«Азов» або «Артек»?

Рівне 92 роки тому, 16 червня 1925 року, біля кримського курорту Суук-Су біля підніжжя Ведмідь-гори, почав свою роботу піонерський табір «Артек», який складався всього з чотирьох великих брезентових наметів, у які спочатку заселилося вісімдесят піонерів. Уже в наступному році в наметах на березі Чорного моря відпочивали не тільки радянські піонери, але і їхні однолітки з Німеччини, і, таким чином, табір став міжнародним. А в тридцяті роки «Артек» обзавівся капітальними корпусами, почав функціонувати цілий рік і став головним піонертаборі Радянського Союзу. «Артек» був легендою і об'єктом мрій мільйонів радянських школярів. Артеківцями досі можна назвати багатьох знаменитих людей - від радянських космонавтів до політичних діячів, від Анни Нетребко, що співав у артеківській хорі, до колишнього артеківського юнкора Леоніда Парфьонова.

Артеківцями досі можна назвати багатьох знаменитих людей - від радянських космонавтів до політичних діячів, від Анни Нетребко, що співав у артеківській хорі, до колишнього артеківського юнкора Леоніда Парфьонова

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор» в Світ тісний , Яндекс.Дзен , Telegram , Facebook , Одноклассниках , Вконтакте , канал YouTube і Яндекс.Новости

Після розпаду СРСР «Артек» дістався Україні, і почалася виснажлива боротьба за його виживання. Табір швидко комерціалізувати, але навіть це не допомогло гідно утримувати в порядку величезну територію. Фонди неухильно занепадали, дорогоцінні землі розтягували бізнес-структури, а педагогічна діяльність - як і по всій Україні - все більше поринала в мало цікаве дітям українство. Справа дійшла до педофільських скандалів, в яких виявилося замішані народні депутати України. Зате 24 квітня 2008 року, до приїзду в «Артек» подружжя тодішнього президента України - Катерини Ющенко-Чумаченко - пам'ятаючи про її націоналістичних переконаннях, влади раболепно демонтували з головної стели табору радянські ордени «Трудового Червоного Прапора» і «Дружби Народів». Дійсно, яка могла бути «дружба народів» в державі, яке в ті роки офіційно взяло на озброєння ідеологію націоналізму, а тренувальні табори юних бандерівців десятками виникали по всій країні.

Чим завершилася навчання тисяч молодих людей в цих напіввійськових центрах підготовки добре відомо - створенням спаяних дисципліною, добре навчених загонів бойовиків, які зіграли вирішальну роль в державному перевороті взимку 2014 роки (що призвів, зокрема, до відділення Криму і Донбасу). Подібні «патріотичне» табору продовжують функціонувати в Україні і донині. Зараз преса повідомляє про відкриття на Харківщині нового табору для юних націоналістів - «Слобожанин» під егідою неонацистського батальйону «Азов». Програма виховання: військово-прикладні дисципліни, ідеологічна обробка дітей в дусі ультранаціоналізму і неухильне втягування вихованців в політичні та військові структур «Азова».

Програма виховання: військово-прикладні дисципліни, ідеологічна обробка дітей в дусі ультранаціоналізму і неухильне втягування вихованців в політичні та військові структур «Азова»

Загальна нацифікація освіти, тобто введення в пантеон національних героїв прислужників нацистів, начебто гауптмана Шухевича, насадження божевільної русофобії, посилення архаїчно-етнічної складової (при одночасній примітивізації в викладанні точних наук) ведуть до абсолютно прогнозованого поділу українського суспільства. Керовану масу погано освічених напіврабів (згідно з вченням класика українського націоналізму Дмитра Донцова, «свинопасів»), навчених в таборах «науці вбивати» бойовиків (за Донцовим - «козаків») і якийсь клас управлінців - такими вважають себе т.зв. «Націонал-демократи» (насправді, звичайні компрадорів).

«Націонал-демократи» (насправді, звичайні компрадорів)

А тим часом кримський «Артек» продовжує розвивати кращі традиції гуманного, багатостороннього виховання дітей. І бажає свого продовження держава активно вкладає кошти в своє майбутнє вже сьогодні. У березні 2015 року рішенням уряду РФ була затверджена Програма розвитку Міжнародного дитячого центру «Артек» до 2020 року і на її реалізацію виділено величезна сума в 13 мільярдів рублів. Ці кошти планомірно витрачаються на капітальний ремонт житлових корпусів і господарських будівель, закупівлю нових меблів і комп'ютерів, ремонт комунікацій і басейнів. При цьому Міжнародний Дитячий Центр вже сьогодні приймає одночасно до трьох з половиною тисяч дітей з 45 країн світу (в тому числі, звичайно, з України). А путівки в «Артек» розподіляються як заохочення серед кращих у навчанні, громадській діяльності або за спеціальними програмами для юних співвітчизників.

Відзначають день народження «Артека» і його оголосили в Україні сурогатні двійники: «Артек-Буковель» і «Артек» в Пущі-Водиці. Дивні - поряд з «Ялтинським економічним форумом» в Києві та одеським «Казантипом» - породження похмурого майданного «генія». Однак сонячні Ялту і «Артек» підробити неможливо, як неможливо підмінити присвячені істинного «Артеку» рядки Агнії Барто, Самуїла Маршака або Сергія Михалкова «бойовими Мурашов» паталогической русофобка Лариси Ніцой. Діти не зобов'язані повторювати безглузді помилки своїх батьків, але повинні дружити між собою. А, значить, справжній кримський «Артек» завжди був і залишається відкритим для своїх друзів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация