далеко не кожен - ряди цих підрозділів поповнюються тільки на підставі суворого відбору. Якщо ви мрієте проходити службу на одній з державних кордонів, спочатку доведеться підтвердити відмінне здоров'я і продемонструвати високу ступінь фізичної підготовки.

З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?

До лав підрозділів армії України призиваються всі молоді люди, придатні до військової служби, чий вік сягнув позначки в 20 років і не перевищує 27 років. Хлопці, яким на момент початку призовної кампанії виповнилося 18 або 19 років, також можуть бути викликані до військкомату для проходження медичного огляду, але відправитися в армію вони можуть лише в тому випадку, якщо висловлять особисту згоду.

Хлопці, яким на момент початку призовної кампанії виповнилося 18 або 19 років, також можуть бути викликані до військкомату для проходження медичного огляду, але відправитися в армію вони можуть лише в тому випадку, якщо висловлять особисту згоду

Вік призовників в 2018 році складе від 20 до 27 років

Нагадаємо, що віковий ценз призовників був змінений в Україні не так давно - ще кілька років тому в армію можна було потрапити відразу після шкільної лави, якщо колишній учень не зміг вступити до навчального закладу для продовження підвищення рівня своєї освіти. Однак Президент видав указ, згідно з яким вік призову було піднято до 20 років, так як людина, що йде до армійських лав, повинен бути сформувалася, яка має чітке усвідомлення, навіщо їй потрібна військова служба.

Порядок дій після отримання виклику в військкомат

Після того як юнакові, що належить до категорії військовозобов'язаних, була вручена повістка, він повинен прийти до військового комісаріату в день і час, вказане в бланку повідомлення. Нагадаємо, що в Указі Президента від 2016 року йдеться: факт того, що ви не отримали повістку, не є підставою для неявки до комісаріату. У будь-якому випадку, як тільки в країні оголошується про початок весняної або осінньої кампанії для призовників, всі юнаки призовного віку повинні прийти до військкомату протягом 10 днів.

До числа причин неявки, які можуть бути визнані поважними, відносяться тільки форс-мажорні обставини, до числа яких зараховані стихійні лиха, несподівана поломка транспортного засобу (поїзда чи автобуса), що підтверджено документальним чином, лікарняний лист або смерть і поховання людини з числа найближчих родичів. Інші причини будуть вважатися спробою ухилитися від служби в армії.

Наслідки ухилення від призову і служби

Якщо ви проігноруєте повістку до військкомату або не повідомите, що поміняли місце проживання, вам загрожує штрафна санкція в розмірі від 85 до 119 гривень. За повторне правопорушення доведеться сплатити 170-255 гривень. Особливо злісні порушники можуть бути покарані штрафом, що досягає розміру 10-15 прожиткових мінімумів. До страшенним ухильниками можуть бути застосовані заходи, прописані в Кримінальному кодексі України, які включають в себе покарання аж до трирічного позбавлення волі.

До страшенним ухильниками можуть бути застосовані заходи, прописані в Кримінальному кодексі України, які включають в себе покарання аж до трирічного позбавлення волі

Ухилення від армії загрожує штрафом або навіть тюремним ув'язненням!

Хто може отримати відстрочку?

Згідно із законодавством, деякі категорії молодих людей можуть скористатися правами на отримання відстрочки від армійської служби, або бути відразу звільненими в запас. Закон встановлює виключення для наступних категорій осіб:

  • юнаки, які є єдиними годувальниками сім'ї або опікунами осіб, які не можуть працювати - наприклад, дітей або інвалідів;
  • хлопці, які утримують двох і більше дітей, які не досягли трирічного віку;
  • призовники, у яких на момент отримання повістки дружина чекає дитину;
  • юнаки, які виховують дітей, що мають інвалідність, або є чоловіками жінок, віднесених до категорії інвалідів;
  • особи, які мають встановлений медичний діагноз, який дозволяє отримати відстрочку від призову на рік, або ж відразу видати припис про списання в запас;
  • особистості, які пройшли армійську службу в іншій країні;
  • юнаки, які навчаються в аспірантурі або інтернатурі на денному навчанні. Причому в цьому випадку не має значення, навчаєтеся ви в ВНЗ Україна або будь-якої іншої країни;
  • деякі категорії педагогічних і медичних працівників, службовців церкви, резервістів і поліцейських;
  • особистості, у яких на військовій службі загинули рідний брат або сестра;
  • особи, підозрювані в здійсненні протиправних дій. Вони звільняються від армії на термін, який необхідний для проведення розслідування.

При цьому варто пам'ятати, що якщо ви не були відправлені в запас, а лише отримали можливість відстрочити поточний заклик, то вам потрібно буде з'явитися до військкомату через рік, щоб знову довести право на його пролонгацію.

Чи будуть призовники-2018 відправлені в АТО?

Безумовно, саме це питання залишається самим злободенним як для самих призовників, так і для їх батьків. Згідно зі словами представників Генштабу України, юнаки, призвані в армію в 2018 році, не будуть допускатися на лінію фронту. Як зазначив Марк Андрусяк, який обіймає посаду заступника начальника Генштабу, цей момент прямо прописаний в недавно затвердженої військовій доктрині України. У цьому документі сказано, що солдати строкової служби потрапляють під дію принципу неучасті в бойових операціях.

Виняток становлять лише ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову. Причому спочатку солдат все одно повинен буде пройти учебку, і лише потім може підписати контракт зі збройними силами. Звичайно, якщо в країні буде оголошено чергова хвиля мобілізації, то призовники можуть бути відправлені в зону проведення антитерористичної операції, адже саме через зовнішньої агресії Україна і відновила призов до лав збройних сил.

Згідно із законом ніхто не має права кинути призовників в гарячі точки

Реформи останніх років

Нагадаємо, що до 2014 року в ЗМІ постійно була інформація про те, що регулярні кампанії за призовом юнаків можуть бути остаточно скасовані. Згідно з планами Генштабу, служба в армійських лавах повинна була стати коротше і простіше, причому проходити її планувалося тільки на підставі контракту, укладеного між призовником та збройними силами України. В результаті було заплановано різке скорочення лав армії.

Уже в 2017 році, згідно з новою Концепції розвитку збройних сил, в армії мало залишитися близько 70 тисяч осіб замість 190 тисяч військовослужбовців. Проте, життя внесло свої корективи - відповідно до останніх розпоряджень президента країни, призовна практика не може бути скасована ні в якому разі. Більш того, окремо висловилися і представники Міноборони. Вони заявили, що після скасування призову Україна перетвориться на країну, у якій просто не буде захисників.

Солдати, що проходять службу на контрактній основі, повинні отримати час, щоб пройти підготовку. Тобто в разі активізації військових конфліктів країна не буде володіти запасом навчених чоловіків, готових стати на її захист. Тільки проходження строкової служби в армійських лавах дає можливість регулярно готувати ресурси на випадок оголошення мобілізації.

стандарти НАТО

Міноборони також продовжує роботу над тим, щоб українська армія відповідала стандартам, прийнятим в НАТО, що означає - впровадження систем електронного обліку, підвищення рівня оснащеності і мобільності, а також боротьба з корупційними проявами. Проте, всі ці слова до сих пір не оформлені в якусь пов'язану концепцію. Окремо варто відзначити той факт, що в 2017 році армію країни обіцяли оснастити новим озброєнням.

Відбуватися це повинно було, перш за все, в рамках українсько-американського співробітництва та фінансової допомоги, виділеної американцями. Не так давно члени Палати представників Конгресу США затвердили законопроект, в рамках якого передбачено асигнування закордонних операцій і програм, згідно з яким Україна буде спрямована фінансова допомога на військові потреби в обсязі не менше 500 мільйонів доларів.

Не так давно члени Палати представників Конгресу США затвердили законопроект, в рамках якого передбачено асигнування закордонних операцій і програм, згідно з яким Україна буде спрямована фінансова допомога на військові потреби в обсязі не менше 500 мільйонів доларів

Україні було обіцяно модернізоване особисту зброю, сучасні літальні апарати і бойові установки. Чи будуть виконані американські зобов'язання після обрання нового президента, поки невідомо. Окремо варто згадати, що Штати пообіцяли провести навчання українських гвардійців, направивши в країну кращих військових інструкторів. Для реалізації даної мети буде виділено 19 мільйонів доларів з фондів Держдепу. Ці заходи ще проходять узгодження з конгресменами США.

Кадровий склад

Що стосується кадрів, то серед основних цілей реформування армії було заявлено формування професійного сержантського складу, який буде здатний нести відповідальність за грамотне і оперативне виконання поставлених перед військовими завдань. Вирішити це завдання, швидше за все, спробують за рахунок ще однієї інновації - так званої «мобілізації піджаків», тобто чоловіків, які пройшли навчання на військовій кафедрі під час навчання в університеті.

Зазвичай студенти, які відвідували військову кафедру протягом декількох років, успішно здавши нормативи і побувавши на зборах, закінчували навчання у ВНЗ в званні лейтенанта. Багато університетів та інститутів використовували можливість навчання на «воєнки» у якості додаткового стимулу для залучення абітурієнтів чоловічої статі, адже військова кафедра для хлопчиків була відмінним способом отримати можливість уникнути армії. Такі юнаки до лав ВС не призивалися, а відразу списувалися в запас.

У 2017 році інформація про те, що тепер ця категорія хлопців буде підлягати призову, просочилася в ЗМІ, а це спричинило бурхливу реакцію суспільства. Обурення були слушними - батьки юнаків витратили на «воєнку» пристойну суму грошей, так як таке навчання є платним, а самі молодше люди віддали цій кафедрі чимало часу і сил, часто на шкоду основних дисциплін. Однак в Міноборони заявили, що сучасна армія України відчуває величезну нестачу в офіцерському складі.

Однак в Міноборони заявили, що сучасна армія України відчуває величезну нестачу в офіцерському складі

Можливо, до лав збройних сил закличуть випускників військових кафедр

Її можна було б покрити за рахунок осіб, які пройшли навчання в рамках військової кафедри. При цьому багато експертів висловили сумнів в тому, що є сенс закликати на службу офіцерів, які ніколи не брали участі в реальних військових діях, а підковані лише теоретично. У підсумку, незважаючи на те, що вже з початку лютого 2017 року був обіцяно закликати близько 4 тисяч «піджаків», поки що це питання залишається відкритим до моменту узгодження між представниками Міноборони, Генштабу та РНБО.

висновки

Основні інновації уряд планує провести протягом 2017 року, завершивши реформування Міноборони, визначивши цивільний контроль над збройними силами, призначивши секретаря, перерозподіливши функції, визначивши нові завдання і розмежувавши сфери відповідальності окремих осіб. Згідно зі словами керівництва країни, за рік буде проведено близько 80% необхідних змін в Міноборони і близько 50% - в Генштабі.

Скільки строковиків закличуть в 2018 році?
З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?
Чи будуть призовники-2018 відправлені в АТО?
З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?
Чи будуть призовники-2018 відправлені в АТО?
З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?
Чи будуть призовники-2018 відправлені в АТО?
З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?
Хто може отримати відстрочку?
Чи будуть призовники-2018 відправлені в АТО?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация